Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2009., 15:54   #1
Question Tvrdokorna afta? Što napraviti?

Ovako od ranog djetinstva imam problema sa aftama, pojavljuju se po nekoliko puta mjesecno samo sto jedna prodje druga se pojavi i jako su rijetki dani kada ih nema. A to su strasni bolovi ako se jede, dirne kasikom ili jezikom,vruce-hladno, na sve se bol pojavi.

E isao sam prvo doktoru i dobio neku plavu tekucinu kao tinta i namazem tim par puta hodam plavi zuba jer je jaka tinta ali opet isto skrati joj trajanje za dan ili dva znaci nema tu ucinka.

Zatim sam isao zubaru da pregledam zube da nije zbog pokvrenog nekog zuba, ali svi zubi su mi bili ok, i zubar mi je rekao da to nije od pokvareni zubi, navodno fistule su od bakterija i pokvareni zubi a za afte se ne zna razlog i nema lijeka za to, preporucio mi je vodu za ispiranje zuba ali i to je beskorisno jer voda je malo ljuta a kada dodje nesto ljuto na nju onda se upali i produzi joj se trajanje.

Inace afta traje od 7 do 10 dana, tako nesto otprilike.

Upravo imam jednu koju sam uslika pa sada je pitanje jeli neko imao slicna iskustva i rijesio problem?





Hvala svima na pomoci
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 20:15   #2
Pregledaj želudac. Moguće je da nastaju zbog kiseline koja ti se diže iz želuca.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 23:13   #3
Ne znam od čega nastaju afte,ali znam da je propolis odličan za njih.Ali, ona bočica baby propolisa u kojoj nema alkohola.Onaj "obični" u alkoholnoj otopini kad se stavi na aftu jako,jako peče zbog tog alkohola.
doty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 00:14   #4
Quote:
doty kaže: Pogledaj post
Ne znam od čega nastaju afte,ali znam da je propolis odličan za njih.Ali, ona bočica baby propolisa u kojoj nema alkohola.Onaj "obični" u alkoholnoj otopini kad se stavi na aftu jako,jako peče zbog tog alkohola.
ma probao sam sve to ali nista od toga nekada je skrati za dan-dva a nekada je upali pa onda tek nastpaju problemi
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 00:16   #5
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Pregledaj želudac. Moguće je da nastaju zbog kiseline koja ti se diže iz želuca.
Ja imam jaku kiselinu ali nisam znao da ona moze utjecati na to i dali je to provjerena informacija da moze kiselina utjecati na afte i dali se to moze lijeciti, jer nisam uo da se kiselina moze izlijeciti.
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 09:00   #6
Quote:
techno_maniac kaže: Pogledaj post
Ja imam jaku kiselinu ali nisam znao da ona moze utjecati na to i dali je to provjerena informacija da moze kiselina utjecati na afte i dali se to moze lijeciti, jer nisam uo da se kiselina moze izlijeciti.
Provjereno i logično. Nagriza ti tikivo u usnoj šupljini, mijenja pH koji pogoduje razvoju afte.
Dečko mi ima GERB i svako malo mu se stvaraju. Čim si izregulira prehranu i počne opet s terapijom za želudac, i afte se povuku.

Liječi želudac i nestat će ti afte.

Imaš GERB ili gastritis?
Jesi radio test na helicobacter pylori? Ako je imaš, mora se liječiti je infekcija,jer ako se ne liječi, s godinama može prouzročiti vrlo ozbiljna stanja, čak i karcinom želuca.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 15:55   #7
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Provjereno i logično. Nagriza ti tikivo u usnoj šupljini, mijenja pH koji pogoduje razvoju afte.
Dečko mi ima GERB i svako malo mu se stvaraju. Čim si izregulira prehranu i počne opet s terapijom za želudac, i afte se povuku.

Liječi želudac i nestat će ti afte.

Imaš GERB ili gastritis?
Jesi radio test na helicobacter pylori? Ako je imaš, mora se liječiti je infekcija,jer ako se ne liječi, s godinama može prouzročiti vrlo ozbiljna stanja, čak i karcinom želuca.
ma imam 22 god. nisam radio nikada ni jedan test
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 00:18   #8
Volon-H krema.

Ne znam jel se sad normalno prodaje u RH, prije par godina se morala naručiti iz Austrije. Nema afte koju ta ne liječi preko noći (ovo ti piše osoba kojoj je rekord 14 afti odjednom i trajanje jedne afte od 42 dana )
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 00:22   #9
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Volon-H krema.

Ne znam jel se sad normalno prodaje u RH, prije par godina se morala naručiti iz Austrije. Nema afte koju ta ne liječi preko noći (ovo ti piše osoba kojoj je rekord 14 afti odjednom i trajanje jedne afte od 42 dana )
eh pa kako si jeo jebote, ja imam po dvije ili tri najvise pa se sjeba ni vode piti ne mogu
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 17:59   #10
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Volon-H krema.

Ne znam jel se sad normalno prodaje u RH, prije par godina se morala naručiti iz Austrije. Nema afte koju ta ne liječi preko noći (ovo ti piše osoba kojoj je rekord 14 afti odjednom i trajanje jedne afte od 42 dana )
Kupio sam ovo prije par mjeseci

VOLON a-HAFTSABLE proizvodjac Dermapharm Gmbh Wien

Od ove kreme nema bolje, znaci afta prestane da boli odmah nakon mazanja a ta dan-dva najvise povuce se skroz i rijetko je sada imam nije kao prije.

Hvala puno rijesili ste me puno muka
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 22:45   #11
Quote:
techno_maniac kaže: Pogledaj post
Kupio sam ovo prije par mjeseci

VOLON a-HAFTSABLE proizvodjac Dermapharm Gmbh Wien

Od ove kreme nema bolje, znaci afta prestane da boli odmah nakon mazanja a ta dan-dva najvise povuce se skroz i rijetko je sada imam nije kao prije.

Hvala puno rijesili ste me puno muka
jelda?

rekoh ti ja


nego, daj mi molim te reci, gdje si ju kupio? jel se može kupit u normalnim apotekama? mojoj kremi istekao rok trajanja, a iako u zadnje vrijeme afte imam PUNO rjeđe nego prije, ipak bih voljela imat kremu, za svaki slučaj
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 01:13   #12
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
jelda?

rekoh ti ja


nego, daj mi molim te reci, gdje si ju kupio? jel se može kupit u normalnim apotekama? mojoj kremi istekao rok trajanja, a iako u zadnje vrijeme afte imam PUNO rjeđe nego prije, ipak bih voljela imat kremu, za svaki slučaj
Ovako ja sam iz Bosne i tu kremu nije moguce u Bosni naci niti oni apotekari znaju da postoji ali imam rodjaka doktora u Austriji koji mi je poslao tu kremu, nije mi htjeo da naplati ali bas cu ga pitati koliko je krema pa da mi posalje dvije a onda cu ja tebi jednu poslati .

To nece biti ovi dana ali javicu ti

Sretan Bozic i sve najbolje
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 00:24   #13
oh, ima dana kada nisam jela. jednom sam završila na infuziji, ali srećom, samo jednom.

nikako. zato sam i probala sve što postoji i zato i znam za kremu koja se nije ni mogla kupit kod nas

(srećom, odjednom su prestale, iz čista mira. vjerojatno je imunitet jednostavno pobijedio. al dok je trajalo )
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 00:27   #14
Uf gadne afte UZAS!

Afte izlaze najcesce od stresa, jednom kad ih dobijes tesko ih se rjesavas. Kod mene je to svako malo, vise stresa- vise afti. Afte imaju veze i sa imunitetom. Obicno ih rjesavam ABC vitaminima kupljenim u ljekarni, 1 tableta dnevno prije jela. Nakon 2 dana se povuku ali ako preskocim sa vitaminima makar 1 dan odmah sutradan se jedna vec pojavi. Te vitamine koristim 10 tak dana pa prestanem 2 mjeseca t.j. do pojavljivanja iduce afte. Jos bolje za afte ti je B Streess , tablete sa najvecom dozom B vitamina, al od njih se deblja t.j. vjecito gladan budes sve te tinta tekucine ili propolis ili kremice je bezveze bacen novac, sve isprobah i zadrzah se na vitaminima
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 00:46   #15
Quote:
pistacija kaže: Pogledaj post
Uf gadne afte UZAS!

Afte izlaze najcesce od stresa, jednom kad ih dobijes tesko ih se rjesavas. Kod mene je to svako malo, vise stresa- vise afti. Afte imaju veze i sa imunitetom. Obicno ih rjesavam ABC vitaminima kupljenim u ljekarni, 1 tableta dnevno prije jela. Nakon 2 dana se povuku ali ako preskocim sa vitaminima makar 1 dan odmah sutradan se jedna vec pojavi. Te vitamine koristim 10 tak dana pa prestanem 2 mjeseca t.j. do pojavljivanja iduce afte. Jos bolje za afte ti je B Streess , tablete sa najvecom dozom B vitamina, al od njih se deblja t.j. vjecito gladan budes sve te tinta tekucine ili propolis ili kremice je bezveze bacen novac, sve isprobah i zadrzah se na vitaminima
ma joj vise sam navikao na njih imam ih 16 godina redovno da mi ih se rijesiti zauvijek
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 18:01   #16
pa techno...vrijeme je da pocnes, cisto preventive radi
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 21:32   #17
Quote:
pistacija kaže: Pogledaj post
pa techno...vrijeme je da pocnes, cisto preventive radi
bemu misa sad mi se i ne ide, vjerovatno ce mi stavljati ono crijevo kroz usta da ispita kiselinu hahah kad mi stavi crijevo ima da se istopi unutra sale malo a nikada mi to nije naumpalo a stalno jedem nikada se udebljat jos nekad mi se desi da se dobro najedem a za sat vremena opet gladan a kilaza stoji kako stoji
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 21:34   #18
ivanicapeca kako se lijeci zeludac nemam iskustva sa tim
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 22:02   #19
Quote:
techno_maniac kaže: Pogledaj post
ivanicapeca kako se lijeci zeludac nemam iskustva sa tim
Prvo se ode kod dr. opće prakse koja te pregleda, napiše ti neki recept ukoliko sumnja u gastritis tipa peptoran ili gastal i onda ako ti se stanje ne poboljša kroz neko vrijeme, napiše uputnicu za gastroenterologa.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 23:19   #20
Postoji grana Stomatologije koja se zove Oralna medicina i bavi se aftama.
Potražiš specijalista te grane i odeš na pregled.
xx23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.