Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2018., 18:26   #361
Rođenje djeteta ne utječe samo na sex, nego na kompletan život od onog dana kad se rodi pa dok ste živi.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 18:31   #362
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Rođenje djeteta ne utječe samo na sex, nego na kompletan život od onog dana kad se rodi pa dok ste živi.
Ljudi imaju zadivljujuce dobru moc prilagodbe i ako imaju i svijest o posljedicama, problema nece biti.
Ne samo oko ovoga vec oko svega.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 20:30   #363
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Zasto dojiti dete tri godine, ako mu nista ne bi bilo da je prestalo sa dve, a vi biste zauzvrat imali seks?
To sto je nekim parovima seks veoma bitan ne znaci da im se veza zasniva na seksu ( samo), ali znaci da ne bi trpeli 3 godine bez njega.
Ja razumem Flata sasvim
Moram priznati da niti meni ovo nije jasno.
Stvarno, čemu dojenje trogodišnjeg djeteta?
Znam da nije tema, ali rado bih pročitala objektivne razloge.

Nitko u mojoj okolini to nikad nije radio niti radi.
Uglavnom se prekidalo dojenje do prve godine.
Čini mi se da je to neki novi trend, prisutan tek zadnjih par godina.

Je l' stvarno mislite da će vam dijete biti zakinuto (po pitanju zdravlja i emocionalnog razvoja) ako ga ne dojite tri godine, nego samo jednu?
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 10:41   #364
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Zasto da vagam? Nisam nikoga uvredila, rekla sam kako ja nesto dozivljavam iz ugla osobe koja ne zeli decu, bitan joj je seks, ne odusevljava se izgledom trudnica, ni slikom majke koja doji dete, jeste za dojenje ( ako se moze). Ne znam koliko dojenje ima veze za vantelesnom oplodnjom? Tamo ne bih pisala, ta tema me ne zanima, sem deo o uticaju na zdravlje.
A čuj stigneš na ovakvim temama.
Samo je pitanje dana.
Ja i dalje nerazumijem šta netko tko je toliko protiv majčinstva&djece sta uopće radi na ovakvim temama..?
Mislim,znatiželja u vezi čega ako te tematika majčinstva ne zanima..
Mene npr ne zanima filatelija pa onda i ne idem na te teme..
Očito to kod tebe ipak je neki interes ..


Poslano sa mog Moto E (4) koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 10:54   #365
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Moram priznati da niti meni ovo nije jasno.
Stvarno, čemu dojenje trogodišnjeg djeteta?
Znam da nije tema, ali rado bih pročitala objektivne razloge.

Nitko u mojoj okolini to nikad nije radio niti radi.
Uglavnom se prekidalo dojenje do prve godine.
Čini mi se da je to neki novi trend, prisutan tek zadnjih par godina.

Je l' stvarno mislite da će vam dijete biti zakinuto (po pitanju zdravlja i emocionalnog razvoja) ako ga ne dojite tri godine, nego samo jednu?
Poznajem nekoliko žena šta su dojile do djetetove 3. godine. Jedna ni tada ne bi prestala da nije ostala trudna.
Zašto doje toliko dugo? Na njihovom primjeru je bilo vidljivo da se stvorila jedna ovisnost o sisi. Ta djeca nisu koristila dudu već sisu za primirenje, za uspavljivanje. Mame nisu znale kako reagirati pa je to "dojenje" potrajalo godinama. Nešto slično se javlja kod djece koja se vežu za bočicu i dudu.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 11:01   #366

Interes?

Želja da se nema dete je povezana i sa uticajem deteta na sve segmente života.

Kako hobi možeš da porediš sa životnim odlukama?
Nisam gej, pa odem nekad na teme gde pišu homesek., muški i ženski, jer me zanima kako opstaju na ovim prostorima.
Ne živim u ino, pa čitam i teme o životu u inostranstvu.
Ne živim u zajednici, pa čitam i te teme.
Nisam gej, pa odem nekad na teme gde pišu homisek., muški i ženski, jer me zanima kako opstaju na ovim prostorima.
Ima ih još...
Imam vremena dok radim da čitam lakše teme i zašto to ne bih radila?
To da decu ne želim, to je staro više od 20 godina i nemam sumnje u to, kada te već toliko kopka
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 11:03   #367
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ljudi imaju zadivljujuce dobru moc prilagodbe i ako imaju i svijest o posljedicama, problema nece biti.
Ne samo oko ovoga vec oko svega.
Ne možes unapred da znas kakve ce sve biti posledice jer ne znaš kakvi cete biti roditelji, ni kakvo će biti dete.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 11:21   #368
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Poznajem nekoliko žena šta su dojile do djetetove 3. godine. Jedna ni tada ne bi prestala da nije ostala trudna.
Zašto doje toliko dugo? Na njihovom primjeru je bilo vidljivo da se stvorila jedna ovisnost o sisi. Ta djeca nisu koristila dudu već sisu za primirenje, za uspavljivanje. Mame nisu znale kako reagirati pa je to "dojenje" potrajalo godinama. Nešto slično se javlja kod djece koja se vežu za bočicu i dudu.
U pravu si, računajući po mojim klincima i onim slučajevima koje znam. Stariji je prestao kada je imao trinaest mjeseci, išlo je poprilično lako(bila sam već trudna tri mjeseca, lagano je odbijanje prošlo) .Mlađi je sa godinu i pol, a da nisam imala pomoć kod bukvalno fizičkog odvajanja, mislim da bi sisao do danas (inače je glasan i tvrdoglav, pravi je mali bik kad hoće nešto) . Da je bio stariji išlo bi još teže. Moja mama je dojila brata do treće godine, a nije mu mogla "slomiti srce" pa je onda sam ja kao starija seka morala njemu objasniti kako mama pije neke lijekove koji nisu dobri za malu djecu koja sisaju(prethodni pokušaji su završavali tako što je on cijele noći toliko tužno plakao da nije imala srca da mu uskrati dojenje -i to ne jednu noć, već je najdulje bilo 4-5 dana, a svi smo morali negdje -na posao, ja u školu, on u vrtić, gdje se tih dana bukvalno onesvjestavao jer je bio umoran).
Ali opet, nisam sigurna da moji nisu imali seks te tri godine.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 11:28   #369
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ne možes unapred da znas kakve ce sve biti posledice jer ne znaš kakvi cete biti roditelji, ni kakvo će biti dete.
Istina, nisam mogla zamislit da cu bas ovoliko malo vremena imat za sebe i svoj brak.
Ali kad smo se vec dogovorili bit u dobru i zlu, ne damo da nas to izbaci iz kolosjeka, snalazimo se i trudimo malo vise nego sta bi bez djece. Tj. puno vise. Previse. Pogotovo kad se zaredaju viroze, menge, nocne smjene. Joooj ponosna sam sta opstajemo
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 03:46   #370
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ja ne, da se razumijemo ja i dalje imam jednake seksualne potrebe. Mogla bi se sexat svaki dan bez problema. Samo što mi je jako važno da osjećam bliskost s muškarcem s kojim spavam. Ako toga nema, nema ni želje za njim.

Ako neka ima iskustvo sa povratom želje u sličnoj situaciji, rado bi da mi udjeli savjet. Al da savjet nije ljubavnik...

Niti sam u braku niti sam imala te probleme, no bilo mi je interesantna jedna serija koju sam nedavno gledala sa mamom, - TLC - Submissive wifes. - Pogledaj
pacenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:22   #371
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post

Interes?

Želja da se nema dete je povezana i sa uticajem deteta na sve segmente života.

Kako hobi možeš da porediš sa životnim odlukama?
Nisam gej, pa odem nekad na teme gde pišu homesek., muški i ženski, jer me zanima kako opstaju na ovim prostorima.
Ne živim u ino, pa čitam i teme o životu u inostranstvu.
Ne živim u zajednici, pa čitam i te teme.
Nisam gej, pa odem nekad na teme gde pišu homisek., muški i ženski, jer me zanima kako opstaju na ovim prostorima.
Ima ih još...
Imam vremena dok radim da čitam lakše teme i zašto to ne bih radila?
To da decu ne želim, to je staro više od 20 godina i nemam sumnje u to, kada te već toliko kopka
Jedno je čitanje temi..
A sasvim drugo kad upadneš na teme s roditeljima,majkama i ističeš fuj dojenje,fuj roditeljstvo i slično..
Daj malo razmisli..

I ja čitam razne teme,pa se nesprdam ne rugam i ne ističem non stop svoje stavove /odluke iako su različite možda od tih u temi na kojoj sam..

Tako da to što ti ne želiš djecu i nemaš meni osobno ne predstavlja problem i to je tvoja privatna stvar i odluka u koju nitko i ne treba da se mješa,ali mi smeta to taj neki sarkastični ton koji imaju tvoji postovi ne samo u ovoj već i u još par tema(sta ću,upalo mi u oko)kada tvrdiš npr tvrdiš da se tebi eto toito ne može desiti kao autoru/autorici jer ti eto nećeš/nemaš djecu..
Jel ti to onda ismijavaš ljude s djecom?
Ili nešto treće?

Poslano sa mog Moto E (4) koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 22:44   #372
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Često se ženama spočitava da s dolaskom bebe prestaju, odnosno u najmanju ruku smanjuju se seksualne aktivnosti.
S druge strane, pojedine to objašnjavaju obvezama oko bebe.

Mene zanima je li pad libida i neujednačena učestalost seksa (često - rijetko) bila i prije rođenja djeteta ili je tek njegovim dolaskom došlo do rapidnog pada? Je li želja i potreba za seksom bila i ranije periodična?
Kod mene se smanjila nakon par godina zajedničkoga života gdje sam radila od doma, sama planirala svoje vrijeme i seksali smo se svaki dan.
Kad sam počela raditi zahtjevniji posao i manje spavati, manje mi se i seksalo, ali nije nestala želja u potpunosti. Samo se smanjila. On je razumio.

Sad imamo bebu, a živimo zajedno skoro 6 godina i oboje smo krepani pa nam se oboma manje seksa. Ali opet, nismo u nejebici i kad se seksamo, super je.

Ukratko - da, imali smo i prije djeteta periode s manje seksa i uglavnom su bili povezani s neispavanošću (samo što je do djeteta ta neispavanost, zbog ranijeg ustajanja, bila uglavnom moja, a sad je i njegova i moja).
Ne opterećujemo se previše jer smo poprilično sličnih seksualnih apetita, uvijek bili.
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 22:54   #373
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Moram priznati da niti meni ovo nije jasno.
Stvarno, čemu dojenje trogodišnjeg djeteta?
Znam da nije tema, ali rado bih pročitala objektivne razloge.

Nitko u mojoj okolini to nikad nije radio niti radi.
Uglavnom se prekidalo dojenje do prve godine.
Čini mi se da je to neki novi trend, prisutan tek zadnjih par godina.

Je l' stvarno mislite da će vam dijete biti zakinuto (po pitanju zdravlja i emocionalnog razvoja) ako ga ne dojite tri godine, nego samo jednu?
Ja mislim da se to prolongira zbog toga što se djeci teško skinut s cice pa mame ne znaju kako bi, a teško im je "prisilit" dijete. Nije to baš sam tak...
Moje dijete od prvog dana neće ništa osim cice (ni dudu ni bocu) i unaprijed se bojim tog skidanja jer ne bih voljela dojiti dulje od recimo godine i pol.
Uspjeh je što se tijekom dana, za prvo noćno spavanje i poneka spavanja usred noći zna uspavat sama - bez cice, ljuljanja, dekice, krpice... - posve sama. Pa se nadam da joj cica neće biti ništa osim hrane jednom kad je budem skidala.

Ali,bude li jako plakala, duša će me boljet.

Zato donekle kužim ta duga dojenja (a i inače nisam nešto sklona imanju mišljenja o tuđim odabirima koji na mene ama baš nikako ne utječu, neovisno o tome je li u pitanju dojenje, jebanje u dupe, nošenje štikli ili jedenje parizera).

No da - kriva tema
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 00:46   #374
Quote:
AnaDeVill kaže: Pogledaj post
Slažem se, utječe onoliko koliko dopustite da utječe. Mi imamo 2 djece, od 4 i 1 god i seks nam je više manje svakodnevan. Budemo i mi umorni, mlađe dijete se dosta budi po noći, ali ne spavaju s nama u krevetu, tj starije tek pred jutro dođe kod nas. Naučili smo ih da rano idu na spavanje tako da imamo navečer vremena za nas. Imamo i jedno popodne tjedno kad su djeca na čuvanju a mi odemo na kavu, prošetati ili ostanemo sami doma. Kod nas nije bilo nikakvih pauza, vrlo brzo nakon poroda smo se seksali, nakon prvog djeteta mislim čak n 2 tjedna od poroda. Meni ništa nije smetalo, htjela sam, volim se seksati . Ne mogu reci da mi se libido promijenio, isti mi je cijelo to vrijeme.
Slažem se
Samo ću nadodat još jedan mali dio (koj vidim tebe nije mučio ) a to je upravo taj libido.

Mala mi ima 8mj i mislim da mi se tek sad hormoni koooolko tolko vračaju u normalu.
Krivim njih jer znam kakva sam bila prije/za vrijeme trudnoće što se libida tiće, kakva sam bila dok sam uzimala pilule (kratak period maltene nepostoječeg libida) i kakva sam sad (kao na pilulama ali počinje se vračat u normalu).
Da kucnem o drvo, beba je ko top ;D Stoga nemam nju što kriviti a pošto i sve ostalo štima (odnos sa suprugom) krivim samo svoje tijelo *hormone*

Doduše nisam se sjetila posavjetovat se sa drugim majkama kako je bilo njima ali s obzirom da dojim na zahtjev i da je "poboljšanje" krenulo kad je mala počela malo više jest krutu hranu i malo manje cicu nekako sam zbrojila 2 i 2.
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 11:19   #375
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
Slažem se
Samo ću nadodat još jedan mali dio (koj vidim tebe nije mučio ) a to je upravo taj libido.

Mala mi ima 8mj i mislim da mi se tek sad hormoni koooolko tolko vračaju u normalu.
Krivim njih jer znam kakva sam bila prije/za vrijeme trudnoće što se libida tiće, kakva sam bila dok sam uzimala pilule (kratak period maltene nepostoječeg libida) i kakva sam sad (kao na pilulama ali počinje se vračat u normalu).
Da kucnem o drvo, beba je ko top ;D Stoga nemam nju što kriviti a pošto i sve ostalo štima (odnos sa suprugom) krivim samo svoje tijelo *hormone*

Doduše nisam se sjetila posavjetovat se sa drugim majkama kako je bilo njima ali s obzirom da dojim na zahtjev i da je "poboljšanje" krenulo kad je mala počela malo više jest krutu hranu i malo manje cicu nekako sam zbrojila 2 i 2.
Tako je i kod mene, isto sam dojila na zahtjev negdi do njene 1.g., sad sam ukinila sve osim za dnevno i nocno uspavljivanje, tek sam prije koji mj. dobila mengu i stvari su tek onda pocele sjedat na svoje mjesto. Sav period intenzivnog dojenja suha ko barut i nula zelje, ma i primisli na seks.
Cak sam htjela zbog toga ukinit dojenje jos i ranije jer sam si bas falila ja ko zensko, dopizdio mi taj "mama mode", tim vise sta su mi se spojila dojenja jer su mi djeca malog razmaka i u jednom trenutku sam ih oboje dojila
Tako da tek nadolazim, nakon 3g. trudnoca, poroda i sisanja.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 16:17   #376
Nemamo djece. Čini mi se da ni nećemo imati. Nakon ove teme pogotovo. Nisam kompetentna komentirati dojenja, umore, hormone i sl.mogu ispričati dvije stvari iz svoje okoline. Prvo, moja sestra nije imala mlijeka i mali je odmah prešao na tu adaptiranu hranu šta li je to već....Eno ga mulac od 25 godina, živ i zdrav.
Drugo, moj kolega je htio prve dvije godine braka putovati, uživati i tako...još malo sa svojom ženom uživati u ajmo reći-bezbrižnosti. Ali, NE! Ona želi dijete. Što prije. I tako, on šta će, radi mira u kući napravi dijete. Ova ga više ne doživljava. U ničem. Osim kad je smatrala da je vrijeme i za drugo dijete. A on budala složio i drugo. I sad je ona žena, majka, kraljica a on tamo neki sustanar koji radi i nosi doma plaću. Aha, da, stambeni kredit tek u povojima, izlaza ni na vidiku. Milina.
foxylady123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 18:15   #377
Vau, na temelju poznanstva jednog nesretnika koj si je (po tvom mišljnju) ujebo život ti si sad donjela sud za svoj
Ili što je mulac od 25 god živ i zdrav na adaptiranom mlijeku XD
Mislim, nisam pristalica dojenja do faxa i sama sam skupa sa bratom odrasla na adaptiranom ali sam pristalica toga da svatko radi kaj oće.
A ako to znaći da bum imala malo hormonalnog disbalansa zbog dojenja i da će sex malo otić na pauzu BOOO F* HOO rofl
Uostalom, nije kod svih tako.
Tko neće djecu neka ju nema, dapaće, napravit djecu zbog mira u kući ili jer okolina to očekuje je kreteniza, n-te potencije.
Ali dramit zbog malo ne sexa ili hormona ili cice ili jer se je susjeda Barica uje*bala je naprasto smiješno
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 18:41   #378
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
Vau, na temelju poznanstva jednog nesretnika koj si je (po tvom mišljnju) ujebo život ti si sad donjela sud za svoj
Ili što je mulac od 25 god živ i zdrav na adaptiranom mlijeku XD
Mislim, nisam pristalica dojenja do faxa i sama sam skupa sa bratom odrasla na adaptiranom ali sam pristalica toga da svatko radi kaj oće.
A ako to znaći da bum imala malo hormonalnog disbalansa zbog dojenja i da će sex malo otić na pauzu BOOO F* HOO rofl
Uostalom, nije kod svih tako.
Tko neće djecu neka ju nema, dapaće, napravit djecu zbog mira u kući ili jer okolina to očekuje je kreteniza, n-te potencije.
Ali dramit zbog malo ne sexa ili hormona ili cice ili jer se je susjeda Barica uje*bala je naprasto smiješno
Da, baš zbog foruma smo donijeli tu odluku, Jel ovdje svi sve bukvalno shvaćaju? Imamo mi svoje razloge, a sve što se događa u našoj okolini samo nam potvrđuje da smo donijeli dobru odluku. Za nas kao par. Za tuđe odluke ne donosim sud i nije me briga.
foxylady123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 18:52   #379
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
Vau, na temelju poznanstva jednog nesretnika koj si je (po tvom mišljnju) ujebo život ti si sad donjela sud za svoj
Ili što je mulac od 25 god živ i zdrav na adaptiranom mlijeku XD
Mislim, nisam pristalica dojenja do faxa i sama sam skupa sa bratom odrasla na adaptiranom ali sam pristalica toga da svatko radi kaj oće.
A ako to znaći da bum imala malo hormonalnog disbalansa zbog dojenja i da će sex malo otić na pauzu BOOO F* HOO rofl
Uostalom, nije kod svih tako.
Tko neće djecu neka ju nema, dapaće, napravit djecu zbog mira u kući ili jer okolina to očekuje je kreteniza, n-te potencije.
Ali dramit zbog malo ne sexa ili hormona ili cice ili jer se je susjeda Barica uje*bala je naprasto smiješno
Dodje do prezira s obje strane vrlo cesto u tom kratkom vremenu i to radi slabog razumijevanja i lose komunikacije, a dosta je da je samo jedna strana takva.

Sansa za sretan brak je sigurno veca ako oba partnera odluce da nece imati djecu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 18:56   #380
Naravno, isto vrijedi i obrnuto....ponekad stječem dojam iz nekih brakova da su muževi bili pomalo stjerani u kut i nisu baš imali pravo glasa, a onda se žene čude što eto, on ne pomaže i kaže pričuvao sam TI dijete. Ne opravdavam, svatko može reći ja nisam spreman na to i to, i takve stvari treba riješiti prije bilo kakvog ozbiljnog aranžmana u vezi a u konačnici braka. Nije mi jasno kako se to dogodi da ti je netko super dečko, super veza, sve se kužite, joj ljubav cvijeta, a onda isti taj kad dobije dijete ono...okrene ploču i niš ne valja.
foxylady123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.