Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2003., 11:08   #1
Flert - do koje granice?

Svakome vjerovatno paše osjećaj da se nekome iz okoline sviđa - osmjesi, šale, skrivene misli, piće nakon posla,...
Do koje granice idete u takvim situacijama?
Koja je granica prihvatljiva?
Što po tom pitanju tolerirate svom partneru?
Krafnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 11:12   #2
mislim da nema cvrste granice , tj. da se radi o granici dobrog ukusa

nemam nista protiv da entko moju djevojku smatra lijepom , ali kad pokaze da bi rado zamijenio mene ...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 11:22   #3
Držim se jedne stare mudrosti koju mi je rekla najbolja frebdica:

Bolji je ponekaddobar flert od jednog prosječnog sexa
__________________
I'm back
PIGLOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 12:09   #4
osmjesi i komplimenti, a bez dvosmislenih dobacivanja i nabacivanja - jesu li uopće flert?
odlazak na piće nakon posla - ima pića i PIĆA.

ja volim komplimente, pohvale ili štogod sličnoga kao izraze odobravanja. poziv na piće isto ne smatram znakom nevjere ili prevare partnera ako je izraz želje za druženjem, a ne želje za seksom. piće s malim slovima.
ako je bilo što od navedenog (osmjesi, komplimenti, poziv na piće i dr.) nabacivanje, barenje ili dogovor za seks - onda to ne smatram samo flertom, nego i prevarom.

najviše mi idu na živce likovi koji se stalno nekim idiotskim postupcima nabacuju. npr. prebacivanje ruke na leđa ili ramena, ovlaš dodirivanja ruke ili noge i sve to u nekim razgovorima. dovedu te u idiotsku situaciju da znaš da te šlataju, a ako glasno reagiraš sigurno bi se snebivali i tvrdili da je to dio normalne gestakulacije.
ja bi mu tada najrađe slučajno cipelu šutnula u prepone, ali obične grčevito tražim odstupnicu.
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 12:19   #5
Quote:
zg_sash kaže:
nemam nista protiv da entko moju djevojku smatra lijepom , ali kad pokaze da bi rado zamijenio mene ...
Priznajte da ste ljubomorni, kad vam netko pogleda djevojku i uputi joj kopliment, odmah mu nudite usluge svog zubara!!!!

nemam ništa protiv flerta dok je u granicama "flerta" i ne vrijeđa nikoga!!!
Pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 13:04   #6
cak nisam ljubomoran , stvarno
na kraju krajeva , odluka hocu li biti varan , ne ovisi o meni i mojoj "paznji" nego samo i iskljucivo o mojoj curi
a njoj , zajedno sa mojom ljubavi pripada i moje povjerenje

dio na koji iskezim zube je onaj u kojem netko sa strane misli da moze nakon necega ugodnog (komplimenta npr) preci dalje na nabacivanje
cak i tu ostavim curi da odluci hoce li prihvatiti ili ne
ako ne , sorry , tu nastupa moj dio i onda ide preporuka za zubara , kirurga a ako treba i proteticara
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 14:47   #7
flert

Čuj, čim krenu sa komplimentima i "osmjesima", vjeruj mi, već bi te zamijenili da mogu. Ljepo od tebe što prepuštaš curi da odlučuje do kud ide, ima hrpa manijaka koji na sami pogled skaču, ne stigneš se ni sama obranit on je već u klinču.
No te zajedničke kavice iza posla i slična sranja, sve to vodi prema nečemu višem ako je iz flerta krenulo. Ne pričamo tu o kavici iza posla koja je vezana za poslovne razgovore, jel tak!? A ti tipovi koji te kao slučajno šlataju, uz nevinu spiku, zlo mi je od tih. Kad držiš odstupnicu - uobražena si, ak dozvoliš - ne staju dok te ne isprepipaju do besvjesti. Za mene je bezazleni flert smo škicanje, ništa dalje od toga. Čim priđe i započne razgovor - bjež! Prilika čini lopova
__________________
Blondy
Blondy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 14:50   #8
Quote:
PIGLOO kaže:
Bolji je ponekad dobar flert od jednog prosječnog sexa
pokora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 15:01   #9
.....eto pricica iz zivota.....

...........mjesto radnje: tramvaj (ha, nije disco-klub!)...........

ja sa svojim zlatom, on (drugi neko) plazi i ljubi "svoju djevojku".......izmedju poljubaca gleda u mene............i onda mi prvo namigne, zatim stize i pusa na daljinu, ja ostanem frafirana, moje se zlato okrene, a on ............blazeni smjesak na licu........
........mislim ja, krivo sam vidjela, haluciniram, luda baba, no........opet on istu kozu dere, s njom se progura kroz tramvaj do nas, ponovno je "davi" i meni salje poljupce i vruce poglede.........ja ga bijesno osinem pogledom i dalje ga ignoriram.......kada evo ruke na mojem laktu.......odgurnem ga i mi sidjemo............jer je i to bio flert istina, u cetvero ili kako se to racuna, mislim u njegovoj glavi?
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 15:07   #10
Re: .....eto pricica iz zivota.....

Quote:
oona kaže:
kako se to racuna, mislim u njegovoj glavi?

Pacijent..........definitivno!!!!!
Pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 15:18   #11
huuuh
znas li ti razliku izmedu flerta i napastovanja ?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 15:18   #12
Re: .....eto pricica iz zivota.....

Quote:
oona kaže:
...........mjesto radnje: tramvaj (ha, nije disco-klub!)...........

ja sa svojim zlatom, on (drugi neko) plazi i ljubi "svoju djevojku".......izmedju poljubaca gleda u mene............i onda mi prvo namigne, zatim stize i pusa na daljinu, ja ostanem frafirana, moje se zlato okrene, a on ............blazeni smjesak na licu........
........mislim ja, krivo sam vidjela, haluciniram, luda baba, no........opet on istu kozu dere, s njom se progura kroz tramvaj do nas, ponovno je "davi" i meni salje poljupce i vruce poglede.........ja ga bijesno osinem pogledom i dalje ga ignoriram.......kada evo ruke na mojem laktu.......odgurnem ga i mi sidjemo............jer je i to bio flert istina, u cetvero ili kako se to racuna, mislim u njegovoj glavi?
on uz živu curu u zagrljaju.
ti uz živog dečka pokraj sebe.
on namiguje, progurava se do tebe i nitko od vaših partnera ne skuži????????????????
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 15:22   #13
Nije problem u flertu kad je samo znak pažnje i kompliment. Smatram da je i meni i dečku nedopušteno očijukati bilo s kime. Ono što ću uputiti nekom dečku ne bi smjelo biti ništa više od lijepih riječi ili pogleda koji bi uputila prijateljici ili npr. rođaku. Flert možda ponekad izleda privlačno ali u njemu nema ništa istinski lijepog, to je samo podražavanje nečijeg ega i hormona.

Da se razumijemo, nije problem ako pogledaš nekog, to je normalna stvar, donijeti sud o čovjekovom karakteru, intelektu pa tako i tijelu (pogotovo kad je izloženo sa svim detaljima). No pitanje je što ću učiniti kad nekog takvog vidim, hoću li samo komentirati (u sebi ili nekom drugome) ili već imam viziju što bi s njim mogla raditi. Takav način nije fer ni prema mom partneru, a ni prema tom čovjeku kojeg sam svela samo na objekt svog zadovoljenja pa makar samo u svojoj glavi.
 
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 15:23   #14
OONA, slažem se s Pink, stvarno Pacijent.
Ali šta ako ste uizuzetno sretnoj vezi ali upadnete u flert s nekim i ne toliko odbojnim osobama. Gdje stanete? Kada je previše (da li onda kada počnete razmišljati intenzivno o toj osobi)?
Kako reagirate kad Vaš dragi odlazi na piće s kolegicom koja se pali na njega, a i njemu to paše, iako vas voli?
Krafnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 15:28   #15
Re: Re: .....eto pricica iz zivota.....

Quote:
mudrica kaže:
on uz živu curu u zagrljaju.
ti uz živog dečka pokraj sebe.
on namiguje, progurava se do tebe i nitko od vaših partnera ne skuži????????????????

........ja nikada ne bih rekla ili prokazala svom zlatu ni takvu ili slicnu situaciju.........mama me ucila da sve rjesavam sama........zato smo i sisli tri stanice ranije.........da ne pruzam "pacjentu" mogucnost za daljnje eksponiranje......
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 15:38   #16
da netko stavi ruku na moju curu , poznavali bi ga ubuduce pod nadimkom "cunj"

flert je nesto lijepo i svima drago , ima blago pikantni okus i pohvala je ljepoti i /ili visprenosti osobe
ova situacija iz tramvaja je nesto sasvim drugo i tvoj decko bi te trebao nauciti kako da uz smijesak lomis prste na takvim rukama
ili da njemu pokazes kaj se dogada pa nek on to rijesi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 21:08   #17
Quote:
Krafnica kaže:
Kako reagirate kad Vaš dragi odlazi na piće s kolegicom koja se pali na njega, a i njemu to paše, iako vas voli?
Čitam ja i čitam kad odjednom ugledam upravo ono pitanje koje sam ja htjela postavit.Krafnice
Pa ako dozvoliš ja bi ga malo proširila,dakle-Što bi napravili, poduzeli tj. općenito kako bi reagirali da vaš dragi/draga povremeno ili redovito nije bitno, odlazi na kavice sa svojom-im kolegicom/kolegom s posla za koju/kojeg čak i on/ona recimo prizna da dotična/dotični trza na njega, ali unatoč tome njegova/njezina reakcija bude nešto u stilu "Ma nemaš brige pa znaš da ja nju/njega ni taknuo nebi, pa vidiš na što to liči..."
Dali bi vjerovali da netko može biti sljep pored očiju i istovremeno održavat kolegijalne kavice, a da pritom ni na trenutak spomenutu osobu ne promotri na način na koji je promotrio vas kad ste se sreli??
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 21:51   #18
Quote:
cicamaca kaže:
Čitam ja i čitam kad odjednom ugledam upravo ono pitanje koje sam ja htjela postavit.Krafnice
Pa ako dozvoliš ja bi ga malo proširila,dakle-Što bi napravili, poduzeli tj. općenito kako bi reagirali da vaš dragi/draga povremeno ili redovito nije bitno, odlazi na kavice sa svojom-im kolegicom/kolegom s posla za koju/kojeg čak i on/ona recimo prizna da dotična/dotični trza na njega, ali unatoč tome njegova/njezina reakcija bude nešto u stilu "Ma nemaš brige pa znaš da ja nju/njega ni taknuo nebi, pa vidiš na što to liči..."
Dali bi vjerovali da netko može biti sljep pored očiju i istovremeno održavat kolegijalne kavice, a da pritom ni na trenutak spomenutu osobu ne promotri na način na koji je promotrio vas kad ste se sreli??
Ja vecinom radim s muskima i ove su kavice svakodnevna stvar.
Pricamo o filmovima, ogovaramo nadredjene, cerekamo se do mile volje.
Kad bi nas netko iz daleka gledao rekao bi : ovo flertuju ali istrina je da mi samo imamo good time i da se svatko poslije vrati doma svome partneru.
Moja je teorija da ti razliciti ljudi na svijetu mogu ponuditi razlicite stvari - a i ti njima isto..
Sto bismo radili bez prijatelja i srodnih dusa, pa ne bi nas uopce bilo!
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 22:19   #19
Re: Flert - do koje granice?

Quote:
Krafnica kaže:
Svakome vjerovatno paše osjećaj da se nekome iz okoline sviđa - osmjesi, šale, skrivene misli, piće nakon posla,...
Do koje granice idete u takvim situacijama?
Koja je granica prihvatljiva?
Što po tom pitanju tolerirate svom partneru?
Pa sad na svakome se po njegovim reakcijama vidi da li je "up for it" ili nije..
Samo jednom mi se dogodilo da mi je stvarno bilo "vruce"..
Tip mi je bio kolega i non stop me je bockao, na svaku sitnicu koju bih rekla ili bi na sastanku kad bih nesto izjavila rekao u sali "jesi li sigurna?".
Na emaile mi je odgovarao samo sa upitnikom samo ili bi sastanak zapocinjao "ja bih danas predlozio da ona007 ..onda bi stao i poceo se smijuljit i onda bi se svi mi poceli smijat..
I svi su znali za to fala bogu ali i ja sam sama sve te njegove upadice bacala na salu.
Neki bi mu dobacili nesto u stilu "ona je udana" no to njega nije bas tangiralo..
Ne znam bas da li je on te stvari imalo duboko prezivljavao jer ako je onda je to tuzno - vise volim mislit da nije..
S vremenom ja sam se navikla na njega i njegove upadice i bilo bi mi cudno ako ih nema. U stvari pocelo mi je i smetat ako ih nema..
E tu se javio problem. Pocela sam uzivat u njegovom drustvu, cesto smo izlazili i drzili se svi skupa onako coporativno.
Jednom smo svi skupa bili na nekom seminaru u drugom gradu i svi naravno u istom hotelu.
Bila je to zanimljiva vecer i ja sam se skoro zaboravila ali srecom ipak nisam...toliko da poslije zazalim..
Sjecam se slijedece jutro za doruckom on je bio vrlo ozbiljan i poslije tog dana rijetko mi se obracao.
Ubrzo sam napustila taj posao i nikad ga vise nisam vidjela.
Tu sam naucila veliku lekciju u zivotu ali ipak svi smo mi ljudi od krvi i mesa i nikad ne mozemo predvidjeti kako cemo reagirati.
Sto se tice partnera ako bi mu se ovakvo nesto dogodilo mislim da bih bila u stanju razumit.
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 01:56   #20
sve dok ne zeli zamjenit samnom je o.k. ali ako zeli onda cu da mu jebem majku sto puta:2up:
dr. Zoidberg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.