Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2011., 00:29   #1
Glupost : glavno zlo čovječanstva

http://en.wikipedia.org/wiki/Stupidity - tu je link na engleskom jeziku od wikipedije o tome kako se definira i koji su "zakoni" gluposti .
Vaša mišljenja / komentari ..
Za one koji ne znaju engleski, prijevod stiže ubrzo, jer trenutno nemogu !
__________________
Happiness is only real , if shared ...
CoOoler is offline  
Old 31.03.2011., 09:14   #2
E sad, kaže tamo da je glup čovjek najopasnija vrsta čovjeka koji postoji. Ja se s time ne slažem. Mislim da su zli i pametni ljudi opasniji. Ima glupih ljudi koji znaju da su glupi pa se drže za sebe i ne pačaju se u stvari koje ne razumiju. Mislim da od njih nema štete. Prava šteta je od onih koji su glupi, ali iz nekog razloga misle da su strašno pametni pa se smatraju podobnim za sve i svašta. Još ako su i na vlasti...

Inače, najopasniji čovjek na svijetu je onaj koji se šeće po nuklearnom postrojenju i jedno jedino pitanje mu se mota po glavi :"What does this button do?"
Rockerion is offline  
Old 31.03.2011., 11:09   #3
ja ljude dijelim na slijedeće podvrste:
glup-zao, glup-dobar, pametan-zao i pametan-dobar...
najopasniji je ovaj prvi jer ,osim što je prirodno zao, je i nepredvidiv i teško ga je procijeniti, kontrolirati i obraniti se od njega. može ti u pet minuta upropastit život.
glup-dobar je također vrlo opasan jer ti može nanijeti štetu, a da to primjetiš kad već bude kasno.
to su oni koji uglavnom popločuju put u pakao dobrim namjerama.
npr. glupi roditelji itekako mogu upropastit svoju djecu želeći im dobro na krivi način.
pametan i zao je iznimno opasan, ali njegovo ponašanje ima smisao i cilj i možeš ga skužit i aktivirati obrambene mehanizme...
naravno, ako si dovoljno pametan
oni će to čak i cijeniti na svoj način i neće ti dirati ukoliko mu se ne nađeš na putu.
ovakvi tipovi su posebno opasni za društvo jer vrlo uspješno manipuliraju s one prve dvije skupine. političari su često takvi....
ja sve ove podvrste nastojim zaobići u velikom luku.
sreća što mi preostaje još jedna četvrtina čovječanstva za ugodan suživot
margoth. is offline  
Old 31.03.2011., 12:07   #4
Ne bih rekao da su glupi ljudi najveće zlo ali da su najveći napor za čovječanstvo to bi mogao prihvatiti.
Ja tvrdim da glup čovjek nije onaj tko napravi grešku, nego onaj tko nije sposoban izvući neku pouku iz toga, bez imalo zdravog razuma i mogućnosti zaključivanja. Također tu spadaju ljudi "pametnjakovići" koji zbog svoje objesti ili kojeg god razloga ne žele prihvatiti činjenicu da ako nešto ne funkcionira kako treba bi bilo u redu promijeniti nešto.
U ovu grupu bi još svrstao ljude bez imalo fleksibilnosti u svojim uvjerenjima. Dakle ti ljudi obično zacrtaju nešto u svojim glavama i kad se dogodi neka situacija u kojoj se ta njihova uvjerenja ne mogu primijeniti popit će krv okolini kako su oni najnesretniji i kako je sve protiv njih.
Hiccup is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.