Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 20:54   #761
Quote:
taicika kaže: Pogledaj post
Briga ga .. prodao je već oružje tamo svima, i tako zadovoljio najvažniji lobi SAD-a .. onaj vojno-industrijski.
Sada, prije ili kasnije, slijedi 'opća bliskoistočna tarapana' .. pa tako i nove narudžbe oružja.
I ja ocekujem da saudijski princ napadne Katar, Kuvajt i UAE (tim redom), ali nikako da dobije podrsku, a sam se ne usudjuje nakon debakla u Jemenu.
tihobl is offline  
Old 24.11.2017., 20:59   #762
Quote:
JesenjeKise kaže: Pogledaj post
Čiji je po toj tvojoj mapi Jeruzalem danas? Zar nije okupiran?
Jeruzalem je glavni grad Izraela.
Moraš shvatiti prvo da Arapi nisu priznali nikakve granice 47-e (a Židovi jesu) nego su poveli rat satima nakon proglašenja države Izrael od Židova s ciljem osvojiti cijelu državu i pobiti ili istjerati Židove.
Znači, okupacija je bila s arapske strane, Izrael se branio od okupatora.
Pobjedio je Izrael i normalno da je prisvojio sebi osvojene teritorije, tj. proširio granice koje su već prihvatili.
Tada je podijeljen Izrael na zapadni i istočni koji su kasnije prisvojili Jordanci i bio je pod njihovom upravom do 67-e.
67-e su Arapi ponovo napali i izgubili i Izrael je prisvojio cijeli Jeruzalem sebi.

Arapi su išli na sve ili ništa i izgubili tri puta. Ak si izgubio na tu kartu otkud ti pravo kasnije tražiti nazad kao da ništ nije bilo? A to Palestinci stalno traže odbijajući bilo koje nagodbe . Ono što nisu uspjeli ratom htjeli su i hoće diplomacijom.
Da su htjeli svoju državu mogli su je imati već 10 puta ali stvar je u tomu da im to nije cilj, glavni cilj im je cijeli sadašnji izrael bez Židova uopće. Zato stalno govore o okupaciji i svijet ih sluša bez pameti.
Kužiš sad u čemu je stvar?
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Old 24.11.2017., 21:44   #763
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
I ja ocekujem da saudijski princ napadne Katar, Kuvajt i UAE (tim redom), ali nikako da dobije podrsku, a sam se ne usudjuje nakon debakla u Jemenu.
Ne očekujem taj rat od samih Arapa i Izraelaca, ali 'potpaliti' će ga "oni" (izvan te "priće") kojima će itekako odgovarati tada vrtoglavi porast cijene nafte/plina,

Već je neka raketa poletjela, iz Jemena prema Rijadu, ali je uspješno uništena američkim protubalističkim oružjem SA.

http://ba.n1info.com/a224807/Svijet/...iz-Jemena.html
taicika is offline  
Old 24.11.2017., 21:50   #764
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
I ja ocekujem da saudijski princ napadne Katar, Kuvajt i UAE (tim redom), ali nikako da dobije podrsku, a sam se ne usudjuje nakon debakla u Jemenu.
Ništa od toga.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Old 24.11.2017., 22:32   #765
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Ništa od toga.
Ko zna.

Saudijski princ udarati negdje mora. Kad bi udario na Izrael svi arapi bi mu se pridruzili, ali tako nesto mu ne pada na pamet. Na Iran ne moze, jer je prejak, u Jordanu i Iraku previse amera, u Siriji rusa. Jemen je vec pokusao. Nije mu preostao neki izbor. Moras shvatiti i njega, negdje udarati mora. Kod njega ti je ono: il' me zeni, il' mi tamburu kupi.
A i kuvajcani mu idu na ruku: tajno pregovaraju sa Iarnom, RF, Turskom ...
tihobl is offline  
Old 24.11.2017., 23:18   #766
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Rezolucijom UNa su zidovi dobili pravo na drzavu..

To nije prava istina. Vidi ovo:
https://unitedwithisrael.org/watch-d...g_3Fv_3D8bd7ks
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Old 28.11.2017., 18:32   #767
70 godina od un rezolucije 181.
am yisrael chai !

ofra & brega: za sve ljude dobre volje.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 29.11.2017., 09:00   #768
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Jeruzalem je glavni grad Izraela.
Moraš shvatiti prvo da Arapi nisu priznali nikakve granice 47-e (a Židovi jesu) nego su poveli rat satima nakon proglašenja države Izrael od Židova s ciljem osvojiti cijelu državu i pobiti ili istjerati Židove.
Znači, okupacija je bila s arapske strane, Izrael se branio od okupatora.
Pobjedio je Izrael i normalno da je prisvojio sebi osvojene teritorije, tj. proširio granice koje su već prihvatili.
Tada je podijeljen Izrael na zapadni i istočni koji su kasnije prisvojili Jordanci i bio je pod njihovom upravom do 67-e.
67-e su Arapi ponovo napali i izgubili i Izrael je prisvojio cijeli Jeruzalem sebi.

Arapi su išli na sve ili ništa i izgubili tri puta. Ak si izgubio na tu kartu otkud ti pravo kasnije tražiti nazad kao da ništ nije bilo? A to Palestinci stalno traže odbijajući bilo koje nagodbe . Ono što nisu uspjeli ratom htjeli su i hoće diplomacijom.
Da su htjeli svoju državu mogli su je imati već 10 puta ali stvar je u tomu da im to nije cilj, glavni cilj im je cijeli sadašnji izrael bez Židova uopće. Zato stalno govore o okupaciji i svijet ih sluša bez pameti.
Kužiš sad u čemu je stvar?
Dijelovi Jeruzalema su praktički oteti od Palestinaca. Nemam ja što tu prihvatiti ili ne prihvatiti, ja iznosim činjenice na temelju zdravog razuma.
Zašto su Arapi bili dužni prihvatiti granice iz 1947., ako su tada bili većina na cijelom prostoru tada. I zar je to neprihvaćanje granica razlog za daljnju krađu teritorija?


Palestinci i da žele svoju državu Židovi im nikad neće dati, pravi primjer za to je ubojstvo Yitzaka Rabina. A tako bi prošao svaki Židov koji bi pokušao dati Palestincima neki oblik državnosti.
JesenjeKise is offline  
Old 30.11.2017., 22:29   #769
Quote:
JesenjeKise kaže: Pogledaj post
Zašto su Arapi bili dužni prihvatiti granice iz 1947., ako su tada bili većina na cijelom prostoru tada. I zar je to neprihvaćanje granica razlog za daljnju krađu teritorija?
Nisu bii dužni ali su mogli ak im je to bio cilj kao što su kasnije govorili.
Bili su većina ali već su dobili jedan dio ondašnjeg Britanskog protektorataa. Transjordaniju koja se kasnije preimenovala u Jordan. Tzv. Palestinci čine oko 50 % stanovništaba od čega oko 2 mil otpada na izbjeglice. koji , usput budi rečeno, nemaju sva prava kao ostatak.
Nema krađe teritorija jer granice nisu pravovljane, Arapi ih ne prihvaćaju.
Žele sve, već rečeno.
Quote:
Palestinci i da žele svoju državu Židovi im nikad neće dati, pravi primjer za to je ubojstvo Yitzaka Rabina. A tako bi prošao svaki Židov koji bi pokušao dati Palestincima neki oblik državnosti.
Dobivali su dobre ponude ali je Arafat sve redom glatko odbio i umjesto primirja dizao intifade.
Ehud Barak im je nudio najbolju ponudu ikada pa nije ubijen.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.

Zadnje uređivanje shaganappi : 30.11.2017. at 22:30. Reason: n
shaganappi is offline  
Old 30.11.2017., 23:18   #770
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Dobivali su dobre ponude ali je Arafat sve redom glatko odbio i umjesto primirja dizao intifade.
To ti je po onoj. Kad su oni izdrzali 2000 godina mi mozemo izdrzati 3000, jer smo bolji od njih.
tihobl is offline  
Old 01.12.2017., 18:56   #771
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
70 godina od un rezolucije 181.
am yisrael chai !

ofra & brega: za sve ljude dobre volje.
Antiles, može jedna brzinska provjera ispravnosti googleovog prijevoda s hrvatskog na francuski?

hrvatski - NATO mora pasti.
francuski - L'OTAN doit tomber.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 03.12.2017., 09:24   #772
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Antiles, može jedna brzinska provjera ispravnosti googleovog prijevoda s hrvatskog na francuski?

hrvatski - NATO mora pasti.
francuski - L'OTAN doit tomber.
da, bukvalno prevedeno. ali nije u duhu fr. jezika.

naredni put pitaj na pdf-u jezici (francuski kutak), ovo nije tema za takva pitanja.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 03.12.2017., 10:10   #773
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
da, bukvalno prevedeno. ali nije u duhu fr. jezika.
Uh, da... nije u duhu francuskog jer je francuski, baš kao engleski i arapski prebogat idiomima, ali se toga nisam sjetio na vrijeme.

Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
naredni put pitaj na pdf-u jezici (francuski kutak), ovo nije tema za takva pitanja.
Poznato mi je i to da postoji francuski kutak na ovom forumu, ali se niti toga nisam sjetio u trenutku postavljanja pitanja.

A tamo bi još puno prije dobio odgovor i dobio bi više odgovora.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 04.12.2017., 10:41   #774
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Nisu bii dužni ali su mogli ak im je to bio cilj kao što su kasnije govorili.
Bili su većina ali već su dobili jedan dio ondašnjeg Britanskog protektorataa. Transjordaniju koja se kasnije preimenovala u Jordan. Tzv. Palestinci čine oko 50 % stanovništaba od čega oko 2 mil otpada na izbjeglice. koji , usput budi rečeno, nemaju sva prava kao ostatak.
Nema krađe teritorija jer granice nisu pravovljane, Arapi ih ne prihvaćaju.
Žele sve, već rečeno.

Dobivali su dobre ponude ali je Arafat sve redom glatko odbio i umjesto primirja dizao intifade.
Ehud Barak im je nudio najbolju ponudu ikada pa nije ubijen.
Pa nemaju što Izraelci njima davati ponude. Tvoj stav je nadmen i podcjenjivački prema Palestincima, kad prestaneš nastupati iz te pozicije tek onda možemo realno razgovarati.

Podsjećaš me na Bakira Izetbegovića koji bi Hrvatima u BIH navodno davao nešto što im po zakonu pripada.
JesenjeKise is offline  
Old 05.12.2017., 18:31   #775
jučer je bio krajnji rok da Trump donese odluku o preseljenju američke ambasade u Jeruzalem no odluka još nije donesena.

Palestinci kažu da je Trump nazvao Abbasa da ga obavijesti o namjeri da seli ambasadu.
Makaron jučer zvao Trumpa, navodno je uznemiren zbog seljenja ambasade.
Erdogan izjavio da bi trenutačno prekinuo dipl. odnose s Izraelom, jer seljenje ambasade crvena linija za islamski svijet.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 05.12.2017., 19:30   #776
Quote:
... Objavljivanje odluke može se očekivati “sljedećih dana”, kazao je glasnogovornik Bijele kuće Hogan Gidley u nedjelju navečer. ... Visoki američki dužnosnik kazao je prošloga tjedna Reutersu da je vjerojatno da će Trump objaviti u srijedu da SAD smatra Jeruzalem glavnim gradom iako je njegov zet Jared Kushner u nedjelju kazao da konačna odluka još nije donesena. ...
http://www.telegram.hr/politika-krim...kati-jos-malo/

Sutra?!
Pelda is offline  
Old 05.12.2017., 20:39   #777
Da, sutra je zadnji dan. Vidjet ćemo hoće li i on povuć rep pod arapskim prijetnjama.
Nadajmo se da neće.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Old 05.12.2017., 20:43   #778
Quote:
JesenjeKise kaže: Pogledaj post
Pa nemaju što Izraelci njima davati ponude. Tvoj stav je nadmen i podcjenjivački prema Palestincima, kad prestaneš nastupati iz te pozicije tek onda možemo realno razgovarati.

Podsjećaš me na Bakira Izetbegovića koji bi Hrvatima u BIH navodno davao nešto što im po zakonu pripada.
A tko će im drugi?
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Old 05.12.2017., 23:19   #779
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Da, sutra je zadnji dan. Vidjet ćemo hoće li i on povuć rep pod arapskim prijetnjama.
Nadajmo se da neće.
Quote:
WASHINGTON - The Trump administration announced on Monday that it has not reached a decision yet on whether or not to move the U.S. Embassy in Israel to Jerusalem, despite the fact that Monday was the legal deadline for signing a presidential waiver on the matter.
read more: https://www.haaretz.com/israel-news/1.826831

Ponedjeljak je bio zadnji dan.
sutra je najavljen Trumpov govor:
Quote:
President Donald Trump on Wednesday will deliver remarks about his decision on whether to move the U.S. embassy
https://www.reuters.com/article/us-u...KBN1DZ2Y2?il=0
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 05.12.2017., 23:31   #780
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
read more: https://www.haaretz.com/israel-news/1.826831

Ponedjeljak je bio zadnji dan.
sutra je najavljen Trumpov govor:

https://www.reuters.com/article/us-u...KBN1DZ2Y2?il=0
Gledam vijesti cijeli dan i najavljuju Trump-ovu odluku za sutra. Odgodii su za srijedu jer se u pondjeljak nisu uspjeli dogovoriti.
Razne arapsle grupe pak najavljuju tri dana bijesa protiv očekivane odluke za priznanje Jeruzalema kao glavnog grada Izraela počevši od sutra pa do najkasnije do petka.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.

Zadnje uređivanje shaganappi : 05.12.2017. at 23:36. Reason: o
shaganappi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.