Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 18:26   #1
čamac na prikolici

stavio sam čamac na prikolicu te sada imam veliki pritisak na kuku pa zadnji kraj automobila dosta "sjedi". obzirom da je prednji stup na prikolici koji drži pramac u krajnjem položaju, zanima me mogu li pomaknuti čamac na prikolici 15-20 cm prema natrag te tako više opteretiti osovinu prikolice?
debe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 19:46   #2
Quote:
debe kaže: Pogledaj post
stavio sam čamac na prikolicu te sada imam veliki pritisak na kuku pa zadnji kraj automobila dosta "sjedi". obzirom da je prednji stup na prikolici koji drži pramac u krajnjem položaju, zanima me mogu li pomaknuti čamac na prikolici 15-20 cm prema natrag te tako više opteretiti osovinu prikolice?
Postoji negdje podatak koliko smije biti opterečenje kuke, mislim da se radi o 50-tak kg. (treba provjeriti). Pomiči čamac prema natrag i stavi vagu ispod kuke dok ne nađeš položaj za to dozvoljeno opterečenje. Tada češ morati preraditi prednji nosač da nasjedne na pramac čamca. To sve mora biti kvalitetno napravljeno jer u slučaju kočenja mora izdržati. Druga mogučnost je da maksimalno rasporediš teret ili staviš neke utege pri krmi čamca radi balansa.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:49   #3
Quote:
debe kaže: Pogledaj post
stavio sam čamac na prikolicu te sada imam veliki pritisak na kuku pa zadnji kraj automobila dosta "sjedi". obzirom da je prednji stup na prikolici koji drži pramac u krajnjem položaju, zanima me mogu li pomaknuti čamac na prikolici 15-20 cm prema natrag te tako više opteretiti osovinu prikolice?
Da, obavezno..... ili ako to konstrukcija prikolice dozvoljava, osovinu/-e pomaknuti prema naprijed.
Ali ne previše, na kuki mora biti određeni teret ili će ti prikolica "plesati".
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 01:26   #4
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Postoji negdje podatak koliko smije biti opterečenje kuke, mislim da se radi o 50-tak kg. (treba provjeriti). Pomiči čamac prema natrag i stavi vagu ispod kuke dok ne nađeš položaj za to dozvoljeno opterečenje. Tada češ morati preraditi prednji nosač da nasjedne na pramac čamca. To sve mora biti kvalitetno napravljeno jer u slučaju kočenja mora izdržati. Druga mogučnost je da maksimalno rasporediš teret ili staviš neke utege pri krmi čamca radi balansa.
Ne, ne, ne, ne .. nemoj mu ovo govorit, zajebat će, stavit će previše nazad i onda ga dragi bog ne spasi kod smješno malog udara bočnog vjetra.

Pravilo je da na kuki uvjek bude MAKSIMALNO dozvoljena težina, dakle 50-75 kg, treba provjerit što kažu papiri od vozila.

Evo krasan video što se dogodi:

https://www.youtube.com/watch?v=6mW_gzdh6to

https://www.youtube.com/watch?v=nd-hUX8memY
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 20:16   #5
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ne, ne, ne, ne .. nemoj mu ovo govorit, zajebat će, stavit će previše nazad i onda ga dragi bog ne spasi kod smješno malog udara bočnog vjetra.

Pravilo je da na kuki uvjek bude MAKSIMALNO dozvoljena težina, dakle 50-75 kg, treba provjerit što kažu papiri od vozila.

Evo krasan video što se dogodi:

https://www.youtube.com/watch?v=6mW_gzdh6to

https://www.youtube.com/watch?v=nd-hUX8memY
stavio sam ga nekih desetak centimetara natrag tako da još uvijek imam dovoljno pritiska na kuki.....
kako izmjeriti pritisak na kuku nekom priručnom metodom?
debe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 08:58   #6
Imaš valjda kućnu vagu, pa ju stavi pod rudu dok je prikolica u horizontali.
Ili plati pivu nekom bauštelcu koji "ima u rukama" težinu od 50 kg da sam izmjeri .
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.