Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2013., 17:01   #1
Granola

Evo krenula sam danas raditi granolu, prva runda je pogorjela ali do cetvrte sam uspjela dobiti lijepu tostiranu boju i miris bez da sam je zakurila.

Pratila sam recept gdje pise da se peku 45 minuta i potpuno su mi sastojci pougljenili, najbolje su ispale oko 20 minuta na 170.

Radite li i vi granolu i sto stavljate u nju?

Danasnja je bila od susenih brusnica, 3 vrste pahuljica, vanilije, lanenih sjemenki, badema, sjemenki konoplje i maslaca od badema.

Ovu rundu sa sjemenkama od suncokreta sam bacila jer mi je mozak zablokirao i uredno sam ih bacila u smjesu bez da sam ih ogulila.

__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 18:52   #2
ja sam obično radila hrskavu granolu od zobenih, amaranta, badema, i kokosa, prelila bi to mješavinom meda i topljenog maslaca. amarant prvo treba popeći da se raspuknu i pretvore u male amarant kokice - tu koristi tavu s poklopcem. Sve to bih pekla nekih 20 min na 160 C, ali to ovisi o pećnici. Moraju samo malo zarumenit.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 19:00   #3
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
ja sam obično radila hrskavu granolu od zobenih, amaranta, badema, i kokosa, prelila bi to mješavinom meda i topljenog maslaca. amarant prvo treba popeći da se raspuknu i pretvore u male amarant kokice - tu koristi tavu s poklopcem. Sve to bih pekla nekih 20 min na 160 C, ali to ovisi o pećnici. Moraju samo malo zarumenit.
Ooo, svidja mi se - gdje kupujes amarant?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 19:06   #4
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Ooo, svidja mi se - gdje kupujes amarant?
dm - ofkors

ako ćeš radit evo nekoliko savjeta: najbolje posuda s debelim dnom, zagrij dobro. nemoj stavljat veliku količinu, 2-3 žlice u jednoj rundi. ja količinu od jedne šalice napravim u tri runde. kad čuješ da počnu puckat tresi posudu. čim prestane pucketat makni s vatre jer brzo izgore.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 19:15   #5
Hvala, ovaj tjedan cu probati.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 20:23   #6
Ja radim slično kao i ellory. Max 20ak minuta.
I kokice od amarantha su mi totalno otkriće. U zadnje vrijeme ih češće koristim. Koristila sam ih i za ove grisine čim sam ih vidjela neki dan, ako nekome zatreba ideja.

U zadnje vrijeme u granolu uvalim i neki svoj miks sjemenki i začina - lan, sezam, bučine, suncokretove, vanilija, cimet, kardamom.. Tu mješavinu koristim i za razne (pa i zobene) kekse..
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 20:50   #7
Ajme ovaj kruh izgleda vrhunski. Ovi amaranti su mi otkrice.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 20:03   #8
Peeps, help!

U procesu sam usavršavanja svoje vještine spravljanja granole, ali muči me nekoliko sitnica. Dakle, kada si ispečem granolu (cca 30 min na 150 celzića) i kada se ohladi, bude crispy i crunchy, ali nakon nekoliko dana stajanja u zatvorenoj posudi i fridžu, izgubi se totalno taj crunch. Postane tvrdo-mekano (ne znam s čime da to usporedim, čak je i žilavo al kad se krene topit pod zubima/u mlijeku, fino je). U čemu griješim? Premalo pečem? Je li caka u tome da granola skroz pozlati? Jer meni se to niikako ne događa. Pečem ja, ono boja uvijek ista. Možda ventilator u pećnici da upalim idući put?
guštan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 21:24   #9
možda zato kaj držiš u frižideru. ak ne mora nužno tam stajati probaj negdje vani držati i vidjeti kakva bu bila.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 21:48   #10
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
možda zato kaj držiš u frižideru. ak ne mora nužno tam stajati probaj negdje vani držati i vidjeti kakva bu bila.
da, i meni je palo na pamet. ko da hladnoća ubije sve čitala sam i o dodavanju bjelanjka, to funkcionira? jednostavno želim taj crunch gledala sam i po yt, lomi im se ko ludo kad ispeku...
guštan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 22:02   #11
I kada je vani ista stvar bude nakon dan/dva. Dodala sam i bjelanjak i fina je i hrskava jedino prvi dan.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 14:29   #12
Počela sam raditi granolu i tako mi je super fina da je narežem na pločice i jedem samu, bez mlijeka ili jogurta. Ponesem koju pločicu na posao kad ne stignem doručkovati (a skoro nikad ne stignem).

Radim je po ovom receptu i hrskava je danima.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2022., 07:45   #13
imate prijedlog za dobru kupovnu granolu? da znam da je bolje napravit sam,ali zanima me ima li na trzistu nekih finih
ibilic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2022., 22:49   #14
Go go granola
Imaju vise vrsta i odlične su ali meni preskupe
LingerMaggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2022., 01:03   #15
Otkad je iz Konzuma nestala granola makedonskog branda Vitalia, a ima tome već nekoliko godina, jedina dobra iz dućana mi je DM-ova: https://www.dm.hr/dmbio-granola-s-ko...172861635.html
elise is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.