Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 21:32   #41
Quote:
Daj @Vampir, po tebi svi koji su se nakon tebe rodili su šmrkavci i balavurdija koja nema pojma i kad tvoje generacije više nebude, svijet će propast, jel tak?


U jebo te , pa ja sam totalno omašio .
Uz ovakve znalce svijet je zasigurno u dobrim rukama . Tu nema nikakve sumnje . Da sam znal da si takav kapacitet znanja obraćal bi ti se sa dužnim poštovanjem . Sad mi je čak žal kaj sam te nazval običnim kovačem . ( isprika svim kovačima ) . Veliš .. mehanika , bijela tehnika , rtv ? Svaka čast .
Majke mi ja ću se ranit .
Možda svijet ne ode u kurac jerbo se takvi utope u masi . Al na nivou naše mjesne zajednice od 4 milje življa takvi su živa opasnost .



Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 22:22   #42
Nemoj se ništa ranjavati i bacati kroz prozor sa nebodera jer već će tebe ionako politika dokosuriti. Danas se vodi borba koliko je tko otporan na svakodnevna sranja.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 22:34   #43
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Hajde promjenit napuhani kondenzator i skinut kakav tranzistor..

Ali volio bi te vidjeti kako radiš reballing ili razlemit čip sa 100 nožica.. ili uopće da napraviš dijagnostiku takvog uređaja treba ti malo jače znanje od očitavanja oma i zujalice.
Ne, nikad nisam odlemljivao SMD čipove poput EEPROM-a sa instrument table ili SMD čipove sa televizora, danas se više niti ne proizvodi PCB u THT izvedbi pošto je preskupo, sve se radi u SMD pošto je jeftinije i ne treba ljude koji će gurati elemente kroz rupe na PCB. Evo sutra moram sa novog novcatog HDMI preklopnika odlemiti HDMI SMD konektor sa PCB ploče, pošto mi je to jednostavnije nego vraćati u dućan i čekati 10 dana novi.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 07:18   #44
Ma dobro to su kucne igrarije. Danas se tiskane ploce rade i u 7 slojeva vodica pa ti popravi nesto. A sve je na smd-u kako kazes.
Poanta je da treba postivati svaciju struku,uvijek ima neki detalj koji amateru promakne zato trebas i dat koji put majstoru da te oguli kao i u ovakvim slucajevima.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 10:37   #45
Boschov ECU motora prije 25 godina je već bio u 3 sloja PCB.
Ja sam samo rekao da vešmašinu mehaničar može popraviti svaki, kućni majstor već donekle ovisno koliko je sposoban. Misliš da serviseri popravljaju pumpu za vodu ili programator...vraga, popravljaju modularno, samo namontiraju novo i naplate, a često pokvare nešto drugo što je do tada bilo ispravno.

Tko kaže da sam ja sveznadar, kad je nešto komplicirano što neznam, googlam, čitam, pitam meštre ili po podforumima, ne preseravam se da sve znam, nekad i pogriješim, ali na kraju sve riješim iako nekad ispadne skuplja škola. Najlakše je kupiti novo ili dati nekome drugom da se koprca, tako ništa ne naučiš ako imaš volje. Bitno je da te zanima i imaš volju, onda možeš sve ako imaš alata, jedino se @Vampir rodio pametan, on sve zna i nedaj bože da mu netko par godina mlađi soli pamet jer to mu je uvreda.

Zadnje uređivanje PREDSJEDNIK : 16.08.2017. at 11:02.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 19:50   #46
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
@Vampir rodio pametan, on sve zna i nedaj bože da mu netko par godina mlađi soli pamet jer to mu je uvreda.


Upravo tako . Onog trenutka kad mi šmrkavci budu fore prodavali u mehanici batalim posao i kopačke ( kopita ) idu na klin . A kak trenutno stvari stoje i vjeruj mi mogu birat di hoću i kaj hoću delat Klin bu dosta pričekal na moja kopita . E vidiš to je bitna razlika između nas . Ja od svog znanja i posla zarađujem i više nego dovoljno . Sa takvim stanjem stvari mogu si dozvolit da bahato sve svoje aparate poslat na servis . Isto tako remen na skuteru iz principa neću mjenjat sam nego ga pošaljem na servis . Jesnako tako svoju štilovu flaksericu pošaljem u samoborsku na servis . Daleko od toga da ja to neznam ili nemogu složit . Ali posto moj dan u radioni pokrije par njihovih ne vidim razlog gubljenja vremena . Svako odradi svoje i svi sretni i zadovoljni . Svi oni koji me poznaju a pozna me osobno dosta ekipe sa ovog foruma i znaju da je to tak i da ne lažem . Vidiš ako si pak fukara besposlena A po vokaciji priučeni kovač prirodno je da grebeš za svakom šljakom i drhtiš za lovom .Vidiš , krivo radiš . Trljaš po svemu a kurca znaš . Na kraju od sve muke pojma nemaš ni o čemu . Od sveg znanja neznaš ništa . Moš ti mjenjat kondove i programatore na renesansnim pretečama perilica . Zakaj renesansne preteče ? Zato kaj su tvoji programatori prošlo svršeno vrijeme . Danas za upravljanje radom perilicoe služe zasebne elektronike . programatori papa . ( provjeri ako meni ne vjeruješ ) . E vidiš te iste elektronike netko prije montaže treba isprogramirat . ( kaj ? Sad se malo čudiš ko pura dreku ? )
Lele . Nego kak ih to ti programiraš ? Zini golube jer odmah imam podpitanje za tebe . Lcd , plazme i slično neću ni komentirat .


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 21:51   #47
Točno si rekao da su mi perilice stare 20+ godina, ovu koju sam zadnju popravljao je stara 30 godina, možda i više. Da, programatori su mehanički jer se tada to tako radilo, danas su digitalni sa čipom i opet ti je to sve isto pošto elektronika preko releja ukapča komponente isto kao mehanički kontakti starih programatora. Da si dam truda, nabavim shemu, nabavim novu digitalnu komandu, bez problema je pripašem na 30+ godina staru vešmašinu.
Ista stvar sa štednjacima, svi novi su digitalni i opet se svi grijači ukapčaju putem elektronike preko releja.

Što se tiče flakserica, da čujem što je to toliko komplicirano na njoj da si morao nositi majstoru?! Ovo proljeće sam svome ocu morao slagati flaksericu jer ju je pametnjaković držao uključenu i skurio joj je motor, a glava je zablokirala od smeća i korozije.

Moped skuter nemam, ali nije puno kompliciraniji od motorne kosilice, tako da neznam kog si ga vraga nosio na servis, nisi frizer da se moraš kod frizera ići šišati. Skuter ti je motorna kosilica sa mjenjačem.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 22:43   #48
Lepi , ne kužiš ti kaj ja tebi pokušavam reć. ? Svatko od nas prema svome znanju i sposobnosti naplaćuje svoje vrijeme koje je potrošio za odradit nekakav posao . . Nije stvar u tome da li ja i ti znamo ili neznamo popravit nesto . Stvar je u vremenu koje ima svoju cijenu . Ako imaš previše posla a isti možeš kvalitetno naplatit nije prirodno da se zajebavašsa flaksericama , skuterima ,perilicama i šta ja znam čime sve ne za nikakve novce . Ja si nemogu dozvolit takav luksuz prtljanja po takvim stvarima . Trenutno sam u hr . Dosta vremena radim u it . Svoje znanje sam doveo do određene razine koja se da kvalitetno naplatit i ovdje i vani . Nemam potrebu da slobodno vrijeme ( kojeg imam jako malo ) jeftino prodavat .


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 23:45   #49
Pa meni je to sasvim logično, ako radiš posao koji donosi više para nego što košta popravak, naravno da ćeš raditi taj posao a nešto pokidano prepustiti drugome.
Malo zamagljuje pogled što je većina je poslova koji traju 8 sati pa si ostatak vremena slobodan, ali neki ljudi rade i imaju mogućnost raditi (zarađivati) i puno više od tih 8 sati.
Ja isto volim što više toga pokušati sam popraviti ali to je skoro uvijek zbog nastojanja uštede novca. Da zarađujem dovoljno da ne moram pretjerano misliti na financije, rijetko kad bih se latio prtljati po nečemu..
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 00:35   #50
A zakaj bi dal drugome ako mogu sve sebi, uostalom faraoni su nosili svoja bogatstva u grobnice...

Samo dolazak servisera u kuću ti je već nekih 150KN, a da nije niti počeo raditi i računati rezervni dio.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 01:09   #51
Ti i dalje ne kužiš?

150 dolazak, 150 ruke, 150 dijelovi. 450 kuna za nešto iskeširaš kaj si mogao samo popraviti? Glupo zar ne?

Ne, nije glupo ako za to isto vrijeme zaradiš 1000 kuna. A ako sam popravljaš ne zaradiš 1000 kuna.

To ti vamp hoće reći.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 02:00   #52
Ne, ništa ne shvaćam. Popravak me dođe 5 minuta posla, od tih 5 minuta 4 minute sam skidao stražnji poklopac i vraćao ga nazad i ukapčao mašinu nazad na vodovod i brisao pod, zamjena kondenzatora 20-30 sekundi. Više sam izgubio vremena do trgovine, 30km do Rijeke i 30km nazad.
Nisam do sada imao dnevnicu 1000KN, @Vampir vjerojatno ima. Svatko svoje opravdava...
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 09:46   #53
Koje ludilo. Ako ti se da i imaš volje šarafi. Nemožeš sve kroz novac gledati.

Pa ja nebi nekome popravak zuba naplatio 1000kn da radim sat vremena u komadu.
Jebate takve satnice pa šta će nam pored toga EU i rad u njemačkoj.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:25   #54
Volje imam, a i zanima me što se to unutra pokvarilo i kako to funkcionira, sigurno neću otvarati ispravne uređaje. Novac mi ne igra ulogu.
Osim toga oni misle da ja 365 dana u godini rastavljam jedno te isti uređaj i da potrošim svo slobodno vrijeme, a ova vešmašina na moru mi je sada prvi puta u 30 godina riknula zbog kondenzatora, u Zagrebu mi je u 25 godina riknula jedno 3-4 puta, flakserica je riknula tri puta u svojih 10-15 godina (2xnaponska žnorica, 1xmotor (motor nošen na viklanje rotora), usisavač kineski jedanput (komutator rotora motora raspale se kontaktne lamele, motor nošen na viklanje rotora), televizori svi su se bar jedanput pokvarili, flekserica stator (to sam sam viklao), biaks potenciometar regulatora, mikrovalka, kompjutori, šaltere po kući, antene, elektronika, pipe i vodoinstalaciju i gluposti da ne nabrajam...ali nije to svaki dan, uostalom i sam znaš kad se nešto u kući pokvari koliko je to često, možda u prosjeku svake 2 godine rikne nešto u kući od uređaja, a nekad ti se sve od jednom pokvari, pa 5 godina ništa.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.