Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2013., 19:51   #1
BiH TV kanali

Dosta BiH kanala je vidljivo u Hrvatskoj pa mislim da je red da imamo i ovakvu jednu temu. Gledate li i što gledate na BiH kanalima? Koji je vaš "omiljeni" kanal naših jugoistočnih susjeda?

10 najpoznatijih BiH kanala:









soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 21:00   #2
Evo ja iz BiH pa ne pratim navedene kanale skoro pa nikako.

Al, sjećam se sportskih prijenosa prije par godina dok još nije došao Sportklub kad je sav sport išao na njima, naravno većina ilegalno, al tko te šta pitao: Serie A i NBA na OBN-u, Bundesliga na FTV-u, Englezi na BHT još do nedavno, Španjolci na Mreži, liga prvaka na javnim emiterima (a često se potrefila različita utakmica od one na HTV-u pa si imao izbor koju ćeš gledati) + brend lider je još držao HNL. Sve FTA, divota.

Sad se sve mora platit, al ni uvođenjem pay tv-a ne možeš uklopit Sportklub i Arena sport kanale jer ih skoro nijedan operater ne nudi zajedno.
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 21:07   #3
kako nema sporta, sinoć sam uživo na Face TV u SVK - BiH i bej-ha modnim kreacijama voditeljica u dnevniku



soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 13:38   #4
Daniel Delale novo lice FACE TV-a:

http://teve.ba/article/20610/daniel-...lice-face-tv-a
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 00:36   #5
Prekjučer BN prešao na 16:9 .. sviđa mi se ovaj mali logo ali žuti titlovi su koma





A prije kojih mjesec dana Hayat pokrenuo Hayat HD (isti program kao i SD) ... slika je na većini emisija odlična, bravo bravo za Hayat






Lijepo je vidjeti da i naši dragi susjedi tehnički napreduju
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 01:23   #6
Većina titlova na BN izgleda ovako:



Što se tiče Hayata, sviđa mi se novi izgled najava:

http://www.youtube.com/watch?v=mJUWHR9QRNM

A i uskoro kreće HD verzija Hayat music.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 08:54   #7
Tko im uopće radi prijevod?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 13:35   #8
BN Music i BN SAT su isto tako presao u 16:9 format.
BHT1 HD ima preko kabl/iptv operatera kad su utakmice i poljoprivredne emisije emituje u pravom HD, ostalo prebacuju sa SD kanala na HD kanal.
FTV vec jedno vrijeme emituje malo 4:3 malo 16:9.
RTRS pokrenuo drugi kanal RTRS plus.
Pink BH nekad 16:9 nekad 4:3 s crnim trakama (vijesti i takmicenja na pinku su 16:9) al takmicenja gledam na pink srbija koji emituje brze od pink BH. Kod svog operatera imam 42 pinka uskoro ukupno 52 pink kanala. Svi pinkovi sem pink M (Crna Gora) i pink Srbija su registrovani u BiH i nosioc tih kanala je pink BH radi manje naknade za emitovanje nego u Srbiji.
OBN emisije Grand produkcije emituje u 16:9 i stol za 4 ostalo 4:3. Obn je pokrenuo svoj drugi kanal OBN Plus
TV 1 stalno 16:9.
Face TV HD stalno 16:9 i donosi nam premijeru 8. sezone Lud Zbunjen Normalan jer je FTV odustalo zbog financijskih razloga.
Al Jazzera Balkan HD koja je smestena u Sarajevu mogli bi zvati nasom al je regionalnog karaktera.
Alternativna TV Banjaluka saradjuje sa Hayatom u Plus programu sadrzaj je 16:9 al oznaka prevod i sve ostalo u 4:3.

Hayat ima 6 kanala i svi su u 16:9 formatu:
Hayat BiH
Hayat Plus
Hayat Music
Hayat Folk
Hayatovci (djeciji kanal)
Hayat BiH HD
7. Hayat Music HD koji dolazi uskoro
Ima jos par kabl kanala koji su u HD npr. Kanal 6 HD, Elta HD, rtv 7 HD itd.

PS. Moj operater Logosoft www.lol.ba ima 4 sport kluba (SK1, SK2, SK3, SK Golf) i 5 Arena sport kanala ( Arena sport 1 BH HD, Arena sport 2,3,4 Srbija HD i Arena sport 1 HR SD)
demir94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 14:51   #9
BHT 1 i FTV imaju očajnu sliku. Ostali kanali su OK.

Čini mi se da BiH ima najviše HD kanala u regionu. Ne računam regionalne kanale (AJB, N1, Arenasport itd).

Što se tiče BN, ne znam ko radi titlove.

Zadnje uređivanje Daky585 : 09.04.2015. at 15:33.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 16:37   #10
jebeš sve te HD programe kad pola države i dalje gleda analogno
digitalni signal nije ni pokrenut
infinity6001t is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 17:16   #11
Quote:
demir94 kaže: Pogledaj post
OBN emisije Grand produkcije emituje u 16:9 i stol za 4 ostalo 4:3. Obn je pokrenuo svoj drugi kanal OBN Plus
Gdje to OBN i FTV emitiraju "malo u 16:9" ? To što te TV kuće razvuku 16:9 emisije u 4:3 i tako nepravilno emitiraju program ne znači da idu u 16:9. Dok ne srede aspect ratio odnosno ne upale 16:9 signalizaciju - to je 4:3.

Ne znam kakva je situacija sa ATV-om i PINK BiH (nemam ih) no mislim da niti oni nemaju u niti jednom djelu programa uključenu 16:9 signalizaciju. Neka me netko ispravi ako griješim.

Quote:
infinity6001t kaže: Pogledaj post
jebeš sve te HD programe kad pola države i dalje gleda analogno
digitalni signal nije ni pokrenut
Zato kod nas već godinama ide DVB-T i sve puca od HD programa

I da je pokrenut DVB-T u BiH, po iskustvu nas ali i okolnih zemalja u regiji vjerojatno većina ne bi išla u HD formatu u zemaljskoj (od onih koji već imaju HD program) jer osim što bi im bilo preskupo plaćati toliki zakup multipleksa-promet (i naši programi se žale na isto kad im spomeneš "HD") pitanje je da li bi se sve njih i tehnički moglo ugurati pošto BiH za digitaliju odabire DVB-T mpeg4 a ne DVB-T2. Tako da ja ne bi uspoređivao jedno sa drugim. U HD-u će uvijek moći uživati oni koji uzmu kabelsku/iptv i taj standard se za početak mora upravo tamo razvijati a ne poput naših vrlih programa koji čekaju da im netko omogući prvo zemaljsko emitiranje da bi krenuli u te vode
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 17:20   #12
Quote:
Daky585 kaže: Pogledaj post
BHT 1 i FTV imaju očajnu sliku. Ostali kanali su OK.
Opisivao sam BHT HD. FTV sto se mene tice more kljuc u bravu nit slike nit programa.
Quote:
infinity6001t kaže: Pogledaj post
jebeš sve te HD programe kad pola države i dalje gleda analogno
digitalni signal nije ni pokrenut
Nece ni bit pokrenut rok istice u 6 mjesecu a politicari koce digitalizaciju, ko ima kablovsku ili iptv njemu je fino.
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Gdje to OBN i FTV emitiraju "malo u 16:9" ? To što te TV kuće razvuku 16:9 emisije u 4:3 i tako nepravilno emitiraju program ne znači da idu u 16:9. Dok ne srede aspect ratio odnosno ne upale 16:9 signalizaciju - to je 4:3.

Ne znam kakva je situacija sa ATV-om i PINK BiH (nemam ih) no mislim da niti oni nemaju u niti jednom djelu programa uključenu 16:9 signalizaciju. Neka me netko ispravi ako griješim.
Izvini nisam se fino izrazio medjutim operater mi kanale isporucuje HD resiverom gdje nema informacija koja je rezolucija i signalizacija. OBN kad je potpisala ugovor sa Grandom njihove emisije emitovala 4:3 sa crnim trakama gore i dole i nakon nekog vremena ukinuli te trake al na TV mi je stalno 16:9 tako da je meni slika 16:9 (a nije) al logo je 4:3 razvucen. Isto tako pink BiH i alternativna. 4:3 koji razvuces na 16:9 je kod tih televizija al mislim da ce polako prelazit na 16:9.

Zadnje uređivanje demir94 : 09.04.2015. at 17:30.
demir94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 17:42   #13
BHT 1 SD i BHT 1 HD (kabl i iptv operateri)





Zadnje uređivanje soundvision : 09.04.2015. at 21:22.
demir94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 17:44   #14
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Zato kod nas već godinama ide DVB-T i sve puca od HD programa

I da je pokrenut DVB-T u BiH, po iskustvu nas ali i okolnih zemalja u regiji vjerojatno većina ne bi išla u HD formatu u zemaljskoj (od onih koji već imaju HD program) jer osim što bi im bilo preskupo plaćati toliki zakup multipleksa-promet (i naši programi se žale na isto kad im spomeneš "HD") pitanje je da li bi se sve njih i tehnički moglo ugurati pošto BiH za digitaliju odabire DVB-T mpeg4 a ne DVB-T2. Tako da ja ne bi uspoređivao jedno sa drugim. U HD-u će uvijek moći uživati oni koji uzmu kabelsku/iptv i taj standard se za početak mora upravo tamo razvijati a ne poput naših vrlih programa koji čekaju da im netko omogući prvo zemaljsko emitiranje da bi krenuli u te vode
okkkk nisam mislio da će i ići u dvb-t sa HD slikom. htio sam reći da je bolje da se ulaže u digitalizaciju, jer šta vrijedi što par tisuća ljudi ima Hayat HD kada par milijuna ljudi ima Hayat snijeg.

i sad tek vidim koliko smo mi jadni. imamo samo nova hd i doma hd, čak je i bosna bolja od nas, da ne govorim kako na zapadu skoro svaka komercijalna televizija ima HD verziju.
infinity6001t is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 17:50   #15
Quote:
infinity6001t kaže: Pogledaj post
jebeš sve te HD programe kad pola države i dalje gleda analogno
digitalni signal nije ni pokrenut
Hahahh a skoro pola drzave gleda hrvatske programe. Hrvati u BiH gledaju uglavnom samo hrvatske kanale jer nemaju nijedan kanal u BiH na hrvatskom a i ostali dosta gledaju hr kanale jer su raznovrsniji i bolji i napredniji od domacih koji su blago receno otuzni. jedino je pink koliko toliko gledljiv bar s nekim zabavnim sadrzajima
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 18:45   #16
Quote:
arial-black kaže: Pogledaj post
ostali dosta gledaju hr kanale jer su raznovrsniji i bolji i napredniji od domacih koji su blago receno otuzni. jedino je pink koliko toliko gledljiv bar s nekim zabavnim sadrzajima
Pa ne baš. Sve je stvar ukusa. Meni su bh kanali ok i raznovrsniji su od hrvatskih koji su poprilično dosadni jer bh kanali pored svog programa imaju dosta programa iz Srbije i Hrvatske. Jedino RTL i HRT 2 mogu da prođu. Srbijanski kanali su mi bolji i od bosanskih i hrvatskih. To što se nalazi kod operatera u Hrvatskoj nije cijela ponuda bh kanala. Imam priliku da pratim gotovo sve hrv, bh i srb kanale. Recimo, meni je TV1 odličan kanal, Elta HD i Face HD takođe. I RTRS ima dosta zanimljivog programa. Pohvalio bih i Hayat music - meni omiljeni muzički kanal.


Što se tiče Pinka BH i ostalih Pinkovih kanala, oni non stop imaju 16:9 signalizaciju bez obzira je li sadržaj 4:3 ili 16:9.


Zadnje uređivanje Daky585 : 09.04.2015. at 19:14.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 21:33   #17
@demir94 - pravila foruma ne dozvoljavaju slike veće od 640px, ove tvoje sam ja sada smanjio no molim te za ubuduće kad ih budeš postao tako velike da ih prvo smanjiš ili ako ne znaš postaviš samo link ka njima
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 21:50   #18
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
@demir94 - pravila foruma ne dozvoljavaju slike veće od 640px, ove tvoje sam ja sada smanjio no molim te za ubuduće kad ih budeš postao tako velike da ih prvo smanjiš ili ako ne znaš postaviš samo link ka njima
Hvala ti nece se ponoviti
demir94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 22:34   #19
Quote:
Daky585 kaže: Pogledaj post
Pa ne baš. Sve je stvar ukusa. Meni su bh kanali ok i raznovrsniji su od hrvatskih koji su poprilično dosadni jer bh kanali pored svog programa imaju dosta programa iz Srbije i Hrvatske. Jedino RTL i HRT 2 mogu da prođu. Srbijanski kanali su mi bolji i od bosanskih i hrvatskih. To što se nalazi kod operatera u Hrvatskoj nije cijela ponuda bh kanala. Imam priliku da pratim gotovo sve hrv, bh i srb kanale. Recimo, meni je TV1 odličan kanal, Elta HD i Face HD takođe. I RTRS ima dosta zanimljivog programa. Pohvalio bih i Hayat music - meni omiljeni muzički kanal.


Što se tiče Pinka BH i ostalih Pinkovih kanala, oni non stop imaju 16:9 signalizaciju bez obzira je li sadržaj 4:3 ili 16:9.

pa da naravno, sve je stvar ukusa ja samo govorim kakav je moj i vecine oko mene i ljudi koje znam. ja sam iz bih a imam i sve hr i bh i srpske kanale (osim nove tv koja se sama zabranila svugdje izvan hr). kako su raznovrsni bh kanali molim te u vrćenju prastarih sadržaja na bht i ftv i rtrs, partizanskim filmovima svako malo, jadnom tehnikom i vijestima kao da su ispale iz 80-ih. hayat je trash program, glazbeni kanali mogu proći jer vrte hitove, tv 1 se dosta trudi, ali sve je to bezveznjikavo i blijedo u usporedbi s hrvatskim kanalima.
face je previse hipsterska televizija sa retardiranim komentatorom sportskih prijenosa. pink je dosta trashast ali opet najgledljiviji od svega.
obn je predosadan sa turskim, indijskim i cijim vec sapunicama u prime timeu i skoro citav dan i jos uz to nabacuju grand produkciju kad im padne napamet, sreca pa imam grand tv pa mogu vidjeti sve kako treba i kad je aktualno a ne tek sad gledati emisije gdje se promoviraju 'novi hitovi' koji su za ljeto 2014. a informativni program im je tragikomican.

u svakom slucaju komercijalne televizije (osim obn-a) su jos i nekako gledljive i lice na nesto barem, a javne su katastrofa, tuga, čemer i jad.
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 23:35   #20
Što se tiče javnih, složio bih se da BHT i FTV rade na tehnici iz osamdesetih, ali RTRS je 10 svjetlosnih godina ispred njih u tehničkom smislu. Oni su prije 5 godina pustili DVB-T sa RTV doma u BL pa su ih kaznili.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.