Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2017., 17:51   #681
Quote:
albtraum kaže: Pogledaj post
nemam ja ništ osobno nit sa palestinom nit sa judama kolonistima,palestince simpatiziram jer nisu vjerski fanatici ko vecina arapa,a jude me iritiraju sa konstantnim ubjeđivanjem da ih palestinci napadaju nicim izazvani,reci "jbg brate,uzeo sam im zemlju jer mogu i ko vas sve j...be kojima se to ne sviđa" i ja cu prvi zapljeskat velikoj državi izrael,al nemoj mi govorit da je dan noc i crno bjelo,to nece proc,ovaj goj zna čitat i razmišljat

nemaš ništa osobno a držiš im tu na forumu cilo vrime sviću,
a za crveno šta reći
njami njami is offline  
Old 06.08.2017., 19:09   #682
Quote:
albtraum kaže: Pogledaj post
bore se sa čim imaju,al ne bore se dovoljno,zato i ništ nisu postigli,kako reče jedan tvoj prika ovdje na forumu,više vole sjedit u bijelim haljinama na suncu i pijuckat čaj neg se borit za svoje,nemam ja ništ osobno nit sa palestinom nit sa judama kolonistima,palestince simpatiziram jer nisu vjerski fanatici ko vecina arapa,a jude me iritiraju sa konstantnim ubjeđivanjem da ih palestinci napadaju nicim izazvani,reci "jbg brate,uzeo sam im zemlju jer mogu i ko vas sve j...be kojima se to ne sviđa" i ja cu prvi zapljeskat velikoj državi izrael,al nemoj mi govorit da je dan noc i crno bjelo,to nece proc,ovaj goj zna čitat i razmišljat


Zanimljivo mi je kako je to kada netko pokusava pisati ijekavicom, i prikriti da pise iz Srbije


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 06.08.2017., 19:38   #683
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
nemaš ništa osobno a držiš im tu na forumu cilo vrime sviću,
a za crveno šta reći
i drzat cu im dok god se izrael bude gurao u eu,fifu i slicna mjesta gdje im nije mjesto,bacajuci nas između sebe i arapa,i dok god se meni i mojim bližnjima servira neistina da je izrael žrtva u tom sukobu,a zapravo je agresor,isto kao sto su krajinski srbi glumili zrtve u devedesetima
__________________
Consider, if you will, the path your life-experience complex has taken. Consider the coincidences and odd circumstances by which one thing flowed to the next. Consider this well.
albtraum is offline  
Old 06.08.2017., 19:38   #684
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Zanimljivo mi je kako je to kada netko pokusava pisati ijekavicom, i prikriti da pise iz Srbije


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
zajebo si se decko,probaj opet
__________________
Consider, if you will, the path your life-experience complex has taken. Consider the coincidences and odd circumstances by which one thing flowed to the next. Consider this well.
albtraum is offline  
Old 08.08.2017., 09:00   #685
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ne bi bilo hamasa i islamista (u današnjim razmjerima) da židovi nisu odlučili naprasito istjerat milijun palestinaca zbog "obećane zemlje".
Je l'? Kako to da nema izraelskih terorista u drugim arapskim zemljama odakle su Izraelci istjerani nakon 48-e?
Izgleda je po tebi islamski terorizam legitiman.
A Palestince nitko nije tjerao nego su i sami učestvovali u napadu na židovska naselja skupa s vojskom Egipta, Jordana i Sirije i još uz pomoć iz Iraka i Saudijske Arabije. Većina ih je bježala pred ratom jer su dobili obećanje da će vojska na brzinu uništiti izraelske snage i srušit novostvorenu državu. Nu, dogodilo se obrnuto, Izrael je pobjedio i uzeo pod kontrolu malo veći dio neg što je prvotno proglašeno za državu, dok je Egipat okupirao pojas Gaze a Jordan Jeruzalem, Judeju i Samariju(tzv. Zapadnu obalu).
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Old 08.08.2017., 09:04   #686
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Netko zavrće ruku Bibiju. Odjednom mu uletila optužba za korupciju.

I to u isto vrijeme kada gori stambeni toranj znakovitog imena "Baklja" u UAE. OPET.
https://twitter.com/IntelCrab/status/893227943794794499

I sve to kada je netko darnuo u britansku kasicu prasicu Katar. Hm hm hm....čija je to nevidljiva "tržišna" ruka na djelu?
Židovska , naravno. Kad se ne zna tko je, optužiš Židove i svi sretni. Jesam pogodio?
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Old 08.08.2017., 09:29   #687
Quote:
albtraum kaže: Pogledaj post
bore se sa čim imaju,al ne bore se dovoljno,zato i ništ nisu postigli,kako reče jedan tvoj prika ovdje na forumu,više vole sjedit u bijelim haljinama na suncu i pijuckat čaj neg se borit za svoje,nemam ja ništ osobno nit sa palestinom nit sa judama kolonistima,palestince simpatiziram jer nisu vjerski fanatici ko vecina arapa,a jude me iritiraju sa konstantnim ubjeđivanjem da ih palestinci napadaju nicim izazvani,reci "jbg brate,uzeo sam im zemlju jer mogu i ko vas sve j...be kojima se to ne sviđa" i ja cu prvi zapljeskat velikoj državi izrael,al nemoj mi govorit da je dan noc i crno bjelo,to nece proc,ovaj goj zna čitat i razmišljat
O postigli su dosta. Postigli su da bjelosvjetske budale navijaju za njih, postigli su dići nivo židomrzja po svijetu na još veći stupanj, postigli su još veću pomož u novcu od drugih zemalja a sve koriste za još veće naoružanje da se mogu još"" bolje boriti ubijajući ljude po restora+anima, na ulici, u sinagogama i tako.
Nitko im nije uzeo zemlju jer i nije bila njihova, nije bilo nikakve države Palestine "slobodne" za okupaciju. Mogli su je već sto puta proglasiti legitimnom državom ali svaki put su odbijali i odbijaju. Ne že e komad, kojeg usput budi rečeno nisu ni zaslužili, nego hoće cijelo kolač a to nikada neće dobiti nikakvim sredstvima jer Izrael je tu da ostane.
2005-e Izrael se kompletno povukao iz Gaze jer je to bio preduvjet za mir. Dogodilo se suprotno, došao je Hamas i danonoćno počeo granatiranjem. Od mira ni m. Pazi,nitko ih nije dirao, rečeno im je"evo vam Gaza, izvolite je graditi i raditi". I jesu, izgradili su dosta novih zgrada uz pomoć UNRWA, posebna pomoć samo za palestinske izbjegice. Ali su i dobili oružja od Irana i drugih zemalaja da mogu gađat Izrael.
To su provjerljive činjence ak nisi znao.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Old 08.09.2017., 09:47   #688
Zanimljiv članak (i komentari ispod njega):

https://consortiumnews.com/2017/09/0...anyahus-panic/
dielektrik is offline  
Old 13.09.2017., 12:39   #689
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
učenjem po televizi kako čim više mrziri Izrael.
A izraelska državna propaganda? Postoji velika stručna analiza o toj temi, Palestine in Israeli School Books: Ideology and Propaganda in Education, autorica je izraelska akademičarka Nurit Peled-Elhanan. Ukratko, izraelsku djecu se indoktrinira mitovima, revizionizmom i mržnjom, što ne možeš osporiti koliko god se trudio.

Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Je l'? Kako to da nema izraelskih terorista u drugim arapskim zemljama odakle su Izraelci istjerani nakon 48-e?
Izgleda je po tebi islamski terorizam legitiman.
A Palestince nitko nije tjerao nego su i sami učestvovali u napadu na židovska naselja skupa s vojskom Egipta, Jordana i Sirije i još uz pomoć iz Iraka i Saudijske Arabije. Većina ih je bježala pred ratom jer su dobili obećanje da će vojska na brzinu uništiti izraelske snage i srušit novostvorenu državu. Nu, dogodilo se obrnuto, Izrael je pobjedio i uzeo pod kontrolu malo veći dio neg što je prvotno proglašeno za državu, dok je Egipat okupirao pojas Gaze a Jordan Jeruzalem, Judeju i Samariju(tzv. Zapadnu obalu).
Klasična mitomanija židovske države.
Izraelskog terorizma protiv i Arapa i arapskih Židova bilo je koliko hoćeš, a drugi dio teksta odbacuju čak i suvremeni izraelski povjesničari koji se slažu da je riječ o državnoj propagandi. Izrael je napadao susjede i etnički čistio teritorij, to je činjenično stanje.
napadide is offline  
Old 13.09.2017., 20:20   #690
Quote:
napadide kaže: Pogledaj post
Izraelskog terorizma protiv i Arapa i arapskih Židova bilo je koliko hoćeš...
Samo sto su bili pametni i to prestavili kao antiteroristicke operacije.

Kad imas zapadne medije na svojoj strani mozes raditi sta hoces pa i humanitarno bombardovanje.
tihobl is offline  
Old 23.09.2017., 08:52   #691
Quote:
napadide;65483221[QUOTE kaže:
]A izraelska državna propaganda? Postoji velika stručna analiza o toj temi, Palestine in Israeli School Books: Ideology and Propaganda in Education, autorica je izraelska akademičarka Nurit Peled-Elhanan. Ukratko, izraelsku djecu se indoktrinira mitovima, revizionizmom i mržnjom, što ne možeš osporiti koliko god se trudio.
The Institute for Monitoring Peace and Cultural Tolerance in School Education criticized Peled-Elhanan's paper, "The Presentation of Palestinians in Israeli Schoolbooks of History and Geography 1998–2003", which was based on seven schoolbooks, for being "highly selective [in its] use of source material, leaving out all references which contradict [its] thesis," "[a] deliberate misinterpretation of facts" and "[i]naccurate, distorted, and even downright [based on] false evidence." The author Arnon Groiss concluded that "Peled-Ehanan's claim regarding this point is clearly false ... This heavily politicized and thus biased approach distorts the material to produce a picture to her liking." Groiss further criticized the work of Peled-Elhanan for stretching the definition of racism to include cases that researchers would normally categorize as ethnocentrism. To date, the paper has not been published by scholarly journals.[10]

Quote:
Klasična mitomanija židovske države.
Izraelskog terorizma protiv i Arapa i arapskih Židova bilo je koliko hoćeš, a drugi dio teksta odbacuju čak i suvremeni izraelski povjesničari koji se slažu da je riječ o državnoj propagandi. Izrael je napadao susjede i etnički čistio teritorij, to je činjenično stanje.
Rijeć je o činjenicama koje se daju provjeriti. ne znam koji su to suvremeni povjesničari koji tu vide propagandu.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Old 23.09.2017., 18:50   #692
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
The Institute for Monitoring Peace and Cultural Tolerance in School Education criticized Peled-Elhanan's paper, "The Presentation of Palestinians in Israeli Schoolbooks of History and Geography 1998–2003", which was based on seven schoolbooks, for being "highly selective [in its] use of source material, leaving out all references which contradict [its] thesis," "[a] deliberate misinterpretation of facts" and "[i]naccurate, distorted, and even downright [based on] false evidence." The author Arnon Groiss concluded that "Peled-Ehanan's claim regarding this point is clearly false ... This heavily politicized and thus biased approach distorts the material to produce a picture to her liking." Groiss further criticized the work of Peled-Elhanan for stretching the definition of racism to include cases that researchers would normally categorize as ethnocentrism. To date, the paper has not been published by scholarly journals.[10]
Institut? Kako da ne, IMPACT-SE (ex. CMIP) je izraelska aktivistička grupa koju je utemeljio cionistički ekstremist Itamar Marcus, ujedno vođa i notornog PMW-a. Ako slučajno misliš da ćeš ovdje progurati ikakvu njihovu propagandu, gadno se varaš.

Knjiga od Peled-Elhanan rezultirala je pozitivnim stručnim recenzijama (Zureik:2013, Hovsepian:2013, Abu-Saad:2013, Scotto:2016), a napadi nekakvih šarlatanskih bezveznjaka su irelevantni za ozbiljnu raspravu.

Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Rijeć je o činjenicama koje se daju provjeriti. ne znam koji su to suvremeni povjesničari koji tu vide propagandu.
Da, daju se provjeriti sigurno na aktivističkim stranicama kojima se služiš. Iz priloženog je evidentno da ne znaš kako funkcioniraju povijest kao akademska disciplina, znanstvena metoda, itd. "Činjenicom" se ne naziva ono na što naletiš guglanjem i preneseš samo zato jer ti se uklapa u ideologiju.
napadide is offline  
Old 24.09.2017., 09:12   #693
Uh, opasan tip. Znači, štogod došlo od izraelsgog izvora je čista propaganda i laž. Jedino nije ako sami Židovi pišu protiv sebe, onda je okej.
Već viđeno, napadide, već viđeno.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.

Zadnje uređivanje shaganappi : 24.09.2017. at 09:13. Reason: e
shaganappi is offline  
Old 24.09.2017., 15:13   #694
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Uh, opasan tip. Znači, štogod došlo od izraelsgog izvora je čista propaganda i laž. Jedino nije ako sami Židovi pišu protiv sebe, onda je okej.
Već viđeno, napadide, već viđeno.
Bez slamnatih argumenata, molim. Peled-Elhanan je Izraelka, ali akademičarka, dok su organizacije na koje se pozivaš politički ekstremisti iz naseljeničkog pokreta. Preslikamo li situaciju iz Izraela u Hrvatsku, dobijemo otprilike isti rezultat: djeca u školama uče nacionalističke mitove, a među ozbiljnim povjesničarima na FFZG-u vlada konsenzus da je riječ o elementima romantičarskog nacionalizma 19. stoljeća. Kao i ti, ovdje će šarlatanske neznalice također za potonje reći da su "komunjare", "udbaška škola", "nehrvati" i slično, jer nesretnici misle da se povijest kao znanost ne bavi istraživanjem činjenica već gradnjom identiteta i jačanjem patriotizma. Tvoj postupak je dakle identičan scenariju da na raspravi o hrvatskoj povijesti nabaciš neke budalaštine s hercegbosanskih ultradesničarskih portala, a kad ti se kontrira ozbiljnom literaturom onda slijedi priča da povjesničari "mrze sve hrvatsko". Presmiješno.
napadide is offline  
Old 29.09.2017., 01:16   #695
Quote:
napadide kaže: Pogledaj post
Bez slamnatih argumenata, molim. Peled-Elhanan je Izraelka, ali akademičarka, dok su organizacije na koje se pozivaš politički ekstremisti iz naseljeničkog pokreta. Preslikamo li situaciju iz Izraela u Hrvatsku, dobijemo otprilike isti rezultat: djeca u školama uče nacionalističke mitove, a među ozbiljnim povjesničarima na FFZG-u vlada konsenzus da je riječ o elementima romantičarskog nacionalizma 19. stoljeća. Kao i ti, ovdje će šarlatanske neznalice također za potonje reći da su "komunjare", "udbaška škola", "nehrvati" i slično, jer nesretnici misle da se povijest kao znanost ne bavi istraživanjem činjenica već gradnjom identiteta i jačanjem patriotizma. Tvoj postupak je dakle identičan scenariju da na raspravi o hrvatskoj povijesti nabaciš neke budalaštine s hercegbosanskih ultradesničarskih portala, a kad ti se kontrira ozbiljnom literaturom onda slijedi priča da povjesničari "mrze sve hrvatsko". Presmiješno.
Ma da. Pa sam si izlazak Židova iz muslimanskih zemalja nazvao mitomanijom izraelske države.
Ti opravdaš palestinski terorizam nekakvim židovskim, Ili uopće priznaješ da Palestinici rade teror po Izraelu.
Nabacuješ meni ono što ti radiš. Baš kao Palestinci koje braniš.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Old 29.09.2017., 09:25   #696
Prema pisanju NET.HR-a Ovih se dana izraelski ministar obrane Avigdor Lieberman mnogo mota po Hrvatskoj. U jeku odlučivanja o kupnji vojnih zrakoplova, on nam je došao s ponudom da mi postanemo središte vojne industrije na ""Balkanu"". Vlada ugoščuje Izraelce dok istovremeno predsjednica ide u Iran ugovarati izvozne poslove.

Postoji komentar tamo koji kaže: - ""Jedino se mi rukama i nogama borimo da nemamo vlastitu vojnu industriju i to samo iz razloga jer se pogoduje nekolicini lešinara"". Slažem se potpuno s tim komentarom.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 30.09.2017., 17:23   #697
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Prema pisanju NET.HR-a Ovih se dana izraelski ministar obrane Avigdor Lieberman mnogo mota po Hrvatskoj. U jeku odlučivanja o kupnji vojnih zrakoplova, on nam je došao s ponudom da mi postanemo središte vojne industrije na ""Balkanu"". Vlada ugoščuje Izraelce dok istovremeno predsjednica ide u Iran ugovarati izvozne poslove.

Postoji komentar tamo koji kaže: - ""Jedino se mi rukama i nogama borimo da nemamo vlastitu vojnu industriju i to samo iz razloga jer se pogoduje nekolicini lešinara"". Slažem se potpuno s tim komentarom.
Nije baš da Hrvatska ima pozitivna iskustva u poslovanju s njima, to je sigurno. Šteta što još nije obrađen kontroverzni slučaj povrata imovine, za što su se nedavno angažirale čak i američke lobističke grupe.
napadide is offline  
Old 30.09.2017., 19:39   #698
Quote:
napadide kaže: Pogledaj post
Nije baš da Hrvatska ima pozitivna iskustva u poslovanju s njima, to je sigurno. Šteta što još nije obrađen kontroverzni slučaj povrata imovine, za što su se nedavno angažirale čak i američke lobističke grupe.
Hvala za link. Da ga nisi napisao, ne znam bi li tako skoro saznao da ta web stranica uopće postoji.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 30.09.2017., 22:02   #699
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
nemaš ništa osobno a držiš im tu na forumu cilo vrime sviću,
a za crveno šta reći
A kakav bi ti bio da "živiš" cijeli svoj"život" pod vojnom okupacijom, ili da si rođen u izbjegličkom logoru negdje u Libanonu, Siriji ili Jordanu? Uostalom, većina Palestinaca je ostala vjerna sirijskoj Vladi - kakvi su to onda vjerski fanatici?

A što to na židovski fundamentalizam natjera nekog Židova koji je bijeliji od Prosinečkog (Semiti? Yeah right!) iz npr. New Yorka, pa se naseli na tuđoj, okupiranoj zemlji na Zapadnoj obali ili Golanu? Što je to njemu teško u životu bilo pa da postane ekstremist?
Nije valjda da su po defaultu takvi?
sorin is offline  
Old 01.10.2017., 11:21   #700
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Uh, opasan tip. Znači, štogod došlo od izraelsgog izvora je čista propaganda i laž. Jedino nije ako sami Židovi pišu protiv sebe, onda je okej.
Već viđeno, napadide, već viđeno.
Ma on to samo tako misli.
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Hvala za link. Da ga nisi napisao, ne znam bi li tako skoro saznao da ta web stranica uopće postoji.
Hm, vidim tamo u Opinion sekciji textove Ivana Kesića, kome se da čitat, to je ovaj lik. Psihoza teška, long read. S Arhitektonskog fakulteta u ZG je slao svoju karikaturu na natječaj u Teheran, tema Holokaust. Vidim, još je aktivan.
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.

Zadnje uređivanje Guns of Brixton : 01.10.2017. at 11:33.
Guns of Brixton is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.