Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2018., 21:34   #21
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
S 14 godina sam ja učil pišat stoječki?! Kako neko završi u dugotrajnoj vezi sa 14 godina? Pa to je 1 srednje pobogu?! U šoku sam. Ispričavam se. Žao mi je kaj ga više ne voliš. A kaj možeš. Život piše romane. Reci mu da bi htjela malo probat biti sama. Još si beba. Cijeli život je pred tobom!
Moj brat je ozenio curu s kojom je od njene 14 a njegove 16.

Prekinuli su na sest mjeseci kad su bili na faksu. Jer su mislili da nisu sretni, otkrili samo da im je trebalo predah da skuze da se ipak vole a ne da su navikli jedno na drugo.


Veza ko i svaka druga, malo meda malo go****.
Očito se moze.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 21:35   #22
Pojavio se netko drugi zanimljiv?
To inače tako bude... Pojavi se netko novi i onda počneš izvlačiti sve ono što ne voliš kod starog. Uključujući i stvari preko kojih si prešla (ismijavanje, izbjegavanje nježnosti). Jako si mlada i možda još ne prepoznaješ te procese u sebi, ali ja sam 99% sigurna da postoji osoba koja je zapravo bila trigger za početak tvog odljubljivanja od sadašnjeg dečka.
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 21:56   #23
Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
Odlukom da ćeš vratiti osjećaje prema dečku. Trebaš htjeti vratiti osjećaje. Inače ćeš mučiti samu sebe.
Kako se pobogu može ''odlučiti'' vratiti osjećaje?
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 22:31   #24
Quote:
alexamona kaže: Pogledaj post
sta oces reci?

odredjeni izazovi idu uz odredjene godine?

prva se ne cu slozit s tim,jer su me uvijek mucila ista pitanja,i sa 16 i sa 30.
i znan osobno 3 para koja su se upoznala dok su ili oboje isli u srednju,cure su svakako sve tri bile mladje,jedna je isla u 8i razred,danas su u dugogodisnjim brakovima,imali su svojih izazova kroz godine,ja im nisam drzala svijecu,ali samo onaj ko prica zna sta ga/nju muci i na koja pitanja trazi odgovore.
Nisam mislio da ću morati pojašnjavati ono što sam rekao al ajde.Dakle ako je neko u vezi sa svojih 15 godina sigurno ga ne muče pitanja kao što su brak,djeca,jeli ili nije partner/partnerica za duže razdoblje i dali su usklađeni po tim pitanjima.Djecu od 15 godina mogu mučiti sasvim druga pitanja naprimjer dali su cool zajedno,imaju li isti ukus u muzici,dali su usklađeni što se tiče mode i slične gluposti.O braku i djeci ne razmišljaju.Ta pitanja mogu ih početi mučiti kasnije kao naprimjer i otvaračicu ove teme sa 23 godine.
Dakle odrastanje i te kako ima veze sa izazovima u vezi.Odrastanjem mjenjaju se prioriteti.Ono što je bilo važno prije sad je manje važno a važno postaje nešto što u 15tim i 16tim godinama nije bilo ni iz bliza.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours

Zadnje uređivanje dugii : 09.01.2018. at 22:45.
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 23:27   #25
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
osjećam se kao da se moja bajka preko noći pretvorila u horor film..
ukratko.. u vezi sam s dečkom 9+ godina, živimo zajedno 6+ mj u vlastitoj kući, ja 23, on 28 god.. i sada, kada je sve idealno, ja njega više ne volim..
Uh, bre! Prva pomisao mi je bila, da ste opasno zabrljali, ali kada si napisala kako te je ponizavao, razumela sam tvoja osecanja, da si se ohladila prema njemu, jer ti je uvek pred ocima ono sto ti je rekao kada ti se podsmevao. On te je, u stvari, ubio. Mnogi ne shvataju, da neke granice nikako ne smeju da se predju i da posle toga nema natrag, nikada u zivotu. Zao mi je da je takva situacija medju vama. Naravno da si sva van sebe i rastrzana zbog svojih osecanja, a koliko vidim i sa strane mirodjije moraju da sole... Smatram te veoma inteligentnom, jer si svesna svojih osecanja i ne mazes sebi oci i ocito znas sta hoces, a sta neces. To je veoma vazno za tvoju buducnost.

Vidi ovako: Koliko mi se cini, vi ste u nekoj manjoj sredini, selo ili manji grad, gde svako trpa nos u tudje lonce. Shodno tome, vas rastanak ce da bude skandal nebeskih razmera, odmah se pomiri sa time. Isto tako se pomiri sa time da nema nikakve sanse da ne povredis nekoga, to su deciji snovi. Ako ostanes, povredices sebe, ako odes, povredices njega, ako se procuje da si nesrecna, pojesce te seoski lesinari, citaj: tracibabe. S obzirom da ste dugo vremena zajedno, savetujem ti nesto, sto nikada nisam rekla nekom paru, a to je: razdvojite se na neko vreme. Idi u posetu rodjaki u Zagreb ili gde vec zivi neko kod koga mozes da odes i da promenis sredinu. Time ce da ti se promene misli i sredices haos u glavi. Kod ovakvih problema je najbolje da resavas jedan po jedan problem. Ti istovremeno mislis na sve probleme, na rastanak, brak, decu, reakciju okoline, pa naravno da si sva van sebe i da se vrtis u krug!

Potrebno ti je vreme da razmislis i da sama sa sobom resis, sta tacno osecas za njega, sta zelis od svog zivota, da li zajednicki zivot uopste dolazi jos u obzir. Imas nekoliko mogucnosti:

1) Da li zelis da se ponovo izlozis riziku njegovog vredjanja, kada mu nesto ne ide po volji ili je nervozan.

2) Da li zelis da mu predjes preko toga, pod uslovom da se vredjanja nikada vise ne ponove, inace odlazis za uvek.

3) Da li zelis da ga ostavis i zapocnes novu fazu svog zivota bez njega, ali sa rizikom da ces mozda nekada pozaliti svoju odluku.

4) Da li zelis da ostanes sa njim i da zadovoljis njega i okolinu, a da je upitno da li ces sebe da usrecis.

5) Da li zelis da pokusas sa ovim "novim ljudima", koje si upoznala i koji ti golicaju radoznalost. U tom slucaju ne mozes da sedis na dve stolice.

Licno mislim, da o svim tim stvarima ne mozes da razmisljas u sadasnjoj okolini, jer nemas prilike da se iskljucis i da slusas sebe, kako bi donela neku odluku. Ti si prepuna bunda i ljuta si na njega. U takvom stanju se ne donose vazne, zivotne odluke. Zbog toga ti je potrebno odvajanje na neko vreme, mesec- dva dana. Ako odes kod rodjake ili prijateljice, nemoj mu reci zasto ides, jer ce on to shvatiti kao raskid. I njemu je potrebno vreme da bude bez tebe, da bi shvatio koliko mu je stalo do tebe, da pocnes da mu nedostajes, da donese neke zrele, muske odluke u sebi, po pitanju vase veze. Ne moras mu to reci, ako si mu vazna, on ce vec sam razmisljati o tome. Oboje ste veoma mladi, tu se cesto desi da poleti jezik i da kaze stvari, koje ljudi posle godinama zale. Moras da nadjes balans izmedju sudije i zrtve. Ne smes da budes ni jedno, ni drugo.

Nemoj pogresno da me razumes, ne savetujem ti nikakvu manipulaciju, savetujem ti samo da napravis uslove, koji ce da ti omoguce da razmisljas. To pored njega, jednostavno ne mozes, sta god da ti mislis. Dakle, pusti se panike, kazu: "Ni Rim nije izgradjen za jedan dan", pa tako ni ti ne mozes za jedan dan (ili za par dana) da resis ovaj zaista veliki problem. Jedno po jedno i polako ce situacija da ti se razbisti. Zajedno ste od najmladjih nogu, mozda ste se malo prezasitili jedan drugoga, mozda ste precenili jacinu svojih osecanja, a mozda ste i pogresno procenili neke reakcije druge strane. Sve je moguce, a to ne mozes da sagledas u roku od par dana u situaciji gde je ostalo sve skoro isto kao kada je problem nastao. Nadam se da me razumes na pravi nacin. Drzi se, za svaku situaciju u zivotu ima resenje. A ovde imas puno savetnika, uvek je dobro sto ti svako pise svoj pogled, pa mozes iz puno uglova da sagledas svoj problem.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 00:29   #26
hm... čitajući kako opisujes stanje unutar sebe - kao da citam sebe prije 3 godine...
@ja sam bila u vezi od 17-26)

mislim da je prekid najlogičnije rješenje i vjerojatno jedino oko kojeg se treba truditi...

... ali da je lako nakon toga- nije. stvarno nije. moraš biti svjesna da si s njim odrasla, upoznala život i krenula ga živjeti sad je došlo do raskrižja gdje svak ide svojim putem... ali moraš biti svjesna da zaljubljenost i "ljubav" koju si osjećala sa 15,16,17,18 godina... je nešto što će se teško ponovno dogoditi jer više nisi naivno djetesce kao što si onda bila. ali polako, korak po korak...



Poslano sa mog LG-H960 koristeći Tapatalk
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 00:43   #27
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
Ruzno je govorio, omalovazavo me, a njegovi izgovori su bili da je to šala koju ja ne znam prihvatiti.. Na racun mog izgleda.. Npr slika me dok ne gledam i ispadnem glupo i onda mi se smije i radi budalu od mene.. Ili ak nesto krivo izgovorim il kazem neku glupost, napravi od tog slona i ismijava me.. Tolko smo skupa, a ja i dalje moram razmisljat jel cu dobro izgovoriti ime nekog grada il sl da ne bi ispala glupa pred njim

Jedan perod mi nije dao da mu se priblizim, nije se htio slikat samnom, mazit, ljubit, sve sam ja inicirala i nagovarala ga..

Ali sada se promijenio, nijr vise tako hladan.. Kaze da je to bio stresan period i da mu jr zao sto je bio takav..

Ali u meni kao da je nesto puklo..
Nije da ne zelim spasiti vezu, ali ne znam da li to mogu i jel sad kasno..
Bio sam u sličnoj situaciji... doduše, nije bila tako duga veza, no konstantno je radila neke stvari koje su mi smetale, iako je znala to... dok nisam rekao da ne mogu više tako i odlazim. Na to je ona suze ronila, no već je bilo gotovi. Osjećaji su od silnih frustracija isparili. Nisam više imao ni snage ni volje boriti se za to.

Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
Toliko sam se izgubila da vise ne znam sta je pametno.. Nakon tolkih godina, pustit sve, zao mi je.. A opet s dr str udat se i rodit djecu jer je red, joa je veca ludost.. Ja zivom za obitelj i toliko se veselim djeci i svemu, ali mislom da on nije taj s kim cu to ostvariti.. kad tako razmisljam, vidim to kao svoj osobni poraz.
Zašto to vidiš kao poraz? Radije gledaj ovo kao iskustvo.
Ovo ti je prva i jedina ozbiljna veza. Sazrijela si, profilirala se kao osoba, znaš što želiš... i vidiš da to nije "to". Ljudi s vremenom mijenjaju razmišljanja, stavove, ciljeve... ponekad se desi da partneri nakon nekog vremena više ne žele iste stvari, i rastanak je neminovan. To je život.

Ja sam izašao iz loše veze koju sam gore naveo, i imao još xy loših epizoda i krivih procjena. No, onda sam upoznao sadašnju djevojku i eto nas skoro četiri godine zajedno. Mogu reći da nikad nisam bio sretniji. Tko zna gdje bih bio sad da sam se borio za loše veze i pogrešne osobe, koje realno nisu bile vrijedne toga.

Previše je tu grča, pitanja, nesigurnosti, nezadovoljstva... u toj tvojoj vezi, da bi istu bilo vrijedno spašavati. Realno, gotovo je. Znam da je teško to priznati, i izaći iz kolotečine... pogotovo kad svi drugi očekuju brak i djecu, ali znaš i sama da je to jedino ispravno.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 06:49   #28
Kako je mpguće da naizgled savrsena veza, bez svadja, bez problema, zavrsi ovako.. Ja njega vise ne gledam istim ocima.. Ne mogi si zamisliti da se udam za njega i da on bude tata mojoj djeci.. Ali nisam izgubila zelju za time.. Samo zelim onaj mir, onaj dobar osjecaj kad si s voljenom osobom.. Ljuta sam na samu sebe jer se tako osjecam i ponekad mialim da sam nezahvalna na tome sto imam, ali ne mogu se siliti na nesto.. Nije to doslo prekp npci, vuce se godinana, sve je jace, a ne znam sto je, ali grozan je osjecaj.. Cekam vec dugo i trudim se jer se opet nadam da ce se moji osjecaji promijeniti..
Prije nego sam se doselila isto sam se lose osjecala i vjerovala sam da cr nam ovo pomoci, ali ne pomaze..
Sada mi je joa teze vratiti se kuci pokunjeno, a nemam kud otici osim doma jer radim i ne zelim ostaviti posao.. Makar mi i to pada na pamet, samo da se maknem cim dalje..
Osjecam se kao njrgov potrcko cijeli zivot jer on je stariji i imao je svoje interese i ima ih i dalje, a ja sam imala samo njrga.. Sada i ja imam neke stvadi koje zelim, ali to nije nista sto nije normalno..
Zelim se druziti cesce sa svojom obitelji sto on izbjegava ili radi na silu.. Volim prirodu i zivptinje i tamo provpditi vrijeme, sto on isto radi vise zato jer ga nagovaram nego jer on to zeli.. Zelim izlaziti ponekad zajedno s njim, kartati, plesati, uzivati.. Mi smo stalno izolirani, on voli biti doma ili na kavi a frendovima ili u garazi.. Menr to zamara sve vise.. Nr mpgu biti samo a njrgovim frendovima stalno.. Jako volim njegpvu obitelj, a on se toliko malo s njima druzi jer ima svpg posla.. Razumijem da radi i da nema puno vremena za svoje hobije i da ne stigne sve, ali kao da imamo razlicite prioritete.. Ja sam iz cudne osobe postala vesela i zeljna pozotivnih ljudi, a on je tako nrgativan i ubija tu moju pozitivu.. Stalno neke lose stvari su nase teme, nista veselo, a mene to umara.. Jako..
__________________
Gdje ima nade, prilika pokuca na vrata!
wedxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 07:30   #29
Prestani ga kriviti i za što, jer je vaša priča završena i samo trebaš otići. Jer, koliko vidim, on da i doživi neki pozitivni preobražaj, ti ga i dalje ne bi željela.
Smiri se i osmisli izlaznu strategiju, nađi nekoga za razgovor, možda neku stariju žensku osobu liberalnijih nazora koja će te ohrabriti, bilo bi divno da je to netko iz obitelji tko će primiriti duhove i blokirati komentare koji bi te zastrašivali i uvjeravali da činiš nešto nerazumno ili razmaženo.
Većina provincijskih djevojaka živi pod tim pritiskom da je idealna udaja za prvog "pokrovitelja" iz poznatog okruženja te da se nema što dalje željeti i tražiti jer da su "svi isti" i "svaka od nas nosi svoj križ" (ovo je meni nekoć davno bila rekla moja teta kad sam joj se povjerila da definitivno želim prekinuti vezu koja je, s nekoliko prekida, trajala od 17 do 27 godine).
Dakle, na takve se komentare ne treba osvrtati.
Znam da ti se čini da je pred tobom kataklizma, ali nije.
Sve što se bude događalo poslije pekida nastoj promatrati kao dio našeg folklora. Jedno kolo se snebiva, jedno nariče, jedno viče i-ju-ju...

A ti trebaš poraditi na sebi, na svom sadržaju i potrebama, kvalitetnije osmisliti svoj unutarnji i društveni život, jer također su ti prejednostavna očekivanja i projekcije... snovi o obiteljskoj sreći i dječici s pravim muškarcem. Ne ostvaruje se to samo htijenjem, za to moraš biti stabilna osoba koja ima, na prvom mjestu, bogat unutarnji život koji će te održavati dok se brineš o djetetu, kućanstvu i gradiš odnos s partnerom jer je to ozbiljan pa i težak posao, a ne instant-postignuće.
Djeca nisu ružičasti plišanci itd.
Valissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 08:01   #30
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
Kako je mpguće da naizgled savrsena veza, bez svadja, bez problema, zavrsi ovako...
Vaša veza veza nije ni blizu savršene. Imate potpuno različite interese i prioritete. Itekako imate problema, ali ne svađate se zato što se ti ne želiš zauzeti za sebe.

Realno, taj vaš odnos je odavno mrtav, a ti ga ne želiš prekinuti jer se bojiš promjene, bojiš se da nećeš naći muškarca podobnog za brak i djecu, bojiš se što će drugi reći.

Osobno, radije bih bio godinama sam nego u ovakvoj vezi. Nitko ne zaslužuje biti ovako nesretan, zaslužuješ bolje.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 08:19   #31
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
Ljuta sam na samu sebe jer se tako osjecam i ponekad mialim da sam nezahvalna na tome sto imam
Ono što imaš je loša veza. Zašto bi, pobogu, za to bila zahvalna?

Moguće je da su i njegova apatija, negodovanje i negativnost simptomi nezadovoljstva u vezi koje još možda nije osvjestio, ne znam. Uglavnom, nema te što peći savjest, dajem ruku u vatru da će vam oboma biti bolje nakon prekida.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 08:27   #32
Očito ti se sad ne čini tako, ali jako si mlada i još ti se svašta lijepog stigne dogoditi u životu. Nije smak svijeta ako prekineš vezu s čovjekom kojeg ne voliš i s kojim nisi sretna.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 08:59   #33
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
Kako je mpguće da naizgled savrsena veza, bez svadja, bez problema, zavrsi ovako.. Ja njega vise ne gledam istim ocima.. Ne mogi si zamisliti da se udam za njega i da on bude tata mojoj djeci.. Ali nisam izgubila zelju za time.. Samo zelim onaj mir, onaj dobar osjecaj kad si s voljenom osobom.. Ljuta sam na samu sebe jer se tako osjecam i ponekad mialim da sam nezahvalna na tome sto imam, ali ne mogu se siliti na nesto.. Nije to doslo prekp npci, vuce se godinana, sve je jace, a ne znam sto je, ali grozan je osjecaj.. Cekam vec dugo i trudim se jer se opet nadam da ce se moji osjecaji promijeniti..
Prije nego sam se doselila isto sam se lose osjecala i vjerovala sam da cr nam ovo pomoci, ali ne pomaze..
Sada mi je joa teze vratiti se kuci pokunjeno, a nemam kud otici osim doma jer radim i ne zelim ostaviti posao.. Makar mi i to pada na pamet, samo da se maknem cim dalje..
Osjecam se kao njrgov potrcko cijeli zivot jer on je stariji i imao je svoje interese i ima ih i dalje, a ja sam imala samo njrga.. Sada i ja imam neke stvadi koje zelim, ali to nije nista sto nije normalno..
Zelim se druziti cesce sa svojom obitelji sto on izbjegava ili radi na silu.. Volim prirodu i zivptinje i tamo provpditi vrijeme, sto on isto radi vise zato jer ga nagovaram nego jer on to zeli.. Zelim izlaziti ponekad zajedno s njim, kartati, plesati, uzivati.. Mi smo stalno izolirani, on voli biti doma ili na kavi a frendovima ili u garazi.. Menr to zamara sve vise.. Nr mpgu biti samo a njrgovim frendovima stalno.. Jako volim njegpvu obitelj, a on se toliko malo s njima druzi jer ima svpg posla.. Razumijem da radi i da nema puno vremena za svoje hobije i da ne stigne sve, ali kao da imamo razlicite prioritete.. Ja sam iz cudne osobe postala vesela i zeljna pozotivnih ljudi, a on je tako nrgativan i ubija tu moju pozitivu.. Stalno neke lose stvari su nase teme, nista veselo, a mene to umara.. Jako..
Desio vam se zivot...on je vec sazrio, ti bas i nisi.
Ni prvi ni zadnji kojima se to desilo.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 09:14   #34
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
Ruzno je govorio, omalovazavo me, a njegovi izgovori su bili da je to šala koju ja ne znam prihvatiti.. Na racun mog izgleda.. Npr slika me dok ne gledam i ispadnem glupo i onda mi se smije i radi budalu od mene.. Ili ak nesto krivo izgovorim il kazem neku glupost, napravi od tog slona i ismijava me.. Tolko smo skupa, a ja i dalje moram razmisljat jel cu dobro izgovoriti ime nekog grada il sl da ne bi ispala glupa pred njim

Jedan perod mi nije dao da mu se priblizim, nije se htio slikat samnom, mazit, ljubit, sve sam ja inicirala i nagovarala ga..

Ali sada se promijenio, nijr vise tako hladan.. Kaze da je to bio stresan period i da mu jr zao sto je bio takav..

Ali u meni kao da je nesto puklo..
Nije da ne zelim spasiti vezu, ali ne znam da li to mogu i jel sad kasno..
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
ali ja više njega ne poštujem, ne mogu ga iskreno pogledati u oči i reći mu da ga volim i da vidim budućnost s njim..
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
Ja sam iz cudne osobe postala vesela i zeljna pozotivnih ljudi, a on je tako nrgativan i ubija tu moju pozitivu.. Stalno neke lose stvari su nase teme, nista veselo, a mene to umara.. Jako..
Ovo mi je indikativno i mislim da je bolje da se izvučeš iz te veze dok se još dublje nisi ukopala.

Nije važno koliko si ti zrela, koliko je on i šta ste sve prošli, šta se očekuje od tebe i sl. Ti njega više ne poštuješ i ne voliš i mislim da će jaz između vas biti sve veći.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 11:09   #35
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
Osjecam se kao njrgov potrcko cijeli zivot jer on je stariji i imao je svoje interese i ima ih i dalje, a ja sam imala samo njrga.. Sada i ja imam neke stvadi koje zelim, ali to nije nista sto nije normalno..
Zelim se druziti cesce sa svojom obitelji sto on izbjegava ili radi na silu.. Volim prirodu i zivptinje i tamo provpditi vrijeme, sto on isto radi vise zato jer ga nagovaram nego jer on to zeli...
Dio mene ti želi reći da bježiš glavom bez obzira, a onda pročitam ovo (pogotovo boldano)...

Ako se on iskreno pokajao zbog toga što se prema tebi odnosio nekorektno i bez poštovanja, ako vidiš da se promjenio i trudi se, prije nego što se odlučiš na prekid ti mogu sugerirati da se posvetiš sebi. I to mu jasno daj do znanja...
Njegova reakcija će ti sve reći...

Da bi ljudi funkcionirali u paru, moraju prije svega biti zadovoljne individue.
Vlastita nezadovoljstva se reflektiraju na odnos s partnerom i ljudi često griješe i misle da im odnos ne valja, a zapravo svako od njih ima probleme sam sa sobom.

Skućili ste se, riješili ste bitnu stvar...daj si vremena za sebe, pronađi hobije, odlijepi se od njega, radi stvari koje te čine sretnom. Ne garantiram ti da je to riješenje tvog problema, ali odmoći ti neće sigurno.

Otkantaj njegove frendove i garažu, jebala ga garaža. Zovi svoje prijateljice (ako ih imaš) i druži se s njima. Budi individua, a ne polovica "vas". I to neravnopravna polovica...
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 12:07   #36
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Kako se pobogu može ''odlučiti'' vratiti osjećaje?
Tvoj potpis puno toga govori. Ne padaju emocije sa neba. Mi ih izazivamo svojim mislima, uvjerenjima i stavovima. Možda bi za početak bilo dobro primijetiti da mi izazivamo svoje emocije.
A, drugo...mislim da veze nisu zamišljene da nas čine sretnim, već svjesnim.

Kažem, najvažnije je htjeti "vratiti osjećaje". Ako nećeš, džabe.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 12:28   #37
Mozda nisam dovoljno dobro opisala svoje osjecaje... Ja znam da osjecaji ne padaju s neba, ali isto tako osjecam hladnocu u odnosu koju a nekim drugim ljudima ne osjecam... Razumijem da je drugo biti nov, zanimljiv i sve to, ali osjecaji su osjecaji... Nisam zeljela mijesati to s ovom situacijom jer su to dvije odvojene price... Netko je napisao da je to vjerojatno bio okidac u mpjoj glavi...
Niaam to htjela i niaam to planirala i mislila sam da mpgu promijeniti avoje misljenje..
Mozda bi bilo ispravno to ignorirati, ali ne funkcipnira..
Ne znam da li bi mi s tim nekim uspjelo, ali nije ni bitno, bitno je da se s njim osjecam onako kako bi se trebala osjecati sa svojim deckom..
Do prije par godina, nijr mi palo na pamet pogledat drugog, nema sanse jer me nije zanimalo.. A sada sam tu gdje jesam..
Pokusavam popravit nepopravljivo i idwm protiv svojih osjecaja jer sam uvjerena da je to ispravno..
Zaista mi je tesko, pocela sam ljudima oko sebe govoriti o tome jer ne mpgu vise sutjeti.. Ali nikome ne mpgu bas sve reci i imam osjecaj da me nitko u potpunoati nece razumijeti..
__________________
Gdje ima nade, prilika pokuca na vrata!
wedxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 12:38   #38
I da...
Moj upis možeš slobodno ignorirati, nažalost. Faktor treće osobe koja se pojavila u tvom životu je preveliki uteg na vagi, a koji ne ide u korist opstanka tvoje veze.

U periodu kada je vaša veza ušla u "blago rečeno", kolotečinu + činjenica da te tvoj partner u više navrata omalovažavao, treća osoba koja se pojavi doživljaj te cijele situacije još dodatno pojača i zakomplicira.

Kao što Mona reče...tada se počinje vaditi prljavi veš iz ormara. Do zadnje čarape..
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 16:32   #39
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
Pokusavam popravit nepopravljivo i idwm protiv svojih osjecaja jer sam uvjerena da je to ispravno..
Kako misliš ispravno? Prema kome?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 18:19   #40
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kako misliš ispravno? Prema kome?
Ispravno i logično s obzirom na činjenice: godinama smo zajedno i poznajemo se i nase navike, uložili smo jako puno novaca i truda u zajedničku kuću, prošli smo puno toga zajedno, kroz lijepe i manje lijepe trenutke., putovali smo i jos uvijek putujemo.. Povezani smo poslovno.. Krecemo se u istom drustvu.. Tu je jako puno faktora.. Ali fali topline.. Zato sam ovdje, da cujem misljenja, i stavove, da li se izgubljeno mpze vratiti?
Mi funkcioniramo u zivotu, sto se tice financija i svega.. Ali ne funkcioniramo u ljubavnom smislu.. Tj on misli da je sve u redu iako mu ja govorim da se ja ne osjecam sretno.. Nije on losa osoba, ali ne znam da li je on onaj pravi..
Muci me to sto znam kako sam se osjecala dok sam ga voljela, kako sam ga gledala i zeljela, sve bi napravila za njega.. Sada mi je u glavo vise kao prijatelj, kojeg ne zelim povrijediti, zdlim mu pomoci i svemu, ko i so sad, ali mislim da ne mozemo vise biti ljibavnici.. Smatram da je ljubav puno vise, da se obje strane trebaju posvetiti i dati 200%od sebe da bi uspjelo.. Ljubav bi trebala biti nesto tesko, ali divno.. A ne tesko i tuzno..
Uvijek sam govorila da je ljubav odluka, a ja sam sad na prekretnici gdje trebam odluciti...
__________________
Gdje ima nade, prilika pokuca na vrata!
wedxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.