Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2010., 09:36   #201
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
Neuson, i nije ti baš neka logika. usporedba čovjekovog života i zdravlja sa novcem mi je smiješna, da ne kažem trolerska od strane tebe.

sorry, ali meni nije jednaka vrijednost da li me je bankarski službenik greškom zakinuo za 500 kn ili mi je kirurg greškom otkinuo desnu nogu. o čem mi pričamo
Naravno da nije. U pravu si. Ja ne govorim o tome koliko je greška velika ili kakve ima posljedice nego o odgovorostni i pravo na grešku.

Samo govorim o dvostrukim mjerilima da kad službenik pogriješi on u biti nije percipiran kao kriv jer je jadan pod stresom, a kad liječnik pogriješi onda je bitanga kakve nema.

Ili npr. konobar kad zezne narudžbu. A ništa teško, lako ćemo, a čovjek u suštini zabrljao.

Svi moraju ponekad pogriješiti jer nisu polubogovi i to se zna. Kad se to zna nije mi jasno zašto se za neke ipak misli da nemaju pravo pogriješiti dok kod drugih je to kao mačji kašalj?
Quote:
buhac kaže: Pogledaj post
a vidim ja tebi se nikad nije desilo da si dobio manje novaca pa su te nazvali i da dođeš po ostatak, pa bi se onda sjetio da naknadne reklamacije ne uvažavaju.
Nisam nikada dobio ni manje ni više. Kada dižem novac sam ga dodatno prebrojim na šalteru jer znam koliko su banke krute na reklamacije. Mislim na sebe i maksimalno sam koncentriran.
Quote:
buhac kaže: Pogledaj post
Problem je što novci su njemu odgovarali on je dobio svojih 1000 kn ali nije valjala transakcija, svakom se može desiti da umjesto isplate provede uplatu.
Činjenica da se svakome greška može dogoditi stoji, ali onda budi čovjek pa odgovaraj za grešku, a ne se "pravdati" stresom, stanjem kod kuće i sl. Svi tako živimo.

Quote:
buhac kaže: Pogledaj post
to što radnici nisu osigurani od takvih situacija je propust i nebriga firme, no ti ih imaš veliku želju zato kazniti jer rade u firmi koja se tebi ne sviđa.
Uopće nije točno. To nije obveza firme nego pojedinca. I liječnici sami ili pojedini odjel grupno sebi iz plaće uplaćuje osigranje. Boli bolnicu briga hoće oni novac trošiti na novi kauč ili osiguranje.

Quote:
buhac kaže: Pogledaj post
budući da se autor teme ne javlja vjerujem da je napravio kako bi i ti i sad se ne može pogledat u ogledalo. ono što bi svaki čovjek trebao imati to je barem malo ljudskosti i suosjećanja, ako je nemaš prema drugima onda dečko nešto gadno s tobom nije u redu.
Ti ne znaš što bih ja napravio jer nisam ni rekao. I kako znaš da ja u RL nisam pedijatar koji liječi djećicu?
Deplasirano mi je raspravljati na ovako nekoj niskoj osobnoj razini kada je pitanje "vratiti ili ne" pitanje prava i poslovnog bontona.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 09:47   #202
Neuson, slažem se sa tobom, svatko snosi odgovornost za svoje propuste, bili oni veliki ili mali, značajni ili ne.
Tu je pitanje, kad si vidio da je netko pogriješio, hoćeš li mu pomoći, a u situaciji si da možeš pomoći, ili nećeš?
To je pitanje svakog pojedinca, te je svatko odgovoran za svoju odluku. Istina je da se novac treba prebrojati jer se naknadne reklamacije, u pravilu, ne prihvaćaju. Tako je i on mogao dobiti manje novca, te bi brojanjem ustvrdio grešku i tražio ispravak. Mogao je i on izgubiti novac. Ovo pitanje - vratiti ili ne, spada u moralno pitanje, te način na koji to riješavaš ti, on ili ja, govori o našim moralnim vrijednostima. Na kraju dana samo ti moraš živjeti sa sobom i svojim odlukama.

Neusone, nemoj krivo shvatiti moj post, nije upućen tebi direktno, nego svima koji se nalaze u takvoj situaciji.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 20:24   #203
Quote:
treo kaže: Pogledaj post


ne znam samo zašto onda u ovom pdf-u ima barem desetak tema sa 10+ stranica u kojima se ljudi žale na iste banke..kad im nije u interesu
zato što na tih 10 + stranica imaš 9+ stranica klijenata koji su jadni, tužni i rastuženi što u trenutku kad su prestali plaćati kredit im je banka sjela na grbaču ili oni koji su nezadovoljni cijenom nekog proizvoda.
na onih 1+ stranica imaš klijente koji su imali nesreću da su naletili na loše informiranog bankara, koji im je dao krivu informaciju.
al ja još nigdje nisam pročitala post da je nekom banka manje isplatila i ako su utvrdili višak odbila vratit novce.
ma o čem mi pričamo
banka živi od svih nas, i kad živiš od nekog onda ti je u interesu da taj netko je zadovoljan s onim što mu daješ, ili će ti otići kod konkurencije.
samo netko tko živi u mašti može reči da je banci u interesu imati nezadovoljnog klijenta.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:37   #204
@lili p

Nisam se našao ni malo prozvan ili pogođen jer se slažem s tim što si napisala.

I da kažem otvoreno i ja bih vratio i to samo iz razloga što je moj bankar osoba s kojom relativno dugo i zadovoljno radim, poznam ga kroz to, i bilo bi mi ispod časti otežavati mu ako je već pogriješio kad znam da opet kod njega moram doći. Kamoli da se ciganim radi par tisuća kuna jer o takvim iznosima se i radi. Neće ti slučajno isplatiti 100 000 kn više.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 09:42   #205
upravo je bilo na potrošačkom kodu na radiju..kako banka lagano hm..vara ljude..nije varanje jer su na kraju ljudi krivi što ne nose naočale ali..uglavnom svi ugovori pisani u banci su pisani sitnim slovima i sivom bojom kako bi otežali ljudima čitanje (namjerno) jer kad bi ljudi čitali to u normalnom fontu i crnim slovima otisnuto pola ih ne bi uzimalo kredite kad bi pročitali uvjete...baš me zanima kako bi se ponašali u banci da ugovor o kreditu zatražim u većem fontu da ga prvo pročitam....nije vezano direktno uz temu al toliko o tome da su banci u interesu zadovoljni klijenti....
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 11:54   #206
vidim da ne mogu editirati post..pa da se nadopunim

http://danas.net.hr/novac/page/2010/05/06/0242006.html
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 16:13   #207
u kakvoj je to vezi sa temom?
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 19:10   #208
u vezi je s temom utoliko što neki (u ovoj temi) tvrde da je banci u interesu zadovoljan klijent a po iskustva pola ovog pdf-a nije to baš tako...a ovo gore je samo dokaz tim tvrdnjama
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 20:16   #209
riječ je krivo provedenim uplatama/isplatama ... u tom kontekstu su forumaši spominjali zadovoljstvo/nezadovoljstvo i to je OK ... molim da se ostane u okviru ove teme ... sve ostalo je off
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 18:12   #210
Prevara na stednoj knjizici

Ovako imao sam na stednoj knjizici 500 Eura, dodem danas u banku i trazim sitan iznos u kunama, znaci 200 kuna

dobijem potvrdu ispalate i nisam uopce primjetilo da pise isplata u EUR,a ne u kunama... naravno vidio sam to tek kada sam dosao kuci ali tad je vec bilo kasno

i na stednoj knjizici pise -200 eura, a ne kuna

kakve mi to sanse ostavlja, osim da se sutra zalim ali pitanje oce mi vjerovati

uzdam se u blagajnika i njegovo pamcenje o tome koliko mi je isplatio

u pitanju je zagrebacka banka
acetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 12:36   #211
I STO JE BILO, nevjerojatno, gle ima kamera ak se prave blentavi, pa ti trazi to nek pogledaju na snimkama,imas na potvrdi vrijeme
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:55   #212
Ako ti je krivo isplatio, neće ni blagajniku štimati brojevi na kraju dana, tako da otiđi do njih i požali se.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 16:47   #213
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ako ti je krivo isplatio, neće ni blagajniku štimati brojevi na kraju dana, tako da otiđi do njih i požali se.
Bas to, otisao jutros blagajnik shvatio da je imao viska eura jucer i sve 5, gotovo za 2 min

Nisam mislio da ce ici tako lako
acetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 22:56   #214
da je bilo obrnuto, bi li išao reklamirat?
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 23:57   #215
Quote:
sailor kaže: Pogledaj post
da je bilo obrnuto, bi li išao reklamirat?
Jos se mislim, no vjerovatno da me ipak ne provale

Mali je ovo grad, pa cak i za sitne prevare, svi sve zaznaju
acetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 00:30   #216
Quote:
acetic kaže: Pogledaj post
Jos se mislim, no vjerovatno da me ipak ne provale

Mali je ovo grad, pa cak i za sitne prevare, svi sve saznaju
a savjest?

osoba koja je fulala sama to plaća.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 07:12   #217
ma najvaznije je da se to rijesilo na obostranu korist
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:45   #218
Quote:
ana:) kaže: Pogledaj post
a savjest?

osoba koja je fulala sama to plaća.
A cuj, banke mi ne bi bilo zao, da je suprotno
acetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:56   #219
Ne bi to banka platila već blagajnik iz svog džepa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 12:05   #220
Ljudi sto ukoliko sam ja u petak uplatio na racun prijatelju lovu i on je tek danas provjerava i vidija da je nema,a meni je skinulo s racuna jeli tu lovu mogu ikako vratiti
frane30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.