Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2007., 17:22   #61
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ako ti imaš takve prijatelje, jako mi je žao. Meni moji nemaju razloga glumatati...

I da, posao je težak. Toliko težak da ga ja ne bih radila. Ako ne znaš o čemu govoriš, radije šuti.
Napisala sam poznanica, mogla bi malo pazljivije citati! Da, fakat mi je tesko, i ja bi isto po cijeli dan sjedila i drkala k.... a da mi fino dolazi lovica od zupljana, pa da si fino kupim Mercedesa, pipnem nekog sjemenistarca za guzicu i tak dalje...fakat tezak zivot...jebeno ne kuzim ljude koji rade u tvornicama ili blaganice u shoping centrima, ak je zivot svecenika tak tezak
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Old 01.03.2007., 17:32   #62
Ja sam slušala jdnom (i nikad poslje toga ) Radio Mariju..i zove neka žena, i plače da ju muž tuče godinama, da je alkoholičar, i da više nemože..i odgvori njoj voditeljica, da šta je njoj, da ona MORA pomoći mužu, da se ne svađa s njim, nego da ga sasluša..bla bla..ženu muž tuče 10 godina, i ova jadnica (iz nekih ruralnih krajeva, nezna kako da se spasi, i jedino što zna je - crkva) i dobije takav odgovor..fuj
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Old 01.03.2007., 17:33   #63
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ako ti imaš takve prijatelje, jako mi je žao. Meni moji nemaju razloga glumatati...

I da, posao je težak. Toliko težak da ga ja ne bih radila. Ako ne znaš o čemu govoriš, radije šuti.
Svećenički poziv je POZIV s razlogom....to ne bi trebao biti posao, nego bi se ti trebao osjećati pozvanim od Svevišnjeg da provodiš njegovu volju, koja bi trebala biti ljubav, mir i međuljudska tolerancija.

Malo su se s vremenom pogubile neke vrijednosti(iako mislim da je današnja Crkva mila majka za to kakva je bila kroz povijest). Nemoj govoriti o težini posla, svaki je posao težak, a njihov je specifičan utoliko što bi oni sami trebali osjećati želju za žrtvom koju rade zaređujući se. Trebao bi ih privlačiti asketski život(koji uopće nije asketski, ali nema veze), trebali bi se pomiriti sa celibatom i činjenicom da će živjeti skromno i požrtvovano.

Nit se oni mire s tim, nit se drže tih postulata. Celibat treba ukinuti jer je protuprirodan i onda se zbog toga događaju svakakve perverzije na župnom dvoru.

Ja se nikad ne bi mogla zarediti jer sam svjesna odricanja(ne samo seksualnih), a ne da se zaredim, pa ako mi se priseksa, nije bed, budem nekoga našla. Treba živjeti ono što propovijedaš i jedino tako postat će dosljedni i uvjerljivi u svojim naucima.
Gzena is offline  
Old 01.03.2007., 17:34   #64
kao što rekoh, stvarno ne bi trebala pisati o onom o čemu očito pojma nemaš. AKo je svećnicima tako super: silni novci, a nikakav posao nemoj zaboraviti kada dođe vrijeme sve svoje sinove poslati u sjemenište - ako je po tvojem to će biti najveća usluga koju im možeš napraviti

Svećenici su pomireni sa svojim životom, jedino što se neki narod Božji ne može pomiti da su oni pomireni... i traže dlaku u jajetu
SamoMaloSebe is offline  
Old 01.03.2007., 17:41   #65
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Ti bas imas strasnih problema!!! Pa sad tolerirati da se voze Mercedesi i BMW-i jer jadni nemaju nista osim toga to im je ´jedini gust ´, a pol drzave nema ni Stojadina, pa gdje ti zivis????
a to što sanader ima satova u vrijednosti milijun i pol kn, a brdo djece u državi nema šta jesti.........ajmo prozvat sve koji imaju para a toliko gladne djece.....baš su šupci, jel da, što su si zaradili love....
extreme is offline  
Old 01.03.2007., 17:41   #66
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
kao što rekoh, stvarno ne bi trebala pisati o onom o čemu očito pojma nemaš. AKo je svećnicima tako super: silni novci, a nikakav posao nemoj zaboraviti kada dođe vrijeme sve svoje sinove poslati u sjemenište - ako je po tvojem to će biti najveća usluga koju im možeš napraviti

Svećenici su pomireni sa svojim životom, jedino što se neki narod Božji ne može pomiti da su oni pomireni... i traže dlaku u jajetu
Meni nece past na pamet da sinove saljem u sjemeniste, a pogotove ne kceri u casne sestre, osobno, sto je crkva dalje od mene to meni bolje! Gadi mi se ta licemjernost i popovanje o svemu i svacemu o cem nemaju pojma, stalno se mijesaju gdje im nije mjesto:brak, odgoj djece, izvantjelesna oplodnja, rad nedjeljom i sl, nek se oni bave svojim poslom i puste nas da se bavimo nasim
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Old 01.03.2007., 17:43   #67
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
a to što sanader ima satova u vrijednosti milijun i pol kn, a pola brdo djece u državi nema šta jesti.........ajmo prozvat sve koji imaju para atoliko gladne djece.....baš su šupci, jel da, što su si zaradili love....
Ne možeš koristiti tu analogiju, Sanader nije svećenik. Za jednu vjernicu čudno je da ne možeš odvojiti duhovno od svjetovnog.

Ali svećenik si je sam odabrao taj poziv...i trebao bi biti skroman.
Gzena is offline  
Old 01.03.2007., 17:43   #68
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
a to što sanader ima satova u vrijednosti milijun i pol kn, a pola brdo djece u državi nema šta jesti.........ajmo prozvat sve koji imaju para atoliko gladne djece.....baš su šupci, jel da, što su si zaradili love....
Sanaderovi satovi nisu sad i ovdje tema, al ak bas hoces, nije ni to u redu, i macku o rep sto je on to zaradio, isto kao i svecenici te aute
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Old 01.03.2007., 17:46   #69
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
, i ja bi isto po cijeli dan sjedila i drkala k.... a da mi fino dolazi lovica od zupljana, pa da si fino kupim Mercedesa, pipnem nekog sjemenistarca za guzicu i tak dalje...fakat tezak zivot...zivot
ti očito blage veze nemaš šta sve spada u "opis posla" jednog župnika!! ajd se malo informiraj prije nego što počneš baljezgat gluposti!
extreme is offline  
Old 01.03.2007., 17:49   #70
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
nek se oni bave svojim poslom i puste nas da se bavimo nasim
Ok, a što je to njihov posao nego se brinuti za nas?!!!
SamoMaloSebe is offline  
Old 01.03.2007., 17:49   #71
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Ne možeš koristiti tu analogiju, Sanader nije svećenik. Za jednu vjernicu čudno je da ne možeš odvojiti duhovno od svjetovnog.

Ali svećenik si je sam odabrao taj poziv...i trebao bi biti skroman.
zar sanaderu ne bi trebalo biti na prvom mjestu brinut se za narod koji ga je i izabrao... ako si je svećenik i odabrao taj poziv, ne znači da baš mora živjeti jadan ko pas....
extreme is offline  
Old 01.03.2007., 18:03   #72
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ok, a što je to njihov posao nego se brinuti za nas?!!!
Za mene se ne moraju brinuti, ja se jako lijepo brinem sama za sebe, fala !
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Old 01.03.2007., 18:05   #73
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ok, a što je to njihov posao nego se brinuti za nas?!!!
Oni se jednostavno mijesaju gdje im nije mejsto, pa sto oni znaju o braku, sexu, odgoju djece, generalno uzimajuci da zive casno, u celibatu?! I zive u srednjem vijeku, mislim zabranjivati izvantjelesnu oplodnju parovima koji nemaju djece, pa gdje to ima?!?
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Old 01.03.2007., 18:06   #74
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
zar sanaderu ne bi trebalo biti na prvom mjestu brinut se za narod koji ga je i izabrao... ako si je svećenik i odabrao taj poziv, ne znači da baš mora živjeti jadan ko pas....
Bi i treba ga osuditi zbog rastrošnosti, ali zar ti ne vidiš razliku između političara i svećenika? Zapravo, dobro si rekla, pa i nema neke razlike.


Svećenici obavljaju Božju dužnost, ne trebaju biti kao psi na cesti bez lipe u džepu, ali trebaju biti skromni, tako i vjera nalaže(odricanje, ring a bell?). Ti očigledno ne znaš koliko Crkva ima novaca i posjeda u svome vlasništvu.
Gzena is offline  
Old 01.03.2007., 18:07   #75
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ok, a što je to njihov posao nego se brinuti za nas?!!!
Btw kad se sjetim tvog prvog posta kako si sve dobila zahvaljujuci njima, onda mi je jasno ovo pitanje! Ja sam sama zavrsila srednju, sama upisala fax, sama cu ga zavrsit i sama cu nac posao, uz tatinu pomoc
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Old 01.03.2007., 18:21   #76
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post

Svećenici obavljaju Božju dužnost, ne trebaju biti kao psi na cesti bez lipe u džepu, ali trebaju biti skromni, tako i vjera nalaže(odricanje, ring a bell?). Ti očigledno ne znaš koliko Crkva ima novaca i posjeda u svome vlasništvu.
da, da odricanje....ring a bell....da, jel nije dosta što se odriču obitelji, izlazaka, žena i djece....šta bi ti još.....smjestio ih u šupu na vrhu brda pa da odatle budu duhovni vođe.........
extreme is offline  
Old 01.03.2007., 18:23   #77
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
sama upisala fax, sama cu ga zavrsit i sama cu nac posao, uz tatinu pomoc
ma bravo...
ja sam sve to što si ti nabrojala zaista napravila sama, jer nemam tatu.
od svećenika sam dobila duhovnu pomoć i podršku u teškim trenucima i krizama
extreme is offline  
Old 01.03.2007., 18:35   #78
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
da, da odricanje....ring a bell....da, jel nije dosta što se odriču obitelji, izlazaka, žena i djece....šta bi ti još.....smjestio ih u šupu na vrhu brda pa da odatle budu duhovni vođe.........
O Bože dragi....pa nitko ih ne tjera da rade takve žrtve, sami su to izabrali i to bi trebalo biti sveto zanimanje, poziv od Boga. To je kao da ti liječnik dođe i kaže, ma ne da mi se radit noćna, jedino noću mogu izaći malo van...?!


A da samo znaš koliki su uistinu bili duhovni vođe iz samostana na vrhu brda...franjevci i isusovci koji su odabrali asketski način života i tamo ulagali u sebe, svoje obrazovanje, izučavali astronomiju i držali mise mještanima u dostupnim kapelicama.

Ti o tome pričaš kao da je to sramota...nije to sramota, to je prava priroda toga 'posla', poziv od Boga. A ne poziv da se uvališ u Crkvu, znaš da ćeš biti dobro plaćen, imaš ženske sastrane, voziš se u dobrim autima, imaš hrane u izobilju i ne moraš se bojati hoćeš li imati za kruh.
Gzena is offline  
Old 01.03.2007., 19:04   #79
pozdrav! vidim ovdje se debatira o trenutno toptemi u hrvatskoj! Ove godine se puno debatira javno o zlostavljanju žena kad sam se ja napokon uspila osloboditi tog zlog! nebi htila puno spominjati svečenstvo jer i njih kao i ostalih smrtnika ima svakakvih, htila bi samo reći da ženama koji su zlostavljane treba poseban jedan pristup da se toga oslobode, ja saam dvi godine provela u tom paklu i poslije mi kažu svi samo govorili smo ti, govorili smo ti, govorili smo ti, mene je spasila jedna fiumanka jer je uz mene bila 5 miseci skoro 24 sata, slušala me, ohrabrivala me i zaokupirala mi misli da ne mislim na kretena (jer osoba u takvom stanju traži milijun odgovora i te odgovore joj može dati samo njihov nasilnik, jer okolini je to često ravno ludilu i je, ali žrtvi je to jedina stvarnost), tako da je mene izvukla možda i nesvijesno jedna nova prijateljica i biti ću joj zahvalna cili život! Ja srečom nisam bila u braku.... i nemamo zajedničke djece, moj život se ponovo stvorio-lipši nego ikad!
grace is offline  
Old 01.03.2007., 19:11   #80
Ovo nije tema o zlostavljanju žena, ali ako si olakšala dušu, neka si..
Gzena is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:43.