Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2020., 16:37   #1
Trudnoća u studentskim danima

Pozdrav !
imam 23 godine, završavam faks i u vezi sam 4 ipol godine.
Partner radi, ima solidna primanja i od nedavno živimo skupa.

Mene već nekoliko mjeseci intenzivno drži želja za bebačem, ali me muči što u svojem društvu nemam nikoga tko je rodio ili planira bebača.

Molila bih sve cure/žene/trudnice/mame/bake/tate/dede da mi kažu svoja iskustva, savjete, pros and cons

Što se obiteljske potpore tiče imamo ju uvijek i u svemu i roditelji nam žive blizu.

ako je tema na krivom mjestu isprika adiminima !

ugodan dan svim želim.
Munja Dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2020., 17:19   #2
Hey !

Ja sam ostala trudna s 23 godine, mjesec dana nakon zadnjeg ispita

Na promociju na zimu sam isla s trbuscicem

Nakon sto se bebica rodila i imala nekih 6 mj sam odlucila upisati i master i sve sam uspjela cak sam puno prije svih frendica bez djece zavrsila i jos i vratila se na posao

Sada godinama poslije ocekujem drugo dijete a i dalje neke frendice nemaju ni jedno ili ocekuju prvo i cesto mi kazu blago tebi

Jako mi je drago sto sam rodila tada iako se nisam smatrala premlado
, bila sam zrela, sama zivjela... imala sam i posao i doslovno zavrsen fakultet. Rodila sam bez partnerove podrske.

To mi je najljepsa mladost bila jer sam do 23 se dosta izludirala a onda poslije dok su se drugi dosadjivali vani jer im je to rutina ja sam bila najveselija kada bi bio neki rodendan/djevojacka/izlazak

18,19 smatram stvarno mlado a tako oko 24,25 mi je bas taman

Kada vidim sad neku tako jako mladu mamu npr da dovodi jaslicara u vrtic uhvati me nostalgija. Tako sam ja bila mlada. Sada vise i nisam tako, medju roditeljima sam u nekoj taman dobi.

Uzivala sam tome svemu. Roditelji su mi bili ispod 50 kada sam rodila, pomogli su koliko sam im dopustila haha... uvijek sam sve htjela sama ali su bili tu za mene totalno fit i ljudi koji imaju svoj zivot a ne moj Mogu rec da sam prvi put sigurna da su ponosni na mene sada, imam divno odgojeno dijete kojem je posveceno puno paznje ali opet imam i svoj zivot, oni svoj....

Sve je lakse kad si mladji ja to vec sada vidim


Nista protiv mama koje kasno postaju mame nisu svima zivoti isti nije se sve poslozilo i nikoga ne osudujem. Samo ako ipak postoji mogucnost moj je savjet bolje prije.

Imam u obitelji zenu koja je rodila s 40, djevojcicu.. Ta zena je sada 62 a cura 22 mama se totalno predala 60ima u penziji je , izgleda i ponasa se kao ‘baba’ a ta cura bi htjela bar jednom u zivotu s mamom imat nesto ludo, neki odlazak negdje , neku odjecu razmijeniti , bilo sto zajednicki da imaju a nemaju nista gotovo. Bas mi je pricala da joj je ona cijeli zivot bila nekako prestara pa se malo i sramila. Od frizure na dalje.

Dok imam jos jednu zenu u bilizini, koja je totalno kasno rodila a ostala je tako mlada duhom i izgledom i modom da joj njene curke nista ne zamjeraju. Totalno su kul ekipa ima dvije cure.


Eto malo duzi post od mene - koliko je po meni bitna zrelost za mlade mame, tako mi je za starije bitno da ipak malo zivnu onda za tu svoju djecu


Kako god biti mama je najnajnajljepsi osjecaj i nadam se da ce se svatko ispuniti kao majka tko to zeli i kada zeli
-Dali- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2020., 17:49   #3
Quote:
-Dali- kaže: Pogledaj post
Hey !

Ja sam ostala trudna s 23 godine, mjesec dana nakon zadnjeg ispita

Na promociju na zimu sam isla s trbuscicem

Nakon sto se bebica rodila i imala nekih 6 mj sam odlucila upisati i master i sve sam uspjela cak sam puno prije svih frendica bez djece zavrsila i jos i vratila se na posao

Sada godinama poslije ocekujem drugo dijete a i dalje neke frendice nemaju ni jedno ili ocekuju prvo i cesto mi kazu blago tebi

Jako mi je drago sto sam rodila tada iako se nisam smatrala premlado
, bila sam zrela, sama zivjela... imala sam i posao i doslovno zavrsen fakultet. Rodila sam bez partnerove podrske.


18,19 smatram stvarno mlado a tako oko 24,25 mi je bas taman

Kada vidim sad neku tako jako mladu mamu npr da dovodi jaslicara u vrtic uhvati me nostalgija. Tako sam ja bila mlada. Sada vise i nisam tako, medju roditeljima sam u nekoj taman dobi.

Uzivala sam tome svemu. Roditelji su mi bili ispod 50 kada sam rodila, pomogli su koliko sam im dopustila haha... uvijek sam sve htjela sama ali su bili tu za mene totalno fit i ljudi koji imaju svoj zivot a ne moj Mogu rec da sam prvi put sigurna da su ponosni na mene sada, imam divno odgojeno dijete kojem je posveceno puno paznje ali opet imam i svoj zivot, oni svoj....

Sve je lakse kad si mladji ja to vec sada vidim


Kako god biti mama je najnajnajljepsi osjecaj i nadam se da ce se svatko ispuniti kao majka tko to zeli i kada zeli
hey ! hvala ti na odgovoru !
najviše me veseli ovaj dio da si i master stigla uz dijete
to je u principu jedino i što me brine, faks uz dijete. studiram medicinu, sad završavam 5.godinu.
puno pusa šaljem
Munja Dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2020., 01:34   #4
Ako se osjecas spremnom, mislim da su to krasne godine za roditi.
Nekoliko mojih kolegica je rodilo (ili bilo trudno) na zadnjim godinama fakulteta (isti kao i tvoj) i sve su zavrsile kad i ostali, sve danas imaju posao, neke specijaliziraju, neke imaju zavrsene specijalizacije, postdiplomske studije, nigdje ne "zaostaju".
Ako te taj segment jos jedini koci, ja ti s malo vise utakmica u nogama, sto se zanimanja tice, mogu reci da na medicini gotovo nikad nije pravo vrijeme za zenu da rodi. To ces vidjeti kako vrijeme bude odmicalo. Recimo, mene sad uz malu bebu (kad mi prodje porodiljni) ceka ucenje za specijalisticki ispit (uz posao i dezure). Kolegicu uz dvoje male djece ucenje za subspecijalisticki ispit i sl. Zene uz djecu pisu doktorate, rade, dezuraju i sve se to moze kad imas dobru potporu, prvenstveno muza.
Ja ti mogu reci da ti je mozda sad i najmanje izazovan period za proci ga s malim djetetom, iako ti se to mozda ne cini tako, najgore tek dolazi.
Salim se malo, hocu reci da ti s te strane, u ovom zanimanju, nece kasnije postati "zgodnije" vrijeme za imati dijete. Jednostavno odlucis kad si spremna i zivot ce se oblikovati po tome.


Sretno, i s planiranjem obitelji i s faksom.


P. S. Ja sam rodila s nepune 32 I ne mislim da je ni prerano ni prekasno-za mene.

Poslano sa mog STF-L09 koristeći Tapatalk
Merion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2020., 17:00   #5
Ja bih samo rekla,nemoj da ti blizina/pomoc roditelja bude ono presudno u odluci. Vremena se mijenjaju, i ljudi. Dodu bolesti/svade/ problemi.
Bake i djedovi nisu duzni biti dadilje. Neki su na pocetku odusevljeni, poslije im se ne da. Ili ne mogu. Ili zele pod svojim uvjetima.

Planiraj da cete morati sve sami,a ostalo ako upadne super.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2020., 23:39   #6
Evo nadam se da cu ti i ja svojim iskustvom "pomoci"
Ja sam planirano ostala trudna nakon prve godine faksa. Rodila sa 20, nakon 10 mjeseci se vratila studiranju i zaposlila se na puno radno vrijeme. Sve sam u roku zavrsila uz posao i malo dijete, a nemamo dostupne baka i deda servise jer su nam udaljeni jedni 100 km drugi 300 km, tako da je sve bila iskljucivo nasa organizacija i briga o djetetu.
U ovoj situaciji u kojoj sam danas, a to je da ne mogu ostati trudna vec skoro dvije godine i imam poveci broj neuspjelih trudnoca iza sebe, zahvalna sam Bogu sto sam tada htjela imati dijete i dobila ga skoro iz prvog pokusaja.
Daleko od toga da je bilo idealno, naravno da nije, ali sve se moze kad se hoce
Jolisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2020., 01:43   #7
Evo i jedan ne tako bajan i divan osvrt na temu...

Rodila sam na zadnjoj godini faksa, i neznam hocu li ga ikad zavrsiti. Rodila sam dijete s teskocama. Neke stvari ne ocekujes, ali ti se dogode. 5 sati dnevno provodim u njegovom jelu i 3 sata dnevno u njegovoj fizikalnoj rehabilitaciji. I ostatak vremena provedem samo u obavezama oko djeteta. Nemam niciju pomoc.

Ne, sve nije tako divno i bajno. Na medicini moras imati puno vremena za ucenje. Dijete je obaveza. Mozda ga neces imati kome ostaviti. Mozda neces dobiti jaslice. Mozda ce dijete imati puno vise potreba nego sto ti ocekujes.

Ja bih prvo polozila sto trebam i cekala do zaposlenja, pa onda radila djecu, da se sad mogu vratiti unazad.
Marimonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 14:02   #8
Bok...

Moj savjet bi bio: završi fakultet!

Imati bebu je nešto najljepše, ljubav neopisiva, ali i velika obveza i odgovornost, pogotovo za majke i u samom početku....

Poslije moraš uvijek moliti nekoga da ti pričuva dijete, organizirati puno prije neke stvari da bi možda obavila jednu obvezu vezanu za fakultet bez djeteta, a sad to možeš bez ikakvog problema....

Razlika je to, ne kažem da se sve ne stigne prije ili kasnije, ali razlika je to... manje je slobodnog vremena i treba ga dobro organizirati...

Mlada si i imaš vremena još dosta! U svakom slučaju sretno...
Nepoznata007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2020., 21:19   #9
Mene je majka radila na 4. godini medicine (tad je trajala 5.) i nikad ju nije zavrsila, jednostavno stvari su se pocele komplicirati, nista posebno, ali izasla je iz ucenja...
Jedna godina nije tako puno za pricekati.
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2020., 08:23   #10
Ja sam rodila djecu nakon zavrsetka faksa (prvo s 28, drugo sa 30) i uvjerena sam da ne bih zavrsila faks da sam ih tad rodila.

Ta kolicina nespavanja, organizacije i brige o njima bi sigurno interferirala s fakultetskim obvezama. A kuc kuc, imam savrseno zdravu djecu - ne daj Boze da nesto zdravstveno nije ok s njima (ili tobom), onda se tek kolicina obveza povecava.

Po mom iskustvu, savjetovala bih ti da zavrsis fakultet, ipak imas samo jos jednu godinu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.