Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2007., 14:34   #1421
Najiskrenije i najljepše se zahvaljujem gospodinu Shunkyman-u na iskrenim savjetima.

U međuvremenu sam dobio informaciju iz toksikološkog zavoda da je voda u vodovodu zdravstveno ispravna
te da se problem nalazi u cijevima i u njihovom spajanju a što na kraju znači da je zagrebgradnja ta koja treba snositi punu odgovornost.

Pozdrav.
985plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 15:24   #1422
Quote:
985plavi kaže: Pogledaj post
U međuvremenu sam dobio informaciju iz toksikološkog zavoda da je voda u vodovodu zdravstveno ispravna
te da se problem nalazi u cijevima i u njihovom spajanju a što na kraju znači da je zagrebgradnja ta koja treba snositi punu odgovornost.
Pozdrav.
Baš si pametan!
Znaš kak se kaže: I na ogradi piše P_Č_A pa se ipak ne seksaš s njom. Ili??
jurica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 16:02   #1423
Quote:
jurica13 kaže: Pogledaj post
Baš si pametan!
Znaš kak se kaže: I na ogradi piše P_Č_A pa se ipak ne seksaš s njom. Ili??
E, ovo je cool!

Dobro, čovjek je rekao da je tek novi i vidljivo je da je tek krenuo u potragu za informacijama. Vjerujem isto kao i svi mi ostali... najprije s inžinjerima od strane investitora, pa sanitarnom inspekcijom, ZZJZ, ostalim stanarima... a nakon svakog razgovora bili sve 'blesaviji'!

Kao kad su pitali Dudeka, jutro nakon svadbe: "Je l' Dudek istina da je tvoja Bara bila nevina kad je ušla u brak", a Dudek snuždeno odgovori "Neki veliju da jest, a neki veliju da nije".
shunkyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 16:56   #1424
Otvara se kafić na uglu Kutnjačkog puta i Palinovečke. Zar je voda tamo u redu pa je dobio uporabnu dozvolu? Nisu li rekli da je sada potrebno testirati i vodu na mineralna ulja prije njenog izdavanja? Kako to da je voda u kafiću ok, a u ostalom dijelu zgrade nije?

Dobro ljudi, jer možemo uopće izvući kakav zaključak iz cijelog ovog cirkusa?
victoriaw19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 10:19   #1425
To samo dokazuje da sve ono što su pričali likovi iz tzv. "kriznog stožera" nema veze sa životom. Rekli su da će od sad analizirati vodu i na mineralna ulja, ali toga nema nigdje u nekom Zakonu i pitanje je da li će toga i biti. Zato podržavam sve ove tužbe jer će održati pažnju na problemu.
Čula sam jučer priču da su pojedini ljudi temeljem svih događanja u Vrbanima III, nekim svojim privatnim vezama u okolnim naseljima dali vodu na analizu. Rekli su im da voda nije za piće. A stanove nije gradila Zg gradnja i starije su od 5 godina!
Što reći? Pričaju da je voda zdrava, ali to su samo isječci u novinama. Nigdje nema analize koju bi netko potpisao i iza nje stao! Postoji na stranici ZZJZ rezultati analize vode prije ulaska u zgrade na Vrbanima III koji su recimo u granicama normale - jer voda za piće može imati samo 2 mjerne jedinice mineralnih ulja za piće, a od 2-5 za kupanje, sve iznad je industrijska voda - ali oni su ti koji već nekoliko godina ignoriraju problem Vrbana III pa im ne vjerujem - jer papir može podnijeti svašta!!
Prošao je cijeli tjedan - nema cijele analze Maribora na internetu. To je sigurno plaćeno našim novcem - novcem građana RH i ta cjelokupna analiza MORA se s vidljivim potpisom i pečatom naći na internetu. MORA!! Nema niti ikakve reakcije MUP-a i svih drugih na to - nema!! Rekli su da je voda OK i sad sve može pasti u zaborav. E PA NE MOŽE!!
A žalosno je to što nitko u Ministarstvu i ZZJZ nije napravio analizu stanovništva u Vrbanima III - i utvrdio bi da tamo ipak stanuju ljudi koji će IH BEZGRANIČNO MUČITI dok se problem ne riješi - i problem se MORA RIJEŠITI makar oni morali priznati da nam je vodovod u k___U!
Iskreno, kad bi mi svi bili svjesni kako je problem velik - možda bi onda poželjeli da ništa ne znamo.
Iskreno, ne želim dizati paniku, ali da smo u problemu svi skupa - to se nažalost mora priznati!!
I PITAJ BOGA ŠTO SVEGA IMA U TOJ VODI jer cjelokupnu analizu nikada nitko nije vidio - a sve te kontrolne analize plaćamo MI GRAđANI ZAGREBA I RH i imamo pravo da se na internetu vidi točan sastav naše vode po svim elementima iz tabela A, B, C i D po pravilniku - MI TO PLAĆAMO I MI IMAMO NA TO PRAVO - s potpisom i pečatom odgovorne osobe!!
jurica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 19:20   #1426
U ovoj zemlji se sve vrti oko love. A gradnja je trenutno najunosniji biznis. Svi mlate gadne pare, oni koji grade, oni koji im daju dozvole, oni koji daju potrebne suglasnosti za uporabnu dozvolu, oni koji posreduju.... Zato se i dalje gradi, i ne istražuje se pravi uzrok zagađene vode, jer nikome od ovih koji imaju mogućnost i dužnost to otkriti - nije u interesu. Ajmo im malo zamazati oči - čeka se analiza cijevi, znat će se rezultati sredinom tjedna, onda se čekaju rezultati iz Maribora, dolaze Englezi, Marsijanci, mali zeleni, i tako unedogled, dok svima ne prođu gancijski rokovi, dok se ne izgradi cijelo naselje i investitor jednostavno nestane, dok ne prođu izbori......čak i sudskom vještaku će trebati godina jer svi nalazi od ranije su na sudu bezvrijedni - pa koji k..... su onda radili sve te analize i trošili naše novce?????

Slažem se s Juricom. U javnost nikad nije izašla niti jedna analiza kojom se potvrđuje da je voda iz vodovoda ispravna. Mi bismo im trebali vjerovati na riječ? Također, na analizama za pojedine stanove nisu navedena koja su mineralna ulja sadržana u uzorku, i kojoj mjeri. Samo nam je preko novina poručeno da možemo biti sretni što nema opasnog benzena. E, pa hvala vam! Sad lakše spavamo. A kako vi spavate kad znate što truje najmanje par tisuća ljudi i ne poduzimate ništa?

I gdje su sve te udruge za zaštitu okoliša i sl., da se truju životinje već bi se svi digli na noge!
victoriaw19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 16:08   #1427
Analiza iz Maribora

Pozdrav svima,

Stanar sam K3A, najpoznatije zgrade u gradu, i nažalost nemam dobre vijesti za nikoga. Naime, prema nepovjerenim podacima analiza iz Maribora pokazuje uz već objavljeno, da je voda iz gradske mreže ispravna, da se cijevi u našim zgradama raspadaju usljed ispiranje kemijskim sredstvima, te da se u vodi po novom, nalaze i teški metali!!!! Jedino riješenje: zamjena cijevi. Zašto se to dogodilo? Vjerojatno odstupanje od glavnog izvedbenog plana koje je dovelo do mješanja tehnološke vode (služi za gašenje požara u zgradi) i pitke vode. Nepovratni ventil instalirani tek u 7. mjesecu ove godine kada su se cijevi u zgradama već zagadile.

E sad ono što mene kao stanara najviše brine je to što smo mi evo pokrenuli tužbu, odnosno zahtjev prema državnom odvjetništvu i umjesto da sami isfinanciramo zamjenu cijevi i riješimo si zdravstveni rizik, ne, dio stanara će čekati odluku suda. Mislim da to nije pametno jer se sudstvo u Hrvata već pokazalo kao vrlo nepouzdano i ne očekujem odluku unutar 5 godina. Zar su se stvarno ljudi spremni trovati 5 i više godina? Da ne pričam koliko je naša država žalosna kada se građane dokazano truje i zapravo svi iz državne i gradske vlaste traže način kako da to pitanje izbjegnu umjesto da ga riješe. Shvaćam da je ljudima puno uzeti novi kredit, ako već imaju kredit za stan, ali zašto onda voze nove aute? Očito je to važnije. Ako pobijedimo na sudu nek traže povrat novca s kamatom.

Isto tako ne znam zašto smo mi svi tako pasivni, pa nas truju zar ne? Zašto već stanari tih 9 zgrada koliko se spominje po novinama, nisu na ulici i protestiraju, zatvaraju gradilišta ZG gradnje i slično? Što s nama ne valja?

Sorry na dugom postu, ali stvarno ne mogu vjerovati da je ovo sve moguće i da se to događa u zemlji koja ulazi u EU, u glavnom gradu, u "finom kvartu" itd.

Ljut sam i žalostan.
in-vino-veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 19:33   #1428
Quote:
in-vino-veritas kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Isto tako ne znam zašto smo mi svi tako pasivni, pa nas truju zar ne? Zašto već stanari tih 9 zgrada koliko se spominje po novinama, nisu na ulici i protestiraju, zatvaraju gradilišta ZG gradnje i slično? Što s nama ne valja?

Ljut sam i žalostan.
Potpuno se slažem i dijelim zabrinutost. U naselje sam se doselio polovinom srpnja (K7A je bila gotova u lipnju, a ključeve stana smo dobili početkom srpnja ove godine). Nedugo nakon useljenja saznali smo da 'tamo neki' stanari iz K3 imaju problema s vodom. I krenuo sam se malo raspitati...
1. inžinjeri iz Zagrebgradnje su rekli da je to problem samo par stanara - samo te (K3) zgrade
2. sanitarna inspekcija - odnosno dežurna djelatnica rekla je da nema namjeru govoriti mi isto što i 'tisućama' prije mene, te da zovem ZZJZ
3. ZZJZ - tamo rekoše da (ni oni) nemaju namjeru ni s kim razgovarati, da oni ne primaju zahtjeve i da zovem sanitarnu...
4. Susjedi - malobrojni 'useljenici' rekoše kako im je voda 'fina' i 'baš bistra', te da ju redovno piju i da 'nitko nije imao problema'
5. Na ovom Forumu sam početkom kolovoza uspio se povezati s nekolicinom koji su isto tako tragali za nekim konkretnijim odgovorima. I konačno smo se našli (jedan jedini puta) u lokalnom kafiću. To su bili stanari iz K3 (Palinovečka 19 I-L), te nekolicina iz Kutnjački put 9 (negdje 12-15 stanara). Razmjenili smo e-mail adrese, te smo obavještavali jedni druge gotovo svaki dan - sve ono što je moglo pomoći i biti bitno u poznavanju svih okolnosti.
6. Komunikacija je trajala nekih 4-5 tjedana, te je polovicom listopada sve stalo... I više se nitko nikome nije javljao. Poslao sam par upita, no nitko se nije javljao. Niti na kontakt telefon...

U međuvremenu, saznao sam za jednog od poznatih odvjetnka, te ga kontaktirao i saznao da je već angažiran od strane nekoliko stanara. Čuo sam se i s tim stanarima, koji su reagirali vrlo različito. Neki su izrazili sumnju u suradnju s tim odvjetnicima i rekli kako razmatraju neke druge odvjetnike. Nitko od njih nije započeo bilo kakav postupak. Neki su opet, rekli kako nemaju što razgovarati, osim ako nisam predstavnik stanara. Da se tužba može raditi samo na razini cijele zgrade - što znači da bar većina stanara mora dati suglasnost (punomoć) za tužbu.

Početkom rujna, zvao sam Sanitarnu inspekciju za uzimanje uzoraka iz mojeg stana, no krajem rujna su me zvali i rekli da imaju previše zahtjeva te da će uzimati uzorke samo s glavnog voda zgrade. Početkom studenog stigao je 'rezultat analize' da je sve OK (uzorak je uzet na glavnom vodu i to nakon 15 minuta istjecanja vode).

Većina stanara ne razumije ni koje su moguće posljedice korištenja ovakve vode, ni da li je dosadašnje uzorkovanje dovoljno... Gotovo svi kupuju vodu i misle kako je to dovoljno - nemaju pojma o štetnosti vode kojom peru odjeću (bilo ručno, bilo strojno) ili suđe (u perilicama suđa), ili koriste za osobnu higijenu. Nitko ne zna koliko je štetan koji od kemijskih elemenata za koje se sumnja da su u vodi.

S takvim susjedima teško je razgovarati. Kupovinom vode za piće, kao da su se 'amnestirali' od bilo čega što može biti štetno. Prije 10-ak dana dobio sam odgovor od Sanitarne inspekcije na pitanje što da radim (u međuvremenu dok se ne dobiju nalazi). Rečeno mi je da se ponašam kao da živim na selu - gdje nema vode! Da se 'rijeđe' kupam, da odjeću perem 'negdje drugdje'. Da nipošto ne koristim tu vodu - osim za ispiranje toaleta! Malobrojni susjedi koji su se doselili samo omahuju glavom - jer 'čitaju novine' gdje 'piše' da je to problem samo 'one blijede zgrade' (K3)!

U ovakvom 'srednjem vijeku' kojeg preporuča Sanitarna inspekcija, uopće nije čudno što se i stanari ponašaju kao 'kmetovi'. Oni malobrojni, koji su pokrenuli neki od sudskih postupaka, vjerojatno se boje ako bi nas bilo više...

A sve to, u konačnici - ponajviše odgovara onima koji su nas u sve ovo i 'uvalili'! Tko god od stanara sada šuti - indirektno pomaže u zataškavanju.
shunkyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 17:46   #1429
Zdravo ljudi,

Čitao sam ovaj topic i nisam pronašao spominjanje zgrade K2-3 po pitanju vode. Planiram kupiti stan u toj zgradi pa me zanima postoji li i tamo problem s vodom. Jesu li stanari obavješteni o problemu u ovoj zgradi i je li netko testirao vodu?

Hvala unaprijed na pomoći,
Darko
dmijic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 11:42   #1430
Quote:
dmijic kaže: Pogledaj post
Zdravo ljudi,

Čitao sam ovaj topic i nisam pronašao spominjanje zgrade K2-3 po pitanju vode. Planiram kupiti stan u toj zgradi pa me zanima postoji li i tamo problem s vodom. Jesu li stanari obavješteni o problemu u ovoj zgradi i je li netko testirao vodu?

Hvala unaprijed na pomoći,
Darko

nevjerovatno je da pored ovakvih sranja netko i dalje misli dat 2400eura po kvadratu. Zanepovjerovat!!!!
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 11:52   #1431
kratki sazetak:

stanari palinovecke i,j,k,l podigli su tuzbu krajem listopada.
sudski vjestak izlazi ovih dana, pretpostavka je da ce temeljiti vjestacenje na nalazima mariborskog laba.

mariborski rezultati, vec ih je netko dobro prezentirao, govore u prilog stanarima o iskljucivoj krivnji zggradnje za propuste u izgradnji.
nasi kazu da su izlozeni velikom pritisku da ih zataskaju, ali se ne daju...za sada!

sada cekamo ili izbore ili sudsko saslusanje ili....ne znam sto.
sami smo si dali rok do veljace slijedece godine za neku dozu strpljivosti.

poslije idu barikade i javni nastupi.

da, suska se o tome da je vojnovic poceo prebacivati firmu na imena ostalih clanova obitelji...

sretno nam bilo!
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 14:51   #1432
Oona,

Imao bih pitanje... zgrada K6 dobila je prije skoro mjesec dana istu obavijest kao i zgrada u Palinovečkoj I,J,K,L - da je voda neupotrebljiva osim za ispiranje toaleta (by ZZJZ). Ta obavijest je skinuta u roku od 2 dana, a prošli tjedan su 'osvanuli' nalazi (osim na K6, sad još i na K7 zgradi) od ZZJZ da je voda ispravna (i to na osnovu uzoraka s glavnih ventila pitke i protupožarne instalacije). Uzorci su uzimani nakon 15 minuta istjecanja vode.
Voda se bitno 'popravila' čim je promjenjena metodologija uzorkovanja!

Mi tek sada nemamo ništa. Ne možemo dokazati opravdanu sumnju 'sjećanjem' da je netko vidio nekakvu obavijest. Angažirati (skupog) sudskog vještaka, gotovo je nemoguće - jer stanari 'imaju' nalaz da je sve OK. Skoro polovica stanova u zgradama nije useljeno, dio stanovnika vjeruje 'nalazima', a preostali broj stanovnika je premali da bi mogli krenuti s analizom preko sudskog vještaka (potrebna je većina stanara da bi pokrenula sudski postupak).

Vi bar imate nalaze mariborskog laba, te stoga imate i smjernice kuda dalje s istragom. Mi imamo, osim gore spomenutih dvojbenih 'papira', nekoliko privatnih nalaza koji govore da voda nije za piće. No takvi se nalazi ne mogu koristiti, jer nisu proizašli temeljem službenog uzorkovanja.

Ima li kakav savjet - što možemo učiniti? Od kuda krenuti? Naravno, sanitarnu smo zvali još početkom rujna... Rezultate sam opisao kakvi su bili... Kome se sada obratiti?

Ili da šutimo (poklopimo se ušima) i postupimo prema verbalnim 'uputama' od sanitarne inspekcije - da se 'rijeđe' kupamo, da odjeću i posuđe peremo bilo gdje drugdje... I uglavnom, da čekamo da netko drugi riješi svoj problem, a mi ćemo po 'utabanim stazama'.

Da li je stvarno istina da problem možemo rješavati samo u 'čoporu' suvlasnika iste zgrade, ili možemo sudjelovati (da i financijski, ne samo potpisom na punomoći) s ostalima koji su prvi krenuli?
shunkyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 21:51   #1433
oficijelni nalaz ti je zakon.
a to znaci da netko iz nekog laba MORA izaci i uzeti vam uzorke vode na potrebnu analizu. na nacin kako to zakon propisuje.
tek po tim nalazima mozete pojedinacno ili kao suvlasnici podici tuzbu.

imamo i mi tuzbolomce...uvijek ce ih i biti.
sada plase ljude velikim troskovima sudskog postupka koji cemo morati platiti...zastrasivanje je u tijeku.
prijete ljudima podizanjem hipoteka na stanove u slucaju gubitka spora.... prekrasno vrijeme je na pomolu.

ali, zajedno smo jaci.

morati cemo mijenjati sve cijevi, mozda na nacin ugradnje novih, da bi se izbjeglo totalno rusenje stanova.
SVE se cijevi moraju mijenjati: i vertikalna okna i dovodi do trosila i trosila....

nema odmora dok traje obnova, dobri stari slogan, jos vrijedi!
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 11:25   #1434
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
oficijelni nalaz ti je zakon.


morati cemo mijenjati sve cijevi, mozda na nacin ugradnje novih, da bi se izbjeglo totalno rusenje stanova.
SVE se cijevi moraju mijenjati: i vertikalna okna i dovodi do trosila i trosila....

nema odmora dok traje obnova, dobri stari slogan, jos vrijedi!


E, tu nastaje problem. Mijenjati cijevi treba, ali umjesto da to nekako sami ili kroz povećanje pričuve sami isfinanciramo, dio stanara je protiv i rađe bi htjelo čekati sudsku presudu. S obzirom da si sama rekla da se vlasništvo firme koju tužimo polako mijenja, za očekivati je da će po završetku naselja firma dobiti ime ZG gradnja nova d.o.o. i možemo se naplatiti od ne znam koga. Zar stvarno ljudi žele čekati sudsku presudu? A što se s kupanjem i pijenjem vode raditi sljedećih 5-10 godina?
in-vino-veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 10:19   #1435
pravni slijed prelaska firme iz jedne ruke u drugu, povlaci za sobom i prijenos svih prava i obveza.
to se ne moze izgubiti ni izbjeci.

a ako, na kraju ne preostaje nista drugo, i argument snage ima svoju moc....
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 10:22   #1436
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
pravni slijed prelaska firme iz jedne ruke u drugu, povlaci za sobom i prijenos svih prava i obveza.
to se ne moze izgubiti ni izbjeci.

a ako, na kraju ne preostaje nista drugo, i argument snage ima svoju moc....
a valjda i Uskok može pomoći u rješavanju takvih smicalica
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 13:49   #1437
kazu da im je dossier podeblji cak.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 14:01   #1438
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
kazu da im je dossier podeblji cak.
super
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 23:00   #1439
Taman kad je objavljeno da je nešto nađeno, stiže i logičan (gotovo očekujući) nastavak!
JLZ (ili netko nešto zbunjenoga)!

Dovoljno je samo pročitati ove dvije vijesti koje sažimaju problem u cijelosti (sadržajno i vremenski). Ne treba poznavati sustav zaštite javnog zdravlja, ni pravosuđe, odnose kupca i prodavatelja, a ni organsku kemiju... zapravo ništa! Samo je ovo dovoljno da bi se spoznalo o kakvom se problemu radi i u kakvom bijednom okruženju živimo. Jedni ne vjeruju drugima, drugi optužuju treće, njih pet-šest nešto pronalaze, njih 20-ak nešto proslijeđuju - a nitko ništa nema. Kao nema! A?

A konstatno nas se uvjerava kako smo 5 do 12 u saznavanju konačne 'istine'! I onda se sat vrati 10 minuta unazad, pa sve opet kreće ispočetka... Dobro, u stvarnosti svi obećavaju nešto za tjedan dana. A nakon tjedan dana ide 'red šutnje', pa 'red skidanja odgovornosti' i onda opet netko otvara 'pipe' i toči. Ne toče svi. Neki i 'loču' (2 dcl). I opet se sve vrati - na tjedan dana...

Čekaj, čekaj što je prvo bilo? U rujnu su nalazi bili poslani u Beč. Ispostavilo se kako njihovi testovi nisu isti kao naši (čitaj: periodični sustav kemijskih elemenata u Beču nije isti kao u 'tranzicijskim zemljama', ili još bolje - što je za njih otrov, kod nas nije otrov!) Zatim je nešto poslano u London. E, to se nije vratilo. Pa je nešto poslano u Zurich, ali je samo djelomično došlo 'zuruck'. Onda je i Ruđer Bošković (pro)našao razrjeđivač, ali i jednu dobru 'vijest' - nije pronašao benzen! Hvala manitu! Onda su osvanuli natpisi da voda nije za piće. Zatim su osvanule i takve obavijesti po zgradama. Onda su obavijesti 'strgane' s tih istih zgrada. Pa su počeli vodu uzimati s većim vremenskim razmakom od otvaranja slavina, i što dalje od samih stanova. I već su nalazi bili bolji! Ma što bolji? Izvrsni! Pa su vodu nosili i u Maribor, nakon čega nitko nije ni pročitao ništa... evo i izjave ministra Nevena Ljubičića: "Nisam pročitao nalaze niti ih mi možemo objaviti." Slično je rek'o i načelnik Tomurad: "Ne želimo da rezultate analize netko pogrešno tumači, pa ih nitko neće dobiti sve dok s Državnim odvjetništvom ne utvrdimo što točno oni znače".

Pa nemojte ih pročitati! Najbolje je da stavite nalaze u neku 'fijoku' da se 'lade' sve dok voda ne smanji intenzitet onečišćenja! Uzorke vode uzimajte što dalje od naselja, ma idite i na Velebit ako treba... Samo nam dajte 'papir' na kojem će biti 'dokaz' kako je sve OK!

A mi svi ostali... samo šutimo i dobit ćemo takav 'papir'! I to zasluženo!

Tko čita pažljivo, vidjet će da je vrlo indikativna rečenica šerifa Tomurada: "...nitko (rezultate) neće dobiti sve dok s Državnim odvjetništvom ne utvrdimo što točno oni znače." Zašto? Zato što se u nalazima 'obično' nalaze podaci o 'nekim' vrijednostima 'nekih' pojava, uz popratni indeks vrijednosti - iz kojih i polupismena osoba može shvatiti što je u granicama normale, a što ne. Odnosno, tko tu koga... hm!

Šerifa zapravo ne brine isto što i nas! Nas zanimaju samo rezultati analize ('vulgaris' rezultati), a njega "što točno oni znače". On se pita, za koga što može značiti ono što se može vidjeti već letimičnim pogledom na sam rezultat! On se pita, tko će snositi odgovornost zbog onoga što stoji u rezultatima... Naravno, tu spominje Državno odvjetništvo koje jedino može 'dešifrirati' rezultate analize - odnosno konzekvence koje bi neki mogli snositi.

Ili se radi o tome da slovenci imaju jako loš rukopis (švrakopis), pa ih jedva i iskusna 'apotekarka' može pročitati. Bit će da je ipak ovo drugo...

Zadnje uređivanje shunkyman : 17.11.2007. at 01:01.
shunkyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 11:41   #1440
nemam nekih novih vijesti, ali me sve vise "glodje" saznanje da su nalazi iz maribora stigli prije vise od dva tjedna, a jos nista od objave.
ne mogu vjerovati da se cekaju izbori, a da narod i dalje uziva u blagodatima neispravne vode.

koliko se sjecam, bio je zakazano i vidjenje sa sanaderom.
da li je to bilo ili je otkazano radi njegove porodicne situacije?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.