Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2017., 15:36   #3681
Ne, ne zeza se, Joža ti da jeger ili rakiju, ovisi kaj hoćeš.
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 07:59   #3682
Slažem se s Mushmulom, dobiješ anesteziju, ali to dobivanje inekcija u vaginu mi je bilo baš neugodno. Ketonal u guzu je bolio ali više manje kao i druge inekcije u mišić. Koma mi i to čekanje nakon injekcija. Ne dobije se ništa za opuštanje, pa onda Joža ponudi neku rakijicu ako netko hoće. Znam da su žene izlazile sa punkcije i da im je bilo ok, sve ovisi o samom pragu boli. Meni je sve to dugo trajalo, pa kad sam završila, popila sam jednu rakijicu s ljekovitim biljem da malo dođem k sebi. Bez obzira na sve, planiram ići uskoro, preživjet ću, a mislim da ću si uzeti i neku tabletu sa smirenje. Nisam prije jer sam mislila da u tom koktelu dobiješ i nešto za opuštanje, ali ništa od toga.
Mariaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 16:15   #3683
Ja sam dobila višnjevaču...rakija je valjda samo za vas sa puno stanica
__________________
Sanrio
sanrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 22:33   #3684
Ne ovisi o pragu boli nego gdje su jajasca smjestena
Prvih 5 nisam ni osjetila a zadnja 4 sam odvristala doslovno, cudi me da zene koje su bile iza mene nisu pobjegle
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 08:09   #3685
Moram pohvaliti dr. Grbavca. Bila sam neki dan na punkciji, 8 j.s. i ovaj put puno manje bolilo. Pohvaljujem ga ne samo što me manje bolilo (sad daju i čepić u guzu), već takva količina suosjećanja i brige za pacijenta se ne susreće često.
Mariaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 08:45   #3686
42 godine i 3 neuspješna pokušaja na Sv Duhu (od toga jedan fet). Sad bi pokušala kod L. Možete li mi reći kolika je bila ukupna cijena postupka? Znači od ulaska do izlaska iz ordinacije. Thnx
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:58   #3687
Na njegovim stranicama ti je kompletan cjenik! http://www.ivf-centar.hr/cjenik/
Početni pregled i konzultacije = 500,00 kn, svaka folikulometrija 200,00 kn, postupak = ovisno koji.
Ja obično imam 2-3 folikula, dobijem 2 j.s i meni naplati postupak kao prirodnjak 5.000,00 kn. (43 godine, 5 postupaka, 4 et)
U to naravno nisu uračunati lijekovi, ovisno o vrsti i količini....
GoAngie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:54   #3688
Quote:
GoAngie kaže: Pogledaj post
Na njegovim stranicama ti je kompletan cjenik! http://www.ivf-centar.hr/cjenik/
Početni pregled i konzultacije = 500,00 kn, svaka folikulometrija 200,00 kn, postupak = ovisno koji.
Ja obično imam 2-3 folikula, dobijem 2 j.s i meni naplati postupak kao prirodnjak 5.000,00 kn. (43 godine, 5 postupaka, 4 et)
U to naravno nisu uračunati lijekovi, ovisno o vrsti i količini....

5 postupaka kod njega ili...?
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 08:07   #3689
O cijeni najviše ovisi da li ideš u puni stimulirani ili blagi. Ja sam bila u punom stimuliranom i samo lijekovi su me izašli jednom 10.200 kn, drugi put 10.010 kn. Lijekovi se plate poslije punkcije u gotovini. Lokalna anestezija košta 500 kn. Uvz 200 kn. Nakon transfera sam platila oko 240 kn još 3 inekcije. Račun za puni stimulirani postupak 9.500,00 kn. Dakle, zadnji put sam platila 21.500 kn. Upravo taj zadnji put mi je i uspješan! Ju-hu!
Mariaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 09:26   #3690
Quote:
brar kaže: Pogledaj post
5 postupaka kod njega ili...?

Da da kod njega
Ma nemam ja problema s tim...tu su ipak godine i kod mene je bitan i taj faktor sreće, tako da...idemo dalje!!
Npr. moja prijateljica, starija od mene nekih 20-tak dana, ostala trudna u 2. postupku!
GoAngie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 13:40   #3691
Eto mene u srijedu kod Lučija. 42 godine, pa ćemo vidjeti... Negdje sam pročitala da nije oduševljen nama od 40 na dalje, i nekako kao da sam to osjetila. Odmah mi je spomenuo da je stvar u godinama. A kad bi on samo znao da ima 10 godina kako pokušavamo...
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 19:08   #3692
Sretno brar!
Ja sam 5x bila kod njega i nekako nikako da se otisnem nekom drugom.
Planiram isto prije njegovog go možda opet po nadu.

Do tada vas cure čitam i želim sreću svima!
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 01:25   #3693
IVF centar (dr. Lučinger)

Quote:
brar kaže: Pogledaj post
Eto mene u srijedu kod Lučija. 42 godine, pa ćemo vidjeti... Negdje sam pročitala da nije oduševljen nama od 40 na dalje, i nekako kao da sam to osjetila. Odmah mi je spomenuo da je stvar u godinama. A kad bi on samo znao da ima 10 godina kako pokušavamo...


A statistika je neumoljiva... a nada neunistiva. Nakon 40-te svi grafovi poniru prema nuli i to im kvari prosjek... s druge strane moguce je sve. I meni je najprije sasuo postotke... (bila sam nesto mlađa tada). U tvojoj prici meni kao laiku puno losije zvuci 10 god neuspjeha nego dob. Ali mozda je upravo tu kvaka i mozda uz dobro pogodjenu terapiju uspijete za cas.

Veliki je problem sto ginovi ne salju na mpo obradu kad bi trebali. Iz mog iskustva postoji i pritisak okoline i partnera da je mpo "nepotreban" i taboo tema... pa se kasno trazi pomoc.
U svakom slucaju - drzimfige i sretno! Javi kako napredujete...

Kakav postupak imas za pocetak? Kad kreces?
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 17:34   #3694
Imala sam 2 ivf-a i 1 fet na Sv Duhu. Sad najprije idem na dogovor. Moji nalazi su zapravo odlicni. Ovarijalna rezerva k'o u curice. Muz slabiji spermiogram. Kazu da smo idiopatski parovi. Nadam se inseminaciji, iako sam terapiju oba puta podnijela jaaaako dobro, ne bih se vise kljukala hormonima. Vidjet cemo sto ce on reci. Ali, da...nema pravila iako priroda ima svoja pravila. I ovo ce biti moj posljednji pokusaj. Ili ide - ili ne ide.
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 08:37   #3695
Sretno!
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 12:33   #3696
Red face

Malo je tema utihnula, go su u tijeku...
Moj je završio i vratila se evo pa kujem plan za jesen. Prije ljeta sam mislila otići k njemu ali sam se odlučila za propuhivanje jajovoda, samo iz razloga jer je to jedina stvar koju nisam napravila u nadi da će pomoći, bilo je to najbolnije iskustvo ikad, ništa se ne može mjeriti s tom boli, a jajovodi prohodni.
Žena stvarno može svašta izdržati.

Znate li kad se L vraća s go, kad počinje raditi?
Prošlo ljeto je to bilo prilično kasno, sredinom 9 mj...
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 14:29   #3697
Quote:
bijelaorhideja kaže: Pogledaj post
Malo je tema utihnula, go su u tijeku...
Moj je završio i vratila se evo pa kujem plan za jesen. Prije ljeta sam mislila otići k njemu ali sam se odlučila za propuhivanje jajovoda, samo iz razloga jer je to jedina stvar koju nisam napravila u nadi da će pomoći, bilo je to najbolnije iskustvo ikad, ništa se ne može mjeriti s tom boli, a jajovodi prohodni.
Žena stvarno može svašta izdržati.

Znate li kad se L vraća s go, kad počinje raditi?
Prošlo ljeto je to bilo prilično kasno, sredinom 9 mj...
11.9.-rekao je da se tada javim

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 03.08.2017. at 19:13. Reason: Q
perla35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 16:06   #3698
Hvala ti perlla35, pretpostavljam da će biti velika gužva taj prvi tjedan...

Jesi li već bila kod njega ili?
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 09:38   #3699
I mi idemo u 9 mj u nove pobjede mozda se i vidimo kod L.
MareEmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 13:20   #3700
Quote:
bijelaorhideja kaže: Pogledaj post
Hvala ti perlla35, pretpostavljam da će biti velika gužva taj prvi tjedan...

Jesi li već bila kod njega ili?
Da,imam jednog malca,zahvaljujuci dr L i ekipi. Idemo jos po jedno.

Ti?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 03.08.2017. at 19:13. Reason: Q
perla35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.