Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2010., 07:54   #81
Prije se matura pisala samo za ocjenu i kvit. Sada se matura piše za upis na fakultet.

Prije su svi znali da se ocjene na maturi poklanjaju, a danas svi misle da je ocjena na maturi mjerilo kvalitete škole i profesora (zato je i njima u interesu da ti dozvole prepisivanje).

Prije prepisivanjem na maturi nitko nije bio oštećen. Danas su oštećeni svi koji će zbog tuđeg prepisivanja biti jedno mjesto ispod crte za upis na fakultet (vidi prvu točku).
Izitpajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 23:06   #82
Quote:
Izitpajn kaže: Pogledaj post
Prije se matura pisala samo za ocjenu i kvit. Sada se matura piše za upis na fakultet.
pa i prije se pisalo radi upisa, ono, i sad se boduju ocijene i matura.. tak se i prije.. u manjoj mjeri, ali je matura također bila bitna!


Quote:
Prije su svi znali da se ocjene na maturi poklanjaju, a danas svi misle da je ocjena na maturi mjerilo kvalitete škole i profesora (zato je i njima u interesu da ti dozvole prepisivanje).
da, nama koji smo prije maturirali je to bilo ko od šale, dođeš dobiš 5! di ti živiš?


Quote:
Prije prepisivanjem na maturi nitko nije bio oštećen. Danas su oštećeni svi koji će zbog tuđeg prepisivanja biti jedno mjesto ispod crte za upis na fakultet (vidi prvu točku).
s ovim se jedino slažem
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 23:14   #83
pa što ćete... uvijek ima đubradi koja se šverca. bez obzira i da je policajac stajao u dvorani di pišemo netko bi uspio prepisat i oduzet nekome misto...

ne razumijem zakaj se vi bezveze živcirate, niti radi čega je otvorena ova tema...
 
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 18:56   #84
Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
pa što ćete... uvijek ima đubradi koja se šverca. bez obzira i da je policajac stajao u dvorani di pišemo netko bi uspio prepisat i oduzet nekome misto...

ne razumijem zakaj se vi bezveze živcirate, niti radi čega je otvorena ova tema...
tema je u startu imala koliko-toliko smisla, jer smo se svi nadali da če autor objaviti koje su to škole i slično.. možda bi se tad dalo šta i napravit, ali ovako..
mislim, svi mi smo svjesni da se negdje sigurno prepisivalo.. uvijek se prepisuje... tak da.. da.. besmisleno skroz
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 16:53   #85
mislim da je prepisivanja više ili manje bilo i na prijamnim ispitima, mene je na novinarstvu prije dvije godine cura do mene pitala za par pitanja i to niko nije od nadležnih ni čuo ni vidio tak da ...
mene je bilo strah prepisivat, a i nisam baš imala prilike, a i slabo vidim na daleko pa je pitanje kolko bi točno prepisala a i nekak mi je prerizično prepisivat od osobe koju ne poznam, kak znam da zna bolje od mene?! drugo ako nemam blage veze koji bi bio odgovor pa idem na eci peci pec .. al opet ...a ti koji su prepisivali sebi rade medvjeđu uslugu jer ako i upadnu na fakultet, pitanje je kak će im ići na ispitima .. al da nije fer, nije, al je li išta u ovoj državi 100% fer?!
__________________
http://public.fotki.com/Grga1207/ --> svašta lijepo ... vintage sako, vintage torba, ručno rađene majice ... našnice ...
koka1207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 20:00   #86
Stvar je u tome da su rezultati vazni i profesorima. Oni dobiju statistiku uspjesnosti svojih ucenika stoim naravno puno znaci jer bi dm zvuci kao dobar indikator losih profesora.
I oni znaju koliko nam je ovo vazno i zele nam pomoci da upisemo fax, neki cak do te mjere da zanemare profesionalnu etiku i ponos dajuci ucenicima da prepisuju.
Zar vam se ne cini da bi se ovakvo bezocno prepisivanje reduciralo kad bi ucenike cuvali profesori iz neke druge skole? Recimo, na primjer, profesori iz druge gimnazije cuvaju ucenike sedme i obrnuto?
Onda profesorima nije u interesu dopustiti prepisivanje?
Ili...?
Flo N is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 20:03   #87
Quote:
Flo N kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da su rezultati vazni i profesorima. Oni dobiju statistiku uspjesnosti svojih ucenika stoim naravno puno znaci jer bi dm zvuci kao dobar indikator losih profesora.
I oni znaju koliko nam je ovo vazno i zele nam pomoci da upisemo fax, neki cak do te mjere da zanemare profesionalnu etiku i ponos dajuci ucenicima da prepisuju.
Zar vam se ne cini da bi se ovakvo bezocno prepisivanje reduciralo kad bi ucenike cuvali profesori iz neke druge skole? Recimo, na primjer, profesori iz druge gimnazije cuvaju ucenike sedme i obrnuto?
Onda profesorima nije u interesu dopustiti prepisivanje?
Ili...?
kod mene je jedna prepisivala i to na pisanju eseja...i nisu joj uzeli rad
a iskreno moglo se prepisivati na vecini jer su profesori toliko pricali i bili zaokupljni nekim svojim glupostima da si mogao raditi sto hoces...
 
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 20:16   #88
Quote:
irka1992 kaže: Pogledaj post
kod mene je jedna prepisivala i to na pisanju eseja...i nisu joj uzeli rad
a iskreno moglo se prepisivati na vecini jer su profesori toliko pricali i bili zaokupljni nekim svojim glupostima da si mogao raditi sto hoces...
pa bas je u tome stvar, da to nisu njeni profesori uzeli bi joj rad jer bi imali osjecaj da neposteno stjece prednost nad njihovim ucenicima. i njihovom statistikom.
i sigurno ne bi bili zaokupljeni drugim stvarima da ih stavis u nepoznatu skolu s nepoznatim ljudima
Flo N is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 20:27   #89
Quote:
Flo N kaže: Pogledaj post
pa bas je u tome stvar, da to nisu njeni profesori uzeli bi joj rad jer bi imali osjecaj da neposteno stjece prednost nad njihovim ucenicima. i njihovom statistikom.
i sigurno ne bi bili zaokupljeni drugim stvarima da ih stavis u nepoznatu skolu s nepoznatim ljudima
ma na hrvatskom na zadatcima je bila nova profa od 24 god. i ta je pizdila za sve zivo...jedan decko je zaljepio kod na klupu i napravila je toliku panikuuuuu...
a starije profesore boli briga jer im se ovo ne svida(posebno strukovnjake jer ne moramo poloziti maturu iz struke)...
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 15:34   #90
ovako je bilo u mojem slucaju...pisao sam matis visu razinu i do pola ispita sve je bilo u redu..onda je jedan decko izasao na wc i profesor ga je otpratio..drugi profesor koji je ostao s nama rekao je doslovno ovako:iskoristite sad priliku prepisujte dok mozete..kao da to nije bilo dovoljno tip se ustao i uzeo ispitnu knjizicu tog decka koji je bio na wc i citao odgovore..neznam kako to objasnit..sigurno mu nista nije znacilo kako cemo mi napisat jer matis ne predaje i nasi rezultati nece sluzit kao pokazatelj kako je on dobro predavao ili nije..ugl ni tu nije bio kraj..20 min prije zavrsetka isao je od ucenika do ucenika i govorio odgovore koje je vidio kod drugih..a jednoj curi je u takvoj mjeri pomogao..ja neznam da li je ona ista sama rijesila a sigurno je ostvarila dobar rezultat..ugl svi se iz ncvvo-a zaklinju da je drzavna matura dosad nevideno antikorupcijsko sredstvo a meni se cini da je nepravde i prepisivanja bilo vise no ikad..
Kanye17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 17:09   #91
I tako svjetina opet upire prstom u prazno. Bez ikakvog smisla. I opet će to sve upiranje i prozivanje prestati s vremenom, i nikoga više neće biti briga, i sve će opet upasti u svoju kolotečinu ...
Elitist_jerk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 00:19   #92
Haha, prepisivanje... Evo ja vam mogu lagano reći da se u Srednjoj školi Krapina prepisivalo gdje se stiglo. Ne mislim time da su učenici lošiji od većine prosječnih srednjih škola, već jednostavno imali smo jednog kontrolora na 6-7-8 razreda... Koji je naravno, bio sam u jednoj učionici.

I gle ironije.. frend inače istih ocjena ko i ja, prepisao cijeli ispit i upao na jedan faks, a ja ne. Što vam to govori? Prepisujte gdje i kad možete kod takvih situacija, ne isplati se biti pošten...
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 14:35   #93
Quote:
Clam kaže: Pogledaj post
Haha, prepisivanje... Evo ja vam mogu lagano reći da se u Srednjoj školi Krapina prepisivalo gdje se stiglo. Ne mislim time da su učenici lošiji od većine prosječnih srednjih škola, već jednostavno imali smo jednog kontrolora na 6-7-8 razreda... Koji je naravno, bio sam u jednoj učionici.

I gle ironije.. frend inače istih ocjena ko i ja, prepisao cijeli ispit i upao na jedan faks, a ja ne. Što vam to govori? Prepisujte gdje i kad možete kod takvih situacija, ne isplati se biti pošten...
isplati se....samo si ti trebala naučit pa bi i ti upala....odakle je on prepisao od sebe? ne nego od nekoga tko je naučio
__________________
Svi za Vahida, e e Vaha, Vaha, e e Halihodžiću, baš si majstor, dala te Afrika,
Svi za Vahida, e e Vaha, Vaha, e e Halihodžiću, baš si majstor, dala te Afrika.
matija mmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 18:01   #94
Quote:
Clam kaže: Pogledaj post
I gle ironije.. frend inače istih ocjena ko i ja, prepisao cijeli ispit i upao na jedan faks, a ja ne. Što vam to govori? Prepisujte gdje i kad možete kod takvih situacija, ne isplati se biti pošten...
Kriva pouka. Što će jedan takav na fakultetu ako se ne drzne niti za maturu naučiti? Hvala Bogu pa imamo i drugi filter - prva godina faksa.
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 19:09   #95
blago vama koji ste prepisivali, nama su u razredu bile neke dvi babe kontrolorke, i samo su nas obilazili i njuškali jesmo li se slučajno okrenuli za koji stupanj u livo il desno, jedna je dobila čak opomenu jer joj lakat nije bio u razini klupe več je virio malo van
lovacnadlovcima is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 21:03   #96
U mojoj gimnaziji nije bilo prepisivanja niti ce ikada biti.. nas su naucili da je postenje jedna od najvecih i najcjenjenijih ljudskih vrlina..
__________________
"Ludama je milo, a ostale je stid." Đ.B. <3
EmmaBovary is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 10:21   #97
Quote:
matija mmmm kaže: Pogledaj post
isplati se....samo si ti trebala naučit pa bi i ti upala....odakle je on prepisao od sebe? ne nego od nekoga tko je naučio
*Trebao
Nije stvar u tome, nego je stvar da sam i ja isto mogao, da sam bio u prilici, prepisati i nekome uzeti mjesto na fakultetu, iako to nisam zaslužio. DM nije fer ni korektna za dobar dio maturanata. Točka.

Quote:
Sparkly kaže: Pogledaj post
Kriva pouka. Što će jedan takav na fakultetu ako se ne drzne niti za maturu naučiti? Hvala Bogu pa imamo i drugi filter - prva godina faksa.
Istina, slažem se. Na kraju se dogodilo to, da je on meni uzeo mjesto, ali nije ni išao na taj faks, jer je shvatio da nema kaj raditi tamo
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 13:51   #98
Sve je super prošlo, ja prezadovoljna.... da bi saznala da je cura iza mene prepisala cijeli moj list za odgovore ( dakle sve osim zadataka s riječima i sastava)
Sada paničarim
Dali oni provjeravaju to sve. Dali će skužiti?! Nebi trebala imat puno grešaka, ali dali oni na temelju tih par mogućih grešaka mogu srušiti i mene i nju.
aaaaaaaa
Što mislite dali bi mi uvažili tužbu ako bi obje roknile, a ja nisam znala da je ona prepisivala!?
Please help!
__________________
There's so many different words, so many different songs. We have just one world but we live in different ones.
softplaytime is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 14:34   #99
Quote:
softplaytime kaže: Pogledaj post
Sve je super prošlo, ja prezadovoljna.... da bi saznala da je cura iza mene prepisala cijeli moj list za odgovore ( dakle sve osim zadataka s riječima i sastava)
Sada paničarim
Dali oni provjeravaju to sve. Dali će skužiti?! Nebi trebala imat puno grešaka, ali dali oni na temelju tih par mogućih grešaka mogu srušiti i mene i nju.
aaaaaaaa
Što mislite dali bi mi uvažili tužbu ako bi obje roknile, a ja nisam znala da je ona prepisivala!?
Please help!
Ne bože svašta, pa ne ispravljaju oni to po rasporedu vašeg sjedenja. A i da ispravljaju, sta mislis da nitko osim vas 2 u cijeloj hrv neće imat neke iste greške?
mila_zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 15:07   #100
Quote:
softplaytime kaže: Pogledaj post
Sve je super prošlo, ja prezadovoljna.... da bi saznala da je cura iza mene prepisala cijeli moj list za odgovore ( dakle sve osim zadataka s riječima i sastava)
Sada paničarim
Dali oni provjeravaju to sve. Dali će skužiti?! Nebi trebala imat puno grešaka, ali dali oni na temelju tih par mogućih grešaka mogu srušiti i mene i nju.
aaaaaaaa
Što mislite dali bi mi uvažili tužbu ako bi obje roknile, a ja nisam znala da je ona prepisivala!?
Please help!
Sumnjam da baš sad oni uspoređuju gdje tko sjedi i kako je riješio onaj ispred/iza. Nisu FBI i imaju samo optičke čitače, ne megaračunala... Uostalom, one vam riječi (zadnji zadatak) nisu iste, tako da garant imate +- 2,3 boda drukčiji test. Uostalom, zašto ne biste i riješile test s istim brojem bodova? To je slučajnost i nije nemoguća...
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.