Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2011., 00:08   #21
e hvala ti na ovom dosta velikom odgovoru.. malo cu razmislit, pa cu vidjet koju cu opciju na kraju odabrat.. hvala jos jednom

Zadnje uređivanje Katrin : 24.03.2011. at 00:16.
naughty guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 14:21   #22
Prijava u hotelu pod lažnim imenom?

Vjerojatno mi netko na ovom forumu može dati točnu informaciju,jer ju ja ne uspijevam nigdje pronaći - da li se u Hrvatskoj gosti smiju prijaviti pod lažnim imenom prilikom prijave u hotelu?
Pitala sam neke hotelske službenike,no rekli su mi da ovisi od slčaja do slučaja?! Zar je naš zakon takav? Meni treba točna informacija,jer ja na ispitu ne mogu ponuditi takav odgovor.
Mammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 14:49   #23
Hotel te mora prijaviti radi plaćanja boravišne pristojbe, a da bi to mogao napraviti trebaš im na uvid dati osobnu iskaznicu ili putovnicu.

Znam da neki hoteli uopće ne prijavljuju goste, neki samo pitaju ime bez uvida u dokumente, ali većina traži dokument. Ako ni zbog čega drugoga, onda kako bi sebe osigurali od eventualne štete koju možeš napraviti. Zna se dogoditi da ne traže osobne dokumente ako imaju (tvoju) kreditnu karticu, ali to je sve zvrko
Ne zato jer ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 22:10   #24
Quote:
Mammi kaže: Pogledaj post
Vjerojatno mi netko na ovom forumu može dati točnu informaciju,jer ju ja ne uspijevam nigdje pronaći - da li se u Hrvatskoj gosti smiju prijaviti pod lažnim imenom prilikom prijave u hotelu?
Pitala sam neke hotelske službenike,no rekli su mi da ovisi od slčaja do slučaja?! Zar je naš zakon takav? Meni treba točna informacija,jer ja na ispitu ne mogu ponuditi takav odgovor.
Gost to može pokušat.Zakonski gost mora ostavit dokument na recepciji pri dolasku i dobit će ga na odlasku a recepcioner je dužan upisat ga po imenu i prezimenu iz dokumenata.Recepcioneri nisu školovani da bi 100% utvrdili da li je osoba koja se prijavljuje ista osoba sa dokumenta.

Po RH zakonima osoba se ne smije služit dokumentima koji nisu njegovi (osobna,putovnica..) kao ni stranci (zakon o strancima).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 02:14   #25
Lažno predstavljanje

Što uciniti kada vam se netko lazno predstavlja kao sluzbena osoba koja radi u policiji, dakle, dala vam je i krivo ime i prezime te vas obmanula da radi u policiji. Na koji način kazneno goniti ovu osobu. Jedino što imate jest fotografija?


Unaprijed hvala!
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 11:09   #26
Prijavit pravoj policiji.čl.328KZH.
Policija se dužna legitimirat službenom značkom i iskaznicom na zahtjev građana.Mora imat oboje.A tvoje je da tražiš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 18:34   #27
Kao što ti je napisano, prijaviti u policijskoj postaji.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 02:27   #28
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Kao što ti je napisano, prijaviti u policijskoj postaji.
Da, ali sto tocno prijaviti? Nemam pravo ime i prezime,nemam adresu, imam samo fotografiju.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 12:22   #29
Pa šta bi prijavila nego lažno predstavljanje.Imaš sliku, imaš lažno ime i prezime,znaš visinu,težinu,kakvim govorom govori,gdje ste bili,što ste radili,što ste se dogovarali,možda broj telefona,možda znaš auto,registraciju...Tvoje je da ispričaš događaj a njihovo je da rade.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 17:25   #30
Puno hvala na odgovoru
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 01:33   #31
lažni identitet

Upoznala sam x osobu preko interneta i dopisivali smo se dosta dugo sve dok nisam shvatila da i nije bas ta osoba koja se predstavlja. Ne zove se tako kako se predstavlja i ne izgleda tako kakvu sliku ima. To se nije dogodilo samo meni nego jos i 20 djevojka kojima se javljao. To već traje 3 godine i ne znam kako da stanem tome na kraj jer ako necu ja nece nitko a i jako me zanima ko je ta osoba. Imate li kakav savjet što da radim? Da idem na policiju? Jer ja sam maloljetna a ne zelim roditeljima stvarati probleme a ne znam na koji nacin da to saznam.
anonim1233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 01:58   #32
Pa ništa ne možeš. Prestani se dopisivati s njim.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 04:03   #33
Mislim da je njen glavni "problem" znatiželja te kako joj udovoljiti. Ovo je tema za US.
__________________
Moj mol ima više stupića.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 12:26   #34
Pa i nije bas za US ako je ona maloljetna i otkrila da se umjesto sa zgodnim sedamnaestgodisnjakom dopisuje sa sredovjecnim napaljenkom.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 09:10   #35
Quote:
anonim1233 kaže: Pogledaj post
a i jako me zanima ko je ta osoba.

Da idem na policiju?
Dogovori sastanak uživo

Ukoliko nema kaznenog djela policija neće tražit tko se lažno predstavlja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 23:40   #36
Pozdrav!

Evo danas mi donio policajac na vrata poziv na razgovor u svojstvu osumljičenog za "Nedozvoljena uporaba osobnih podataka"

Nisam nitkom krao podatke ili se lažno predstavljao. Šta to sve uključuje?
Pročitao sam taj članak, ali mi ništa nije jasno.

Koliko može biti stara ta prijava?
Hacked is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 08:44   #37
....prikuplja, obrađuje ili koristi osobne podatke fizičkih osoba,....
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 17:29   #38
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
....prikuplja, obrađuje ili koristi osobne podatke fizičkih osoba,....
jasno mi je to, ali ja sa tim nemam veze... nikad koristio tuđi identitet ili skupljao nečije podatke. ajde ko klinac sam pred par godina možda dao kondukteru neko izmišljeno ime, ali sumnjam da je to to
jedino šta mi se desilo je da sam pokupio virus neki prije mjesec dva conduit search, on kao prikuplja podatke o korisnicima, ali tu sam žrtva ja bio
uglavnom sutra razgovor pa ćemo vidjet o čemu se radi, stvarno mi ne pada niš drugo napamet.
Hacked is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 21:29   #39
Dizem temu iz mrtvih al jbg,ovak ide prica. Jos prije 2 god moja 2 frenda su napravili instagram account bez moje dozvole s mojim imenom i prezimenom sa mojom slikom takoder. Na pocetku mo nije smetalo i tak je proslo 2 godine i sad mi smeta. Poslo sam report instagramu cekam odgovor ako ga oni ne obrisi sta da radim? Jel policija moze obrisat? Oce oni najebat ak odem na policiju?
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 21:57   #40
Quote:
D E N I S kaže: Pogledaj post
Dizem temu iz mrtvih al jbg,ovak ide prica. Jos prije 2 god moja 2 frenda su napravili instagram account bez moje dozvole s mojim imenom i prezimenom sa mojom slikom takoder. Na pocetku mo nije smetalo i tak je proslo 2 godine i sad mi smeta. Poslo sam report instagramu cekam odgovor ako ga oni ne obrisi sta da radim? Jel policija moze obrisat? Oce oni najebat ak odem na policiju?
Ti to zoveš prijateljima?
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.