Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2009., 16:17   #1
Naknada za bankomate

Unaprijed se izvinjavam ako sličan thread već postoji, ali nisam uspio ništa naći, u ove stvari se ne razumijem baš najbolje.

Evo ovako, zanima me jedna stvar, imam nešto novca u jednoj banci, ajmo reći PBZ, automat, a ni banke, nema u blizini, e sad jel mogu ja taj novac podići na automatima od drugih banaka, s tim da pretpostavljam da oni uzmaju proviziju, ili moram naći najbliži PBZ automat?
shinobi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 16:18   #2
pa možeš na bilo kojem naravno uz proviziju al na PBZ nema provizije
ulagačica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 16:24   #3
Hvala!

Mislio sam, ali nisam bio siguran, na moru sam, negdje u zabiti, ima samo Splitska banka.

A kolika je provizija kod drugih banaka? 2-3%?
shinobi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 17:03   #4
Ipak ne ide, sada sam bio na bankomatu Splitske banke i neće, inače taj novac koji želim podići je u Erste banci.
shinobi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 17:15   #5
Quote:
shinobi_ kaže: Pogledaj post
Ipak ne ide, sada sam bio na bankomatu Splitske banke i neće, inače taj novac koji želim podići je u Erste banci.
erste banka je danas i juče imala nekih problema, pad sistema ili slično. možda zato nisi uspio podići novce s računa!
gami88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 17:38   #6
Da, zbog tih tehnički problema je to, iako su u poslovnicama riješili problem, nije sve ažurirano na bankomatima, navodno zbog toga nisam uspio podići novce, do sutra bi sve trebalo biti rješeno.
shinobi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 00:33   #7
naknada za bankomate

evo dsad se zaj i umjesto na zabinom bankomatu na reifeisenovom dignuo
2000 kn s mastercarda zagrebacke banke.
koliko je naknada za korištenje njihovog bankomata?
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 07:08   #8
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
evo dsad se zaj i umjesto na zabinom bankomatu na reifeisenovom dignuo
2000 kn s mastercarda zagrebacke banke.
koliko je naknada za korištenje njihovog bankomata?
Neznam tocno kolika je naknada za RBA banku ali vecina banaka uzima 10kn po transakciji do iznosa od 800kn a za iznose preko 800kn naplacuju 1%...znaci da ce ti uzeti oko 20kn...maksimalno 30kn...
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 09:25   #9
Uzet će više. 3,5% zato što si uzeo gotovinu s kartice plus naknada za drugu banku... Znači 70 kn plus naknada za bankomat.

Zadnje uređivanje yelly : 21.07.2009. at 09:35.
yelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 15:34   #10
Naknadu za uzimanje gotovine karticom ti naplacuje maticna banka i vjerujem da morino zna koliko je to iznos...ja sam mu dao odgovor na drugi dio pitanja...koliko ti uzme druga banka kao naknadu zbog koristenja njenog bankomata
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 17:53   #11
4,5% od iznosa transakcije (min. 20kn)
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 11:12   #12
Quote:
istojano kaže: Pogledaj post
Naknadu za uzimanje gotovine karticom ti naplacuje maticna banka i vjerujem da morino zna koliko je to iznos...ja sam mu dao odgovor na drugi dio pitanja...koliko ti uzme druga banka kao naknadu zbog koristenja njenog bankomata
Ne zaboravi ni dio koji ide kartičaru (MC/Visa)!
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 13:48   #13
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
evo dsad se zaj i umjesto na zabinom bankomatu na reifeisenovom dignuo
2000 kn s mastercarda zagrebacke banke.
koliko je naknada za korištenje njihovog bankomata?
Kada ECMC karticom ZG banke dižeš novac na drugim bankomatima naknada je 90 kn ( ili 4,5%) koja s navedenim iznosom stiže na naplatu.

O naknadi zato što koristiš "tuđi" bankomat nisam nikad čula !
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 14:04   #14
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
Kada ECMC karticom ZG banke dižeš novac na drugim bankomatima naknada je 90 kn ( ili 4,5%) koja s navedenim iznosom stiže na naplatu.

O naknadi zato što koristiš "tuđi" bankomat nisam nikad čula !
ma to sam starom dizao tako da neznam i nabrzinu imam 100 kartica i kak su stavili još jedan bankomat nešto se zamislio i uletio-
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2023., 13:14   #15
Vidin da je tema zamrla, ali ako ima ko da zna:
Ima li kakvi normalni bankomat u Dalmaciji di mogu sa stranom karticom dignit eure, a da provizija nije standardna lopovska?
poz
__________________
there must be some kind of way outta here...
GregogSamsaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2023., 18:10   #16
Mislim da erste ne uzima nikakvu naknadu. Bar je tako bilo pred par mjeseci. Normalno dizao s revoluta bez naknade.
Hpb sam dizao prosle godine bez naknade, ove nisam
kljaka-bj is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2023., 18:54   #17
Revolut je jedno, a "strana kartica" drugo (osim ak se ovdje ppd "strana kartica" stvarno mosli na Revolut). Za Revolut je poznato da na nekim bankomatima nema provizije.
Na nasim bankomatima mema naknade za debitne kartice stranih banaka ako su te banke dio iste grupacije kao nasa banka. Npr, na bankomatu ZABA-e nema naknade ako dizes karticom Unicredita (ili neke druge babke ciji vladnik je Unicredit). Ako dizes na bankomatu PBZ-a, nema naknade ako je debitna kartica od banke u sklopu Intese...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2023., 09:51   #18
pitao je o tome ima li koji bankomat da može dić eura a da provizija nije standardna lopovska... pod tim pretpostavljam da misli na proviziju koju naplaćuje vlasnik bankomata.

ako njegova banka naplaćuje proviziju za podizanje gotovine na bankomatima u inozemstvu, naplatit će ju u svakom slučaju. a na nekim bankomatima će platiti i dvostruko (i proviziju svoje banke, i proviziju vlasnika bankomata)

tako da je svejedno je li kartica revolut, curve, crypto.com, Deutche bank ili Bank of America... vlasnik bankomata će naplatiti istu naknadu.
kljaka-bj is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2023., 12:56   #19
Ako je bakomat od ZABA-e, a kartica od Unicredit banke, nece platit nikakvu naknadu.
Jako je bitno ciju karticu ima.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.