Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Pogledaj rezultate ankete: Imate li predrasuda?
Da. 36 65.45%
Ne. 20 36.36%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 55. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2011., 15:18   #1
Ljudi i predrasude.

Ako ima neki sličan ili isti post, molio bih vas da mi date link i unaprijed vam se ispričavam za neugodnosti stavljanja novoga posta!

Zanima me zašto ljudi imaju predrasude!?
Što je to u nama da imamo predrasude?
Zar mislimo da smo bolji od drugih, ili je strah od manjka samopouzdanja!
Psiholozi, dajte svoje odgovore
__________________
Bukowski je moj idol.

Zadnje uređivanje Krvnik : 08.07.2011. at 06:42.
no.name. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 17:10   #2
riječ "zašto" vodi samo u brige i krađi veselja a nista se ne rjesava....najbolji odgovor je zato....isto ko kad te netko pita koji je zasto i koji je razlog tvog pijančevanja. Zato.

Dali je predrasuda rec da su talijani digići, lopovi i muljatori?
bezsmisla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 17:16   #3
Istina,ali ja sam njuškalo,mene zanima zašto,nisam zadovoljan odgovorim ZATO!
Pa ne znam,jesu li!?
Btw. odakle talijane izvukla,haha.
__________________
Bukowski je moj idol.
no.name. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 17:24   #4
negdje sam pročitala da ljudi predrasudama se brane kako bi pustili nekog novog u svoj život.
jel imam predrasude?da,ko i svaki čovjek,ali mi nije drago
nekad stvorim krivu predrasudu o nekom i ta osoba se pokaže potpuno drukčija na kraju,to su mi baš lijepa iznenađenja
123nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 17:31   #5
Quote:
123nick kaže: Pogledaj post
negdje sam pročitala da ljudi predrasudama se brane kako bi pustili nekog novog u svoj život.
jel imam predrasude?da,ko i svaki čovjek,ali mi nije drago
nekad stvorim krivu predrasudu o nekom i ta osoba se pokaže potpuno drukčija na kraju,to su mi baš lijepa iznenađenja
Čak i nalazim smisla u ovome što si tu pročitala.
Ljudi se boje novoga,predrasudama se nekako štite,ima smisla,barem meni.
A imamo ih svi,a ljudi smo.
Slažem se s time,ali mene zna onda onako,glupane kako si mogao tako što pomisliti o njemu,njoj.
Ali vratimo se temi,slažem se s tvojim komentarom.
Želim čuti i druge
__________________
Bukowski je moj idol.
no.name. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 18:47   #6
Trudim se ne imati, ali neke ipak imam. Teško ih je u potpunosti izbjeći.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 19:15   #7
Ko kaže da nema nikakvih predrasuda, kaki kvake.
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 19:28   #8
Ljude u svakom trenutku treba ocijenjivati prema trenutačnim akcijama. Čak i ako se ima predrasude, svakoj rečenici osoba kaže treba pristupiti neutralno i nikada se nesmije statično okarakterizirati osobu. Osoba se svakom akcijom ponovo dokazuje i s vremenom se i ljudi mjenjaju. Ja sam glasao da nemam predrasuda. Razlog se može naći u prošlih par rečenica. Ljudima se samo treba ljudski pristupiti.
Abtu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 19:47   #9
ljudi imaju potrebu stvoriti sto jednostavnija objasnjenja da bi se lakse orijentirali u medjuljudskim odnosima.
dahai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 21:13   #10
predrasude = strah od nepoznatog
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 21:21   #11
ne mora biti nuzno strah, vec naprosto neznanje o nepoznatom, te se koristimo vec uvrijezenim informacijama o nepoznatom fenomenu.
dahai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 22:14   #12
Neznanje, strah i predrasude su usko povezani. Iz neznanje često proizlazi strah a iz straha predrasude.
shiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 12:44   #13
Imam predrasudu o sebi da nemam predrasude
O'Zookie Mizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 13:05   #14
Svi imamo predrasude, samo je pitanje koliko smo ih svjesni i što s njima radimo. Naime ljudski mozak i proces učenja je koncipiran tako da povezuje stvari - if it walks like a duck and talks like a duck..." - da nema tog mehanizma, ne bismo bili u stanju raspoznavati i zakljulčivati o stvarima, ljudima i pojavama. No problem je kad čovjek tome pridoda i neke vrijednosne stavove koji nisu nužno bazirani na znanju i činjenicama, pa dolazi do osuđivanja na temelju predrasuda itd..
Idem_doma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 19:42   #15
Imam predrasude,i skoro svaki put se ispostave tačne .
OKP_lutkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 21:24   #16
Imam. Kao i svaka osoba. Najčešće su predrasude vezane uz osobe, pojave, stvari o kojima malo znamo, nepoznate su nam ili imamo izgrađeni drugačiji sustav vrednovanja od tog novog, drugačijeg "pojavnog oblika".
__________________
Kakvi zeleni, kaj je tebi, njih zanima fotelja i lova, a ne zelenilo, nemoj biti naivna
*Ava* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 21:44   #17
puna sam predrasuda metalci, veganci, marihuanci i sl. al to ne znači da ikog mrzim, baš naprotiv, dam šansu da me se razuvjeri
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 23:00   #18
Dakako da sam kao šipak pun predrasuda što opet ima za posljedicu odredjeni oprez,koji možda i nije loš sve u svemu.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 15:16   #19
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
predrasude = strah od nepoznatog
Kakav strah, kakve veze ima predrasuda sa strahom?!

Predrasuda ili preduvjerenje, je unaprijed postavljen (ili ustaljen) sud o nečemu ili nekome koji se temelji na nedokazanome ili lažnome.

Imao sam predrasude prema nekoj djevojci da je super, divna i krasna jer je tako djelovala i ostavljala dojam a i drugi su (koji ju nisu dobro poznavali) tako govorili.
Kad sam ju dobro upoznao i provjereno se raspitao, ispalo je obrnuto, da je smeće, govno, sponza...
Živio sam pored jednog klošara, djelovao mi je odbojno, smrdljivo, sumnjivo, čak sam razvio i stereotip da je neki alkos ili cigo... nisam htio niti blizu njega... nikada me nije pitao kune, uvijek mi je nudio pomoć kad bi negdje zapelo, uvijek je bio pristojan i kulturan... na kraju je ispalo da je čovjek i pol a ne drži više do sebe jer mu je svega dosta pa zato djeluje tako zapušteno...
Secret is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 13:17   #20
Jel to imamo 11 laži koji kao nemaju predrasude

Onaj prvi momenat kad vidiš, čuješ ili pročitaš novu osobu i pomisliš par stvari o njoj, počinješ zaključivati , moraju postojati predrasude. Nije to ništa loše ili negativno nego jedan način koji pomaže u komunikaciji, upoznavanju itd itd ma milion detalja...Onaj tko nema predrasude bi kao trebao biti kakav ? Neutralan i bezosjećajan sve dok sa 100% sigurnošću ne upozna neku osobu, mjesto ili stvar , aha, da baš

Ajde nek se javi netko takav pa ćemo početi nabrajati primjere.
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.