Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2016., 22:18   #221
Ok Mačak prosvijetli nas neuke i reci nam koje su to zdrave i kvalitetne namirnice?
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 22:34   #222
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
To se odnosi na sve čokolade ? Valrhona, Amadei, Leonidas, Lindt, Zotter isto spdaju u u junk ?
Priznajem da nisam prijatelj čokolada, čak što više rekao bih da mi čokolada ne znači ništa, dok je moj prijatelj zubar ogorčeni neprijatelj svega čokoladnog i cukranog. On bi sve današnje čokolade dao dodatno oporezovati, a sa proizvođačima čokolada bi se obračunavao kao što se danas političari obračunavaju sa svojim protivnicima i neistomišljenicima. Cijeli život buši i vrta zube, ali sve uzalud kada je čokoladna industrija uvijek jedan korak ispred njega. Pripovijeda mi o tome kako su današnje čokolade izuzetno agresivne i kemijski potpuno drugačije nego što su bile prije 20 ili 30 godina, supstance sitnije mljevene skoro do prašine, drugog ph-a... on bi ih oporezovao kao cigarete ili alkohol.
Ali pustimo sada to.
Zotter.
Žena bila sa firmom na izletu u Zotteru, donijela nekoliko uzoraka, ali meni ništa posebno, štos da bi se posjetila čokoladnica ili tvornica čokolade je dobra stvar nema što.
Lindt.
Prije 2-3 godine na jednom turniru jedna ženskica donijala 2 skupe Lindt čokolade, počela se raspredati štorija o toj poznatoj firmi i tradiciji. Jedan tip ode do Hofera i kupi neku tamnu čokoladu za recimo 1-1,5euro sa oko 70-80% kakaoa. I probamo mi od svake po jedan komadić, onako na slijepo, hranila nas jedna ljepotica od +60, a mi smo svaku probali i rekli svoje mišljenje. Sa 3/4 glasova pobijedila je čokolada iz Hofera, a večina je rekla da je to sigurno Lindt.

Prije nekih 10ak godina sam naručio iz neke švicarske manufakture razne čokolatine. Doista dobro, skupo i kvaliteno, odlično zapakirano, ali meni ništa posebno –jednostavno nisam čovjek od čokolade. Razumijem da postoje ljudi kojima je to gušt poput onih koji vole skupa vina, viskije ili sireve.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 22:50   #223
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Ok Mačak prosvijetli nas neuke
Bubamaro, Bubamaro, zašto se smatraš neukom diskutanticom? Osoba sa >2k postova ne može biti neuka, nešto mi je tu sumnjivo. Ne budi tako skromna.

Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
reci nam koje su to zdrave i kvalitetne namirnice?
Jednostavno: ti samo udri i jedi čim više svježeg voća i povrća, a sve ostalo jedi onako usput. Prvi znak promjena je taj da ćeš ubrzo postati još ljepša, a sve ostalo će doći vremenom. Budi samo strpljiva.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 14:51   #224
Probah famozne Hershey´s čokolade i mogu reći da sam čisto razočaran. One poljske čokolade Katy iz Kauflanda što koštaju 3-3.50 kn za 100g su avion za Hershey´s. Možda su kanadske varijante Hershey´s drugačije od američkih ali sve u svemu, nisam impresioniran. Također, probao sam i Reese´s Peanut Butter Cups i famozni Twizzlers te zaključio da Amerikanci generalno nemaju pojma o slatkišima jer ovo su kao slatkiši na glasu. Dakle, gotovo najgori slatkiši što se kod nas mogu kupiti za ovo su premium.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 16:16   #225
Za Hershey se slazem. Kad je frend prvi put isao u Ameriku sam ga molila da mi kupi Hershey kisses jer omg omg. Bljak. Bas razocaranje. S druge strane Reese's su mi finiii , ali ta kombinacija cokolade i peanut buttera mi je i inace super, pa nisam mjerodavna .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 16:36   #226
potpuno sam suglasna i za hershey i za reese's PB cups...
hershey mi je totalno bzvz al reese's mi je mrak!
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 17:21   #227
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Za Hershey se slazem. Kad je frend prvi put isao u Ameriku sam ga molila da mi kupi Hershey kisses jer omg omg. Bljak. Bas razocaranje. S druge strane Reese's su mi finiii , ali ta kombinacija cokolade i peanut buttera mi je i inace super, pa nisam mjerodavna .
Da me se krivo ne shvati. Kombinacija peanut buttera i čokolade je vrh ali brate ohladi s toliko šećera. Kao da ne znaju dozirati šećer i u sve stave previše. Hershey´s imaju i dosta masnoće. Ta čokolada bi bila možda za nekoga tko mora izdržati negdje dugo s malo hrane tipa vojnika na terenu itd. Ovako za civilnu prodaju receptura je grozna. Pa i one naše vojne čokolade "Braco i Seka" su pojam za taj Hershey´s.

S druge strane Twizzlers Strawberry me skoro natjerao na povraćanje. Kupio sam ih u Walmartu, donio kući nećaku kao dar i od tad više ne daju da malome kupujem slatkiše.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 18:35   #228
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Da me se krivo ne shvati. Kombinacija peanut buttera i čokolade je vrh ali brate ohladi s toliko šećera. Kao da ne znaju dozirati šećer i u sve stave previše. Hershey´s imaju i dosta masnoće. Ta čokolada bi bila možda za nekoga tko mora izdržati negdje dugo s malo hrane tipa vojnika na terenu itd. Ovako za civilnu prodaju receptura je grozna. Pa i one naše vojne čokolade "Braco i Seka" su pojam za taj Hershey´s.

S druge strane Twizzlers Strawberry me skoro natjerao na povraćanje. Kupio sam ih u Walmartu, donio kući nećaku kao dar i od tad više ne daju da malome kupujem slatkiše.
veliš, svako zlo za neko dobro... twizzlers me iskreno nikada nije ni privukao, ni da probam

da, reese's je isto presladak, tu se slažemo, ali ja ionako ne pojedem nikad više od 1 PB cupa, tako da mi taj 1 bude aman-taman za šećernu krizu za halloween su imali neki pumpkin special edition, e taj mi je bio zanimljiv

al ja primjećujem zajednički nazivnik "preslatko"/"previše šećera"/"sami šećer" kod velike većine čokolada koje se danas mogu naći na tržištu meni je milka recimo prva u tom košu, a kad se sjetim kao dijete... nije bilo bolje

meni je recimo od američkih čokolada, ghirardelli izvrstan a nije ni preskup...
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 18:43   #229
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
primjećujem zajednički nazivnik "preslatko"/"previše šećera"/"sami šećer" kod velike većine čokolada koje se danas mogu naći na tržištu meni je milka recimo prva u tom košu, a kad se sjetim kao dijete... nije bilo bolje
ja bi ipak rekao da su u čokoladu sa vremenom počeli stavljati sve manje kakao dijelova a sve više šećera... neke slatke stvari tipa cocacola, baklava, ratluk su mi jednako slatke kao prije
ali za čokolade sam definitivno siguran da nisu iste
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 19:56   #230
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
veliš, svako zlo za neko dobro... twizzlers me iskreno nikada nije ni privukao, ni da probam

da, reese's je isto presladak, tu se slažemo, ali ja ionako ne pojedem nikad više od 1 PB cupa, tako da mi taj 1 bude aman-taman za šećernu krizu za halloween su imali neki pumpkin special edition, e taj mi je bio zanimljiv

al ja primjećujem zajednički nazivnik "preslatko"/"previše šećera"/"sami šećer" kod velike većine čokolada koje se danas mogu naći na tržištu meni je milka recimo prva u tom košu, a kad se sjetim kao dijete... nije bilo bolje

meni je recimo od američkih čokolada, ghirardelli izvrstan a nije ni preskup...
Ovo baca kao na neki Ritter Sport? Inače gdje nabavljaš Reese´s? Ima li toga uopće u HR?
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 23:53   #231
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ja bi ipak rekao da su u čokoladu sa vremenom počeli stavljati sve manje kakao dijelova a sve više šećera... neke slatke stvari tipa cocacola, baklava, ratluk su mi jednako slatke kao prije
ali za čokolade sam definitivno siguran da nisu iste
Definitivno ne. Recimo Runolist od Kraša ako se tko sjeća. Ono je bila odlična čokolada. Više se ne proizvodi, a ova Dorina je 0 u usporedbi sa starim Kraš čokoladama.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2019., 10:53   #232
ghirardelli sam nakupovala u americi i stvarno sam probala jedno 5-6 vrsta i sve su mi dobre klasu iznad ritter sporta sigurno
reese's sam isto jela u americi, a kod nas sam ga vidjela u cinestaru da ima za kupiti
a runolist ima ponovno za kupiti u kraševim dućanima, koliko ja znam, meni je dosta dobar
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2019., 12:57   #233
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Definitivno ne. Recimo Runolist od Kraša ako se tko sjeća. Ono je bila odlična čokolada. Više se ne proizvodi, a ova Dorina je 0 u usporedbi sa starim Kraš čokoladama.
Potpisujem
polkagaist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2019., 16:03   #234
runolist je meni neusporediv finiji od dorine. dorina mi je u istom košu s milkom.
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2019., 17:24   #235
Dorina je još i gora od Milke vulgaris

Čista "šećerna tabla", noćas sam zabunom pojeo par kockica

Skoro na inzulinu završio
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2019., 17:38   #236
Primijetio sam da su ove jeftine poljske čokolade uvelike bolje i od široke palete Kraša.
Počevši od Lidla do Kauflanda. Istu stvar sam primijetio i sa sladoledima. Oni sladoledi Ballino korneti(čokoladni) su mi bolji od Leda za klasu. A cijena je takva da za jedan Ledo kornet dobiješ 2 Ballina. Ledo se pretvorio u neku pjenu zvanu sladoled.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 17:23   #237
Gdje u Zagrebu kupiti neke finije cokolade, npr: mia chocolate i slicne? Imate kakvu preporuku?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2019., 17:53   #238
pohvaljujem 70%-otnu čokoladu iz Kauflanda pod imenom Delicadore
dolazi iz -vjerovali ili ne- Poljske i ne samo da je bolja nego je čak i jeftinija od JD Gross
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2019., 23:29   #239
Ja sam probala njihovu tamnu s narancom i bas mi je dobra.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2019., 13:42   #240
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Za Hershey se slazem. Kad je frend prvi put isao u Ameriku sam ga molila da mi kupi Hershey kisses jer omg omg. Bljak. Bas razocaranje. S druge strane Reese's su mi finiii , ali ta kombinacija cokolade i peanut buttera mi je i inace super, pa nisam mjerodavna .
Moram reć' da meni Hershey's kisses ostavljaju neki povraćotinski aftertaste. U prvi mah sam mislila da je pokvarena. Bljak.
__________________
You're a master of karate and friendship for everyone!
ramonche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.