Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2011., 20:25   #41
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Sorry, ali moram pitati - zasto ti ono sto te vise privlaci nije na prvom mjestu?
Pa da upadnes na to prvo (ako ide), ili na drugo. (ako ne ide prvo)
pa kako ću sad da upadnem, kad je ljetni rok gotov, i više se ništa nemože promjenit ?
a taj što me više privlači, možda je malo podcijenjen studij, i svi su me nagovarali na ovaj prvi, da je bolji za mene, al sad se bojim da ću se pokajat
luckyo2oo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 21:51   #42
Quote:
luckyo2oo kaže: Pogledaj post
pa kako ću sad da upadnem, kad je ljetni rok gotov, i više se ništa nemože promjenit ?
a taj što me više privlači, možda je malo podcijenjen studij, i svi su me nagovarali na ovaj prvi, da je bolji za mene, al sad se bojim da ću se pokajat :
Pretpostavljam da ovdje ne smijem dalje odgovarati na tvoje pitanje, pa cu nastaviti na brbaljonici, tamo se valjda smije o svemu....pa ako te zanima moje protupitanje, zaviri.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 01:43   #43
Polagao sam maturu na ljetnom roku, sve sam položio ali nisam zadovoljan rezultatom iz jednom predmeta, kojeg sam prijavio i na jesenski jel potrebno plaćati išta za ponovno polaganje? I jel potrebno još ikakvih prijava osim prijavljivanje na postani-student?
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 09:08   #44
Quote:
Ikstomi kaže: Pogledaj post
Polagao sam maturu na ljetnom roku, sve sam položio ali nisam zadovoljan rezultatom iz jednom predmeta, kojeg sam prijavio i na jesenski jel potrebno plaćati išta za ponovno polaganje? I jel potrebno još ikakvih prijava osim prijavljivanje na postani-student?
38. stranica brošure....
Ispit, odnosno ispite koje učenik nije položio može ponovno polagati
u nekome od sljedećih ispitnih rokova. Svaki ispit učenik ima pravo
polagati dva puta bez plaćanja troškova. Ako ispit ne položi ni drugi
put, treći i svaki sljedeći put učenik snosi troškove polaganja ispita.
Ako učenik položi ispite državne mature, ali nije zadovoljan
rezultatom koji je ostvario, ima pravo još jednom polagati taj
ispit u nekome od sljedećih ispitnih rokova bez plaćanja troškova
polaganja. To pravo može se ostvariti iz najviše dvaju ispita
unutar razdoblja od dvije godine. Učenik prijavljuje ispite na
istoj razini kao i na prethodnome ispitnom roku. Ako učenik na
taj način ponovno piše ispit i dobije lošiju ocjenu, konačnom
ocjenom utvrđuje se bolja ocjena.
koke_st555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:44   #45
neznam di bi ovo tribalo ići pa ću napisati tu, nisan siguran jeli ovo točna tema ako nije molin vas da me preusmjeritie na pravo misto..fala..
na faxu koji mi je 1 prioritet sam 47 od 40 (koji ostvaruju upis) ispred mene ima njih 20 kojima taj fax nije prvi prioritet,od čega ih je sigurno 10-ak kojima je to 3-4 ili čak viši prioritet. jednom je čak i 11 prioritet. sa ja čisto sumnjan da makar tih 10 kojima je moj fax 3-4 ili viši prioritet da nisu uspili upasti na svoje 1, 2, 3 prioritete..ako ništa ne virujen da je onaj kojemu je moj fax 11 prioritet da nije uspio upasti na prvih 10 faxova...mene zanima kad će biti nova sinkronizacija, na postanistudent.hr piše da je zadnja bila u 08.07 u 00:20...i ako je neko(od onih kojima to nije prvi odabir, a upali su na svoj priv odabir)) poslje tog potvrdio konačni odabir TAN-om što nebi ja tribao ići dolje??
__________________
My Goal Is To Deny Yours
215023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:55   #46
Quote:
215023 kaže: Pogledaj post
na faxu koji mi je 1 prioritet sam 47 od 40 (koji ostvaruju upis) ispred mene ima njih 20 kojima taj fax nije prvi prioritet,od čega ih je sigurno 10-ak kojima je to 3-4 ili čak viši prioritet. jednom je čak i 11 prioritet. sa ja čisto sumnjan da makar tih 10 kojima je moj fax 3-4 ili viši prioritet da nisu uspili upasti na svoje 1, 2, 3 prioritete..ako ništa ne virujen da je onaj kojemu je moj fax 11 prioritet da nije uspio upasti na prvih 10 faxova...mene zanima kad će biti nova sinkronizacija, na postanistudent.hr piše da je zadnja bila u 08.07 u 00:20...i ako je neko(od onih kojima to nije prvi odabir, a upali su na svoj priv odabir)) poslje tog potvrdio konačni odabir TAN-om što nebi ja tribao ići dolje??
08.07. u ponoc, tj nesto malo iza ponoci (kad je komp odradio posao) stavljena je konacna lista iza koje nema vise nikavih pomaka.
Nitko nije iza 07.07. u 23.59 mogao vise nista mijenjati. A nikakvog potvrdjivanja fakulteta nije niti bilo (samo potvrda konacne rang liste).. takva kakva je zatecena u ponoc - na temelju nje je napravljena konacna rang lista.
Ako nisi upao na 1. upao si na neki sljedeci. A ovi koji su imali "tvoj" fax na trecem , cetvrtom ili 11-tom prioritetu - nisu upali na svoje vise prioritete.
I to je to.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:21   #47
Quote:
215023 kaže: Pogledaj post
neznam di bi ovo tribalo ići pa ću napisati tu, nisan siguran jeli ovo točna tema ako nije molin vas da me preusmjeritie na pravo misto..fala..
na faxu koji mi je 1 prioritet sam 47 od 40 (koji ostvaruju upis) ispred mene ima njih 20 kojima taj fax nije prvi prioritet,od čega ih je sigurno 10-ak kojima je to 3-4 ili čak viši prioritet. jednom je čak i 11 prioritet. sa ja čisto sumnjan da makar tih 10 kojima je moj fax 3-4 ili viši prioritet da nisu uspili upasti na svoje 1, 2, 3 prioritete..ako ništa ne virujen da je onaj kojemu je moj fax 11 prioritet da nije uspio upasti na prvih 10 faxova...mene zanima kad će biti nova sinkronizacija, na postanistudent.hr piše da je zadnja bila u 08.07 u 00:20...i ako je neko(od onih kojima to nije prvi odabir, a upali su na svoj priv odabir)) poslje tog potvrdio konačni odabir TAN-om što nebi ja tribao ići dolje??
Čula sam od dečka da su nekad, ako se nisu pojavili svi koji su upali (a prima ih se recimo 20) i dođe 57., a nitko između 20-57 mjesta se također ne pojavi, onda primaju tog 57.
Ti kojima je to 3-4-X-ti izbor su upisani automatski i možda se neće ni pojaviti na upisu. Zato ti lijepo dođi zadnji dan upisa i ako je netko odustao, ti možda upadaš. Samo se pobrini da budeš tamo zadnji dan, kad će se već vidjeti situacija, a na faksu je da odluči. Ništa te ne košta ako probaš.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 17:34   #48
Ma ja se nadam da ce bit mjesta na jesenskom...
ovo je sve islo po sistemu automatizacije... ko zna koliko ih nije upalo na zeljeni fakultet pa se mozda nisu ni otisli prijavit...
ali sve je to mozda,mozda...

Vidjet cemo 15.og xD

Bilo je i na televiziji kao ove godine 4000 ljudi vise je odlucilo pohadati studije...
a ne razmisljaju da je sve bilo automatizacija i da ljudi nisu potvrdili nista...
mogli bi bit razocarenja kad se sve poslozi....
Blood($) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 00:48   #49
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
08.07. u ponoc, tj nesto malo iza ponoci (kad je komp odradio posao) stavljena je konacna lista iza koje nema vise nikavih pomaka.
Nitko nije iza 07.07. u 23.59 mogao vise nista mijenjati. A nikakvog potvrdjivanja fakulteta nije niti bilo (samo potvrda konacne rang liste).. takva kakva je zatecena u ponoc - na temelju nje je napravljena konacna rang lista.
Ako nisi upao na 1. upao si na neki sljedeci. A ovi koji su imali "tvoj" fax na trecem , cetvrtom ili 11-tom prioritetu - nisu upali na svoje vise prioritete.
I to je to.
oprosti, ali šta god vi ili oni pričali ovo mi ne drži vodu. pamćenje me izvrsno služi i rang lista se niti malo nije promijenila, nije moguće se baš sve poklopilo onako kako jest, da je 8.7. sve isto kao i prethodnih dana, ne-mo-gu-će

a vidit ćemo na kraju na jesen koliko će bit slobodnih mjesta, tj. koliko je ovaj sistem fail ništa osobno, just my opinion...
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 00:56   #50
ok,po ovome što sad čitam,ja sam nekome zauzela mjesto na novinarstvu,pravu,ekonomiji,poslovnoj ekonomiji,javnoj upravi itd...a fkt ih ono nisam u stanju bila brisati jer me bilo strah u slučaju da se neš drastično ne promjeni,iako sam upala na 1.izbor
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 01:12   #51
ma ne slušaj mene, ja se uvatila ko pijan plota (al nikad ne znaš)
naime, dobila sam njihov mail da su ljudi brisani sa lista fakulteta na koje nisu upali. dobro, ali kako onda nema ama baš nikakve promjene na listama? eto mene samo to buni, misterij mi je, kako su to brisani kad je lista zacementirano nepromijenjena
ajd nek me netko prosvijetli
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 12:06   #52
Quote:
Stari lav kaže: Pogledaj post
Započinje jesenski ispitni rok
Završija san srednju prije 2011. i sad moran ić u ZG pisat jesenski rok
qkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 13:05   #53
Quote:
night-angel kaže: Pogledaj post
Čula sam od dečka da su nekad, ako se nisu pojavili svi koji su upali (a prima ih se recimo 20) i dođe 57., a nitko između 20-57 mjesta se također ne pojavi, onda primaju tog 57.
Ti kojima je to 3-4-X-ti izbor su upisani automatski i možda se neće ni pojaviti na upisu. Zato ti lijepo dođi zadnji dan upisa i ako je netko odustao, ti možda upadaš. Samo se pobrini da budeš tamo zadnji dan, kad će se već vidjeti situacija, a na faksu je da odluči. Ništa te ne košta ako probaš.
nekad možda, ali ove godine ne...zvao, pitao i doznao sljedeće(opet svaki fax za sebe)
na jednom prozivka za nepopunjena mista na stručnom studiju SAMO za one koji su pristupili u razredbenom postupku tj. oni koji nisu morali polagat maturu..za sve ostale jesenski rok
najbolje nazvat i pitat svaki fax posebno
koke_st555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 13:06   #54
da li netko zna kad dolaze službene informacije o slobodnim mjestima na fakultetima za jesenski rok? hvala
harambaša jaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 13:23   #55
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
ok,po ovome što sad čitam,ja sam nekome zauzela mjesto na novinarstvu,pravu,ekonomiji,poslovnoj ekonomiji,javnoj upravi itd...a fkt ih ono nisam u stanju bila brisati jer me bilo strah u slučaju da se neš drastično ne promjeni,iako sam upala na 1.izbor
Na listama ispod svog prvog izbora nisi niti bila i nisi nikom zauzimala mjesto. Svako je upao na svoj najvisi izbor, za koji je imao dovoljno bodova.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 13:25   #56
Quote:
Dijaa kaže: Pogledaj post
ma ne slušaj mene, ja se uvatila ko pijan plota (al nikad ne znaš)
naime, dobila sam njihov mail da su ljudi brisani sa lista fakulteta na koje nisu upali. dobro, ali kako onda nema ama baš nikakve promjene na listama? eto mene samo to buni, misterij mi je, kako su to brisani kad je lista zacementirano nepromijenjena
ajd nek me netko prosvijetli
Liste su se itekako mjenjale tokom tih par dana. Svatko je na svojoj listi isao malo gore-dole. Zadnji dan se ipak nije nesto znatno mijenjalo (tj. kako za sto, ne znam) jer je vecina ipak poslozila svoje liste i vise nisu mijenjali prioritete.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 16:14   #57
jedno pitanje...
ja sam sad upao na brodostrojarstvo... i ipak nebi tamo...
i sad bi vanredno na informatiku...
kako se sad to prijavi?
dali ja moram ponovno pisat državnu maturu ?

i nema mi baš logike ova lista...
npr na jednom faksu primaju njih 50... i od tih 50 njih 30 je stavilo taj faks kao prvi prioritet...
i sad za sve one unutar tih 50 kojima je npr taj faks 2,3...10 prioritet (u ovom slučaju njioh 20) i svi upadaju....
kakvog to smisla ima ?
mislio sam da će se pomaknut lista ili neš, ali čisto sumnjam da je onaj koj je stavio taj faks za 10. da će ić tamo (bar ne svi) a lista je i dalje ista....
wtF?
thundercro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 18:55   #58
Sutra će se znati točne informacije o popunjenosti fakulteta, te će se moći izabrati studijski programi za jesenski rok.
MII2o is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 20:20   #59
položio sam običnu maturu, dok još nije postojala državna matura - sada imam 22 godine.
Gledam da opet upišem fakultet neki jer od prvoga sam odustao, zanima me da li ja još uvijek mogu prijaviti taj jesenski rok ako ostane slobodnih mjesta?
-sef- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 20:29   #60
jel moguce da na politologiji ostane koje mjesto za jesenski rok??Koliko vidin,ima dosta ljudim koji se nisu uopce pojavili na upisima,i potpuno ih razmijem,jer ovakav sustav je nikakav.Doslovno su prislili studenta da upise ono sto ne zeli,pa sad,...trebali su stavit samo jedan rok ito onaj jesenski,a drzavnu maturu provodit dva puta,a uzimat rezultate boljeg i to je to,..svi bi znali sto,kako i gdje,...sto se tice politologije,poslao sam im e.mail i ne mogu shvatit njihov odgovor,kao kazu da vjerovatno nista od jesenskog roka jer ako i nekoliko studenata odustanu,uzimaju odmah prvog ispod liste,i meni sad nije jasno,kako to prvog ispod liste kad su nama rekli da kad potvrdimo fakultet,automatski se brisemo sa svih ostalih i to je to,.ovako ne znam ni tko pije ni tko placa,.
tri82810 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.