Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2018., 11:56   #501
ponavljam se, sorry...
Zanima me faks smilje. Koristio tko? Miris, učinak u odnosu na klasični faks?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 13:08   #502
Od četvrtka u Kauflandu na akciji:
Nila razne vrste 3l=24.99kn
Faks razne vrste 4,55kg ili 4,55l =59.99kn
Ornel omekšivač razne vrste 1,8 ili 2l =17.99kn
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:03   #503
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Na ljubičastoj boci piše pranje na 30, 40 i 60°C, i mislim da je roza sa dodatkom omeksivaca, na ljubičastoj ne piše.
Pise: čuva boje, održava elastičnost, obnavlja vlakna, dugotrajni učinak, poput novog i nakon 25 pranja, 4D zaštita, sta god to značilo.
Sav šareni ves perem na 40, jedino bijelo na 90, a to perem sa faksom, krivila sam vesmašinu da ne pere dobro kada sam imala neki bezvezni prasak, i kada sam opet kupila faks sam se iznenadila kako ipak mašina pere dobro, a prasak ne valja.
a na njihovoj stranici je uredno navedeno da je za svaki od njih samo za 30 i 40, i da svaki ima i omekšivač u sebi.

baš ću pogledat' kad budem u prolazu, volim svojim očima točno vidjet'

šareno perem na 60, znam neke stvari oprati i na 40, ali shvatila sam da se nekad stvarno ne opere kak' treba (recimo, ako imaš "mirisni znojni trag" na majci, u zoni pazuha, a nisi prethodno ručno obradio, na 40 neće to ispariti, pogotovo ne na kratkom programu, kao i još neke "zmazanoće." ovo za bijeli veš i različite vrste praška - slažem se da postoji loši praškovi koji rade suprotan posao (vidi post o "Dixu".)

i super su mi ove 3D, 4D, 155D fore

tenks!

Quote:
drznica kaže: Pogledaj post
Ja sam si nekak to objasnila da su stare stvari pa eto
ma nisu stare stvari, do tkanine je ili do boja, a još je gore kad takvu "čistu" stvar staviš na sebe, i onda kroz "isparavanje" tijela još se više "čuje" taj miris smrdljive tkanine

Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Sve te pamučne sam natopila octom i onda oprala.
Više ne smrde
'ajde, probat ću i to

Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Od četvrtka u Kauflandu na akciji:
Nila razne vrste 3l=24.99kn
Faks razne vrste 4,55kg ili 4,55l =59.99kn
Ornel omekšivač razne vrste 1,8 ili 2l =17.99kn
eto, znam da uvijek može niže od najjeftinije ponude
nije ko 5litarka za skoro istu cijenu, ali je niže nego je bilo nedavno

i vidi ti mustre, još "donedavno" (prošle i pretprošle godine), znao je Ornel 3l na akciji biti identične cijene kao sad što su ovi od 2l u više dućana.

ove militraže od 1850 ili 935, ili 1987 ('ajde navuci još tih par mililitara do 1l ili 2l, nije teško) neću više spominjati.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 17:38   #504
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
a na njihovoj stranici je uredno navedeno da je za svaki od njih samo za 30 i 40, i da svaki ima i omekšivač u sebi.

baš ću pogledat' kad budem u prolazu, volim svojim očima točno vidjet'

šareno perem na 60, znam neke stvari oprati i na 40, ali shvatila sam da se nekad stvarno ne opere kak' treba (recimo, ako imaš "mirisni znojni trag" na majci, u zoni pazuha, a nisi prethodno ručno obradio, na 40 neće to ispariti, pogotovo ne na kratkom programu, kao i još neke "zmazanoće." ovo za bijeli veš i različite vrste praška - slažem se da postoji loši praškovi koji rade suprotan posao (vidi post o "Dixu".)

i super su mi ove 3D, 4D, 155D fore

tenks!



ma nisu stare stvari, do tkanine je ili do boja, a još je gore kad takvu "čistu" stvar staviš na sebe, i onda kroz "isparavanje" tijela još se više "čuje" taj miris smrdljive tkanine



'ajde, probat ću i to



eto, znam da uvijek može niže od najjeftinije ponude
nije ko 5litarka za skoro istu cijenu, ali je niže nego je bilo nedavno

i vidi ti mustre, još "donedavno" (prošle i pretprošle godine), znao je Ornel 3l na akciji biti identične cijene kao sad što su ovi od 2l u više dućana.

ove militraže od 1850 ili 935, ili 1987 ('ajde navuci još tih par mililitara do 1l ili 2l, nije teško) neću više spominjati.
To je postala praksa, smanjuje se težina, litraza, a cijena ostaje ista...
25 kn za 3 litre Nile je ok cijena, ali sad sam se navukla na ovaj miris, pa kad mi dosadi vraćam se ma Nilu.
Stavila bi sliku ove ljubičaste meri merino, ali ne znam kako...

Sad sam tek gledala ovo na njihovoj stranici, ali ova koju sam ja kupila ima drukčiju naljepnicu, i iza piše bas za 30, 40 I 60 °C. Nigdje ne piše da ima omeksivaca...
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 18:27   #505
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Sad sam tek gledala ovo na njihovoj stranici, ali ova koju sam ja kupila ima drukčiju naljepnicu, i iza piše bas za 30, 40 I 60 °C. Nigdje ne piše da ima omeksivaca...
moguće je da su proširili asortiman Meri Merina ili modificirali proizvode

vezano uz ocat i smrdljive tkanine - stavila sam maloprije jednu od takvih potkošulja (i jednu koja je blizu) u vodu s octom, vidjet ću kasnije, kad se osuši.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 18:47   #506
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ponavljam se, sorry...
Zanima me faks smilje. Koristio tko? Miris, učinak u odnosu na klasični faks?
Tek sam počela koristiti faks smilje, oprala možda 5-6 tura s njjim. Sviđa mi se kako pere, sviđa mi se i miris, ima mi čak neku parfermsku notu. Ali uzmi u obzir da meni miris nije tako bitan, zapravo, nije mi bitno da se miris deterdženta osjeti jako i dugo na robi, onda mislim da nije dobro isprano.

Što se tiče gramaže i litraže, tih trikova kojima poskupljuju proizvode, e to me baš ljuti. Ne želim uopće kupiti prašak koji teži, npr. 2,690kg.

Nedavno sam tako kupila Arf, kao fol na akciji, dođem doma i pogledam težinu – 450ml. Do sada je bilo 500ml. Što je najgore, veličina ambalaže je ista, znači samo sipaju manje sadržaja.
Valovita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:54   #507
Quote:
Valovita kaže: Pogledaj post
Tek sam počela koristiti faks smilje, oprala možda 5-6 tura s njjim. Sviđa mi se kako pere, sviđa mi se i miris, ima mi čak neku parfermsku notu. Ali uzmi u obzir da meni miris nije tako bitan, zapravo, nije mi bitno da se miris deterdženta osjeti jako i dugo na robi, onda mislim da nije dobro isprano.
hvala ti... nije ni meni bitan uopće miris dok god nije riječ o smradu (meni dash plavi iz DM-a ne smrdi u flaši ali mi odjeća oprana s njim smrdiiii kao po vlazi).
Inače jako volim te mediteranske mirise, pa čisto za malo promijeniti klasični faks. Bitno mi je samo da ne smrdi odjeća po njemu i da pere
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:20   #508
Kaj vam znači to "da dobro opere"? Kakve to mrlje imate da primjetite razliku?

Ozbiljno pitam. Sad sumnjam da cijelo vrijeme koristim pogrešan prašak jer ne uočavam nikakvu razliku.
Nikad nemam nikakve fleke po odjeći.

Imate li djecu? Zaflekate se dok jedete?
Za kakve mrlje koristite one posebne preparate koje morate utrljati u odjeću prije pranja?
Gdje ja živim?
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 08:00   #509
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Kaj vam znači to "da dobro opere"? Kakve to mrlje imate da primjetite razliku?

Ozbiljno pitam. Sad sumnjam da cijelo vrijeme koristim pogrešan prašak jer ne uočavam nikakvu razliku.
Nikad nemam nikakve fleke po odjeći.

Imate li djecu? Zaflekate se dok jedete?
Za kakve mrlje koristite one posebne preparate koje morate utrljati u odjeću prije pranja?
Gdje ja živim?
Znači da bude čisto kada izađe iz mašine
Kuhinjske krpe, rijetko stolnjaci, posteljina sve to bude smazano, da, imam malo dijete, i hrane, čokolade i ostalih gluposti bude posvuda, kemijske i tako to.
Dodatno za mrlje ne koristim ništa osim Jara (za sudje) to mi se pokazalo kao najbolje rješenje za bas sve mrlje, a i ja se znam zaflekat...
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 08:14   #510
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Znači da bude čisto kada izađe iz mašine
Kuhinjske krpe, rijetko stolnjaci, posteljina sve to bude smazano, da, imam malo dijete, i hrane, čokolade i ostalih gluposti bude posvuda, kemijske i tako to.
Dodatno za mrlje ne koristim ništa osim Jara (za sudje) to mi se pokazalo kao najbolje rješenje za bas sve mrlje, a i ja se znam zaflekat...
Jar je majka za sve fleke, pogotovo masne (kojeg i ja kupujem, ali ga iz navike, oduvijek zovem "Čarli"). :klap:

Probam potopiti ove pamučne nesretnice u ocat, pa ću vidjeti.

Nakon x godina korištenja Perwola, Nile, Meri Merina i sličnih proizvoda, vratila sam se na (tekući) Persil, Faks, Ariel. Nekako sam zaključila da su "ozbiljniji"
Ne, ne mogu se objasniti.

Ne flekam veš, uvijek izađe čist. Radi znoja i dezića, volim šareno tu i tamo okrenuti na 60, kao i bijelo na 90.
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 01:05   #511
Quote:
Valovita kaže: Pogledaj post

Što se tiče gramaže i litraže, tih trikova kojima poskupljuju proizvode, e to me baš ljuti. Ne želim uopće kupiti prašak koji teži, npr. 2,690kg.

Nedavno sam tako kupila Arf, kao fol na akciji, dođem doma i pogledam težinu – 450ml. Do sada je bilo 500ml. Što je najgore, veličina ambalaže je ista, znači samo sipaju manje sadržaja.
i ja imam sličan princip, mada znam da je glup (govorim za sebe.)

danas gledam u dm-u asortiman deterđenata za suđe, imali su još do prije koju godinu Denkmit 1l po 9,90 (prije 7,90, možda u međuvremenu i 8,90), danas, u jednom dućanu, samo boce od 500ml i to po 7,90; čak je i jedan Pur (ili sl,) bio "skoro litra", ma neću te iz principa...

očigledno su smanjene militraže, a povećane cijene; ništa ne fali provjerenom (meni) dobrom Cleffektu iz Lidla, litra ispod 5 kuna, odličan je! jedini problem s Lidlom je kaj nije na mojoj uobičajenoj putanji po gradu, nego van ruke; u mom Kauflandu je nestao njihov deterđent, on se također bio izjednačio u cijeni s Lidlom.

stisnula sam sliku za Cleffekt, izbacilo je dio mog posta ovdje

i taj cirkus s omekšivačima i militražama, ne znam zašto su potrebne sve te mirisne fensi vrste, stalno neke kerefeke, mijenjanje dizajna ambalaže i preintenzivni mirisi, čudnovate militraže koje nitko valjda ne zna suvislo objasniti...

p.s. nakon ispiranja onih potkošulja, možda je na jednoj (smrdljivije tkanine) malkice ublažen taj miris, ali se "čuje" miris octa, kao i na ovoj drugoj, dakle nisam dobro isprala. odvratan mi je inače miris octa, zato ga i nerado koristim u higijenske svrhe
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 12:34   #512
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post

i taj cirkus s omekšivačima i militražama, ne znam zašto su potrebne sve te mirisne fensi vrste, stalno neke kerefeke, mijenjanje dizajna ambalaže i preintenzivni mirisi, čudnovate militraže koje nitko valjda ne zna suvislo objasniti...
Mene nervira kad na deterdžentima piše npr. 50 pranja. Ma kakvih crnih pranja. Daj mi težinu u kg ili u ml. Prvo, ne doziram kako oni preporučuju nego stavim manje, drugo, što ako perem npr. pola mašine veša pa stavim još manje. Koliko onda pranja imam?

Možda nekome taj broj pranja nešto znači, meni apsolutno ništa i zato me ljuti što je uglavnom to u prvom planu i često moram okretati vrećicu ili kutiju deterdženta da bih našla težinu.

Ni meni se ocat (umjesto omekšivača) nije pokazao kao dobro rješenje, ipak mi se osjetio miris na suhom vešu, istina, rijetko i diskretno, ali ipak nisam bila zadovoljna.
Valovita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 14:46   #513
Quote:
Valovita kaže: Pogledaj post
Mene nervira kad na deterdžentima piše npr. 50 pranja. Ma kakvih crnih pranja. Daj mi težinu u kg ili u ml. Prvo, ne doziram kako oni preporučuju nego stavim manje, drugo, što ako perem npr. pola mašine veša pa stavim još manje. Koliko onda pranja imam?

Možda nekome taj broj pranja nešto znači, meni apsolutno ništa i zato me ljuti što je uglavnom to u prvom planu i često moram okretati vrećicu ili kutiju deterdženta da bih našla težinu.

Ni meni se ocat (umjesto omekšivača) nije pokazao kao dobro rješenje, ipak mi se osjetio miris na suhom vešu, istina, rijetko i diskretno, ali ipak nisam bila zadovoljna.
to je zdrava logika razmišljanja

pa kupuje li se prašak samo i isključivo za pranje veša u mašini i to onako kako su si oni zamislili, s tol'ko i tol'ko kg veša, ili je to proizvod koji mogu koristiti za barem 5 različitih potreba pa ću si ga uzeti koliko mi za koju potrebu treba? napiši koliko je kg i bok, šta muljaš s ti zasebnim miligramima i mililitrama

da, ocat je odličan (za dezinfekciju, ali i omekšavanje rublja), ali je mirisno neprobavljiv pa ga izbjegavam.

živcira me i varanje s ambalažom, tipa kupiš mliječni namaz od 150 ili 200g, a ono zraka unutra kol'ko hoćeš pa stavite onda u kanticu od pol kile, bit će "atraktivnije" i ljudi će se još više pomamiti kad vide koliko je to veeeliko, tih, zamisli, dvjesta grama, koje potrošiš u roku keks

ista stvar i s ambalažom za čips i sl, dvije trećine zauzima zrak unutra
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 14:56   #514
Pošto je moja vešmašina stara i ne ispere uvijek dobro, već godinama ispirem dvaput; u prvu turu stavim ocat umjesto omekivača, onda kad završi isperem i centrifugiram još jednom (počnem od točke ua omekšivač ali ga u drugu turu ne stavim). Nema mirisa po octu (koristim alkoholni nearomatizirani ili jabučni) a ni po prašku, to mi je i cilj jer ne podnosim te mirise na vešu i plahtama.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 21:26   #515
Ja bi da vrate onaj neki Ornel koji je mirisao na bakin ormar, baš su taj morali maknuti kreteni, bitno da su ostavili gomilu sranja s mirisima kolača, čokolade, peciva i vlage. Ew
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 10:54   #516
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Ja bi da vrate onaj neki Ornel koji je mirisao na bakin ormar, baš su taj morali maknuti kreteni, bitno da su ostavili gomilu sranja s mirisima kolača, čokolade, peciva i vlage. Ew
to sve pomiješaš i dobiješ miris 90% bakinih ormara
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 18:21   #517
Kako vas nije strah prati sareno na 60?
usne boje mesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 18:29   #518
Quote:
usne boje mesa kaže: Pogledaj post
Kako vas nije strah prati sareno na 60?
Imaš tekuće detergente koji štite od miješanja boja. Ja perem i na 40 i 60, ovisi o kojoj vrsti odjeće se radi.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 18:32   #519
I ja poludim na broj pranja i te čudne gramaže, još malo pa će biti 1895,3g pakiranje praška. Napiši težinu i stavite okrugle težine, litraže i ostalo.
Nedavno se pisalo o Meri merino, ja ga dulje koristim, ali i to su promijenili. Diža još imam staro pakiranje, jučer u kaufladnu proučavala ta nova i rozi i ljubičasti su promijenili, nije to više isti miris. Sad više ne piše da sadrže omekšivač. Sad su neki 4D,šta god to značilo.

Bijeli veš perem na 60,šareni i crni na 40,a krpe i stolnjake na 90.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 18:43   #520
ja bijelo na 90, šarenu posteljinu i ručnike na 60, a odjeću na 40 ili 30.
šareni ručnici i posteljina koji su mi oprani već sto puta nemaju više šta za pustit pa ih bez problema perem na 60. Kad kupim nove ručnike prvih par pranja ih stavim samo s posteljinom i ručnicima u istoj ili jako tamnoj boji.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.