Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2011., 02:04   #2021
Osjecaj moze biti da je ono u cemu se nalazimo jako stvarno. Ali osjecaji su varljivi .. to svi znamo. Meni je skoro uvijek prisutan osjecaj da je sve jako stvarno. I kod vibratornih odvajanja od tijela i kod lucidnih snova. Jednom sam skuzio da sanjam i prva stvar koja mi je pala na pamet je da idem letit (jer mi je to u prethodnom LS upalilo) .... zaletio sam se i bacio naprijed u polozaju ptice ... nakon cega sam se tako gadno razbio od betonski pod kao malo kada u budnoj realnosti, nema sta me na tijelu nije bolilo. Dakle realno da realnije nemoze bit. A i inace u 90% lucidnih snova moram, na pocetku, voditi bitku sa dijelom uma koji nemoze shvatiti da bi to mogao biti san .... jer se njemu cini sve jako realno. A i opet kad znam imati vibracije i svijesno izlazim iz fiz tijela nađem se ponekad ne u mutnome, nego u potpunom crnilu. Sve to ovisi i o slucaju i o vlastitoj definiciji realnog. No ja se bojim da bi sve te OBE/AP/LS pale na testu one fiz realnosti. Ako smatrate da nebi ucinite neki test sa spilom karata ili tako nesto..... HA NOXTEN ???
nirguna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 12:20   #2022
ako bih uspio sve to kontrolisati do nivoa kada su moguća testiranja..sigurno bih to probao. za sada, ništa od toga. ali ima ljudi koji su to radili. čitao si roberta monroa ili thomasa campbella?
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 23:13   #2023
Quote:
nirguna kaže: Pogledaj post
Osjecaj moze biti da je ono u cemu se nalazimo jako stvarno. Ali osjecaji su varljivi .. to svi znamo. Meni je skoro uvijek prisutan osjecaj da je sve jako stvarno. I kod vibratornih odvajanja od tijela i kod lucidnih snova. Jednom sam skuzio da sanjam i prva stvar koja mi je pala na pamet je da idem letit (jer mi je to u prethodnom LS upalilo) .... zaletio sam se i bacio naprijed u polozaju ptice ... nakon cega sam se tako gadno razbio od betonski pod kao malo kada u budnoj realnosti, nema sta me na tijelu nije bolilo. Dakle realno da realnije nemoze bit. A i inace u 90% lucidnih snova moram, na pocetku, voditi bitku sa dijelom uma koji nemoze shvatiti da bi to mogao biti san .... jer se njemu cini sve jako realno. A i opet kad znam imati vibracije i svijesno izlazim iz fiz tijela nađem se ponekad ne u mutnome, nego u potpunom crnilu. Sve to ovisi i o slucaju i o vlastitoj definiciji realnog. No ja se bojim da bi sve te OBE/AP/LS pale na testu one fiz realnosti. Ako smatrate da nebi ucinite neki test sa spilom karata ili tako nesto..... HA NOXTEN ???
Zamolio bi te da pojasnis ovo boldano Ne kontam bas u potpunosti
noxten is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 02:37   #2024
Quote:
urlator kaže: Pogledaj post
ako bih uspio sve to kontrolisati do nivoa kada su moguća testiranja..sigurno bih to probao. za sada, ništa od toga. ali ima ljudi koji su to radili. čitao si roberta monroa ili thomasa campbella?
Monroe nije uspio proci na laboratorijskom ispitivanju .... Campbella jos dobro nisam proucio .... koliko ja znam samo je Ingo Swan prosao na striktnim ispitivanjima. Nedavno sam procitao biografiju Acaria Muna. To je bio budisticki (recimo) svetac i on je izgleda u potpunosti vladao izlascima iz tijela (i to vec u vrlo ranoj fazi svog rada) .... isto tako i recimo jedan ciparski mistik Daskalos ... ali takvim ljudima ne pada na pamet da se idu testirati. Ja im vjerujem i razumijem ih
Quote:
noxten kaže: Pogledaj post
Zamolio bi te da pojasnis ovo boldano Ne kontam bas u potpunosti
pa mislio sam ako mozda imas interesa da provjeris te svoje ulaske na astral ... ako ih je stvarno 30tak preko dana valjda bi barem jednom mogao potrefiti fizicki nivo astralnog plana ... i vidjeti sto se zbiva "iza ugla" pa to provjeriti . Il si to vec radio?
nirguna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 13:08   #2025
Quote:
nirguna kaže: Pogledaj post
Monroe nije uspio proci na laboratorijskom ispitivanju
da, u pravu si. nisam ni mislio na laboratorijska testiranja, već na dokazivanje samom sebi. i potpuno se slažem sa ovim što si napisao da takvim ljudima ne pada na pamet bilo kakva vrsta testiranja. i monroe je od tog odustao.
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 17:12   #2026
Nisam baš upućen u ove priće o astralima, ali prihvaćam mogučnost da tu ima nećega. Svojevremeno mi se često događalo da sam se probudio u snu. Odnosno, bio sam potpuno svjestan situacije u kojoj se nalazim, a ipak sam čvrsto spavao. Obično je stvar počinjala nekim vrtlogom koji me je probudio u snu. U takvom stanju sam počeo istraživati prostor oko sebe i primjetio sam da vidim sobu baš onakvu kakva je u stvarnosti. Jednom sam imao osječaj da sam iznad svoga tijela. Počeo sam se okretati oko svoje osi i vidio stvari koje su mi s lijeve strane. U jednom trenutku sam pomislio da ako se još samo malo zakrenem, vidjet ću samog sebe kako spavam. To me je toliko preplašilo da sam se istog trene probudio. Jednom sam pogledao na sat i vidio koliko je sati. Nakon toga sam se probudio leđima okrenut satu. Isti tren sam provjerio vrijeme i zaprepastio se kada sam vidio da je u minutu isto kao i vrijeme koje sam vidio u snu. Svidjela su mi se ta iskustva i želio sam ih ponoviti, ali se to ne događa ovisno o mojoj volji. Da li je to iskustvo astralnog tijela, i postoji li način da to potaknem svojevoljno.
I još nešto, kada god se pokušam kretati odmah se probudim. Da li je moguće spriječiti buđenje?
__________________
Živi se život a sve ostalo je svizac koji zamata čokoladu...
222mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 02:19   #2027
evo nocas cak i Xena izlazi iz tijela (sto me je podsjetilo na ovaj forum).
Nedavno sam imao interesantnu spiku sa jednim prijateljem. Znamo se sa nekih seminara i predavanja o "ovakvim" temama. Kazem mu kako se dosta bavim vantjelesnim iskustvima na sto on odmahne rukom i kaze "mene to ni malo ne interesira .... cak i kad bih izasao iz tijela ne znam sta bih radio tamo vani.... cijeli zivot nastojim potpuno uci u tijelo a ne izaci". On je uvijek bio zainteresiran za Tai-Chi, Chi-Kong i slicne stvari pa mi je donekle i jasan taj njegov stav, ali i meni se je nesto razjasnilo kroz taj kratak razgovor;
Mi nismo izvan fizickog tijela ali niti potpuno u njemu. Vecina nas stoji nekako zaglavljena na "pola puta". U takvom stanju i pokret prema van i pokret prema unutra vode prema slobodi (tj. mogu biti korisni za vantjelesno isk). Ilustracija: Jednom sam imao komplicirano vađenje zuba koje se par zubara bojalo istjerati do kraja pa su me poslali na kirurgiju. Tamo sam imao srecu naletjeti na ,izgleda, aikido-stomatologa .... on je obavio zahvat u par sekundi tako sto je zub prvo poceo nabijati u celjust dok nisu popucale sve "spone" i onda ga izvadio vrlo lako
nirguna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 00:05   #2028
Quote:
marian kaže: Pogledaj post
prije nekih mjesec dana sm u polusnu dožiwjela nešto apsolutno čudno.
bila sm poluswjesna,neznam.sjećam se užasnog pištanja u ušima i u
cijeloj prostoriji,koje je trajalo negdje minutu dok se nisam luđačkim snagama
probudila iz tog polusna.nakon što sm ponowo zatworila oči,opet pištanje
i osjećaj neke čudne prisutnosti nečeg,neznam čega (uz to sam widjela swoju sobu i prozor koji je bio nekako u prwom planu). nakon tog je iznad mene lebdjelo plosnato tijelo u obliku ogromnog lista i kad sm se ponowo pokušala istrgnut iz tog nešto mi je pritisnulo prsa i nisam mogla disat od straha.i onda sm se probudila (to buđenje je bilo kao trganje nečeg,što bi mogla nazwat duhom,od tijela) bojala sm se opet zatworit oči.
znam da nije bio san jer sam cijelo wrijeme bila swjesna da se moram maknut od tog.
da nisi slučajno pojela kakvih gljiva ili malih slicica??
Lea222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 19:08   #2029
Quote:
Lea222 kaže: Pogledaj post
da nisi slučajno pojela kakvih gljiva ili malih slicica??
Haha, nisam znao da imam imenjakinju na forumu. Bok Lea 222!
Ne znam da li je dotična koju pitaš pojela ludih gljiva, ali ja sam bio potpuno čist, zdrav i normalan kada mi se to događalo. Dapače, u pijanom ili premorenom stanju mi se to nikada nije dogodilo.
__________________
Živi se život a sve ostalo je svizac koji zamata čokoladu...
222mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 00:29   #2030
Quote:
Lea222 kaže: Pogledaj post
da nisi slučajno pojela kakvih gljiva ili malih slicica??
Slicice su za lijencine.

Doduse, i ja bas razmisljam da se malo ulijenim u skorije vrijeme.
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 21:24   #2031
pozdrav,

eh ovako temu pratim mislim od njene prve stranice, od sonicovih opisivanja i sonicovog detaljnog uvoda u sve to koji se protezao kroz 10-ak stranica...

sad ovako, zanima me sljedeće, kad legnem spavat sve češće mi se spontano dogodi da u polu snu me probudi glasno, jako glasno zujanje u ušima i neko čudno stanje svijesti...

sad povezah to sa ovom temom, što vi mislite, jel to neki znak za buduću AP?

P.S. do sada nisam imao AP...

Lijep pozdrav
blah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 22:15   #2032
Quote:
marian kaže: Pogledaj post
prije nekih mjesec dana sm u polusnu dožiwjela nešto apsolutno čudno.
bila sm poluswjesna,neznam.sjećam se užasnog pištanja u ušima i u
cijeloj prostoriji,koje je trajalo negdje minutu dok se nisam luđačkim snagama
probudila iz tog polusna.nakon što sm ponowo zatworila oči,opet pištanje
i osjećaj neke čudne prisutnosti nečeg,neznam čega (uz to sam widjela swoju sobu i prozor koji je bio nekako u prwom planu). nakon tog je iznad mene lebdjelo plosnato tijelo u obliku ogromnog lista i kad sm se ponowo pokušala istrgnut iz tog nešto mi je pritisnulo prsa i nisam mogla disat od straha.i onda sm se probudila (to buđenje je bilo kao trganje nečeg,što bi mogla nazwat duhom,od tijela) bojala sm se opet zatworit oči.
znam da nije bio san jer sam cijelo wrijeme bila swjesna da se moram maknut od tog.
Može pitanje xD

čitam ovo gore i moram priznati da nekad kad znam biti onak dosta umoran znam otić spavati ili onak legnuti na krevet pa kako se kaže "zadrijemati" ali onda sam svjestan kao da spavam a opet čujem što se okolo događa oko mene kao neki polusan?

I još me zanima usput mi se par puta znalo dogoditi da sam bio svjestan da spavam znači bio sam u snu i htjeo sam se probuditi i bio sam svjestan toga i ajmo reć htjeo sam se probuditi kao želim otvoriti lijevo ili desno oko a drugo nemogu svjestan sam toga ali nemogu se trgnuti iz sna.. ??? Zašto? I onda se napokon trgnem i onak kao sav u strahu ne želim ić spavat opet? Kae to?
marijo90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 22:22   #2033
Pojel si mozda ludih gljiva, pa ti nisu dale da se ustanes
__________________
Od svih plodova mora najvise volim kad prase padne u more!
kleica_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 22:25   #2034
Quote:
kleica_27 kaže: Pogledaj post
Pojel si mozda ludih gljiva, pa ti nisu dale da se ustanes
oDi vrit
marijo90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 17:51   #2035
Quote:
kleica_27 kaže: Pogledaj post
Pojel si mozda ludih gljiva, pa ti nisu dale da se ustanes
Nemoraš se rugati ako ne vjeruješ ljudima. Ja sam inače teški skeptik, ali sam doživio slične stvari puno puta, a nisam bio pod utjecajem nikakvih "gljiva". Naravno, uvijek možeš misliti da netko izmišlja (npr. ja sada), ali onda ne moraš čitati izmišljotine. Ovdje ljudi iznose svoja iskustva i premda možda neki izmišljaju, siguran sam da ne izmišljaju svi jer sam i sam doživio. Ne tvrdim da se radi o nadnaravnim stvarima, samo kao i mnogi drugi pokušavam saznati više.
__________________
Živi se život a sve ostalo je svizac koji zamata čokoladu...
222mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 19:34   #2036
Ovdje su lude gljive, koliko vidim, postale explanation for every situation.
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 19:38   #2037
Baš, gdje ih samo nabavljaju svi...
...up in Reno is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 00:11   #2038
Ja se pitam di vi svi tu pamet crpite da ga jebeš mogli bi mi odati tu tajnu pa da i ja nešto naučim? Ja bi onak rekao ako nemate što pametno za reći jednostavno odjebite a nemojte bezveze trolati nekužim admine zašto ne lupaju ban jednostavno ništa više ni ne zaslužujete tak pametni...
marijo90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 02:43   #2039
Quote:
marijo90 kaže: Pogledaj post
Ja se pitam di vi svi tu pamet crpite da ga jebeš mogli bi mi odati tu tajnu pa da i ja nešto naučim? Ja bi onak rekao ako nemate što pametno za reći jednostavno odjebite a nemojte bezveze trolati nekužim admine zašto ne lupaju ban jednostavno ništa više ni ne zaslužujete tak pametni...
Imas izmedju ostalog ovaj topic od 80 stranica i Google (!). Sto se tice drugog pitanja koje si postavio, takodjer imas topic o paralizi sna. Ne znam u cemu je tvoj problem pa da osjecas potrebu upasti na temu i posrati SVE prisutne.
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 04:02   #2040
Quote:
marijo90 kaže: Pogledaj post
Ja se pitam di vi svi tu pamet crpite da ga jebeš mogli bi mi odati tu tajnu pa da i ja nešto naučim? Ja bi onak rekao ako nemate što pametno za reći jednostavno odjebite a nemojte bezveze trolati nekužim admine zašto ne lupaju ban jednostavno ništa više ni ne zaslužujete tak pametni...
Izjasni se na koga se odnosi tvoja izjava o trolanju? Slažem se da ovdje ima trolanja, ali iz tvojeg posta nije baš najjasnije na koga misliš.
__________________
Živi se život a sve ostalo je svizac koji zamata čokoladu...
222mm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.