Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2010., 11:16   #61
pod B piše da igra tenis (sadašnje vrijeme), a pitali who used to play sports, a taj pod E je igrao ko klinac.
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:19   #62
Quote:
seka.iz.osijeka kaže: Pogledaj post
pod B piše da igra tenis (sadašnje vrijeme), a pitali who used to play sports, a taj pod E je igrao ko klinac.
Tako sam i ja stavila... Ovaj je rekao da ima teren i da igra sad, a ovaj se naganjao s loptom ko klinac. Pa sam stavila E. Plus, bilo mi je čudno što svi imaju po dva iksića, a ovaj pod E samo jedan. Pa sam išla logikom - sigurno su za sve stavili po dva odgovora.
HelloKitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:21   #63
Kako ide 39.? Instead? Kako mogu vidit rješenja????
HelloKitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:29   #64
da, ovo za is nisam opce ni pomislila da bi mi moglo biti krivo dok nisam vidila sve vase odgovore, onda sam tek s paznjom procitala tu recnicu.
a sto se tice ovog sa sportom, u pravu ste da on igra sport u sadasnjosti, ali to ih opet ne opravdava da im tocan odgovor bude neki decko koji je naganjao loptu, jer to nije isto sto i igranje sporta.
eto pokusala sam rijesiti onako kako sam napravila na ispitu i izgleda da cu najmanje imati 3 netocna do 5 njih. iako u prvi mah ne zvuci lose izgleda da je dosta lose jer vi tu svi imate po otprilike 2 kriva... :/
~romina~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:41   #65
Quote:
~romina~ kaže: Pogledaj post
da, ovo za is nisam opce ni pomislila da bi mi moglo biti krivo dok nisam vidila sve vase odgovore, onda sam tek s paznjom procitala tu recnicu.
a sto se tice ovog sa sportom, u pravu ste da on igra sport u sadasnjosti, ali to ih opet ne opravdava da im tocan odgovor bude neki decko koji je naganjao loptu, jer to nije isto sto i igranje sporta.
eto pokusala sam rijesiti onako kako sam napravila na ispitu i izgleda da cu najmanje imati 3 netocna do 5 njih. iako u prvi mah ne zvuci lose izgleda da je dosta lose jer vi tu svi imate po otprilike 2 kriva... :/
Da ali ih ne opravdava da je točan odgovor da je on prije igrao tenis jer to nigdje nije napisano.
HelloKitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 12:59   #66
37/40
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 16:19   #67
e ovak frend mi u panici ima 22 od 40 ...što je znači nekih 50 i neš posto...pa koja je to ocjena???? dvojkica ili?? (on čak misli da će past :/ )
jel se zna kolko rješenog je koja ocjena???
__________________
no inspirejsn at d moment
brunette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 16:55   #68
Kako su ocijenjivali eseje na probnoj? Jesu bili dosta strogi u dijeljenju onih bodova ili? Ja sam stariji maturant pa nemam pojma, a baš me zanima čemu se otprilike mogu nadat....
dibidus! is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 17:39   #69
Quote:
ovionivakonako kaže: Pogledaj post
14 The author wanted to visit Arenal Volcano because
A it is active.
B it caused a disaster.
C it is a major tourist attraction.
D it is a natural wonder.

šta je ovde trialo??
Ja sam ode stavio D, pretpostavljam da mi je krivo. Jel možda još netko stavio D???
__________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
svetac19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 17:55   #70
ja sam stavio D
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 17:57   #71
Mene buni nešto... Možda je i odgovoreno, ali nisam vidio.

Pitanje je glasilo: Which person used to play indoors sometimes?

Na onim rješenjima stoji da je A koji kaže: We didn’t go out in
the evenings. We’d just stay in and play cards
and board games.


Ja sam stavio E: Anything was better
than playing inside the house.


Ne znam , ali čini mi se logičnije E jer kaže da je sve bolje od igranja u kući što znači da se ponekad i igrao unutra, dok osoba A kaže da su oni svaku večer igrali karte.
A pitanje je glasilo ponekad?
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 18:13   #72
Quote:
-Cyclone- kaže: Pogledaj post
Mene buni nešto... Možda je i odgovoreno, ali nisam vidio.

Pitanje je glasilo: Which person used to play indoors sometimes?

Na onim rješenjima stoji da je A koji kaže: We didn’t go out in
the evenings. We’d just stay in and play cards
and board games.


Ja sam stavio E: Anything was better
than playing inside the house.


Ne znam , ali čini mi se logičnije E jer kaže da je sve bolje od igranja u kući što znači da se ponekad i igrao unutra, dok osoba A kaže da su oni svaku večer igrali karte.
A pitanje je glasilo ponekad?
Ja sam stavio A, jer se se lik pod E igrao i po kiši vani kako ne bi morao u kući...neam pojma...glup razlog, ali eto.
__________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
svetac19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 18:29   #73
Quote:
kiki_991 kaže: Pogledaj post
ja sam stavio D
I ja sam, mislim da bi to čak moglo biti i točno....
dibidus! is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 18:32   #74
koje ste razloge stavljali za i protiv u eseju??
ja sam protiv: holigani(fights, racism) i skupa organizacija
za: djeca nalaze idole i bave se sportom i ne uzimaju droge i radost i veselje kad je naša zemlja na takvom natjecanju.
E sad, možda sam malo promašio temu.
__________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
svetac19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 18:42   #75
Quote:
svetac19 kaže: Pogledaj post
koje ste razloge stavljali za i protiv u eseju??
ja sam protiv: holigani(fights, racism) i skupa organizacija
za: djeca nalaze idole i bave se sportom i ne uzimaju droge i radost i veselje kad je naša zemlja na takvom natjecanju.
E sad, možda sam malo promašio temu.
i ja sam tako.. i stavio sam kao da su neki eventi za borbu protiv neke bolesti, da se nekom pomogne i tak to
Lagupagup is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:33   #76
ja koga god sam pitao za teze...svi su imali donekle različito...glupa tema mi je bila jako..
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:50   #77
Quote:
-Cyclone- kaže: Pogledaj post
Mene buni nešto... Možda je i odgovoreno, ali nisam vidio.

Pitanje je glasilo: Which person used to play indoors sometimes?

Na onim rješenjima stoji da je A koji kaže: We didn’t go out in
the evenings. We’d just stay in and play cards
and board games.


Ja sam stavio E: Anything was better
than playing inside the house.


Ne znam , ali čini mi se logičnije E jer kaže da je sve bolje od igranja u kući što znači da se ponekad i igrao unutra, dok osoba A kaže da su oni svaku večer igrali karte.
A pitanje je glasilo ponekad?
e točno to,i ja sam shvatila da su ovi uvijek,baš uvijek ostali doma,a pitanje je tko se ponekad igrao doma,znači ovi kojima je sve bilo bolje od tog,al znači da bi znali da je sve bolje,nekad su morali i doma biti..

i ja sam za vulkan ovo stavila D,za prirodno čudo,al to nije dobro
cloudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:57   #78
Quote:
cloudy kaže: Pogledaj post
e točno to,i ja sam shvatila da su ovi uvijek,baš uvijek ostali doma,a pitanje je tko se ponekad igrao doma,znači ovi kojima je sve bilo bolje od tog,al znači da bi znali da je sve bolje,nekad su morali i doma biti..

i ja sam za vulkan ovo stavila D,za prirodno čudo,al to nije dobro
Today, this natural wonder is a natural attraction that has become the
main source of income for the region. It spits out red-hot rocks and blasts columns of lava hundreds
of feet into the air on an almost daily basis. This was an opportunity not to be missed

Ja sam nekako shvatio da ono on baš mora mora posjetiti taj vulkan jer ne wonder..
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:00   #79
Quote:
Lagupagup kaže: Pogledaj post
i ja sam tako.. i stavio sam kao da su neki eventi za borbu protiv neke bolesti, da se nekom pomogne i tak to
kaj nije tema eseja bila odnosi među državama kao posljedica tih sportskih evenata, tipa:
engleska momčad konstantno pobjeđuje nijemce u nogometu, i logično je onda da neki nogometni navijači njemačke počnu imat averziju prema engleskoj u globalu?
prepali ste me da sam fulala temu
monni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:04   #80
Quote:
monni kaže: Pogledaj post
kaj nije tema eseja bila odnosi među državama kao posljedica tih sportskih evenata, tipa:
engleska momčad konstantno pobjeđuje nijemce u nogometu, i logično je onda da neki nogometni navijači njemačke počnu imat averziju prema engleskoj u globalu?
prepali ste me da sam fulala temu
nisam znao sta napisati za pozitivne stvari pa sam se preseravao
Lagupagup is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.