Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2015., 10:22   #41
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
A ja sam ti dokazao da je to loš primjer, jer je ta "država" u stvari bila - siromašna.
Po kojim mjeriima su oni u to doba bili siromašni?
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 10:34   #42
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Čak i wikipedija februarsku revoluciju naziva buržuaskom revolucijom, revolucijom protiv carskog apsolutizma i polufeudalnog sistema u carskoj Rusiji.

Dalje prouči sam, februarska revolucija, oktobarska revolucija, situacija u carskoj Rusiji prije tih revolucija.
Dakle sada nije "feudalno" nego "polufeudalno"?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 10:46   #43
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Dakle sada nije "feudalno" nego "polufeudalno"?
Gle, život je kratak i meni se ne da natezati oko sitnica, pogotovo mi se ne da natezati oko sitnica na forumu.

Pa nismo mi povijesni eksperti za Rusiju 19. tog stoljeća pa da sada moramo detaljno analizirati kako nazvati njeno uređenje, ima li više elemenata feudalizma ili kapitalizma, koliko je bila jaka buržuazija a koliko plemstvo, tko je imao veću financijsku a tko političku moć ....

Ako želiš raspravljati o biti, ok, ako ne želiš za mene je rasprava gotova.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:17   #44
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Gle, život je kratak i meni se ne da natezati oko sitnica, pogotovo mi se ne da natezati oko sitnica na forumu.

Pa nismo mi povijesni eksperti za Rusiju 19. tog stoljeća pa da sada moramo detaljno analizirati kako nazvati njeno uređenje, ima li više elemenata feudalizma ili kapitalizma, koliko je bila jaka buržuazija a koliko plemstvo, tko je imao veću financijsku a tko političku moć ....

Ako želiš raspravljati o biti, ok, ako ne želiš za mene je rasprava gotova.
Rasprave nije ni bilo.
Ti si fakat vjerovao da postoje kmetovi u 1917. i onda se pokušao izvući.

Nisi rekao "seljaci su živjeli gotovo kao kmetovi" nego si rekao ovo;

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Je, bilo je. Ne figurativno nego doslovno.

Knjige iz povjesti u ruke i uči. Prouči kakva je bila Carska Rusija 1917. godine i neposredno prije toga, odnosno kakva je bila prije nego što ju je zahvatila Oktobarska revolucija.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:25   #45
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post

Zapadna Europa 1950-tih, 1960-tih i 1970-tih je imala jako veliki rast u pravima radnika
To je bilo upravo radi postojanja komunističkog bloka. Danas kada je kapitalizam globalan, prava radnika nestaju.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:37   #46
Povijest će pokazati, da nije socijalizam potrošen model, već je to kapitalizam. Narodi istočne Europe pamte što su imali i što su izgubili. Nitko više ne vjeruje u to da je kapitalizam bolji ukoliko nije i sam izrabljivač. S vremenom će se formirati nove socijalističke vlade uz podršku Putinove Rusije.
Crveni ratnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:39   #47
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
To je bilo upravo radi postojanja komunističkog bloka. Danas kada je kapitalizam globalan, prava radnika nestaju.
Točno.

A Sjeverna Koreja ima ulogu Baba Roge. Pa kao što roditelji djecu straše Baba Rogom tako i kapitalističke države svoje radnike straše Sjevernom Korejom.

Koja nema ama baš nikakve veze sa socijalizmom i komunizmom već je obična monarhija. Sa monarhističkom obitelji na čelu.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:48   #48
Da, mala digresija - kapitalizam je neusporedivo efikasniji od socijalizma, tu nema dvojbe, međutim upravo to može uništiti čovječanstvo.

Naime razvijamo se neusporedivo brže nego što nam se razvija svijest pa se lako može dogoditi da uništimo i čovječanstvo i čitav planet.

Bilo bi bolje da nam je razvoj sporiji, svaka generacija živjela bi kvalitetnije a napredovali bi u skladu sa napretkom svijesti.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:00   #49
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Točno.

A Sjeverna Koreja ima ulogu Baba Roge. Pa kao što roditelji djecu straše Baba Rogom tako i kapitalističke države svoje radnike straše Sjevernom Korejom.
Radnici na Zapadu su ionako stalno pritisnuti jer se za posao moraju nadmetati sa Azijskom sirotinjom. Ne možeš konkurirati nekome tko radi za šaku riže.
A tek kada se dogovore sa Kim Jong Unom... U Sj. Koreji su ljudi pravi robovi, tjerat će ih da rade za ništa. Tada niti radnik na Zapadu više neće vrijediti ništa. Bit će to povratak u srednji vijek i robovlasništvo.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:24   #50
Quote:
Crveni ratnik kaže: Pogledaj post
U istočnoj Europi nije bilo gladi i siromaštva kao na Zapadu, živjelo se skromno, ali to je i bit socijalizma. Nikome ne treba previše.
No zato su desetke milijuna izumrli od gladi u drugim socijalističkim eksperimentima poput Kine ili SSSR-a, koji je ipak u istočnoj Europi. No ajde, drago mi je što je barem jedan socijalist priznao da socijalizam znači jad, bijeda, siromaštvo i glad - još to da ti znaš točno koliko komu treba i, naravno, što kome oteti silom jer si ti odlučio da taj ima previše...
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:28   #51
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Jedan od presudnih utjecaja na Istočnu Europu su imali sateliti i satelitski prijamnici. Probijena je medijska blokada, Istok je vidio da truli Zapad nije truo, već sasvim suprotno. Poželjeli su imati isti standard kao i Zapadnjaci.
gledali proizvode hollywooda.
šljokice i sjaj
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:30   #52
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
No zato su desetke milijuna izumrli od gladi u drugim socijalističkim eksperimentima poput Kine ili SSSR-a, koji je ipak u istočnoj Europi. No ajde, drago mi je što je barem jedan socijalist priznao da socijalizam znači jad, bijeda, siromaštvo i glad - još to da ti znaš točno koliko komu treba i, naravno, što kome oteti silom jer si ti odlučio da taj ima previše...
Jednako kao i u kpaitalitičkim odnosno imperijalističkim.

Divotu kapitalizma možeš vidjeti ako pogledaš opijumske ratove.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:30   #53
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
gledali proizvode hollywooda.
šljokice i sjaj
A dobili holivudsku šarenu lažu
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:32   #54
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
No zato su desetke milijuna izumrli od gladi u drugim socijalističkim eksperimentima poput Kine ili SSSR-a, koji je ipak u istočnoj Europi. No ajde, drago mi je što je barem jedan socijalist priznao da socijalizam znači jad, bijeda, siromaštvo i glad - još to da ti znaš točno koliko komu treba i, naravno, što kome oteti silom jer si ti odlučio da taj ima previše...
Pa bit socijalizma je da nema milijunaša i sirotinje, nego da svi žive skromno, ali ugodno. Ljudima pola stvari koje imaju u stvari ne treba, i živjeli bi sretnije i sa manje stresa da imaju manje imovine, a da znaju da uvijek imaju nešto za jesti, krov nad glavom i siguran posao.
Kao što znaju svi koji su živjeli u npr. Jugoslaviji.
Crveni ratnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:38   #55
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
A dobili holivudsku šarenu lažu
je.
gledali proizvode hollywooda,
gledali proizvode katoličke crkve
i oslijepili
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:39   #56
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
gledali proizvode katoličke crkve
i oslijepili
Tko nebi oslijepio od tolikog zlata

__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:40   #57
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
je.
gledali proizvode hollywooda,
gledali proizvode katoličke crkve
i oslijepili
Papa je surađivao sa zapadnim političarima u uništavanju socijalizma. Sam je došao iz socijalističke zemlje i naravno, nije mu se sviđalo što tamo nisu mogli širiti svoju propagandu i mazati oči narodu.
Crveni ratnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 14:12   #58
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
A dobili holivudsku šarenu lažu
Poljska, Slovačka, Češka, čak i Rumunjska imaju veći standard danas nego prije 1989., po svim osnovama
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 14:14   #59
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Poljska, Slovačka, Češka, čak i Rumunjska imaju veći standard danas nego prije 1989., po svim osnovama
Nekad bi svaki Poljak ili Čeh imao približno istu plaću. Danas pojedinci imaju milijune, a neki prose. Statistika laže. Svim tim narodima je drastično pao standard nakon rušenja socijalizma.
Crveni ratnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 17:51   #60
Quote:
Crveni ratnik kaže: Pogledaj post
Nekad bi svaki Poljak ili Čeh imao približno istu plaću. Danas pojedinci imaju milijune, a neki prose. Statistika laže. Svim tim narodima je drastično pao standard nakon rušenja socijalizma.
Po čemu im je standard pao, čak i siromašnijim slojevima?

To nitko nigdje ne tvrdi, pogotovo ne za Slovačku koja je danas bogatija nego ikada u svojoj povijesti
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.