Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2016., 08:08   #61
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Juha od "drapa" (hrv. pileći tabani i prsti+"potkoljenice" : D) je bila uobičajena na stolu u mom djetinjstvu. Mojima je to bilo izvrsno.
A, i meni je to koristilo- to je jedan od razloga što nisam razvio pretilost u ranoj dječjoj dobi :zu bo:
Aha, al zato si sad debel ko precjednica...

Quote:
Otvorenomore kaže: Pogledaj post
Na Braču njihov specijalitet od crevaca na žaru-prvo se moras najesti toga a tek onda ti daju janjetinu :bon k:-kako se ono zove hm hm
A zar pohani sladoled u Kineza nije cudan? Svinjske nogice u cobancu,,pilece nogce sa slike mi je baka stavljala u juhu-jedina ih je ona jela:cr y:, pa krvavice, pa pecena krv kod klanja svinja-ispece se ko kajgana-preokrene i s druge strane i jede.
Moja baba je uredno skupljala krv kad bi zaklala kokoš.
Krv + jaja na tavi - NEBEPOBATHO....

Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
Ne znam je li to jelo bilo mit ili stvarnost, ali čuo sam da također u Aziji ili Africi su nekad (u 19. st.) znali posluživati majmunji mozak na carskim dvorima. Serviralo bi se tako da bi na pladnju bila poslužena majmunja glava u službi posude, a gornji dio otpiljen s otvorenim mozgom. Jede se žlicom. O kojoj vrsti majmuna je bila riječ, ne bih znao.

Meni osobno najčudnije jelo koje sam probao bijaše tatarski biftek i pohani svinjski mozak. Oboje bješe odvratno.
Tatarski mi nije ni za kurac. Najprije sam ga probao u restaču, a onda sam ga pripremio doma. Nula bodova, valjda meni ne idu sirove namirnice osim voća i pšovrća

Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pohani svinjski i tatarski

E ovo, čak sam slikala od preneraženosti kako je sve bilo neukusno



Dakle Kotor, susjedna nam država južno.

Ovo je morski pas, u kao umaku od naranče. Inače nemam problem sa landovinom, dapače, obožavam sve dimljene ili marinirane varijante. Ali ovo je bilo okusom riže na mlijeku s dodatkom naranče, a time su i sve mirisne komponente psa koje se trebaju zatomiti, bile potencirane do daske. K tome neslano i bljutavo.

Nije mi se nikada, do tad desilo da sam probala i ostavila. Nisu bolje prošli ni ostali s rižotom i filetom brancina. Ne ponovilo se.
Joj, seko matora, kak meni idu na kurac ta izdrkavanja tipa slatko + slano...
Daj, ne jebi me - daj mi komad posoljenog mesa, a poslije sladoled, majku mu...

Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Joj, joj, joj....

No dobro, bit ću fin i pristojan.

Jebeno ovo ne shvaćam...hrvatski forum...PDF Gastronomija...i onda pročitam ovo...

Mislim, mogu shvatiti da netko to ne voli, ali JEBENO iščuđivanje i svrstavanje u ČUDNA JELA...

Ma nek ide ovaj svijet....i sve, u tristopedesetosam PM.

Toliko...nemogu pristojnije od ovoga.
HAHAHA, buraz...


Nego, moram nešto ipak dodati: ljude koji mogu jesti male peseke i mozak živih životinja ucmeko bi ko Nemce...
Pa kakvo čudovište moraš bit da to radiš, ne kužim...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 10:19   #62
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
u madjarskoj, rukmetni turnir... 90tih.. ja kao ljubiteljica zelene salate i svih kiselih salata (po mogucnosti s puno octa) ...pojela ne sluteći što me čeka žlicu šećera... a štaš... tko bi očekivao da oni šećere zelenu salatu... ma pojedem 3 mala pačića iz jaja rađe nego zalogaj zelene sa šećerom....
? Malo šećera na zelenu se bogme stavlja i kod mene doma.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 11:10   #63
Quote:
Otvorenomore kaže: Pogledaj post
Na Braču njihov specijalitet od crevaca na žaru-prvo se moras najesti toga a tek onda ti daju janjetinu -kako se ono zove hm hm
brački vitalac ?

Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
Čisto zato što živimo u Hrvatskoj, i na PDFu Gastronomija smo... gospođi su krvavice čudna jela, pa sad samo čekam da nekom lignje u šporko budu čudno jelo pa da opletemo...
Mogu ja?
Salim se, jasno da jelo ne smatram cudnim, ali istina je da nikada nisam ni probala. Dovoljno je cudno (meni), da ne pozelim tj. da se ne usudim.
Da, tezak slucaj.
Definitivno nisam pojela nista ni blizu cudnome....od ovih nasih uobicajenih jela (koja neki ne vole) pa do egzoticnih.
Stas, ima nas svakavih.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 03.09.2016. at 11:47.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 21:35   #64
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
? Malo šećera na zelenu se bogme stavlja i kod mene doma.
Jasno... A u paradajz supu i sos cak i prilicno... Sigurno vise nego soli...

Dressing za zelenu salatu 1/3 octa (balsamico ide izvrsno), 2/3 ulja, secera i soli podjednako (po kasikicu)... Moze malo i senfa... Lijepo promuckat u teglici i voila....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 21:59   #65
Pa da, utjecaj češke kuhinje ili što već. Kad negdje putujem, ohrabrim se i probam drugačije stvari. I kiselo zelje s medom mi je skroz okej. I dresinzi za salate koje kakvi, pa i slatki. Jela sam recimo fazanova prsa sa porilukom i čokoladom. Fantastično.

Najbolju janjetinu pojela u Austriji. Marinirane kotlete na finom pireu, posipane sa čipsom od luka. Njami.

Jebiga, Kotor je bio ćorak, ali neću se obezhrabriti.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 22:01   #66
E da šećera kolko hoćeš i u ukuhanoj cikli, kečapu, paradajz sosu, ali smo navikli
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 22:10   #67
Koliko je meni poznato, većina ukiseljenih krastavaca ima u sebi cukra (hrv. šećera), kao poboljšivač okusa, a i kao konzervans.

No, tema su čudna jela koja planiramo jesti - ja još uvijek čekam medvjedetinu i zmijetinu (no, uvijek fulam sezonu )

@judolino, mastan po udjelu maščobe kao Margaret Thatcher u periodu kad je počela provoditi zakon o navijačima u GB
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 23:10   #68
domaća salama od medvjeda mi je i dalje najbolji kobasičasti suhomesnati proizvod koji sam probao, s druge strane, kobasa od soba(ova nije bila domaća) jedan od najgorih
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 16:08   #69
Sjetila sam se. Iako nije neko neobicno i cudno jelo samo po sebi, za moje pojmove najneobicnije sto sam probala je bilo - krokodil, klokan i emu.
Zdrebetinu i kobase od vepra (mislim... i od medvjeda, ne sjecam se) sam jela, to mi nije u kategoriji cudno, nego - fino.
Nekakvu kobasu od soba smo kupili u Ikei, nije bas bilo nesto.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 09:35   #70
Goveđi penis

Pre par dana sam bio u restoranu i tip pored mene iz menija naručio goveđi kurac.
Ovi prave supu od bikovog qrca: https://www.youtube.com/watch?v=kWr7O8Kz2-s
Nisam znao da se to jede

Jeste li jeli vi to, kako se sprema, jel gadno ili kakvo?
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 12:14   #71
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Nisam znao da se to jede

Jeste li jeli vi to, kako se sprema, jel gadno ili kakvo?
Ne znam zašto je to čudno. Bikove testise jedemo pod normalno, ima ih redovito u ponudi mesnica i nekih restorana, a jesti penis trebalo bi biti čudno. Ne znam koliko dugo bikovog treba kuhati da bude jestiv jer se od njega inače izrađuju ove igračke. Da li nam je nešto prihvatljivo kao hrana ovisi o kulturnoj uvjetovanosti i subjektivnom osjećaju. Ja kad jedem janjeću glavu prvo pojedem oči, a ni za šta ne bih pojeo kokošju drapu iz juhe.
Što se tiče baš konzumacije penisa ne privlači me ali probao bih. Evo imaš i specijalizirani restoran.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2021., 23:21   #72


Bros., Lecce: We Eat at The Worst Michelin Starred Restaurant, Ever


gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2021., 12:04   #73
Nezaboravno iskustvo, zar ne? Prisjećaš se i prepričavaš iznova
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2023., 17:41   #74
Bube na meniu

Skakavac, crv brašnar i kućni zrikavac – možete li ih zamisliti u vašem tanjuru? Od idućeg tjedna u obliku brašna naći će se na policama trgovina diljem Hrvatske.

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---762161.html

Von der Leyen odobrila kukce u kruhu, tjestenini, čokoladi, pivu i drugoj hrani u EU pa tako i Hrvatskoj – uredba obvezujuća od 3. siječnja 2023.

https://croativ.net/gates-okom-ursul...ja-2023-44041/

Insektima se više neće hraniti samo egzotične zemlje, EU donijela povijesnu odluku

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...dluku-15297088


Postalo je zakonski moguće, čak i obavezno. papati bube.

Iskreno, meni se to baš i ne sviđa
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2023., 18:43   #75
Ako je zakonski obavezno, onda nema smisla raspravljati o tome. Nemas izbora, sto mozes. Trpi i suti.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2023., 19:13   #76
Ako ce bube bit samljevene u sitni prah i brasno dobro prosijano, ok. Inace, ni mrtva.

I ne bojim se prekrsit nepravedan zakon. Ako dodje do najgoreg, imam poljsku kucicu koja se moze adaptirat za zivot, gore cu postavit solare, zemlje za sadit hvala bogu imam. Zao mi je samo vas u gradovima, vi cete morat jest s briselskog menija.
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2023., 19:16   #77
Jeo bube još davno po Aziji. Neš ti čuda. Niš posebno.
__________________
Dalje otprilike znaš, ponekad za nas drugi donesu odluke teške...
Cela ta priča je falš, iskustvo je tek pseudonim za sve naše greške...
Sale Nagy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2023., 19:42   #78
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ako je zakonski obavezno, onda nema smisla raspravljati o tome. Nemas izbora, sto mozes. Trpi i suti.
Pročitah, i samo je odobreno stavljanje na tržište. I slijedećih 5 godina monopol na to ima jedna Vijetnamska tvrtka...
KGW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2023., 19:56   #79
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post


Postalo je zakonski moguće, čak i obavezno. papati bube.
Daj ovo razjasni.
Ja u niti jednoj odredbi ne nalazim obvezu, ne znam kako bi regulirali obvezu muslimanima jer je to njima po halalu zabranjeno ,a da insekata i prerađevina od njih treba biti na tržištu to mi je normalno pa tko voli nek izvoli. Bojim se jedino manipulacija i da uporaba tog brašna ne bude izražena na proizvodu.

Neki eminentni chefovi će sigurno snimiti nastavak reklame.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2023., 20:45   #80
Gdje ih ima za kupiti u Zagrebu?
WellHung is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.