Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2016., 13:27   #261
Ne znam zasto se te dezinformacije sire iz godine u godinu.
Nama je kordinatorica lijepo sve objasnila.
Ne moras nista objavljivati, samo si poslozis prioritete i ne stavljas nesto sto nikako ne zelis studirati.
Sustav ce te automatski upisati na najveći prioritet za koji ces imati dovoljno bodova.
Kao sto si rekla, na rang listama studija manjeg prioriteta nego na koji si upala te niti nece biti, dakle ne zauzimas mjesto.
Oportunitetni troskovi se placaju ukoliko ti bude dodijeljen upisni broj (dakle nakon objave konacnih rezultata) za neki studij, a ti odlucis ne doci na upise tj. Ne upisati se tamo. U tom slucaju si zauzela mjesto, a nisi se upisala te moras platiti iznos pune participacije.

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
bed-boy11 is offline  
Old 28.06.2016., 16:25   #262
Molim vas, zna li netko adresu i ured na koji se trebaju poslati dokumenti (svjedodžbe i domovnica) za verifikaciju ocjena iz srednje?
Ja sam maturirao prije državne mature pa moram poslati dokumente... Mislim da je adr. Donje Svetice 38, ali kome da uputim pošiljku? Agenciji za znanost i visoko obrazovanje, ministarstvu ili kome?

Veliko hvala
Mr Beholder is offline  
Old 30.06.2016., 22:15   #263
Pitanje u vezi sustava:

pod "Moji rezultati" pišu mi rubrike HRV, ENG i izborni predmet, a rubrike za MAT mi uopće nema, ko da ju nisam ni pisala, a jesam!!!! uz ove tri mi samo piše nema rezultata, to je okej, ali me zanima zašto mi rubrika za matematiku uopće ni ne postoji??????
jel ima tko još sličan problem?
čokolada22 is offline  
Old 30.06.2016., 23:58   #264
Quote:
čokolada22 kaže: Pogledaj post
Pitanje u vezi sustava:

pod "Moji rezultati" pišu mi rubrike HRV, ENG i izborni predmet, a rubrike za MAT mi uopće nema, ko da ju nisam ni pisala, a jesam!!!! uz ove tri mi samo piše nema rezultata, to je okej, ali me zanima zašto mi rubrika za matematiku uopće ni ne postoji??????
jel ima tko još sličan problem?
Ni meni nema rubrike matematika
chihuahua is offline  
Old 02.07.2016., 11:52   #265
Quote:
chihuahua kaže: Pogledaj post
Ni meni nema rubrike matematika
Nema ni meni
taman san došla tu pitat zašto nema
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Old 03.07.2016., 12:44   #266
To znači da je sve okej, ako nas više ima taj problem. budu oni to stavili. meni ionako piše da je to zadnje ažurirano 30.6.
sad mi je lakše
čokolada22 is offline  
Old 03.07.2016., 20:00   #267
Jel su u ove sad rang liste uvršteni rezultati ovogodišnje državne mature?

Pitam zato što su meni uračunate ocjene iz srednje i matura, ali ja sam polagao maturu prošle godine, zanima me za ove što su sad polagali.
Focker is offline  
Old 03.07.2016., 20:32   #268
ja sam polagala samo biologiju ove godine a uvrstili su mi onu prije položenu, tako da ću pretpostaviti da nema ovogodišnjih rezultata još.
__________________
I'm going slightly mad
axlica is offline  
Old 03.07.2016., 21:00   #269
Quote:
axlica kaže: Pogledaj post
ja sam polagala samo biologiju ove godine a uvrstili su mi onu prije položenu, tako da ću pretpostaviti da nema ovogodišnjih rezultata još.
Da moguće, jedino što ima puno prijavljenih koji su polagali prošle godine, a još kad uvrste ove što su sad polagali neće ovo dobro da završi
Focker is offline  
Old 03.07.2016., 21:57   #270
13.07. Su nesluzbeni tj. prvi rezultati mature. Tada ce biti u rang liste uvrsteni odmah

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
bed-boy11 is offline  
Old 03.07.2016., 23:06   #271
Jedno brzopotezno; ne treba ništa glede konačne potvrde upisa na fakultet upisivati onaj tan i sl., kako čujem samo te prijavi na 1. izbor na koji po prioritetima upadaš?
__________________
"Pogled u oči je pogled u dušu"
AnđeoGabrijel21 is offline  
Old 04.07.2016., 16:29   #272
Quote:
AnđeoGabrijel21 kaže: Pogledaj post
Jedno brzopotezno; ne treba ništa glede konačne potvrde upisa na fakultet upisivati onaj tan i sl., kako čujem samo te prijavi na 1. izbor na koji po prioritetima upadaš?
Da, 128. put. Ništa se nikad nije mijenjalo i ja ne razumijem zašto je i dalje to predmet rasprave.

Ništa ne upisuješ, ništa ne potvrđuješ, ništa ne brišeš. Na dan konačnih rezultata imaš samo redoslijed svih fakulteta koji DOLAZE U OBZIR, poredano po redu po kojem bi ih volio studirati. Sistem te upiše na prvi na koji upadaš i za njega dobivaš upisni broj s kojim ideš na upise, a drugdje nigdje ne zauzimaš mjesto.
Rakkatakka is offline  
Old 04.07.2016., 22:41   #273
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Da, 128. put. Ništa se nikad nije mijenjalo i ja ne razumijem zašto je i dalje to predmet rasprave.

Ništa ne upisuješ, ništa ne potvrđuješ, ništa ne brišeš. Na dan konačnih rezultata imaš samo redoslijed svih fakulteta koji DOLAZE U OBZIR, poredano po redu po kojem bi ih volio studirati. Sistem te upiše na prvi na koji upadaš i za njega dobivaš upisni broj s kojim ideš na upise, a drugdje nigdje ne zauzimaš mjesto.
a koji je to datum?
nigdje ne mogu naći, nalazim samo kalendar polaganja DM, a ne ovo u vezi upisa. na stranici faksa koji me zanima ništa ne piše. stariji sam maturant i prvi put sam polagala, dakle ne znam stvarno...i ne nalazim ono što mi treba
čokolada22 is offline  
Old 04.07.2016., 23:35   #274
Quote:
čokolada22 kaže: Pogledaj post
a koji je to datum?
nigdje ne mogu naći, nalazim samo kalendar polaganja DM, a ne ovo u vezi upisa. na stranici faksa koji me zanima ništa ne piše. stariji sam maturant i prvi put sam polagala, dakle ne znam stvarno...i ne nalazim ono što mi treba
Navodno prvi rezultati izlaze 13.7. To znači da su finalni vjerojatno 20., obično je tjedan dana između. To bi trebalo pisat negdje na stranicama NCVVO-a, ja ne znam jer nisam maturant niti sam pisala maturu sad.
Rakkatakka is offline  
Old 05.07.2016., 00:55   #275
Evo kalendar
https://www.studij.hr/p3

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
bed-boy11 is offline  
Old 05.07.2016., 04:27   #276
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Da, 128. put. Ništa se nikad nije mijenjalo i ja ne razumijem zašto je i dalje to predmet rasprave.

Ništa ne upisuješ, ništa ne potvrđuješ, ništa ne brišeš. Na dan konačnih rezultata imaš samo redoslijed svih fakulteta koji DOLAZE U OBZIR, poredano po redu po kojem bi ih volio studirati. Sistem te upiše na prvi na koji upadaš i za njega dobivaš upisni broj s kojim ideš na upise, a drugdje nigdje ne zauzimaš mjesto.
Zahvaljujem
__________________
"Pogled u oči je pogled u dušu"
AnđeoGabrijel21 is offline  
Old 05.07.2016., 17:05   #277
Ja nisam platila ispite državne mature do određenog roka, u zadnji tren sam promijenila planove i odlučila ne ići ove godine na fakultet. Svi prijavljeni ispiti/razine su automatski odjavljeni, no mene zanima jesam li ih morala nazvati i obavijestiti/opravdati to? Jer ja nisam zvala ni ništa, samo sam pustila sve kako je i bilo, odabrani studiji na listi kako sam ih poredala stoje po prioritetima, tek danas sam ih sve uklonila i nakon par mjeseci se prijavila na stranicu, isto tako ne namjeravam ići na jesenski rok pošto su vjerojatno sva mjesta već zauzeta/popunjena, tako da sigurno ne bih upala na studij koji želim. Na stranici pod Moji rezultati mi stoji ispit Hrvatski jezik, piše da nema rezultata i da je zadnji put ažurirano 30.06. Nije mi jasno što je to i zašto to piše, ako su mi ispiti odjavljeni... Hoće li imati to nekakav negativan utjecaj? Pošto mi je sve uredno verificirano hoću li za sljedeću godinu morati poslati samo prijavnicu nakon zaključavanja prijave?
Indestructible is offline  
Old 05.07.2016., 23:31   #278
Ali ako je nekome recimo anglistika u Zadru 5. izbor, a upali su na 1. izbor anglistiku u Zagrebu, nama u Zadru se i dalje prikazuju oni kojima je to 5. izbor ili? Jer ako je tako, npr. budem 100. u Zadru, a prima ih 80, nisam upala, a ovi kojima je to 5. izbor i nisu to izbrisali sa liste nas lošije samo spuštaju bez razloga (bez njih bih bila recimo 70.), a na kraju to uopće neće upisat? Više mi ništa nije jasno
-griotte is offline  
Old 05.07.2016., 23:56   #279
Quote:
Indestructible kaže: Pogledaj post
Ja nisam platila ispite državne mature do određenog roka, u zadnji tren sam promijenila planove i odlučila ne ići ove godine na fakultet. Svi prijavljeni ispiti/razine su automatski odjavljeni, no mene zanima jesam li ih morala nazvati i obavijestiti/opravdati to? Jer ja nisam zvala ni ništa, samo sam pustila sve kako je i bilo, odabrani studiji na listi kako sam ih poredala stoje po prioritetima, tek danas sam ih sve uklonila i nakon par mjeseci se prijavila na stranicu, isto tako ne namjeravam ići na jesenski rok pošto su vjerojatno sva mjesta već zauzeta/popunjena, tako da sigurno ne bih upala na studij koji želim. Na stranici pod Moji rezultati mi stoji ispit Hrvatski jezik, piše da nema rezultata i da je zadnji put ažurirano 30.06. Nije mi jasno što je to i zašto to piše, ako su mi ispiti odjavljeni... Hoće li imati to nekakav negativan utjecaj? Pošto mi je sve uredno verificirano hoću li za sljedeću godinu morati poslati samo prijavnicu nakon zaključavanja prijave?
Nama koji smo pisali nema tamo nekih predmeta koje smo pisali npr. matematika. Nešto tu ne štima i vjerojatno je greška i riješit će to. Daj im još malo vremena.

Quote:
-griotte kaže: Pogledaj post
Ali ako je nekome recimo anglistika u Zadru 5. izbor, a upali su na 1. izbor anglistiku u Zagrebu, nama u Zadru se i dalje prikazuju oni kojima je to 5. izbor ili? Jer ako je tako, npr. budem 100. u Zadru, a prima ih 80, nisam upala, a ovi kojima je to 5. izbor i nisu to izbrisali sa liste nas lošije samo spuštaju bez razloga (bez njih bih bila recimo 70.), a na kraju to uopće neće upisat? Više mi ništa nije jasno
Neće oni tebi zauzeti mjesto. Da to tako funkcionira bile bi tisuće slobodnih mjesta na jesenskom roku. Ukoliko si upala na 1. izbor tebe nema niti na jednoj ljestvici ispod. Znači ti možeš u onoj tablici vidjeti koja bi bila, ali na listi kada ju otvoriš te nema. Dakle, ne zauzimaš nikome mjesto na nekom nižem prioritetu ako upadneš na viši.
bed-boy11 is offline  
Old 07.07.2016., 20:36   #280
Quote:
chihuahua kaže: Pogledaj post
Ni meni nema rubrike matematika
danas se pojavila
čokolada22 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.