Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2015., 15:10   #81
Question Skripte za drzavnu maturu-pomoc!

Molim vas da mi pomognete oko odabira izdavaca, ne znam koje su kvalitetne skripte u kojima ima sve sta trebam znat... Najvise bi mi trebalo za kemiju, biologiju i hrvatski!
C3podora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 15:56   #82
Zna netko kakve su skripte od Skolske knjige? Konkretno, treba mi BIO, PIG i MAT B.
cro22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 14:44   #83
skripta

možes meni poslat ak nije problem treba mi kemija i matematika
mail obrisan

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 15.03.2015. at 15:22. Reason: zabranjeno je objavljivati e-mail adrese
pero996 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 02:26   #84
Pozdrav
Ima li tko neki link gdje ima sažeta hr. književnost po nižoj razini?
Horoscope is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 11:14   #85
Quote:
Horoscope kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Ima li tko neki link gdje ima sažeta hr. književnost po nižoj razini?
Provjeri na scribd-u.
Tigresse is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 16:23   #86
Ima neko skriptu za hrv B razinu???
baraba36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 15:13   #87
Ima li tko skriptu za PiG dobru?
Novedies is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 17:53   #88
Skripte Za Maturu

Napravljeno je jedno 8 Gigabyta skripta za Maturu, ukoliko netko želi - slobodno pošaljite mail u inbox i dijelim preko GMAIL Drive-a :

Datoteka uključuje :

1. Svi Ispiti Provedenih Matura (2009/2010/2011/2012/2013/2014 + Ogledni Ispiti, te probne mature)
- Rokovi : Ljeto, Jesen, Zima
- Sve Kataloge obveznih predmeta za A i B razinu, kao i Kataloge za Izborne Predmete Držane Mature (2009.- 2014.)
- Ostale Ispite Državne Mature (ispiti na drugim jezicima, na jezicima nacionalnih manjina)
- Sve ostalo što se može skinuti sa stranice NCVVO (dozvoljeni kalkulatori, dodatci uz ispite, zvučni zapisi...)

2. Razne skripte, PowerPoint prezentacije, PDF datoteke, i zadatke za vježbu iz :

- Matematike
- Hrvatskog Jezika
- Engleskog Jezika

- Politike i Gospodarstva
- Informatike
- Biologije
- Kemije
- Fizike
- Ostalo


- Datoteke su u formatima : PDF, Doc, Pptx, Rar (zip), mp4.
- Preuzeti ili snimiti se može i bilo koji dio datoteke, ukoliko vas samo nešto zanima, možete si izabrati što želite zadržati a što ne.

Detaljnije upute za skidanje dolaze s mail-om u kojem djelim datoteku.

Također ako imate zahtjev za skidanje neke skripte preko scribd-a rado ću to napraviti i uključiti u datoteku koju dijelim.

Ostale skripte iz Matematike, Biologije, Kemije, Informatike, Fizike, i ostalih predmeta postoje za isprintait u kopiraoni, bilo trinom, profil, školska knjiga... svih izdavača, raspitajte se, a ako ne znate u kojoj slobodno pitajte mene.

Nadam se da ne kršim nikakva pravila foruma, ali što se ne zna nije zločin!
(Znanje je najlijepši dio čovjekovog života, dajte mu ga BESPLATNO.)

Svaka primjedba/kritika je poželjna.


Privatne poruke


Lp,
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 17:47   #89
Ima li trenutno nekoga da mi može poslati Trinomove skripte iz kemije, ili nekakve druge dodatne materijale za maturu iz kemije na mail?
RoxyLady is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 17:22   #90
mijenjam skriptu engleski (A) za hrvatski (B) razinu..javiti se na pm
beyonce5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 10:48   #91
Prošlogodišnja sam maturantica, radila sam sama skripte iz PiG-a i hrvatskog jezika. Oboje sam napisala, prema tim skriptama, za čvrstu četvorku (moglo je i bolje, al sam imala druge obaveze).
Skriptama ništa ne fali, svi pojmovi koji su navedeni u ispitnom katalogu, su unutra i objašnjeni.
Skripta iz hrvatskog pregledana je sa strane profesorice i rekla je da je super skripta.
Skripta je, dakle, rađena prema svim udžbenicima za srednju školu i prema smjernicama ispitnog katalogu, s time da su lektire obrađene toliko koliko vam treba za državnu maturu (nije napisano po 3-4 reda, već stranica za svaku lektiru, ispod književnog razdoblja kojem pripada).
Prodajem te skripte, cijenu napišite sami u PM.
Pozdrav
m4j415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 16:30   #92
Mata

Quote:
m4j415 kaže: Pogledaj post
Prošlogodišnja sam maturantica, radila sam sama skripte iz PiG-a i hrvatskog jezika. Oboje sam napisala, prema tim skriptama, za čvrstu četvorku (moglo je i bolje, al sam imala druge obaveze).
Skriptama ništa ne fali, svi pojmovi koji su navedeni u ispitnom katalogu, su unutra i objašnjeni.
Skripta iz hrvatskog pregledana je sa strane profesorice i rekla je da je super skripta.
Skripta je, dakle, rađena prema svim udžbenicima za srednju školu i prema smjernicama ispitnog katalogu, s time da su lektire obrađene toliko koliko vam treba za državnu maturu (nije napisano po 3-4 reda, već stranica za svaku lektiru, ispod književnog razdoblja kojem pripada).
Prodajem te skripte, cijenu napišite sami u PM.
Pozdrav
jao ko da ćete milione zaradit, daj to isprintat, skenirat i u pdf, i podijeli svima..

Škrti ljudi, i nije ovo oglasnik, ovdje se razmjenjuju skripte a ne kupuju i prodaju.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 10:09   #93
Post Državna Matura - Skripte

Ovdje možete preuzeti jednu kolekciju skripta za maturu, a i više. Ima stvarno svega, što ćete moći vidjeti kasnije.

Ovo je link za skripte: Google Drive

Ja osobno nisam autor većini ovih skripta, i sve koristite na vlastitu odgovornost. No, radim puno svojih skripta i svako malo nadopunjujem sa novima.
Cilj je napraviti univerzalne skripte (za sve predmete na maturi, ali i ostale) iz kojih dok učite neće biti pitanja kao "koja je bolja?" nego će biti jedna jedina koja je savršena i sadrži sve, a podijeljena prema ciljevima. (npr. za napredne sa proširenim sadržajem, za 5 ili za manje od 5, ili koja god mi već skala padne napamet)

Da ne duljim, u ovoj temi slobodno komentirajte:

1. Koja vam se skripta najviše sviđa, koja vam je najbolja za naučiti površno, a koja za detaljno.

2. Što bi vi dodali u kolekciju - možete mi poslati svoje skripte, radove, bilo što što mislite da bi pomoglo drugima.

3. Općenito o greškama, savjeti, primjedbe, kritike, pohvale..bilo što takvog tipa.

I za kraj ovo je ono što dobivate ako napravite mail i skinete si ovu kolekciju, ili pak učite sa interneta preko nje:

Sakupljeno je jedno 8 Gigabyta skripta za Maturu, ako netko želi - slobodno pošaljite mail u inbox i dijelim preko GMAIL Drive-a (ili si preuzmite preko linka):

Kolekcija uključuje:

1. Svi Ispiti Provedenih Matura (2009/2010/2011/2012/2013/2014 + Ogledni Ispiti, te probne mature)

- Rokovi : Ljeto, Jesen, Zima
- Sve Kataloge obveznih predmeta za A i B razinu, kao i Kataloge za Izborne Predmete Državne Mature (2009.- 2014.)
- Ostale Ispite Državne Mature (ispiti na drugim jezicima, na jezicima nacionalnih manjina)
- Sve ostalo što se može skinuti sa stranice NCVVO (vodič kroz maturu, dozvoljeni kalkulatori, dodatci uz ispite, zvučni zapisi...)

2. Razne skripte, PowerPoint prezentacije, PDF datoteke, i zadatke za vježbu iz:

- Matematike
- Hrvatskog Jezika
- Engleskog Jezika
- Njemačkog Jezika

- Politike i Gospodarstva
- Informatike
- Biologije
- Kemije
- Fizike
- Sociologija
- Psihologija
- Ostalo

3. Moje skripte koje radim dok učim - razni savjeti, stranice sa kojih je dobro učiti - PDF - dokumenti raznih tema i ostalo.

- Datoteke su u formatima : PDF, Doc, Pptx, Rar (zip), mp4, itd...

Upute za korištenje:

"
1. Preko linka otvoriti će vam se sve što sam podijelio.
2. Stisnete u tom prozoru na "OTVORI U DISKU"
3. Ne morate skidati jedno po jedno, iako možete i tako da odete do određene datoteke, desni klik ili otvorite u PDF-u ili u čemu već je datoteka i onda tamo download, i preuzmi.
4. Nakon otvaranja u disku, kolekciju možete desnim klikom označiti i odabrati "PREUZMI", nakon preuzimanja (ovisno o brzini interneta, i koji dio datoteke skidate može potrajati i više od 20 min) raspakirate datoteku i koriste ono što vam treba.

Predlažem da si ostavite datoteku na disku (ne brisati je nakon download-a) zato jer:

0. Podijeljene datoteke ostati će podijeljene i nakon Mature.

1. Često nadopunjujem s novim skriptama (skoro svaki dan)

2. Kasnije ću dijeliti i videa

3. Datoteke su podložne ispravcima, mojim osobnim dodacima (skripte koje radim dok učim) i ostalim poboljšanjima.

Collected by: Komediruzeck&-2015®™

Have a Nice Day.
"

Eto toliko od mene, mislim da je ovo korisna tema u kojoj ćemo skupljati skripte, jer se ni meni samom ne sviđa ganjanje ljudi da mi pošalju nešto, kao i ostalima, a i ako je tema za skripte tema u kojoj se ujedno i raspravlja onda brzo prođe ovakav ili sličan koristan post pa ga ljudi ni ne vide.

Ako grijšim, slobodno me upozorite da ne otvaram više ovakakve teme i izbrišite ovu temu, ili mi predložite neki bolji način. Hvala.

Lijep pozdrav,
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 14:06   #94
Evo linkam skripte.. Jedna skripta zadataka s rjesenjima, druga grupirani zadaci s prethodnih matura i link za video upute kako se rjesavaju svi zadaci s mature. Nadam se da sam vam pomogao..
schoolfriend22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 14:13   #95
Quote:
schoolfriend22 kaže: Pogledaj post
Evo linkam skripte.. Jedna skripta zadataka s rjesenjima, druga grupirani zadaci s prethodnih matura i link za video upute kako se rjesavaju svi zadaci s mature. Nadam se da sam vam pomogao..
dropbox error
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 14:30   #96
Samo stisni iksic gore i radit ce, i onda preuzmi skipte iz mat
schoolfriend22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 21:31   #97
zašto sam ja ovu temu tek sad skontala
__________________
Sei wie Schnee, wunderschön und eiskalt!
BadQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 12:19   #98
Smile skripta biologija

Ima tko skriptu iz biologije za drzavnu maturu iz trinoma???
srcekoelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 20:18   #99
Quote:
srcekoelly kaže: Pogledaj post
Ima tko skriptu iz biologije za drzavnu maturu iz trinoma???
Imam ja.. I ako još nekome treba , sa trinoma za kemiju, fiziku, matematiku i hrvatski
__________________
"...ništa nije tako podložno neizvjesnosti kao stasanje mladog čovjeka."
oh-my-lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 18:07   #100
Možete mi reći koja je razlika u skriptama sa ncvvo.hr i trinomovih ?
MatejBojler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.