Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 23:02   #21
Quote:
trazimstan kaže: Pogledaj post
Ne znam. Mislim da nije. Ne zato sto sam subjektivna, ali mislim da je prilicno zagrijan i mislim da je stvarno iskreno rekao sto stvarno postujem. Zanima me samo vase misljenje koliki bi vam to bio dealbreaker?
ovisi koliko volis klecati i koliko on voli da se kleci.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 23:51   #22
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ovisi koliko volis klecati i koliko on voli da se kleci.
To je moje misljenje.
Pitala sam za vase...
trazimstan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:08   #23
Quote:
trazimstan kaže: Pogledaj post
Ne znam. Mislim da nije. Ne zato sto sam subjektivna, ali mislim da je prilicno zagrijan i mislim da je stvarno iskreno rekao sto stvarno postujem. Zanima me samo vase misljenje koliki bi vam to bio dealbreaker?
ne bi mi bio dealbreaker.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:16   #24
Quote:
trazimstan kaže: Pogledaj post
Zanima me samo vase misljenje koliki bi vam to bio dealbreaker?
Bio bi mi.
Ne zato kaj je dečko priznao,na tome mu svaka čast.
Neg zbog boleštine općenito.

Ak se odlučiš upustit u to,raspitaj se kod dr.za točne info.
Ne na netu i forumu,nego kod dr.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 01:38   #25
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Bio bi mi.
Ne zato kaj je dečko priznao,na tome mu svaka čast.
Neg zbog boleštine općenito.

Ak se odlučiš upustit u to,raspitaj se kod dr.za točne info.
Ne na netu i forumu,nego kod dr.
Bez uvrede, ali mislim da malo previse dramis. Postujem to da ti je to dealbreaker i to je osobna stvar, ali nazivati herpes bolestinom je malo too much... Herpes je obicna kozna infekcija, mozda stupanj vise od akne...
Oko 80% ljudi na svijetu ima neki oblik herpesa (HSV-1 ili HSV-2) samo sto ne izbije na kozu svima. Cak u zadnje vrijeme je uocen veliki porast prijenosa HSV-1 (groznica na usnama) na genitalije zbog oralaca.
Tako da se kladim da 4/5 ljudi koji odgovaraju na ovaj post imaju neki oblik herpesa... (samo im se ne mora nikad za zivota pojaviti na kozi) Nema neke razlike između osobe koja ima labijalni hepres na usni od osobe koja ga ima na genitalijama. HSV vam se i ne testira u standardnom paketu kad idete na testiranje za spolne bolesti jer je opce misljenje struke da ga hrpa ljudi ima u latentnom stanju.

Ne, odmah da kazem - ja nemam herpes (testirao se nakon zadnje veze), ali sam bio u vezi sa curom koja ga je imala i zato sam naucio nesto o tom stanju.

Za pocetno pitanje djevojke moj odgovor: Vec sam ti rekao da sam bio u takvoj vezi tako da nije nikakav dealbreaker. Sama kazes da je decko u latentnoj fazi i da mu se vise ne pojavljuje. Cak i da se pojavljuje, samo pazi da se ne seksate par dana ako mu izbije dok ne prođe i to je to + koristi zastitu i on moze piti neke antiviralne pripravke. To smanjuje mogucnost zaraze na cca 1%.Cak i ako se zarazis, ogroman broj ljudi, mislim da je nesto tipa 80%, nikad ne dobije nikakve simptome. Bi li decka otkantala jer ima herpes na usni? U svakom slucaju mu ide i pohvala jer te postuje i jer ti je to rekao. Mogao je to svakako i presutjeti jer kad ti dobijes herpes nema teorije da utvrdis od koga si i kada to dobila jer virus moze u tebi biti godinama prije nego pokaze neki znak (jasno, ako si imala vise od jednog partnera govorim, ali cak ne mora ni to - jer se moze prenijeti i nespolnim putem)

Zadnje uređivanje borderseeker : 13.08.2017. at 02:13.
borderseeker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 01:42   #26
a jel vas hpv muči? ono, nema simptoma, radi rak i vama(!) i nama, kondom ne koriste, masovka..
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 02:00   #27
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
a jel vas hpv muči? ono, nema simptoma, radi rak i vama(!) i nama, kondom ne koriste, masovka..
Bas sam to htio isto navesti kao primjer u svom postu gore. Ono, hrpa ekipe ima HPV, prakticno nema pouzdanog testa, pogotovo za muske, a ekipa hoda okolo i misli da je "čista".
Mene kao muskog HPV manje muci od nekog tko je zensko (ok, postoje podtipovi koji nama mogu napraviti kaos) i iskreno uzimam zdravo za gotovo da netko vjerojatno vec ima HPV, koliko god to strasno zvuci. Ne znam sad napamet ali postotak je isto jako visok -
Koliko spolno aktivnih osoba ima neki podtip. Mislim, trebalo je meni dosta vremena da prihvatim to, ali tko god ulazi u odnose mora toga biti svjestan. Cinjenica je da su kod nas ljudi uistinu neobrazovani sto se tice spolnih bolesti. Stigmatiziraju se "manje bitne" stvari, a na neke druge se zabija glava u pijesak.

Uglavnom, moj odgovor i na to je: ne, ne bi mi hpv bio dealbreaker.
I ne nisam neki promiskuitetni lik sa hrpu partnerica :majkemi:

Zadnje uređivanje borderseeker : 13.08.2017. at 02:10.
borderseeker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:19   #28
Quote:
borderseeker kaže: Pogledaj post

Za pocetno pitanje djevojke moj odgovor: Vec sam ti rekao da sam bio u takvoj vezi tako da nije nikakav dealbreaker. Sama kazes da je decko u latentnoj fazi i da mu se vise ne pojavljuje. Cak i da se pojavljuje, samo pazi da se ne seksate par dana ako mu izbije dok ne prođe i to je to + koristi zastitu i on moze piti neke antiviralne pripravke. To smanjuje mogucnost zaraze na cca 1%.Cak i ako se zarazis, ogroman broj ljudi, mislim da je nesto tipa 80%, nikad ne dobije nikakve simptome. Bi li decka otkantala jer ima herpes na usni? U svakom slucaju mu ide i pohvala jer te postuje i jer ti je to rekao. Mogao je to svakako i presutjeti jer kad ti dobijes herpes nema teorije da utvrdis od koga si i kada to dobila jer virus moze u tebi biti godinama prije nego pokaze neki znak (jasno, ako si imala vise od jednog partnera govorim, ali cak ne mora ni to - jer se moze prenijeti i nespolnim putem)
Hvala na konstruktivnom odgovoru
Ne, ne bih nekoga odbacila kao potencijalnog partnera zbog herpesa na usni. Koliko sam shvatila iz proučavanja, netko tko ima herpes na usni ti može prouzrokovati herpes na genitalijama, čak i kad mu nije aktivan na usni. Onda u biti i nema neke razlike između oralnog i genitalnog? Čisto stigma...

Mogla bih se čak otići testirati na herpes, možda ga i ja imam, a ne znam pa nam ne treba ni kondom

Zadnje uređivanje trazimstan : 13.08.2017. at 14:34.
trazimstan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 16:26   #29
Quote:
trazimstan kaže: Pogledaj post
Ne znam. Mislim da nije. Ne zato sto sam subjektivna, ali mislim da je prilicno zagrijan i mislim da je stvarno iskreno rekao sto stvarno postujem. Zanima me samo vase misljenje koliki bi vam to bio dealbreaker?
Nečija samoinicijativna i ažurna iskrenost po ovako bitnom pitanju ne bi mi nimalo bila dealbreaker, dapače, gajim veliki respekt prema ovakvim ljudima.

Toliko je ljudi na svijetu koji se neće niti ić testirat sa vremena na vrijeme, a kamoli brinut o tome imaju li nešto i pobrinut se za zdravlje osoba s kojima započinju odnos. Hvala ljudima koji su dovoljno etični da ne budu toliko užasno nemarni.

Sama ćeš morat odlučit da li će ti takav latentni virus smetat/strašit te. Čovjek ti je dao mogućnost izbora na samom početku i to je dobra stvar. Guglaj, čitaj i raspitaj se (kod profesionalnih i stručnih izvora) o konzenkvencama potencijalmog genitalnog herpesa, kako se zaštititi, kako izgleda flare up simptoma i slično. I onda sama odluči. Nitko to ne može umjesto tebe.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 16:40   #30
Meni je to što je istupio plus. I riskirala bi s takvim. Posebno uzevši u obzir s kim sam riskirala

Općenito nakon tog iskustva, svakog sljedećeg zamolim za testiranje tako da se odmah zna na čemu smo i koliki je interes
__________________
I can resist everything except temptation.

Zadnje uređivanje Lela O. : 13.08.2017. at 16:51.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 20:10   #31
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Bio bi mi.
Ne zato kaj je dečko priznao,na tome mu svaka čast.
Neg zbog boleštine općenito.

Ak se odlučiš upustit u to,raspitaj se kod dr.za točne info.
Ne na netu i forumu,nego kod dr.
Dakle, problem je ON koji je priznao što nosi sa sobom?
A nebi bio problem netko tko ne zna dali je zdrav ili zna da nije a prešuti?

Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
a jel vas hpv muči? ono, nema simptoma, radi rak i vama(!) i nama, kondom ne koriste, masovka..
Nekad davno nisam ni razmišljao o HPV-u. A onda mi je tadašnja cura rekla kao dvie njene prijateljice imaju HPV. Jednu zarazio bivši dečko, druga nema pojma kako je dobila (jer je popis donora podugačak).
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 21:31   #32
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Dakle, problem je ON koji je priznao što nosi sa sobom?
A nebi bio problem netko tko ne zna dali je zdrav ili zna da nije a prešuti?
Di sam napisala da je on problem?
Ja sam napisala da dečku svaka čast na iskrenosti.
Ali meni bi bio dealbreaker.To kaj ima bolest.
Tebi ne bi,meni bi. Jbg

Mislim ak se želi izložit riziku da dobije genitalni herpes,nek se izloži.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 22:48   #33
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Di sam napisala da je on problem?
Ja sam napisala da dečku svaka čast na iskrenosti.
Ali meni bi bio dealbreaker.To kaj ima bolest.
Tebi ne bi,meni bi. Jbg

Mislim ak se želi izložit riziku da dobije genitalni herpes,nek se izloži.
To kaj ima tu bolest il kaj ima bolest uopće i kaj da radimo s onima koji se razbole tokom veze ili braka? Ostavimo ih?
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:26   #34
Mislim da skrecemo sa teme i hvatamo se drugih bolesti. Vecina rasprave se ovdje svela na herpes.
Ja bih se samo vratio na to da ne prihvacam argumente da o herpesu pricamo kao o bolestini... Kvragu, ja osobno to ne bih ni zvao bolesti, a pogotovo ne bih ostavio simpaticnu, dovoljno iskrenu da mi kaze nesto sto ce gro ljudo presutjeti, zgodnu djevojku koju sam upoznao zbog cinjenice da joj jednom godisnje iskoci bubuljica koja ju svrbi tri dana... (povlacim paralelu sa deckom o kojem je rijec u uvodnom postu)
Mozda bih razmislio ako se radi o one night situaciji, ne znam - nisam tip koji to prakticira, ali svejedno mislim da je uz zastitu minimalna mogucnost zaraze...

Evo sad sam bas isao gledati po netu:
Ako koristite zastitu i ne prakticirate seks u vrijeme kad se dogodi izbijanje imate sansu da ce te se na godisnjoj razini zaraziti cca 2% ako se seksate svaki dan. To znaci da je mogucnost zaraze od jednog odnosa presmijesna. Prosjek se blago razlikuje ovisno o tome koji spol ima herpes.

Edit 2: To mi je sad strasno zapravo Ako uz ove, nazovimo ih minimalne, mjere zastite se zaraza tesko prenosi, otkud onda toliko puno herpesa po statistikama. To samo ide u prilog cinjenici da se ljudi ne testiraju, nemaju pojma sto imaju u tijelu niti kako se zastititi od pojedinih spolnih bolesti niti kako se one prenose
borderseeker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:45   #35
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
lazi su gore od herpesa.
ha ha

istina da je dobro što je osoba iskrena, ali s druge strane nisam sigurna da bih s takvim tipom imala odnos. jer osim što pokazuje iskrenost, pokazuje i da je nepažljiv oko svog zdravlja te vjerojatno i promiskuitetan, tako da to sve pobije iskrenost

i meni se dešavalo da mi dečko ispriča neku glupost koju je napravio na prvom ili drugom dejtu što me odbije ne zbog te gluposti nego zbog nekih njegovih dubljih osobina koje sigurno mora imati i uvijek nositi u sebi da bi tako nešto napravio
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 00:05   #36
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
ha ha

istina da je dobro što je osoba iskrena, ali s druge strane nisam sigurna da bih s takvim tipom imala odnos. jer osim što pokazuje iskrenost, pokazuje i da je nepažljiv oko svog zdravlja te vjerojatno i promiskuitetan, tako da to sve pobije iskrenost

i meni se dešavalo da mi dečko ispriča neku glupost koju je napravio na prvom ili drugom dejtu što me odbije ne zbog te gluposti nego zbog nekih njegovih dubljih osobina koje sigurno mora imati i uvijek nositi u sebi da bi tako nešto napravio
nije li ovo mala predrasuda? nemaju spolne bolesti samo promiskuitetni ljudi. ono, ti promiskuitetni ljudi valjda spavaju i sa djevicama nekad, što znači da netko sa prvim seksom ikad može pobrati neku spolnu bolest. neke bolesti čak i uz korištenje zaštite...
trazimstan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 00:06   #37
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
To kaj ima tu bolest il kaj ima bolest uopće i kaj da radimo s onima koji se razbole tokom veze ili braka? Ostavimo ih?
Pa da mi mužu sad odjednom nakon toliko god.kaj smo skupa nekaj počne izbijat na onoj stvari,sigurno bi se zapitala.
Ti ne bi?
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 00:08   #38
Quote:
trazimstan kaže: Pogledaj post
nije li ovo mala predrasuda? nemaju spolne bolesti samo promiskuitetni ljudi. ono, ti promiskuitetni ljudi valjda spavaju i sa djevicama nekad, što znači da netko sa prvim seksom ikad može pobrati neku spolnu bolest. neke bolesti čak i uz korištenje zaštite...
stručnjaci kažu da je najviši postotak promiskuitetnih. kao primjer kod žena koje dobiju spolne bolesti možda je 2% njih dobilo na način da su one bile vjerne ili imale jednog partnera, ali je partner donio zarazu. ostalih 98% je jednostavno isprobavalo razne kite

izvor:gledala sam neku emisiju gdje je to liječnik (ginekolog) objašnjavao, ili više raznih liječnika, tako nešto

zapravo one koje su imale puno partnera barem jednom će imati neku spolnu bolest, a one koje su imale samo jednog samo nekad

samo znajte da se neke spolne bolesti ne sprječavaju kondomom recimo neke spolno-venerične bolesti gdje je zahvaćena i koža na testisima, možete li navući kondom na jaja? da, da, jaja ne idu unutra ali svejedno se kontaminira područje oko genitalija
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 00:13   #39
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Pa da mi mužu sad odjednom nakon toliko god.kaj smo skupa nekaj počne izbijat na onoj stvari,sigurno bi se zapitala.
Ti ne bi?
O tome ti ja i govorim...
Tvom muzu sutra moze izletiti herpes koji je pokupio prije 10 godina... Nista neobicno.

Evo, buduci da si se ti izjasnila da ti je to jako odbojno, dopusti mi da ti postavim ovo pitanje. Jesi li se ti ikad testirala na HSV-1 i HSV-2, a pogotovo nakon zadnjeg partnera (muz pretpostavljam ) kako bi potvrdila da nemas virus herpesa u svom tijelu i nisi potencijal za prenijeti ga svome muzu. Nebitno ako jikad ti nije izbio herpes na tijelu, pricamo o nosenju virusa u tijelu.
Taj virus ti se moze npr. pod djelovanjem stresa ili pada imuniteta aktivirati godinama poslije...
borderseeker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 00:14   #40
Quote:
borderseeker kaže: Pogledaj post
O tome ti ja i govorim...
Tvom muzu sutra moze izletiti herpes koji je pokupio prije 10 godina... Nista neobicno.

Evo, buduci da si se ti izjasnila da ti je to jako odbojno, dopusti mi da ti postavim ovo pitanje. Jesi li se ti ikad testirala na HSV-1 i HSV-2, a pogotovo nakon zadnjeg partnera (muz pretpostavljam ) kako bi potvrdila da nemas virus herpesa u svom tijelu i nisi potencijal za prenijeti ga svome muzu. Nebitno ako jikad ti nije izbio herpes na tijelu, pricamo o nosenju virusa u tijelu.
Taj virus ti se moze npr. pod djelovanjem stresa ili pada imuniteta aktivirati godinama poslije...
ima period kontaminacije, mislim da je 10 godina pretjerano. i o tome su pričali u onoj emisiji, ali mislim da je nije bio toliki period u pitanju
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger