Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2018., 07:47   #4001
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ne, bez zajebancije.

S tim da ja imam sve račune kaj sam ikad potrošio na auto spremljeno. Al isti nije vožen u ovlašteni.

Ako voziš auto u ovlašteni, oni imaju intervale kako se kaj mjenja, platiš i ideš doma. Kakvi štambilji 2018.
Pa znam. Pogotovo ovi s karticama mjesto kljućeva. Čim gurne karticu u čitać izbaci mu sve rađeno u ovlaštenima bilo gdje na planeti. Tako su meni očitavali za lagunu. Imala servisnu povjest čak i s više km nego došla kod mene
Al ajd ne pretjerano.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 07:52   #4002
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Malo ti. Na osnovi jednog primjera svi u Francuskoj to isto rade. A u HR na tisuće primjera. Napravio si odličnu usporedbu.
Pa ne može se ništa provjeriti šta je izvan ovlaštenog. Ali vidim, lakše je provjeravat i kopat nego u servisu reći da želiš upis u servisnu. Pravi genijalci.
Napisao sam samo istinu, a to što vam se ne sviđa nije moj problem. Ima itekako veze sa mentalitetom. Svašta bih tu još napisao, i napišem ali izbrišem. Neću ulaziti u svađe, ali to što sam napisao stoji. Zašto jednostavno ako može teže?
Dva od dva (ex njemac i ex francuz) koja sam imo iz uvoza i provjeravao. I sad to je zanemarivo naspram rijeći jednog gastarbajtera sa stavom da su svi ovdhe varalice a vani i govna slađa od naše Linolade.
Jebiga kad ovaj balkanac više nije kupovao rabljena uvozna groblja pa nemam novih iskustava.

kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 09:40   #4003
Pa ti auti koji su stari više od 10 god. idu u izvoz i iz nekog razloga se misterijozno izgubi servisna. To ne znači da je prije nije bilo. Moj Passat je sa 10 god. i 250t km također išao u izvoz, servisna u redu. Vjerovatno taj auto vozi po Makedojini sa 140t km, naravno bez servisne. A pogodi tko je uvezao auto, Norvežanin, Kinez? Ne mora značiti, ali ne možeš misliti ako si ti dobio auto bez servisne da je prije nije bilo.
Definiraj mi riječ gastarbajter jer ja to nisam. Možda bi bilo bolje da na ovom forumu pišu samo oni koji žive u Hrvatskoj, ne daj bože da netko iz vana napiše da je nešto dugačije. A opet ako to napiše on filizofira i pametari se. Ne, nego pišem iskustva ito što znam. Znam čak i jednog šoderaša koji vozi aute po cijelom Balkanu. Naravno, naš je čovjek, skidanje km i nestajanje servisne je prvo što se radi. Tako dugo dok će servisna biti nebitna tako dugo će šodaraši to koristiti. Isto tako je sa cijenama rablljenih. Ali dobro, šta ja znam, pišem na pamet. Je li to tema, prijevara? Jeste. Zato i raspravljamo i pišem svoja iskustva pošto sam dovoljno radio sa autima i u biti ti iz prve ruke mogu reći da ima dealera koji traže aute samo sa izvoz. Znači stariji, km nebitni i jeftini. Šta on sa njime radi ne znam . Ne skidaju svi km i uništavaju servisne, ali ih puno i to radi.
Old 13.01.2018., 09:53   #4004
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Al je nažalost novi vlasnik, kolega od starog uskoro nakon kupnje imao... Riknuo xenon far ili oba, nisam siguran, ceh bio 4000kn u ovlaštenom jer drugih nije bilo.

Meni servisna znači ako je popunjena do kraja, mada bi i tada ako je bio u ovlaštenom ipak provjerio jer je svašta moguće pogotovo u našoj "dragoj" državi. S trenutnim autom nisam dobio servisnu ali se jasno vidjelo što iz kartica kod motora i vizualno ( novi diskovi i pločice ) da su bili servisi rađeni mada mi vrag nije dao mira pa svratio u ovlašteni gdje je također izlistana povijest servisiranja do godinu prije nego je auto došao drugom vlasniku tj. onom od kojeg sam auto kupio.
To kriv stari vlasnik?

Ja kupim auto od prvog vlasnika i još igrom slučaja održavan u istom servisu gdje servisiramo svoje aute. Auto nije prešao 1000 km od servisa kad sam ga kupio i nakon 2 tjedna ode ventil ler gasa, puk 1800kn!
Kad kupuješ stari auto, kupuješ mačka u vreći!

Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Sad ga sereš. Imam doma Lagunu uvoz iz francuske sa servianom u koju nije upisano ništa nakon isteka garancije. Dapaće kad su mi provjeravali kod Štarkelja servisnu povjest našli su par servisa u ovlaštenom negdje kraj Pariza koji nisu bili uvedeni u knjižicu, ali sam kasnije kad sam mjenjao prednji branik našao kartonćić od nekog obavljenog servisa (koji je rađen 20 000km nakon kilometraže koja je bila na satu kad sam ga kupio ). Slićnu situaciju sam imao s Cliom iz Njemaćke.
Tak da to nema veze s balkanskim mentalitetom nego ljudi doslovno brinu o servisnoj radi garancije.

Tako je i otac kupio Passata 8 godina starog sa 170tkm. Nakon par dana skužim limić učvršćen pop nitnama kod hladnjaka i ugraviranim datumom i kilometrima, auto je u godinu dana napravio 98000 km

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
Old 13.01.2018., 11:27   #4005
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Pa ti auti koji su stari više od 10 god. idu u izvoz i iz nekog razloga se misterijozno izgubi servisna. To ne znači da je prije nije bilo. Moj Passat je sa 10 god. i 250t km također išao u izvoz, servisna u redu. Vjerovatno taj auto vozi po Makedojini sa 140t km, naravno bez servisne. A pogodi tko je uvezao auto, Norvežanin, Kinez? Ne mora značiti, ali ne možeš misliti ako si ti dobio auto bez servisne da je prije nije bilo.
Definiraj mi riječ gastarbajter jer ja to nisam. Možda bi bilo bolje da na ovom forumu pišu samo oni koji žive u Hrvatskoj, ne daj bože da netko iz vana napiše da je nešto dugačije. A opet ako to napiše on filizofira i pametari se. Ne, nego pišem iskustva ito što znam. Znam čak i jednog šoderaša koji vozi aute po cijelom Balkanu. Naravno, naš je čovjek, skidanje km i nestajanje servisne je prvo što se radi. Tako dugo dok će servisna biti nebitna tako dugo će šodaraši to koristiti. Isto tako je sa cijenama rablljenih. Ali dobro, šta ja znam, pišem na pamet. Je li to tema, prijevara? Jeste. Zato i raspravljamo i pišem svoja iskustva pošto sam dovoljno radio sa autima i u biti ti iz prve ruke mogu reći da ima dealera koji traže aute samo sa izvoz. Znači stariji, km nebitni i jeftini. Šta on sa njime radi ne znam . Ne skidaju svi km i uništavaju servisne, ali ih puno i to radi.
Jel ti čitaš što drugi napišu ili samo čekaš da sereš po balkancima?

kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 11:33   #4006
Čitam i poštujem tvoje mišljenje. Ti imaš iskustvo i ja imam. Vidim da je ponestalo argumenata.
Old 13.01.2018., 11:34   #4007
Da čitaš znao bi gdje si fulao.

kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:03   #4008
Ovo nije pdf politika, dijaspora...

Držite se teme.
Old 14.01.2018., 20:24   #4009
E kada napišeš nešto pozitivno o RH na ovom crvenom forumu, postovi ti se obrišu brzinom munje.. Kada sereš po RH konstantno svaki dan poput gastića sveznajućeg "autohtonog" Švicarca, nitko ti nikada ne obriše post. Jebi ga... Za ovaj gore post sam dobio kaznu.. Što sam krivo napisao neka me netko ispravi!?
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 20:41   #4010
Ajde ovako, ne znam jel problem u meni, jesam li glup, ne znam čitati ili nešto treće.

Henry, vjerujem da znaš čitati kad pišeš, onda te samo mogu lijepo zamoliti da još jednom pročitaš naslov teme, ali sa razumijevanjem.
Ako ti i dalje ne razumiješ zbog čega si dobio karton, onda se bojim da uzalud ovo pišem.

Znači vaš bezobrazlog ide toliko daleko da iako imate na ovom pdf-u temu za off i svašta nešto, vi i dalje na ovoj temi pišete o nekim sasvim drugim stvarima koje stvarno nemaju veze sa temom i usto se onda ti pitaš zbog čega si dobio karton.

Reci mi iskreno, da si ti mod, jel bi po tebi bilo u redu da naslov teme nema veze sa temom i da netko tko dođe čitati o prevarama čita o političkim stvarima i sl???

Neka manja digresija se uvijek može tolerirati, ali većinom se iz te male digresije uvijek ode u nekom sasvim trećem smjeru kao primjerice ovdje sada.
Da ja kao mod na ovom kako ti nazivaš "crvenom" forumu nisam obrisao te postove imaš li pojam na što bi ova tema ličila kroz dan, dva?

Znači iako imaš/te temu za OFF i dalje ti nije jasno zašto si dobio/li karton.
Old 14.01.2018., 20:46   #4011
Pa sve je to relativno koliko je ovo off na ovoj temi. Prijevare oko kupnje automobila su usko povezane s mentalitetom ljudi, političkim okolnostima, krizom u državi, migracijama..
Ajde dobro, neću više sraćkati..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 20:53   #4012
Dečki imate ovu temu za off, troll... i tu možete pisati svašta što vam padne na pamet, raspravljati o svakakvim temama, ukratko prolazi sve osim vrijeđanja.

Tko od vas ima želju nastaviti, može to na gore navedenoj temi.

A sad se ostavite offa na ovoj temi i idemo dalje ontopic
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.