Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2014., 11:40   #41
I koji je konsenzus u vezi lososa? Gdje u Zagrebu kupiti neki dobar dimljeni losos? Danas u 2014.

Obozavma dimljeni losos, navukao sam se na njega u Norveskoj. Mljac
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 09:52   #42
ja isto moram pohvalit norveški dimljeni losos iz lidla. 100 grama košta 22 kn, po punoj cijeni, još ga nisam našla na akciji, ali i ovako je puno povoljniji od drugih, a jako dobar.
santana333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 14:31   #43
daklem ja sam isto jedan od onih koji su navučeni na dimljeni losos i budući ga svakodnevno konzumiram, evo mali hint.
ovo kod nas u lidla je najpovoljnije do sad, jer cijene dimljenog lososa u drugim dučanima bile su ili jesu bolesne. ajde da je to neka premium marka ok, nego, trgovačke marke i u mercatora i kod spara po 360kn za kilogram.
ja si nabavljam losos iz Slovenije, a cijena je ista i u Austriji. Samo što je zgodno da je u Sloveniji skoro sve posvud pakiran po 100g, umjesto po 200g kao naprimjer u Hoferu u Austriji. A cijena ista. 1.99/100g eur što bi izašlo cca. 150kn/kg i to je zbilja ok cijena za losos iz uzgoja.
I primjetio sam da losos iz Hofera ima puno kraći vijek trajanaja od Lidlovog ili Eurospinovog. Valjda ga manje kemijaju.
Eto, za nekog ko ne ide preko grane znam da ovaj post nije od neke pomoći, ali opet za nekog ko puno konzumira losos, razlika u cijeni je prilična.
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 16:43   #44
Kod tih jako jeftinih lososa provjerite mala slova je li to zaista losos ili surimi sistem
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 23:44   #45
ovo o čemu ja govorim je sve pravi losos, iz uzgoja, ali definitivno nije nikakav surimi sistem, nek su tanko rezane fete, manje više dosta slične kod svih, jer ih naravno valjda produciraju jedne te iste grupacije za trgovačke lance. piše da su ručno soljeni, i svi imaju iza LOTove s kojima se kod nekih trgovačkih lanaca čak može i online provjeriti linija dobave.
i nisu to jeftini lososi, nek je to vani normalna cijena za losos iz uzgoja. dok je kod nas cijena bolesna, no polako se spušta, pa su u usporedbi s našim cijenama jeftini
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 23:52   #46
Napisala sam to jer se recimo u Sloveniji u Sparu može kupiti nešto što izgleda kao dimljeni losos narezan na fetice ali je zapravo oblikovana masa narezana na fetice. Lako se zeznuti jer je vrlo slično.

Imala sam priliku jesti kanadskog lososa kojeg je dimio i vakumirao ribar koji je tehniku naučio od tamošnjih Indijanaca. Ništa od onoga što sam jela u Evropi (osim u Švedskoj) nije ni slično tome. Kako je to dobro
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 00:31   #47
pa u to ne sumnjam ni najmanje. i vani se po austriji u delikatesnim dučanima da dobiti "domači" losos po znatno višim cijenama i vjerojatno boljim svojstvima.
ali onda je to cijenovno delikatesa koja se tak i konzumira, rijetko.
dok je ovaj, nazovimo ga tako konzumni dimljeni losos cijenom kao malo kvalitetnija suha salama, pa ga onda ja ipak biram ispred bilo kakove prerađevine.
a nema mi boljeg od ujutro na friški prepečenac staviti krišku lososa i gore malo pesta od bučinih koštica...mljac

a ovo kaj veliš za spar, to iskreno nisam primjetio iako sam često u slo sparu. imaju isto dimljeni losos, što na njemu i piše, a ne vjerujem da bi pisali jedno, a unutra bilo drugo, bez da bi pisalo na deklaraciji.
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 09:22   #48
Možda je ovo malo off topic, ali kakva su vam iskustva sa dimljenjem ribe kod kuće? Ja nemam iskustva sa lososom, ali dosta često si radim brancina ili komarču, moram priznati da je puno isplativije od kupovanja dućanu
VeliMuost is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 23:31   #49
refresham temu da izmjenimo info gdje u 2016 kupit najpovoljniji losos - omjer cjene i kvalitete
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 04:58   #50
bilo je u plodinama prije mjesec dana 100g na akciji 9,99 kn , to mi je bio prvi i jedini put da sam ga proba pa si ne znam usporedit
inače ga često ima na akciji do 50 % u sparu, kad je pri isteku roka trajanja (ne vem koliko je dimljena hrana u frižideru osjetljiva na naglo propadanje)
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.