Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 01:15   #881
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Čašicu treba prokuhavati u vodi radi sterilizacije, nakon pranja. To možeš kad si neki manji broj sati odsutna od kuće ili nekakve kuhinje koju imaš na raspolaganju. Ako je imaš na raspolaganju.

Ako se vučeš beskonačan broj sati po aerodromima, avionima, vlakovima, busevima, kolodvorima... nakon 30h napokon stigneš na cilj, i onda si npr. tjedan dana bez kuhinje. Nisu to uvjeti za čašicu.

A i voljela bih vidjeti uspješnu zamjenu čašice u avionskom WC-u za vrijeme turbulencija, a da ti nakon toga ne stave lisičine zbog sumnje na ubojstvo kad vide posvuda krv.
ajme. ne kuhaš je nakon svake upotrebe, već nakon završenog ciklusa, dakle jednom mjesecno.
pacenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 12:15   #882
ni ja nisam za casicu. koliko znam (sestra ju je koristila) samo se ispere pod toplom vodom i ponovno umetne pa nakon ciklusa prokuha.
svejedno da, ne cini mi se bas pogodnom za putovanja jer cesto nemas bas uvjete prokuhavanja necega a i cujem da je mijenjanje dosta messy proces i da se hoce to razliti po rukama i svemu. zvuci mi jako neprakticno ako si u nekoj kabini s wc-om a umivaonik je vani.
ovak inace super da, kome pase zasto ne.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.

Zadnje uređivanje electric_barbarella : 18.01.2018. at 13:04.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:33   #883
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Čašicu treba prokuhavati u vodi radi sterilizacije, nakon pranja. .
Ne treba.

Quote:
FIRST USE AND BETWEEN PERIODS
Before you use your Mooncup menstrual cup for the first time and after you’ve finished your period, we recommend giving it a thorough clean. To do this you can

boil it immersed in water for 5 to 7 minutes (in a pan you use just for this purpose)
use sterilising solution or tablets. These are commonly used to sterilise baby equipment. Follow the manufacturer’s guidelines for dilution and soak for the minimum recommended time. Then rinse thoroughly with clean water.

CLEANING YOUR MOONCUP DURING YOUR PERIOD
When a sink is at hand:

Wash your Mooncup with water or mild, non-perfumed soap. Always rinse it well with water after using soap as any traces left on the Mooncup may cause irritation.
In public toilets or at work:

Wash your hands at the sink and then either take a small bottle of water into the toilet cubicle with you, empty your Mooncup into the toilet bowl, rinse with a small amount of water and re-insert; or
wipe the Mooncup with toilet paper and re-insert.

Meni je čašica vrh, relativno često mi se dogodi da potpuno zaboravim da imam menstruaciju.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:39   #884
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Ne razumijem kako netko uspije... zaboraviti tampon u sebi?



Ja sam probala razne i vratila se na ob tampone. Uloške uzimam jeftinije, ali u mene ide... samo najbolja roba

P.S. Super je ova tema. Muškaraca nigdje na vidiku. Molim još ovakivh tema na Ženskom kutku!
ja sam bas jucer probala ove neke nove librese i ok su ne ljuljaju i sve 5,a nisu skupi
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:59   #885
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Meni je čašica vrh, relativno često mi se dogodi da potpuno zaboravim da imam menstruaciju.
Super da ti paše.

Ja s tamponima znam zaboraviti da imam menstruaciju, vrlo su mi spretni i ugodni, pod uvjetom da nisu preveliki.
Sa čašicom nisam mogla, žuljala me. A onda kad me ulovila ona gadna bol nije mi bilo više do eksperimentiranja sa čašicama.

S tamponima mi se samo zna ponekad desiti problem da ga istisnem van kad idem na WC, ali onda samo stavim novi.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 16:11   #886
Koristim tampone, tosana, Ellen sa probiotikom.
Skupi su dosta, ali mi jedini odgovaraju.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 16:52   #887
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Koristim tampone, tosana, Ellen sa probiotikom.
Skupi su dosta, ali mi jedini odgovaraju.
I, je li se isplati lova za taj probiotik unutra?

Dobar izum, za različite prigode! Dobiješ menzes, gurneš tampon dolje. A ako dobiješ proljev, je li onda cuclaš tampon...?
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 17:01   #888
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
I, je li se isplati lova za taj probiotik unutra?

Dobar izum, za različite prigode! Dobiješ menzes, gurneš tampon dolje. A ako dobiješ proljev, je li onda cuclaš tampon...?
Da, naravno, vidim da kuzis 👍.

Imam toliko zdr problema i operacija i pm, da mi nema druge. I da, moram koristiti probiotik.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 02:46   #889
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Koristim tampone, tosana, Ellen sa probiotikom.
Skupi su dosta, ali mi jedini odgovaraju.
baš lijepi sinkronicitet da naiđem na temu jučer prvi put, sasvim slučajno, spazih te tampone u kutijici i ostadoh u čudu - 65kn, 14 tampona...protrljam oči i ništa ne kužim, a i ništa ne piše čemu, zašto, kome...

potpuno sam neupućena po tom pitanju, meni je vrhunac običan tampon ili uložak.

zašto se koriste ti tamponi?
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 11:20   #890
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
baš lijepi sinkronicitet da naiđem na temu jučer prvi put, sasvim slučajno, spazih te tampone u kutijici i ostadoh u čudu - 65kn, 14 tampona...protrljam oči i ništa ne kužim, a i ništa ne piše čemu, zašto, kome...

potpuno sam neupućena po tom pitanju, meni je vrhunac običan tampon ili uložak.

zašto se koriste ti tamponi?
Da, dosta su skupi.
Ja imam velike gin probleme.. antibiotici, operacije, upale, srusen imunski sistem, itd.,..
Zbog svega toga mi srusena i vaginalna flora. Uvijek sam koristila tampone, i nakon menge, opet se porusilo. Onda mi je doktor rekao, da za vrijeme menstruacije izgubi se dosta sve te flore, itd.,... (najvise se naravno primjeti kod onih, koji imaju vec ovako probleme sa tim..), i da koristim vaginalete pb 10dana prije menge, i onda te tampone.
Nakon toga mi je bolje.

Najvišje sranje su mi napravili ob tamponi.
I stvarno, ako stavis taj tampon u casu vode za sat vremena vidis, sta se otpada od njega, od te mrezice. Sto znaci, ako to stavis u sebe, isto sve to ostale u tebi.
To mi prezentirao ginekolog.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 11:27   #891
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
baš lijepi sinkronicitet da naiđem na temu jučer prvi put, sasvim slučajno, spazih te tampone u kutijici i ostadoh u čudu - 65kn, 14 tampona...protrljam oči i ništa ne kužim, a i ništa ne piše čemu, zašto, kome...

potpuno sam neupućena po tom pitanju, meni je vrhunac običan tampon ili uložak.

zašto se koriste ti tamponi?
Gdje si ih našla za kupiti u HR?
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 11:34   #892
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Gdje si ih našla za kupiti u HR?
ima ih u Bipi. to sam slucajno vidjela dok sam trazila neke druge.
ne znam za druge ducane, mozda i po DM-ovima ima.
c.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 11:36   #893
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Da, dosta su skupi.
Ja imam velike gin probleme.. antibiotici, operacije, upale, srusen imunski sistem, itd.,..
Zbog svega toga mi srusena i vaginalna flora. Uvijek sam koristila tampone, i nakon menge, opet se porusilo. Onda mi je doktor rekao, da za vrijeme menstruacije izgubi se dosta sve te flore, itd.,... (najvise se naravno primjeti kod onih, koji imaju vec ovako probleme sa tim..), i da koristim vaginalete pb 10dana prije menge, i onda te tampone.
Nakon toga mi je bolje.

Najvišje sranje su mi napravili ob tamponi.
I stvarno, ako stavis taj tampon u casu vode za sat vremena vidis, sta se otpada od njega, od te mrezice. Sto znaci, ako to stavis u sebe, isto sve to ostale u tebi.
To mi prezentirao ginekolog.
a kažu da i tamponi mogu to potaknuti, promjene u flori, jer posuše sve, vagina se ne vlaži prirodno; a mogu i napravit ranice kad ih se vadi i stavlja u to posušeno okruženje i eto infekcije.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 12:31   #894
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
a kažu da i tamponi mogu to potaknuti, promjene u flori, jer posuše sve, vagina se ne vlaži prirodno; a mogu i napravit ranice kad ih se vadi i stavlja u to posušeno okruženje i eto infekcije.
Je, istina. Ali ulozce nemogu koristiti zbog drugog sranja, zato mibrekao ginekolog, da od svih, mi je to najbolja opcija.

Ja ih kupujem u DM-u.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 12:50   #895
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Je, istina. Ali ulozce nemogu koristiti zbog drugog sranja, zato mibrekao ginekolog, da od svih, mi je to najbolja opcija.

Ja ih kupujem u DM-u.
a jesi čašicu probala? oprosti ako si već pisala.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 12:55   #896
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
a kažu da i tamponi mogu to potaknuti, promjene u flori, jer posuše sve, vagina se ne vlaži prirodno; a mogu i napravit ranice kad ih se vadi i stavlja u to posušeno okruženje i eto infekcije.
Yep. To je i jedan od glavnih razloga zašto sam prešla na men.čašice. Jednostavno zdravije su i sigurnije za razliku od tampona/uložaka jer ne sadrže klor, BPA, umjetne mirise, toksična otapala, bojila...i ne izazivaju gljivice, isušivanje rodnice, iritacije i razvoj bakterija. Čašica je potpuno sigurna i nema nikakvih nus-pojava tako da je pogotovo preporučam svim ženama koje imaju gin.problema.

Treba vremena za se ispraksirati i jednom, na početku, sam i sama osjećala dolje neku tupu bol, ali to je bilo samo taj jednom i ne mislim da je bila isključivo uzrok čašica. Meni je najviše od svega plus što mi psihički olakšava cijeli proces pa sam kud i kamo opuštenija.

Svima je preporučam. Baš sam neki dan i nećakinji koja ima 14.g.objašnjavala što je to i kako se koristi pa jednog dana kada bude spremna da mi javi pa ću joj naručiti. Neka je ima na umu, a ne da je poput mene otkrije tek u kasnim 20-ima...iako dok ona dođe do 20-ih tko zna šta će novo patentirat.
JustSpicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 13:13   #897
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Ja imam velike gin probleme.. antibiotici, operacije, upale, srusen imunski sistem, itd.,..

Najvišje sranje su mi napravili ob tamponi.
I stvarno, ako stavis taj tampon u casu vode za sat vremena vidis, sta se otpada od njega, od te mrezice. Sto znaci, ako to stavis u sebe, isto sve to ostale u tebi.
To mi prezentirao ginekolog.
hvala na odgovoru i nadam se da će ti se stanje ne samo stabilizirati, nego i potpuno izliječiti.

ob tampone davno sam prestala koristiti, na tržište su došli neki drugi, i jeftiniji, ali kad sam ih koristila bila sam zadovoljna. stvarno je individualno to sve skupa, pa što jednoj odgovara, neće drugoj...ovako kad ne znam rezultate eksperimenata, mirnija sam.

ovo s probiotikom mi je zaista novost, kao i čašice kad sam saznala da postoje njih nisam još probala, imam neku odbojnost (u prijevodu - ne da mi se "petljati" s tim, komotna sam, uložak mi je u zadnje vrijeme sasvim ok, nemam obilne menge (nisam nikad ni imala, ono da "curi u potocima", jedino prvi i drugi dan je jače, naravno.)

super je što sve čovjek može saznati šećući običnom drogerijom, kao i na forumu.

Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Gdje si ih našla za kupiti u HR?
kao što su cure već napisale, u dm-ih ima. nemam pojma kako sam ih uočila, tražila sam nešto drugo, a valjda me privukla zgodna ambalaža, volim inače ukrasne kutijice, manje i veće
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 13:59   #898
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
a jesi čašicu probala? oprosti ako si već pisala.
Ne, nisam jos probala. Do sad sam imala toliko tih problema, i bila natecena, da je bilo misija nemoguce.
Sad, nakon zadnje op, se nadam, da ce se stanje nirmalizirat, pa cu isprobat.
Moram dobro prouciti, jer mi par stvari jos nije jasno. 😉
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 11:54   #899
Quote:
c.c. kaže: Pogledaj post
ima ih u Bipi. to sam slucajno vidjela dok sam trazila neke druge.
ne znam za druge ducane, mozda i po DM-ovima ima.
Hvala. Evo, isprobala sam prvi. Zasad mogu potvrditi da je... skuplji od običnog.
A da li je bolji, vidjet ćemo. No imajući u vidi moć placebo efekta, valjda će mi biti i bolji, čim sam ga više platila.

Quote:
JustSpicy kaže: Pogledaj post
Yep. To je i jedan od glavnih razloga zašto sam prešla na men.čašice. Jednostavno zdravije su i sigurnije za razliku od tampona/uložaka jer ne sadrže klor, BPA, umjetne mirise, toksična otapala, bojila...i ne izazivaju gljivice, isušivanje rodnice, iritacije i razvoj bakterija. Čašica je potpuno sigurna i nema nikakvih nus-pojava tako da je pogotovo preporučam svim ženama koje imaju gin.problema.
Ja je ne bih preporučila svim ženama, ali neka svaka proba za sebe. Ja sam, kao što sam već pisala (unatoč držanju uputa i visokom stupnju higijene pri korištenju iste), imala loše iskustvo i liječnica mi je preporučila da se okanim čašice.

Mislim da nije idealna za mišićavije žene, odnosno nas koje imamo ... khm ... "čvrsti stisak ruke".
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 16:50   #900
mene je isto ginekologica savjetovala protiv casice jer imam podosta slabe menstruacije i imala sam jedan zahvat na cerviksu. uvijek mi preporuca te tampone s probioticima. ja ih tokom menge ne potrosim vise od 5,6, ovisi o jacini ali trajanje moje menstruacije je maksimalno dva do tri dana.
nikada ne stavljam na suho tampon, odnosno pred kraj kad to curi kap po kap imam dnevne uloske.
tako da-da, sve je to individualno. moja frendica koja ima jake menstruacije i dugo joj traju koristi tu casicu, neke koriste one platnene uloske a s tamponima jednostavno ne valja pretjerivati i siliti. recimo po doma nemam tampon nit dok spavam niti dok slabo kapa. u principu super mi dodju za otic na posao i van kuce.
nikada nisam spavala s tamponom, eventualno ako sam negdje na putu ali velim, nisam neko mjerilo jer mi po noci jedva ista iscuri. zna nekada ali u pravilu ne.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.