Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2016., 14:02   #1541
A kakav apdejt? meni zgorio hard na kojem sam imala xp (blažen bio, najbolji i najljepši, sedmica je fuj) i sada nemam pojma kako instalirati opet te certifikate. :-D
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 14:20   #1542
i meni je na silu instalirana 10-ka jutros

nakon toga ne mogu pristupit e-poreznoj. poslala sam upit i sad čekam.

sreća pa sam poslala pdv obrazac prije updatea. joppd mi je na čekanju iako i njega trebam poslat danas

Update: pokušala sam preko Chrome-a se logirat, i sve mi radi. Instalirala sam neke dodatke za Chrome ePorezna i poslala obrazac! Nisam ni znala da se preko Chrome-a može slat obrasce


i još jedan update: znak E na alatnoj traci nije Internet Explorer. Ja sam pretpostavila da jest, i pokušala se prijavit u ePoreznu, međutim certifikati nisu bili prepoznati. Ta ikona E je Microsoft Edge, neki novi preglednik, barem je meni novi.
Nađite Internet Explorer u novim Windowsima i radit će vam i ePorezna

Zadnje uređivanje MVDC : 20.05.2016. at 14:51.
MVDC is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 15:25   #1543
Još kad bi se porezna, Regos, banke i svi ostali dogovorili pa da si imaju iste tehničke specifikacije za pristup e uslugama, to bi bilo divno. Ovako jedni traže Javu 8 i WIn 7, drugi javu 90 i win 90 a treći traže da im se donese na papiru.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 16:09   #1544
Dobro je, Chrome je spasio stvar.
Explorer sam isto "upogonila", ali ne mogu s njim napraviti shortcut sa stranice PU (odmah aktivira Microsoft Edge).
Nisam baš znalac, a i petak je!
Pomalo!
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 12:28   #1545
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Dobro je, Chrome je spasio stvar.
Explorer sam isto "upogonila", ali ne mogu s njim napraviti shortcut sa stranice PU (odmah aktivira Microsoft Edge).
Nisam baš znalac, a i petak je!
Pomalo!
Internet options
Programs
Internet programs - Set programs ... pronades Internet Explorer
Choose defaults for this programi na sve stavis kvacice
nakon toga.. Set this programs as default
__________________
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem....
MDamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 16:00   #1546
meni uopće neće naći drajvere za e karticu. tj., čitač kao bude ok, a karticu ne može naći. ima li itko volje da mi to malo pojasni. 7-ica je u pitanju, koristim e poreznu već neko vrijeme-ali sa drugim operativnim sistemom , morala sam silom prilike sa xp prijeći na 7. e da, skinula sam sa ifne onaj fina install, ali dalje od toga mi ne ide.

hvala.
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 17:30   #1547
Quote:
MDamir kaže: Pogledaj post
Internet options
Programs
Internet programs - Set programs ... pronades Internet Explorer
Choose defaults for this programi na sve stavis kvacice
nakon toga.. Set this programs as default

@MDamir

Hvala!
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 10:02   #1548
Jel na fininim stranicama i dalje ima problema sa javnom objavom
kao što je bilo kad je bio statistički. nešto je bilo da najnovija verzija fine ne podržava Windows xp ...i svašta nešto?
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 20:06   #1549
NARAVNO da ništa ne razumijem šta treba sa tim novim certifikatima! Cijeli dan mislim kako je problem sa internetom, a ono ...nije. ) Može netko objasniti što treba..korak po korak. Sada sam to čitala, ali preumorna sam...i ništa ne kužim. haha...da sam i odmorna ne bi skužila. )
la nutella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 09:56   #1550
Quote:
la nutella kaže: Pogledaj post
NARAVNO da ništa ne razumijem šta treba sa tim novim certifikatima! Cijeli dan mislim kako je problem sa internetom, a ono ...nije. ) Može netko objasniti što treba..korak po korak. Sada sam to čitala, ali preumorna sam...i ništa ne kužim. haha...da sam i odmorna ne bi skužila. )
Podižem!

Netko, bilo tko
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 10:04   #1551
http://www.konplast.hr/dokumenti/cer...FinaRootCA.cer
http://www.konplast.hr/dokumenti/cer...aRDCCA2015.cer

1-skinite nove certifikate na svoje računalo(postupak ponovite za oba certifikata) sa gornjih poveznica(linkova)

2-pokrenite FinaRootCa,odnosno FinaRDCCA2015,desnim klikom - InstallCertificate/Instaliraj Certifikat

3-odaberite Local Machine

4-odaberite Place all certificates in the following store -Browse
/Smjesti sve certifikate u slijedeće spremište -Pregledaj

5-odaberite Trusted Root Certification
/Pouzdane korijenske ustanove za izdavanje

6-Certificate Store Selected by user
/Spremište certifikata odabrao je korisnik

7-Windowsi bi trebali javiti poruku The import was successful/ UVOZ JE USPIO.

Uđite u program i trebalo bi biti sve u redu.
Taj postupak treba ponoviti na svakom računalu gdje se vrši fiskalizacija.

PROBLEM SA RAČUNALIMA SA WIN XP OPERACIJSKIM SISTEMOM:
-Računala na kojima je instaliran Windows XP operacijski sistem Service Pack 2 - NE RADE SA NOVIM CERTIFIKATOM!!
-Računala na kojima je instaliran Windows XP operacijski sistem Service Pack 3 - rade ALI JAKO USPORENO!
Ne znamo da li će porezna uprava uopće rješavati taj problem, pa preporučamo korisnicima da što hitnije pređu na novije opracijske sisteme -Win7, Win8, Win10.

Pregled novosti i upute imate na: http://www.porezna-uprava.hr/HR_Fisk...acijaNovo.aspx
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 10:28   #1552
Sve sam to napravila, ali neke račune mi uspješno fiskalizira a neke ne. Greška do porezne ili...?
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 11:23   #1553
Quote:
Mar@ kaže: Pogledaj post
Sve sam to napravila, ali neke račune mi uspješno fiskalizira a neke ne. Greška do porezne ili...?
nemam kristalnu kuglu.
zapravo imam ali nije čarobna.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 23:55   #1554
Hvala. Fiskalizacija radi.����
la nutella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 17:57   #1555
Meni neki dan Microsoft nasilno instalirao Windows 10 i sada mi e-porezna ne radi.
Baš lijepo! Pitam se kako sada predavati obrasce na poreznu, kad referenti kažu da sve prijave moraju ići putem e-porezne...
Našla ja Internet Explorer u Windowsima 10, pristupila e-poreznoj i kada ukucam lozinku, ono mi se na ekranu pojavi poruka da ne može naći stranicu ili da je stranica negdje preseljena i ne mogu dalje... Kada sam poreznoj poslala upit kako preko Windowsa 10 pristupiti e-poreznoj, samo su mi napisali da e-porezna ne podržava Edge, nego da preko Internet Explorera ili Google Chrom-a uđem na e-poreznu, a da onda mogu za Google Chrome instalirati neki dodatak kako bi mi bilo omogućeno potpisivanje obrazaca... Međutim, ja ne uspjevam uopće ući u e-poreznu, kao da ukucavam pogrešnu lozinku, pa me samo izbaci. Ova prisilna instalacija Windowsa 10 od Microsofta je kao da su preuzeli ponašanje uličnih razbojnika ili hakera. Šta svi poduzetnici moraju imati kompjutoraše i sistem inžinjere? Što sa malim poduzetnicima koji si to ne mogu priuštiti?
ninaada is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 19:42   #1556
I meni se to dogodilo prilikom instalacije win 10. Uglavnom imas onaj besplatan broj od fine pa ih nazovi pa ćete oni navoditi kako rješiti problem. Uglavnom cerifikati su ti se izbrisali i sad ih moras ponovo instalirati, zaboravila sam kako je išao postupak ali samo ih nazovi pa će ti sve objasniti korak po korak, nakon toga mi je sve proradilo na win 10.
MARY2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 10:04   #1557
Quote:
ninaada kaže: Pogledaj post
Šta svi poduzetnici moraju imati kompjutoraše i sistem inžinjere? Što sa malim poduzetnicima koji si to ne mogu priuštiti?
isto što i sa onima koji si ne mogu priuštiti knjigovođu.

postoje službe za korisnike koje su besplatne, kao što postoje i razni forumi gdje možeš dobiti pomoć korak po korak, samo da imaš volje pratiti upute.

ako ne uspiješ, problem koji imaš rješiv je u danu u rangu parsto kuna.
meni je potpuno razumljivo da ti taj problem nije bio potreban, da ga nisi uzrokovala i da se zato ljutiš.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 18:31   #1558
Quote:
ninaada kaže: Pogledaj post
Meni neki dan Microsoft nasilno instalirao Windows 10 i sada mi e-porezna ne radi.
Mene zanima kako je to moguće da Microsoft nasilno instalira win 10?
Mislim da si ipak ti nešto morala kliknut.
I meni doma povremeno iskoči poruka, al kliknem da ne želim i gotovo.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 19:18   #1559
Otišao sam preko egrađani servisa provjeriti PKK. Par pitanja

1) oće sad zbog autorizacije pbz tokenom moć njuškati po mom računu?
2) u kategoriji "duguje" je iznos, ajmo reć 100 kn, u kategoriji "potražuje" također 100 kn, sve ostale kategorije 0,00. Jesam dužan ili ne? Trenutno nezaposlen, dao otkaz lani.
Salauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 16:13   #1560
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako je to moguće da Microsoft nasilno instalira win 10?
Mislim da si ipak ti nešto morala kliknut.
I meni doma povremeno iskoči poruka, al kliknem da ne želim i gotovo.
Nije baš nasilno, ali skoro; iskoči prozorčić i pita te da li ćeš instalirati : a) da b) za 3 mjeseca i ti klikneš za tri mjeseca jer nema opcije ne, i onda on odbrojava i zaista za 3 mjeseca ga instalira i ne možeš ništa učiniti jer odabrao si b opciju . I meni se to dogodilo
lady G is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.