Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2010., 20:42   #1
Matematika

Jel ima koga da se vec poceo spremat?
cr.yp.to is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 20:45   #2
Ne ...kupio sam priručnik prije par mjeseci i to je sve
__________________
morning chaos...noon chaos...midnight chaos...eternity chaos
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 20:46   #3
ja s prijateljima idem cijelo drugo polugodište kod jedne profesorice tri sata tjedno na pripreme
moonan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 20:51   #4
tri sata tjedno ? enti mater.

iden privatno kod jedne prof. ali samo jednom tjedno
Moschino_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 21:21   #5
Odlucio sam napraviti ovaj plan, za nizu razinu, posto ju zelim odraditi 100%.

Od sada pa do kada budemo imali, svaka 2tj ici cu na instrukcije kod jedne osobe na 2h, a onda zadnjih 3tj cu ici svaki tjedan.
Tako da kada dode razdoblje da moram uciti i za hrvatski necu uopce biti zabrinut za matematiku
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 21:30   #6
Daj fak svi ste se poceli spremat a ja nisam

Znam da je malo kasno, jel zna tko gdje oce negdje u zg pocet pripreme?
cr.yp.to is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 22:17   #7
ja sam se tu prijavila i idem od listopada.
http://www.seminari-topic.com/
(za višu se pripremam)
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 23:22   #8
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Odlucio sam napraviti ovaj plan, za nizu razinu, posto ju zelim odraditi 100%.

Od sada pa do kada budemo imali, svaka 2tj ici cu na instrukcije kod jedne osobe na 2h, a onda zadnjih 3tj cu ici svaki tjedan.
Tako da kada dode razdoblje da moram uciti i za hrvatski necu uopce biti zabrinut za matematiku
Pripreme za nižu???? Zašto? Koja si škola? Kako stojiš inače s matematikom?
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 23:47   #9
Ma pripreme opcenito su jedna velika glupost, ako ste u stanju na pripremama, onda ste u stanju i sami naucit, sve sta vam treba pise u knjizi, i malo razmislit, vjerujte da bolje ostaje u glavi.
Matematika cak moze i pod iznimku past, ajd...
__________________
All is relative...
Ushikana Riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 00:18   #10
Quote:
Ushikana Riba kaže: Pogledaj post
Ma pripreme opcenito su jedna velika glupost, ako ste u stanju na pripremama, onda ste u stanju i sami naucit, sve sta vam treba pise u knjizi, i malo razmislit, vjerujte da bolje ostaje u glavi.
Matematika cak moze i pod iznimku past, ajd...
Slazem se kod mene je u skoli org. za matematiku vjezba pa tako da redovno dolazim, iako se pripremam za nizu dolazim da bolje utvrdim znanje jer trebat cu jako dobro znati matematiku na fakultet. Imam sve 4 knjige iz mat. pa proletim katkad zadatke.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 01:21   #11
Quote:
Ushikana Riba kaže: Pogledaj post
Ma pripreme opcenito su jedna velika glupost, ako ste u stanju na pripremama, onda ste u stanju i sami naucit, sve sta vam treba pise u knjizi, i malo razmislit, vjerujte da bolje ostaje u glavi.
Matematika cak moze i pod iznimku past, ajd...
slažem se s tobom.! no...meni se samoj ne da. a mislim da je to i kod drugih problem. ima puno više pametne djece nego što se misli da ih ima, no ne da nam se samima radit to jer je previše posla oko toga, ne znamo se organizirati i ostali tinejđerski problemi. nemoj sad počet sa spikama da kako ćemo se onda na faksu organizirat i sl. jer na faksu će biti puno manje predmeta nego sad. a i činjenica je da je teže doslovno polagati prijemni tokom školske godine. pripreme su zato korisne. jedino mi je para žal.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 04:49   #12
Quote:
Anavi=) kaže: Pogledaj post
Pripreme za nižu???? Zašto? Koja si škola? Kako stojiš inače s matematikom?
Prije 2g završio Tehničku, ne stojim dobro s matematikom. Mogu riješiti iz one niže (barem probna) cca 80% bez gledanja uopće formula, ali za neke zadatke bi volio znati formule pošto to ne znam, nego ovako iz glave (cant help it, long time ago it was) A radije ću dati kojuk unu pošto mi nije problem i onda znati baš sve formule i sve, nego se zezati i zajebati 1 zadatak..želim stvarno ča iz ovog grada u kojem sam trenutačno
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:23   #13
Aha, ok ok Ali vidim da si i sam svjetan koliko je lagana ta B matematika. Ja mislim proci Skočir zbirku i to je to. A isto se nadam petici. Lani sam dobila 4 bez ikakve pripreme, i čim sam predala znala sam gdje sam pogriješila tj. sve zadatke s grafovima nisam riješila

Inače, dobiješ sve potrebne formule uz ispit. Čak i neke koje ti ne trebaju.
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 12:26   #14
Ma znam da, ali ovako prođem par puta s instruktoricom, i osjećam se i psihički spremnije, samopouzdanije
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 12:29   #15
To je dobro Ionako je dobar psihički osjećaj i dobra, smirena podloga pola ispita!
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 16:59   #16
Ima netko onu knjigu Matematika u 24 lekcije? Naručila bih ju pa me zanima jel ok ta knjiga za pripremanje niže razine?
dibidus! is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 17:00   #17
Quote:
Anavi=) kaže: Pogledaj post
To je dobro Ionako je dobar psihički osjećaj i dobra, smirena podloga pola ispita!
I know Im just like that
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 17:20   #18
Ja sam si skinuo sto ce biti u ispitu iz kataloga pa po tome ucim (B razina).

Malo sam zeznuo linearnu funkciju i onu tesktualnu jednadzbu iz oglednih, ali mislim da bih uz malo ponavljanja mogao imati 100 %.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 17:22   #19
Quote:
dibidus! kaže: Pogledaj post
Ima netko onu knjigu Matematika u 24 lekcije? Naručila bih ju pa me zanima jel ok ta knjiga za pripremanje niže razine?
Ja mislim da je ok, ali ako nisi bas najbolja matematicarka, pisat ces krv dok ne rijesis sve zadatke iz nje
cr.yp.to is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 18:16   #20
Quote:
cr.yp.to kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je ok, ali ako nisi bas najbolja matematicarka, pisat ces krv dok ne rijesis sve zadatke iz nje
Pa nekad mi je dobro išla, al ju već par godina izbjegavam u širokom luku... Mislila sam da smo se oprostile za sva vremena.... Šta su tako teški zadaci? Meni su se činili dosta lagani u ispitnom katalogu... Jel naznačeno što je točno za nižu, a što za višu? Čini mi se da je ta knjiga za obje razine pa ne znam jel piše u njoj što mi neće trebati?

Zadnje uređivanje dibidus! : 19.03.2010. at 18:58.
dibidus! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.