Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2015., 09:40   #6961
Quote:
tcd kaže: Pogledaj post
planira li tko od vas na farmaciju?
Da Ima nas.

U vezi hrvatskog - oko 83-84% moglo je i bolje s tim da sam jedno ili dva pitanja iz točnog prepravila u krivo. Ali dobro, zadovoljna sam. Samo da esej ne odstupa previše od toga. Ionako mi se ne gleda hrvatski previše.
alex3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 18:39   #6962
http://dokumenti.ncvvo.hr/Dokumenti_.../Odluka_HJ.pdf

Izgleda da ćemo svi dobiti jedan bod na onom 35. zadatkom sa Norom i njezinim ocem/mužem
leic96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 19:36   #6963
Quote:
leic96 kaže: Pogledaj post
http://dokumenti.ncvvo.hr/Dokumenti_.../Odluka_HJ.pdf

Izgleda da ćemo svi dobiti jedan bod na onom 35. zadatkom sa Norom i njezinim ocem/mužem
Jedno deseti put spominje se ista stvar
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 20:43   #6964
Molim da se držite teme, koja je matura (ne faks, za to postoji chat).
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 20:43   #6965
Ima li sanse da priznaju ispravak odgovora ako sam krivo polje zacrnila, stavila X na tocno, i na kraju dodala potpis, ali nisam jos jednom prepisala tocan odgovor?
__________________
Basically, at the very bottom of life, which seduces us all, there is only absurdity, and more absurdity. And maybe that's what gives us our joy for living, because the only thing that can defeat absurdity is lucidity.
Lexie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 22:46   #6966
Quote:
Lexie13 kaže: Pogledaj post
Ima li sanse da priznaju ispravak odgovora ako sam krivo polje zacrnila, stavila X na tocno, i na kraju dodala potpis, ali nisam jos jednom prepisala tocan odgovor?

Jesi to napravila na listu za odgovore ili?

Ja sam pitala koordinatoricu u vezi toga jer sam istu stvar napravila, rekla je da se to prepisuje samo za svaki slučaj! Tako da ne brini!
Ema0321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 14:44   #6967
Angry

Quote:
Ema0321 kaže: Pogledaj post
Jesi to napravila na listu za odgovore ili?

Ja sam pitala koordinatoricu u vezi toga jer sam istu stvar napravila, rekla je da se to prepisuje samo za svaki slučaj! Tako da ne brini!
Dada, na listu za odgovore, jer sam zurila... brzopletost. Hvala ti!
__________________
Basically, at the very bottom of life, which seduces us all, there is only absurdity, and more absurdity. And maybe that's what gives us our joy for living, because the only thing that can defeat absurdity is lucidity.
Lexie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 18:16   #6968
Pozdrav, zanima me informacija vezana za lektire, znači B razinu ću polagati i je li dovoljno lektire učiti iz malo opširnijih sadržaja ili da pročitam sve lektire ponovno?
Matt Buckner is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 19:30   #6969
Quote:
Matt Buckner kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me informacija vezana za lektire, znači B razinu ću polagati i je li dovoljno lektire učiti iz malo opširnijih sadržaja ili da pročitam sve lektire ponovno?
Ako ste na satu radili te lektire i ako si ih pročitao/la, mislim da ne bi trebalo biti problema. Dovoljno bi bilo prisjetiti se nekih stvari uz pomoć sadržaja.
TMeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 18:33   #6970
Quote:
TMeg kaže: Pogledaj post
Ako ste na satu radili te lektire i ako si ih pročitao/la, mislim da ne bi trebalo biti problema. Dovoljno bi bilo prisjetiti se nekih stvari uz pomoć sadržaja.
Hvala, poskidati ću potrebne lektire i malo se prisjetiti!!
Matt Buckner is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 17:29   #6971
Pozdrav,

cisto informativno, ako se padne esej jel to znaci da se pala i DM iz hrvatskog jezika?

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
yolo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 19:56   #6972
Quote:
yolo123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

cisto informativno, ako se padne esej jel to znaci da se pala i DM iz hrvatskog jezika?

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
ne
TMeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 12:21   #6973
Ima netko da uči iz Trinomove skripte za maturu? Ja trenutno učim po njoj ali mi se čini dosta skraćena pa sad više nisam sigurna da li je dosta učiti samo po njoj?
bassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 16:31   #6974
Quote:
bassi kaže: Pogledaj post
Ima netko da uči iz Trinomove skripte za maturu? Ja trenutno učim po njoj ali mi se čini dosta skraćena pa sad više nisam sigurna da li je dosta učiti samo po njoj?
U njoj je sadržano sve bitno, položih s 5 prošle godine.
Proradi primjere koje imaš u njoj i pogledaj primjere eseja.
__________________
The verdict comes from those with nothing else to do...
Bubble17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 09:04   #6975
Trazim neki dobar priručnik/skripte pa ako netko zna koji je najbolji(provjereno molim), da mogu bez beda samo iz njega uceci dobit 5 jer nam je udzbenik iz hrvatskog jako lose koncipiran i uopce nema analize djela...
Tntntn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 18:57   #6976
Quote:
Tntntn kaže: Pogledaj post
Trazim neki dobar priručnik/skripte pa ako netko zna koji je najbolji(provjereno molim), da mogu bez beda samo iz njega uceci dobit 5 jer nam je udzbenik iz hrvatskog jako lose koncipiran i uopce nema analize djela...
Tesko ces samo na temelju prirucnika/skripti dobiti 5 ali dosta dobar ti je Hrvatski jezik za drzavnu maturu od Elementa. Najbolji udzbenici su Knjizevni vremeplov. Ja ucim po tim udzbenicima i prirucniku i isto ciljam na 5 A razina.
La chupacabra 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:20   #6977
S kim se Ljudevit Gaj nije slagao? I o kojoj se filološkoj školi radi u zadnjem pitanju?
Zvone99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 20:14   #6978
Najvjerojatnije Stanko Vraz i Zagrebačka jezikoslovna škola, takozvani ahavci.

Quote:
Stanko Vraz, Ljudevit Vukotinović i Dragutin Rakovac 1842. godine pokreću časopis s izrazitim književnim karakterom, a nazivaju ga Kolo. Odvajajući se od Gaja, ističu kulturno-književni karakter ilirskog pokreta naspram isključivo političkog karaktera.
s ove stranice

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvats...vna_.C5.A1kola
wickedcoder256 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 20:26   #6979
Znači od cijelog romantizma oni izvuku pitanje s kim se Gaj nije slagao? Sa tetkinom sestričnom jbt pa kakvo je to pitanje?? I normalno da sam bubnuo Petar Preradović i promašio. A ovo drugo pitanje sam stavio zadarska škola i to sam vjerovatno promašio.
__________________
- Sasori of the red sand. -
GilZero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 20:31   #6980
Quote:
GilZero kaže: Pogledaj post
Znači od cijelog romantizma oni izvuku pitanje s kim se Gaj nije slagao? Sa tetkinom sestričnom jbt pa kakvo je to pitanje?? I normalno da sam bubnuo Petar Preradović i promašio. A ovo drugo pitanje sam stavio zadarska škola i to sam vjerovatno promašio.
Da hahah stvarno nisu mogli gluplje stavit, eto ja bih stavio nešto tipa tko je autor pjesničke zbirke nazvane prema vrsti mirisnih divljih jabuka kad su već zapeli za Vraza (+kreativnije je pitanje sto puta ).
I ja stavio zadarska, znači oboje sam falio. Nema šanse da ja nešto pogodim ako to ne znam, uvijek promašim
Zvone99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.