Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2017., 18:04   #41
Quote:
gigra kaže: Pogledaj post
Ma kurac nije tehnologija kriva, uskoro ćemo se jebat sa robotima a ne međusobno.
a gle, zene imaju vibratore vec neko vrijeme pa nit je svijet propo nit su se prestale jebat s nama zbog njih.
tjuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 20:25   #42
Quote:
Trupina kaže: Pogledaj post
Prica o savrseno sretnim majkama troje djece bez dana radnog staza nema puno.
Naravno, kad takve teško da su "savršeno sretne", pogotovo u Hrvatskoj.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 20:27   #43
Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
Pa ovo je strašno!
I zato što si ti živio bez ljudskih prava, moramo i mi? Zato što su tebe guzili, moraju i nas?
Ne hvala, ne želim život moje bake, da budem ponižena, potlaćena domaćica koju nitko ne pita za mišljenje!
Želim slobodu, raditi ono što volim, odlučivati i trošiti SVOJE novce kako ja želim!
Previše sufražetkinja je dalo svoje živote za ženska prava da se ženu prestane gledati kao kravu koja porađa i daje mlijeko!

Ja sam žena koja imam snove, ambicije i prije svega pravo nad svim pravima; a to je pravo o slobodi odlučivanja i izbora koje svatko treba imati. Želim putovati, čitati, istraživati, tragati za smislom života, iskusiti sve što mi život nudi. I da, želim biti majka, ali samo jednom djetetu (ionako nas je 7 milijarde, previše!) i ne želim posvetiti svoj život samo odgoju, već ostvarivanju sebe u punom smislu. A tebe može biti sram što na lijep način ideš spuštati ženu na razinu životinje.
No opet, kao što je Voltaire rekao, borit ću se za tvoje pravo govora, makar bio u krivu. To je tvoje pravo, baljezgati takve gluposti. Samo se mogu nadati da ćeš se jednom opametiti.
Bravo djevojko, čestitam ti na tvojim razmišljanjima!
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 21:08   #44
Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
Smatram da je ova tema dosta zanimljiva za diskusiju, no nitko ju nije postavio pa ću ja .

Radi se o današnjoj mladeži.
...
Zanimljiva tema. Ovo što si opisala mi zvuči gotovo nepojmljivo jer sve moje frendice, frendovi, i ja skupa s njima, imamo dosta burnu ljubavnu prošlost (i sadašnjost ), te sam dosad imala dojam da je današnja mladež poprilično droljasta u odnosu na to kakve su se ljubavne priče odvijale u prošlosti. Cure se non-stop naslikavaju u naguženim pozama sa sisama do nosa, frajeri bez pardona šalju slike svog kurca u inbox, ekipa se masovno opija vikendom i seksa se s kim god stigne... Rekla bih da je to stvar društva u kojem se krećem ali nije, to je nešto što znam i primjećujem da se dešava i dalje od moje neposredne okoline.

Ovo mi je prvi glas da su ljudi masovno nevini u 20-ima i da nikad nisu imali vezu.
MeeraBai is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 23:17   #45
Quote:
MeeraBai kaže: Pogledaj post
Ovo mi je prvi glas da su ljudi masovno nevini u 20-ima i da nikad nisu imali vezu.
Glavno da se sačuva 'netaknuto djevičanstvo', makar pomoću analnog sexa, ako nikako drukčije.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 00:12   #46
Kao što je netko napisao, danas se kažnjava prosječnost. Odeš na narodnjake među klince i vidiš da tamo par alfa mužjaka jebava par alfa ženki. Ostali nula bodova. Moj dojam
rintintin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 00:30   #47
ja znam jednog dečka, frajer zgodan do bola, on u ranim 20tima i pitam kak to da si singl, a on meni "da su cure skupe i da bu on radije lovu potrošil na sebe"
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 01:03   #48
Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
Smatram da je ova tema dosta zanimljiva za diskusiju, no nitko ju nije postavio pa ću ja .

Radi se o današnjoj mladeži.
S jedne strane imamo tv, internet, sve nekakve kurve i kurvaroši, otvoreno pričaju o sexu, spavali su s 5, 10, ponekad i više ljudi ovo, ono...muškarci se žale da nema više čednih žena...Feministice su sve uništile bla, bla.


S druge strane, imamo stvarni život.
Moji prijatelji i prijateljice, kolege na faksu, susjedi, susjede...Većinom su ljudi u ranim 20im, većinom jako zgodni, drže do sebe, pametni, obrazovani...međutim, 90% njih su nevini. I dečki i djevojke! Pa čak do te mjere da se nikada nisu poljubili.

Teta mi se žalila kako moj bratić, poprilično zgodan student od 23 godine, samo izlazi s frendovima u kino i igra igrice doma. Da uopće ne izlazi u klubove niti je ikada imao curu, kao ni itko iz njegove ekipe te me pitala jel to tako danas normalno, zatim je nadodala kako je ona u njegovim godinama svašta nešto eksperimentirala i potpuno se drugačije ponašala.
Ja se smatram pripadnikom te skupine, (osim ovog 'jako zgodni' jer je to relativan pojam, a sebi bi na izgled dao 7-8/10, makar je sve to nemoguce odredit zbog manjka povratnog feedbacka od suprotnog spola pa realno niti nemam pojma)

Čovjek radi ono sto voli, tj. izvukao je najbolje sto moze iz svoje okoline. Sto ce tocno radit u klubovima osim opijat se i barit ljude koje ne poznaje? Osim toga, njegova ekipa također ne izlazi u klubove (vec rade nesto drugo), pa prema tome s kime da tocno tamo ide?

Quote:
Ja nisam znala što točno reći jer sam osobno u vezama od 16. godine, no razumjela sam na što mi se teta žali. Vječito sam imala dečke na duge staze i često puta me živciralo što ne mogu pričati o nekim intimnim stvarima s curama oko mene jer ih one jednostavno nikada nisu proživjele!
Ispravi me ako grijesim, ali po ovome ispada da nisu bila nikad dulje potpuno solo od godinu dana?

Bas mi je zao sto nisi imala s kime pricat o intimnim stvarima. Mnogi i mnoge nemaju, a ono sto ne shvacas je da mnoge ekipe koje imaju 'iskusne' skupine ljudi i dalje ne raspravljaju previse o tome jer je takav nacin otvorene komunikacije jos uvijek nesluzbeni taboo.

Quote:
Teme o kojima frendice pričaju su faks, "zločeste" cure koje ih ogovaraju, serije, ukoliko su religiozne (što je isto često) o crkvenim okupljanjima...doslovno se njihove teme ne razlikuju od tema curica od 12, 13 godina.
ili vas odnos jednostavno nije na razini potrebnoj za komunikaciju koju ti ocekujes. Imam takvu ekipu gdje se obicno raspravlja o 'istim' stvarima, a to je zato jer bez obzira na to koliko mi bili bliski, opet to nije na takvoj razini kakvoj treba biti zbog cinjenice da zapravo svako 'zivi svoj zivot' , a druzenja mu dodju vise kao neki desert.

Quote:
Prije sam smatrala da su možda problem dečki jer su većinom danas razmaženi, boje se odbijanja, dosta su latentni, čak i dosadni. Boje se pitati curu za vezu, a kamoli nekakav opušteni FWB odnos.
Smiled stavi umjesto 'decki' rijec 'cure' i pitaj se sto je blize istini. Salu na stranu, ijedno i drugo prolazi, jer je problem u ljudima opcenito.

Quote:
Mladi iz svih dijelova Hrvatske nisu ništa različiti. Znači, ljudi u 20im godinama bez ikakvog ljubavnog iskustva!
Nakon toga sam se pomirila s tim te rekla samoj sebi da je slika s TV-a samo show i marketing, a zapravo su Hrvati jako konzervativni ljudi koje baš i ne zanima sex ni ljubavni odnosi (ili bar nas milenijalce, razmažene generacije rođene 90ih ).

I onda se dogodilo da sam se dogovorila s jednom od tih frendica da se nađem kod nje u stanu jer je sama doma. Živimo jako blizu te se tako često viđamo preko ljeta.

Sjele smo u njenu sobu, ona je rekla da ima nekakav liker pa smo ga otvorile i počete piti. Na početku je razgovor bio opušten, o ispitima, faksu, roditeljima, glupim frendicama, bla, bla. Da bi se ona nakon toga otvorila i pitala me što nije u redu s njom. Pitala sam ju na što točno misli. Cura je prezgodna, pametna, uspješna. A ona je rekla: "Znaš da ja nikad nisam bila ni u kakvoj vezi?". Ja sam ju začuđeno pogledala i na to rekla: "Pa mislila sam da ti vezu ni ne želiš, pokušala sam ti srediti s ovim, onim...nisi htjela." Ona je odgovorila: "Pa dobro, znam da jesi, ali...ni jedan od njih nije bio baš moj tip, a nisam htjela biti s nekim samo radi iskustva...mislim jesam, ali... da sam pristala biti u nekoj opuštenoj vezi, to bi se pričalo po cijelom gradu i svi bi znali s kim sam bila, a to bi možda smetalo drugim dečkima s kojima bih htjela biti...danas diskrecija ne postoji. A oni s kojima sam ja htjela biti, mene ni ne gledaju...znaš i sama."
Ovo je jedan od razloga zasto sam rekao da slobodno mozes zamijenit 'decki' sa curama' u onoj recenici.

Komplicira previse, jebala bi se a da ne udje. A ona sigurno zna da ju ne gledaju? Je li probala ona mozda napravit potreban korak? Nije.

Nesigurnost, umisljenost, kalkulacije, izlike, inertnost - you name it.

Quote:
Meni tu više stvari nije bilo jasno.
Prvo, tipovi muškaraca u koje se ona zaljubljuje uopće nisu nekakvi frajeri, već mutavi geekovi koji se pale na star warse i sl. Meni je žao što im ona uopće daje na važnosti i ne kužim kako se točno zaljubljuje u njih.
Nisam znao da si 'mutavi geek' ako volis star wars fransizu - gdje svakako treba spomenut cinjenicu da je zadnji film dostigao zaradu od 2 milijarde dolara - ukupno treci film u povijesti koji je dostigao tu cifru na box office-u ( da se razumijemo ja nisam neki star wars fan i ne igra mi neku ulogu u zivotu, ali s obzirom da sam dobro informiran o nekim stvarima smatram da ti treba napisat par kratkih crtica o tome kako pricas gluposti)

Primjerice, fraza 'zao mi je sto im ona uopce daje na vaznosti' je bezobrazna, jer ti niti ne poznajes te ljude, a ocigledno nisi ni dobro informirana o nekim stvarima ako smatras one koji vole SF 'mutavim geekovima'.

Ali reci ti nama, ako su ovi decki mutavi geekovi, kakvi su to 'frajeri' koje ti opisujes?

Quote:
Primjera radi, družila se malo s tipom u kojeg je baš bila zacopana, na kraju prizna da joj se sviđa, a on kaže da ona njegov tip!? Ona je 10, a on jedva 5. No, dobro. Možda je lik gey.
Ako ti tako kazes.

Quote:
Drugo, nije mi bilo jasno o kakvoj ona (ne)diskreciji priča.
Na to moje pitanje, rekla mi je da ona često mašta da se situacije iz serija događaju njoj, primjerice da uđe u nekakav kratki odnos s bratovim frendom, sa starijim muškarcem, profesorom...Ali se ne bi nikada usudila tako nešto napraviti zbog osude društva.
Nema nista goreg od uvelicavanja onog sto vidis u americkim trash serijima... super da se ona ne bi nikad nista usudila a ocigledno to zeli jako, puno vise nego sto ti i ja mislimo. (opet se vracamo na onu recenicu - decki/cure izmjena)

Quote:
Nakon što je to rekla, meni nije bilo dobro.
Ni meni, vjeruj mi
Quote:
Ne zbog njenih perverznih maštarija, nego što sam ja bila sigurna da je ona frigidna cura koju zanima samo crkva i faks te kad mašta o muškarcima, mašta samo o princu na bijelom konju. Cura mi je susjeda i poznajem ju od malena. No, kako se kaže: in vino veritas .
To sto si ti bila sigurna, a ispada da nisi mogla bi dalje od istine ti pokazuje da je svasta moguce.

Quote:
Uglavnom, sve u svemu, postoji začarani krug nesposobnih žena i muškaraca koji imaju skrivene želje imati veze, avanture, iskustva, ali ih nemaju..možda se boje etiketa, vezanja, nesigurni su...ne znam što je točno problem, samo znam da je to jako često i čudi me da nitko o tome baš ne priča; o nevjerojatno konzervativnom ponašanju današnjih mladih, ne svih, ali više od polovice sigurno.
Brkas nesposobnost sa 'nemogucnost'. Da doista postoji taj fenomen nesposobnosti, no postoji i ona druga stvar o kojoj se jos manje prica od nesposobnosti, a radi se o tome da ako nisi okruzen 'pravom' ekipom onda ce ti kontakt s novim ljudima bit onemogucen, a time i prilike za ozbiljnije odnose.

Quote:
Kroz čitavu povijest, vodili su se ljubavni ratovi, mladi su bili razuzdani, čak i nevjerni. Što se dogodilo da se danas ljudi toliko boje prići jedni drugima? Boje se da su drugi ljudi licemjerni, nepovjerljivi, bezobrazni...Kao da je došlo do velikog otuđenja u društvu, koje se najviše vidi na mladim ljudima. Možda zbog internetskih medija, a možda zbog nečeg desetog.

Pitanje na kraju: Gdje je problem i kako ga rješiti? Zašto je toliko velikom broju današnje iznimno kvalitetne mladeži tako teško stupati u odnose, koje očito žele? Je li problem u muškarcima? Ženama? Mediju?
Da se razumijemo nacelno postoji problem, ali ti po ovome napisanome bas nisi dobro upoznata s materijom.

Prvo fraza 'iznimno kvalitetna mladez' je utopija i ne znam otkud si to izvukla. Ne mogu sa sigurnoscu pricat za razvijene drzave, no u Hrvatskoj je to cista fikcija.
- Mladez nikad nije bila jadnija kad se gleda intelektualni nivo, ( dokaz ti je ovaj igrokaz od nedavno s drzavnom maturom iz matematike gdje ekipa ne zna rijesit zadatak za dijete od 10 godina )a osim toga ljudi i dalje iz godine u godinu najvise upisuju humanisticke studije i ekonomiju od kojih nema kruha.
- Mladez kad izlazi (cure pogotovo), najvaznija stvar je postala napravit 'obavijest' o tom izlasku u nekom trenutku, status na fejsu, slika na instagramu, ili slicno - umjesto da najvaznije stvar bude zabavit se. Nadalje, kao sto i sama vidis, tvoja frendica je opterecena o tome sto ce selo reci, sta ona smije, a sta ne smije radit - umjesto da prestane razmisljat i napravi ono sto zeli napravit. Ukocena je, ustogoljena i komplicira gdje ne treba. Znam jednu takvu, i bez obzira koliko je zgodna ne bi nikad pokusao ista ozbiljnije s njom dok se ne uvede u red.
- Hrvatska je jadna i nerazvijena zemlja, u kojoj se mladi konstantno iseljavaju te zbog svega toga vlada depresija koja utjece na mentalitet i stanje mladih.

Zadnje uređivanje supersoldier : 11.08.2017. at 01:47.
supersoldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 01:04   #49
Drugo, sad kad smo ustanovili cinjenicu da kvalitetna mladez ne postoji, sljedeci razlog ti je okruzenje i zivotne okolnosti.
- To ti ne mozes shvatit cim si napisala da si u vezama na duze staze od svoje 16. godine. Ne mozes shvatit kako je to kad si prepusten samome sebi ( ne pricamo sad ekstremne situacije u kojima nemas ni roditelje, mada je to jos i gore onda) i kad se suocavas sa svim izazovima i problemima bez icije pomoci. Kad znas da kad se probudis ujutro moras ici napravit ovo i ono jer inace ce situacija bit jos gora i slicno. Kada sve svoje uspjehe i neuspjehe slavis/tugujes sam/a ili kad se tijekom izlaska dok si okruzen/a ljudima osjecas usamljeno.
- Najgore od svega toga je sto bez takvih veza i ozbiljnih odnosa se nemas s kime ozbiljnije razgovarat, izmjenjivat ideje i razmisljanja, vec si ogranicen na jednu perspektivu. I na tebi je da najbolje izvuces iz toga
- Tvrdim ti da imas hrpe i hrpe ljudi koji su nesretni ne zato sto su sami, vec zato sto su okruzeni krivim ljudima (to ne znaci nuzno da su to losi ljudi, stovise, obicno su to ok ljudi, ali nisu kompatibilni s nasim nacinom zivota, ili naprosto za nas nema mjesta u njihovim zivotima na nacin koji mi ocekujemo/zelimo), a zato sto okruzeni krivim ljudima, ostaju sami. Nemaju ljubavnog iskustva o kojem ti pricas jer naprosto nemaju 'teren i utakmicu medju nogama' . Naravno, imaju i niz kako da to nazovem - nepozeljnih karakteristika poput niskog samopouzdanja , sramezljivosti i slicno, ali za vecinu takvih ljudi te karakteristike nisu posljedica, vec uzrok problema. I tako zapnu u zacarani krug iz kojeg se izlazi jedino promjenom okoline sto postaje sve teze i teze kako postajes stariji/a.

I trece, jos ti jednom moram naglasit da se osim o nesposobnosti radi i o nemogucnosti, te i najvaznije manjku volje. Znam par ljudi koji su kakti 'nesposobni' i pomalo naivni za te stvari, ali imaju iskustva te su u vezama/bili su u vezama samo zato jer im je sjekira pala u med iz prve ili druge.

I da sad nabrzaka komentiram neke postove na temi:

@nyxter - tako je, umjesto da autorica poradi na odnosu, ona gleda druge i analizira ih. Ne znam koliko imas godina, ali netko tko vec ima 'puno veza na duge staze' bi trebao malo poradit na prioritetima jer postoji mogucnost da ne nesto ne valja.

@zasto i kako - upravo to.. meni je ovo sa mutavnim geekovima predobro.

@orhidej107 - kao i obicno hrpa gluposti o samopouzdanju....samopouzdanje proizlazi iz iskustva, a iskustvo iz prilika koje osim ako ne visis u klubu 24/7, ne mozes stvorit samo tako kako si on misli.

ajme evo jos par bisera...

Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Ne, napisao sam da se odnosi na oba spola, tj vecina ljudi radi glupe i besmislene poslove samo zbog novca, i misle da je to nego dostignuce, neka "realizacija". Smijesno. Realizacija je jedino ako zaradis milione pa drugi ljudi rade za tebe, inace si vise kao neki rob u tom sistemu.
Ako je nekome dostignuce u zivotu da bude rob, super.
Biti majka je samo jedan primjer bolje potrosenoga vremena Druga je stvar sto naravno svima nam je novac potreban, pa mnogi i nemaju nekoga izbora.
Pravi balkanski nacin razmisljanja... zaradis miliONE i drugi rade za tebe... i ti isto moras radit, vise i odgovornije nego drugi. Ah znam, lakse je vucarat se po klubovima i glumit frajera koji ne jebe nikoga ni pol posto.


@phiber - covjek dobro sve rekao... u principu manjak volje i hrabrosti za promjene
supersoldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 01:25   #50
Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
Osobno smatram da ovakve stvari govore nesposobni, dosadni, propali muškarci. Kao žena odgovorno tvrdim da ne moraš biti niti bogat niti zgodan za zbariti zgodnu žensku. Moraš biti karizmatičan, dominantan, sposoban, duhovit, samopouzdan, markantan. A takvi su na žalost rijetki!
.
Nista od ovog ne mora biti.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 01:41   #51
I sad, secer na kraju

Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
Imati ok plaćen posao preko 10 tisuća u Hrvatskoj, ne govori da si bogat, već da si inteligentan i sposoban.
U Hrvatskoj ovo nista ne znaci... tj. da, pokazuje određeni nivo znanja. Znanje poznanstava

Quote:
I za ovo sve imam primjere; i dečka koji je programer i ima preko 20 milja mjesečno, a sam je jer je jednostavno asocijalan te dečka koji je konobar, a cijeli grad je zaljubljen u njega.
Imas primjere da, primjere vlastitog nerazumijevanja.

Ti toga decka ne poznajes onoliko dobro kako mislis, i bezobrazno je i bahato tako samouvjereno tvrdit da je on 'jednostavno asocijalan'. Sve sam ti lijepo objasnio u svom prvom postu. Programeri naprosto nemaju previse kontakata s curama, ni kroz drustvo (jer su svi 'geekovi' kao i oni jel?) te ni opcenito jer im se radno mjesto svodi na monitor na poslu i/ili doma. On kakav god da je postao je takvim zbog posla kojim se bavi i manjku prilika. Uzrok, a ne posljedica.

A ovih prica o konobarima-jebacima sam se dovoljno nacitao i naslusao i svaki put se sve vise smijem Za par godina vecina njih nece imat ni kinte u dzepu dok ce tvoj programer peglat lovu za egzoticna putovanja.

Ti konobari su pravi nesposobnjakovici, jer nemaju muda/volje/inteligencije za pravi posao i studij, nego se zajebavaju okolo i hvataju paznju ovakvih cura poput tebe

Ne pricamo ovdje naravno o part-time konobarima (jer mi nije namjera omalovazavat takav posao, jer dosta ljudi je prisiljeno tako nesto radit da prezive, ali ako konobaris par godina bez ikakvih promjena onda je jebiga, problem u tebi) nego o ljudima poput covjeka kojeg ja osobno znam - covjeka koji je odustao od faksa jer je bio glup/lijen/muljator/stagod i odlucio bit full time konobar.

Pa eto, sad je prava faca, slikice na fejsu, zajebancija, pivica, kladionica, ekipa, nocni klubovi, cure, ma super, divota. Pravi 'balkanski frajer'.
Decko je šljam, i ostat ce šljam do kraja zivota. Kad udjem u period lijenosti, odmah se sjetim ove budale i istog trenutka sam motiviran za rad

'Ljubav grada' ti splasne za par godina kad se zene uozbilje i shvate da se od nosenja tanjura i prodavanje magle ne zivi, te da im treba netko i odgajat djecu i unijet dozu avanture i zanimljivosti u zivot.
Opcenito za vecinu zena malo je druga prica kad dodju do 30tih jer su onda muskarci ti koji biraju i sad odjednom nestaje da 'kontrola izbora'... i onda kad kulminira cijeli taj sustav loseg izbora i kriterija dobijes statisticki 50% razvoda u hrvatskoj jer nitko nije zadovoljan u cijelom tom kupusu.


Zapravo, iz tvog primjera se vidi da je tvoj programer daleko sposobniji i inteligentniji od nekog jebivjetra s tanjurima i tacnama. Jedina razlika je sto posao konobara ukljucuje KONSTANTNU komunikaciju s ljudima sto znaci da svaki dan razvijas socijalne vjestine i socijalnu inteligenciju, i to je jedina njegova prednost. Prednost koja se dize u nebesa, umjesto da se gleda the complete picture i promatra potencijal pojedinca, a ne trenutno stanje. Tj. taj programer lakse stekne neke socijalne vjestine, nego sto ovaj moze ista ostalo steci, jer covjek naprosto nista ne zna radit!
supersoldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 01:43   #52
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Nista od ovog ne mora biti.
cura filozofira u prazno, a uostalom pola tih karakteristika koja je navela su sklona tumacenju i kojecemu jos i na kraju ispada da ni ona sama ne zna sto hoce

No nemogu joj to previse uzet za zlo jer joj ocigledno fali podosta zivotnog iskustva.
supersoldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 02:20   #53
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Znaci po tebi je smisao zene da bude majka jer se tako realizira? Jer ako jest, omasio si cijeli fudbal. MGTOW je pateticni pokusaj muskaraca da se othrvaju cinjenici da je žena napokon svjesna da ne mora biti majka, da moze imati kvalitetan posao, a da musko nije paterfamilias. Prica o izumiraju je smijeh, nikad nas nije bilo vise.
Ja osobno ne mislim da žena treba biti majka,ali priroda misli.
Zato je i razvila određene instinkte za to,kao što je razvila i određene nagone za muškarce.
Da društvo nije od početka bilo usmjereno k ideji da idealizira majčinstvo,izumrli bi.Zamisli sada da je Zapadni način razmišljanja,Zapadna kultura,rasprostanjena po cijelom svijetu.Rezultat bi doslovno bio postepeno izumiranje.Konstantan pad populacije.
Sve je to lijepo što ti misliš,ali ovaj svijet ne funkcionira onako kako bi to najljepše bilo.
Slažem se s tobom da je MGTOW sranje,ali zanimljivo je kako se ti slažeš s feministicama,kako se treba riješiti zastarjelih rodnih/spolnih normi,i kako se od žena ne smije ništa očekivati!
ALI,od muškaraca se i dalje očekuje da brane domovinu,ili su kukavice.
Da rade fizičke poslove,ili su nesposobni.
Da budu oslonac,ili su slabići.
I sto još stvari.
Skoro sve norme koje su postojale za muškarce,i dalje postoje,dok feministi biraju lijepo iz obe košare,i odbacuju one norme koje im ne odgovaraju,a ostavljaju one koje im odgovaraju.
"Hmmm,neću jednake brojeve m/ž u poslu kopanja rudnika,ali hoću u uredskom poslu."
"Nebih baš da se od mene očekuje hrabrost i žrtva,ali bi da se mogu hvaliti za velik broj seksualnih partnera-kao što je to kod muškaraca."

Normalno da žene trebaju imati sve mogućnosti kao i muškarci,na Zapadu je više manje to tako već odavno.
Ali razlike između muškaraca i žena i njihovih interesa se nikako ne smiju izjednačavati.
A što se tiče da "nas" nikad nije bilo više,to je sporno jer,one koje ti smatraš svojim,možda tebe ne smatraju svojim.
yoitsme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 02:25   #54
Morning je mlada i prica samo da prica tj. otkrila je forum i sad ima potrebu emitirat u svit svoje napredne ideje, zapazanja i zakljucke jer je svojim iskustvom nadisla svoje (a i moje) drage millenialse. To je divno.
Sa onim da ona ima izbor i pravo nad pravima radit sta oce sa svojim zivotom, zeli otkrivat svit, putovat, citat knjige, mijenjat svit na bolje svojim naprednim stavovima (naprednijim od stavova drugih ljudi u njenoj okolini) sa jos naprednijim zapazanjima me podsjetilo na nakolicinu takvih muskih i zenskih koje poznajem, aka "facebook warriorsi".



@supersoldier

Svaka cast na volji citanja, analiziranja i odgovaranja u tancine.
__________________
Ucite dico.
Surround is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 03:57   #55
Quote:
supersoldier kaže: Pogledaj post
No nemogu joj to previse uzet za zlo jer joj ocigledno fali podosta zivotnog iskustva.
Pa evo, onda ti ja ovakva, bez imalo životnog iskustva, mogu reći da se iz aviona vidi da si sve ovo pisao pod triggerom, a trigger je bio moj komentar o mutavim geekovima. Sorry dijete moje što si se pronašao. Ja ti tu ne mogu pomoći.

Nadalje, ne mogu*. Pričaš o nedostatku ambicija i škole, a ne znaš da se ne mogu piše odvojeno...kako to i inače biva; tko o čemu...

I mogao bi malo manje mržnje imati prema ljudima koji te okružuju. Mržnja ti je najjača emocija; pojest će te živog!

I da, surprise, surprise, pošto čim naiđete na pismenu ženu koja ne pravi gramatičke greške, odmah je s humanističkog faksa (tužni narode hrvatski), studiram arhitekturu, koja je samoubilačko tehnički faks, ništa s humanizmom nema. 21 godina, pošto vidim da te i to zanima.

I na kraju, ovaj komentar za maturu je čisti smijeh. Matura je svake godine sve teža(da mi je vidjeti tebe i tvoj prijemni, koji je btw lakši od mature (rješavala primjere, znam for a fact)), a klinci sve inteligentniji. Fact isto! Ustanovili psiholozi koji svake godine checkiraju IQ na europskoj razini.

Tako da, prijatelju moj dragi, onaj koji je "full of shit" si ti, a ne ja!
Morning is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 05:53   #56
Ajoj.. bolje bi ti bilo da nista nisi napisala, jer si se sada jos vise zakopala nego prije

Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
Pa evo, onda ti ja ovakva, bez imalo životnog iskustva, mogu reći da se iz aviona vidi da si sve ovo pisao pod triggerom, a trigger je bio moj komentar o mutavim geekovima. Sorry dijete moje što si se pronašao. Ja ti tu ne mogu pomoći.
ne znam ni sta da ti napisem za ovo osim ... to je bio 'trigger' kako ti kazes (zanimljiv izraz koristis), samo ne o tome sta ti pricas, nego indikacija da si mlada i zivotno neiskusna te da vuces generalizacije i zakljucke na temelju onoga sto ti ocekujes i smatras pozeljnim.

Svako slobodno moze procitat sta si izjavila (i koliko je taj stav zapravo stetan i odbojan), a ja sam ti napravio takvu repliku da nema nikakve dvojbe oko toga sto ima smisla, a sto je samo laprdanje u prazno

Quote:
Nadalje, ne mogu*. Pričaš o nedostatku ambicija i škole, a ne znaš da se ne mogu piše odvojeno...kako to i inače biva; tko o čemu...
da... ovo je pravi doseg tvoje zrelosti, napisao sam ti ozbiljan post na 3 stranice, a ti pricas o necemu na sta niti ne obracam paznju i nije me briga (jer ne pisem esej u skolici, niti se radi o sluzbenom dokumentu, vec o internetskom tipkanju, naglasak na tipkanju u kojem sam siguran da ima daleko vise gresaka poput interpunkcija, redoslijeda rijeci i slicno....) te koristis ad hominem na krivi nacin kako bi diskreditirala ono sto sam napisao jer nemas nista konkretnije za reci... to je samo tuzno

Quote:
I mogao bi malo manje mržnje imati prema ljudima koji te okružuju. Mržnja ti je najjača emocija; pojest će te živog!
smiled

Quote:
I da, surprise, surprise, pošto čim naiđete na pismenu ženu koja ne pravi gramatičke greške, odmah je s humanističkog faksa (tužni narode hrvatski), studiram arhitekturu, koja je samoubilačko tehnički faks, ništa s humanizmom nema. 21 godina, pošto vidim da te i to zanima.
Mymy... kako se napadnuto osjecamo? nemoj izmisljat i glumit zrtvu za nesto sto nije receno. Receno je da su humanisticki studiji popularni kod nase mladezi, a opcenito su i prenatrpani te je i teze pronaci posao. (opet, sve lijepo pise, ali ti ocigledno imas problema s razumijevanjem procitanog.. to je upravo ta danasnja mladez o kojoj pricam, rupe u obrazovanju. reading comprehension: sjedi 1 )

Ti pricas o nekim zenama i nesto...? sta nije u redu s tobom, nitko ovdje ne prica o nekakvim podjelama/spolovima/pizdarijama/stavec.. ispadas smijesna.

'Arhitektura' i 'samoubilacko tehnicki faks' jednostavno ne spada u istu recenicu

samoubilacki teh. fakulteti su fer, strojarstvo, pmf mat/kem/fiz, građevina mozda... ovo ostalo je cisti smijeh naspram nabrojanog.

Ne kaze se bezveze da su arhitekti inzenjeri koji ne znaju matematiku.

Quote:
I na kraju, ovaj komentar za maturu je čisti smijeh. Matura je svake godine sve teža(da mi je vidjeti tebe i tvoj prijemni, koji je btw lakši od mature (rješavala primjere, znam for a fact)), a klinci sve inteligentniji. Fact isto! Ustanovili psiholozi koji svake godine checkiraju IQ na europskoj razini.

Tako da, prijatelju moj dragi, onaj koji je "full of shit" si ti, a ne ja!
I s ovim si se potpuno pokopala

Cinjenica je da su prijemni doista bili tezi od matura, a ne laksi, te da je matura toliko neozbiljna da neki fakulteti i dalje imaju svoje ispite (medicina) kao uvjet za upis. Pricas potpune gluposti... i te price su svake godine iste... 'uvijek su svi sve znali rijesit na prijasnjim maturama, ali na sadasnjoj nisu' nezrela plakanja matura je smece, nicemu ne sluzi, i dozvoljava hrpi nespremnih ljudi da upisuju fakultete na kojima se onda posljedicno muce.

Za tvoju informaciju, ja sam samo par godina stariji od tebe (sto znaci da sam i ja polagao tu cuvenu maturu, surprise surprise), i iste price sam slusao u svojoj generaciji koje mi ti sad prodajes. Been there, seen that.

Ovdje ima i dosta starijih ljudi od nas dvoje na forumu pa mnogi i vjerojatno nisu upoznati s detaljima mature ili uvjetima prolaza... stoga necu ulazit dublje u to... ali koga zanima samo pronadjite vijest s portala od ove godine(Svi su pricali par dana o fijasku i kolicini neznanja) i zadatak koji maturanti ne znaju rijesit iz matematike... dobro cete se nasmijat u svakom slucaju



Da rezimiramo... o joj.. u svakom slucaju nisam se dugo nacitao ovoliko besmislica... pricas o nekom imaginarnom(pojma nemam sta trkeljas) europskom IQ istrazivanju koje nema uopce nikakve veze s ovim sto pricamo... s druge strane ono sto ti ja pricam su cinjenice... kao cinjenica da je prema PISA istrazivanju hrvatska na samom zacelju europe...(o kojoj su također mediji napravili trakavicu i koja je jedna od glavnih razloga za ubrzavanje kurikularne reforme) Dakako ovo vjerojatno nikoga ne zanima, ali s obzirom da sam ja svjestan tih nekih informacija, osjecam duznost da ih podijelim i razuvjerim krive stavove poput tvojih.

Ono o arhitekturi je cisti smijeh isto bio... 21 godinu imas kazes... po tvojem prvotnom upisu o 'kolicini iskustva u dugim vezama' i iskustva opcenito rekao bi da si starija... ali sad kad sve ovo procitam jos je i dobro sto imas samo 21 godinu, i to ti je previse s ovakvim rezoniranjem. Stovise, mislim da ni sama ne znas sto znaci veza na duge staze.

Pazi, uopce nema dvojbe da imas vise ljubavnog iskustva od mene, ali zato si u zivotno vaznim podrucjima totalno out-of-date. Sto i ovaj cijeli tvoj nastup pokazuje(i pricas o nekakvim frigidnim frendicama koje nemaju iskustva, na prvu sam pomislio da se radi o djevojkama od 24-25 godina, a sad kad vidim da imas 21, znaci da su tvoje frendice isto tu negdje..) na brojne replike ti si sklepala neki smijesni post u par recenica, izignorirala 90 posto toga sto sam rekao jer ne znas sta napisat i pokusala diskusiju pretvorit u ad hominem.

Kad pricam s tobom imam osjecaj kao da pricam s nekim koji je barem 10 godina mlađi, a ne s nekim tko je samo par godina od mene. To je doista zalosno, da ovakve neozbiljne djecje gluposti moze mlada djevojka od 21 godinu napisat. U svakom slucaju je indikacija onoga sto sam napisao... obrazovanje je preslika drustva - a netko tko kuka o teskoj maturi... ne treba ga shvacat ozbiljno.

Ukratko, s ovim upisom si samo pokazala koliko sam u pravu kad sam rekao da nemas zivotnog iskustva i da si opcenito zelena u glavi. Game set match. bok : )
supersoldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 06:32   #57
Someone just got rekt!
Klonusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 08:53   #58
Quote:
yoitsme kaže: Pogledaj post
Ja osobno ne mislim da žena treba biti majka,ali priroda misli.
Zato je i razvila određene instinkte za to,kao što je razvila i određene nagone za muškarce.
Da društvo nije od početka bilo usmjereno k ideji da idealizira majčinstvo,izumrli bi.Zamisli sada da je Zapadni način razmišljanja,Zapadna kultura,rasprostanjena po cijelom svijetu.Rezultat bi doslovno bio postepeno izumiranje.Konstantan pad populacije.
Sve je to lijepo što ti misliš,ali ovaj svijet ne funkcionira onako kako bi to najljepše bilo.
Slažem se s tobom da je MGTOW sranje,ali zanimljivo je kako se ti slažeš s feministicama,kako se treba riješiti zastarjelih rodnih/spolnih normi,i kako se od žena ne smije ništa očekivati!
ALI,od muškaraca se i dalje očekuje da brane domovinu,ili su kukavice.
Da rade fizičke poslove,ili su nesposobni.
Da budu oslonac,ili su slabići.
I sto još stvari.
Skoro sve norme koje su postojale za muškarce,i dalje postoje,dok feministi biraju lijepo iz obe košare,i odbacuju one norme koje im ne odgovaraju,a ostavljaju one koje im odgovaraju.
"Hmmm,neću jednake brojeve m/ž u poslu kopanja rudnika,ali hoću u uredskom poslu."
"Nebih baš da se od mene očekuje hrabrost i žrtva,ali bi da se mogu hvaliti za velik broj seksualnih partnera-kao što je to kod muškaraca."

Normalno da žene trebaju imati sve mogućnosti kao i muškarci,na Zapadu je više manje to tako već odavno.
Ali razlike između muškaraca i žena i njihovih interesa se nikako ne smiju izjednačavati.
A što se tiče da "nas" nikad nije bilo više,to je sporno jer,one koje ti smatraš svojim,možda tebe ne smatraju svojim.
Za prezivljavanje uopce nije bilo nuzno da drustvo idealizira majcinstvo, vrsta je prezivjela i prije tog.

Inace, podrzavam ideju da muskarci odbiju ginuti za domovinu. Svi.


Supersoldier, pa nije arhitektura bas lagan faks, nit je laksa od gradjevine, prije obrnuto, a procjenjujem na temelju tko je iz moje generacine studirao jedno, odnosno drugo. Bolji su matematicari bili oni koji su isli na arhitekturu.

(ak se nije nesto promijenilo od tih vremena)
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 09:01   #59
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Ne znam sta ti je tu cudnovato, pa osnovna bioloska funkcija zena jeste da budu majke, muskaraca da budu ocevi...
znaš, ljudi su se navodno razvili iz majmuna...znači li to da nam je korjenska biološka funkcija da i dalje skačemo po drveću?
Mislim da pojedinac sam određuje hoće li imati potomstvo ili ne, hoće li se sexati ili neće te da o tome ne treba odlučivati susjedstvo
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 09:12   #60
Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
Osobno smatram da ovakve stvari govore nesposobni, dosadni, propali muškarci.
Apsolutno imaš pravo na svoje mišljenje. Samo ne vidim po bilo kojem kriteriju da spadam u bilo koju od navedenih kategorija.

Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
Kao žena odgovorno tvrdim da ne moraš biti niti bogat niti zgodan za zbariti zgodnu žensku. Moraš biti karizmatičan, dominantan, sposoban, duhovit, samopouzdan, markantan. A takvi su na žalost rijetki!
Nisam pričao o barenju zgodnih žena, već općenito. Loš fizički izgled nije nužno uvjet za spuštanje ljestvice.
Potvrda onoga o čemu pričam, 6 uvjeta koje anulira novac.
Osim toga, treći uvjet je sinonim za bogat.

Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
Naravno da je poželjno da imaš ok plaćen posao i držiš do sebe, no to je daleko od biti bogati multimilijunaš ili Clooney.
Imati ok plaćen posao preko 10 tisuća u Hrvatskoj, ne govori da si bogat, već da si inteligentan i sposoban. A ako se otuširaš, obriješ i središ, ne znači da si zgodan, već da si dobro odgojen i poštuješ sebe.

Muka mi je više od nesposobnih muškaraca koji žene nazivaju sponzama na temelju par žena iz medija
Wow, stani malo. Nemoj mi uvaljivati takva govna, jer iskustvo koje imam je stečeno kroz život, a godina imam dovoljno na leđima... Nikakvi mediji tu nisu igrali nikakvu ulogu.

I meni je muka, jer su žene u realnom životu suprotnost od onoga kakvima se ovdje na forumu predstavljaju.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger