Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 16:48   #21
Sto se tice novi ili rabljeni, i ja sam pristalica novog. Ako nemas za novi, kupi neki manji, a ne bas mora biti A7 da svi vide, a realno nemas za njega. Moj bratic je kupio novu s klasu, isto ima firmu, u 11mjeseci je natuko 90tkm. I to je normalna kilometraza za takav auto. Rijetko tko kupi takav auto pa ga vozi 20t km godisnje. Na testni bi pristao, to je par mjeseci staro, ali 2 godine, to je vec mozda i blizu 200tkm.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 17:01   #22
Jel Trockenbau Firma...
Jole kakav audi, ponudi ti njemu svoj bmw...
Samo cini mi se da taj tvoj sef nema para
Tko jos kupuje takav auto¿
Pa to ide na leasing i u trosak firme i ciao
A6, a7, bmw5, e-klasa, pa nek bira
Lumuzine naravno i s kukom pa mozes posudit kad ides doli pa se pohvalis malo
Nika ti svabi neces birat auto.. Ovo je tvoja patka
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 17:31   #23
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Pa i nema turbo. Šta se sad čudite?
Ako FSI znači fuel stratified injection a TFSI znači turbo fuel stratified injection, na kakav se to turbo odnosi ako motor nije turbo.

To je ono što me čudi.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 17:38   #24
Pa valjda nisu registrirali SFSI oznaku pa recikliraju TFSI ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 20:25   #25
daklen, ovaki A7 u prvih dvi godine gubi do 50% vrijednosti uz ne previše km. ako ćemo gledati primjerke do 4 godine, mogu se naći i sa padom vridnosti od 70%, uz neke ne prevelike km. dizel sam izbacija jer svi imaju milijun km nakon 2 godine. Ovaj auto nebi triba raditi puno km pa bi se isplatija. lizing bi bija dobar da je plan s tim autom raditi neke velike km (malim kilometrima smatram oko 20.000 godišnje). jedini uvjet za kupovinu je premium, pouzdan, snažan i prostran. audi mi je ovdi najbolji jer osobno uz audi imam najbolja iskustva.
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 21:19   #26
Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
daklen, ovaki A7 u prvih dvi godine gubi do 50% vrijednosti uz ne previše km. ako ćemo gledati primjerke do 4 godine, mogu se naći i sa padom vridnosti od 70%, uz neke ne prevelike km. dizel sam izbacija jer svi imaju milijun km nakon 2 godine. Ovaj auto nebi triba raditi puno km pa bi se isplatija. lizing bi bija dobar da je plan s tim autom raditi neke velike km (malim kilometrima smatram oko 20.000 godišnje). jedini uvjet za kupovinu je premium, pouzdan, snažan i prostran. audi mi je ovdi najbolji jer osobno uz audi imam najbolja iskustva.
pa koja budala bi prodala auto koji je platio debelo preko 400 tisuca kuna za 50% jeftinije nakon samo 2 godine koristenja uz malu kilometrazu? osim ako je propao pa mu prijete ovrhama i trebaju mu novci.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 21:26   #27
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
pa koja budala bi prodala auto koji je platio debelo preko 400 tisuca kuna za 50% jeftinije nakon samo 2 godine koristenja uz malu kilometrazu? osim ako je propao pa mu prijete ovrhama i trebaju mu novci.
Hoćeš reći da je budala onaj koji si može priuštiti svake dvije godine novi auto više klase?
e88e92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 21:53   #28
Svi su budale koji imaju više od mene

šta on ima kupovati novi auto od 60-80 tisuca eura
nek svima crkne krava, samo da moja , kakva god mrsava, jedva odrziva na nogama , bude ziva
susjedima najprije nek crkne
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 21:55   #29
Quote:
e88e92 kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da je budala onaj koji si može priuštiti svake dvije godine novi auto više klase?
ne; nego kad kupis takve koristis ih u poslovne svrhe. i ako si uspjesni biznismen znas matematiku. kupiti auto kojeg jedva da i vozis pa ga prodas za 50% cijene nije pametan poslovni potez. mozda i ima takvih, tipa nasljedili novac od obitelji pa trose i opijaju se. ali da ces sam tako naci A7 sa malo km u pol cijene 1-2 godine star...da, na svakom cosku cekaju da ti dodjes...da ne velim da su leasinzi i amortizacije obicno na 3 godine.

evo ti forumas je napisao za clana obitelji da je uzeo S klasu i napravio 90tkm u godini dana. to stoji i nakon jos jedne bude imala 180tkm i ak je se tada rijesi ona se otplatila ali ima i hrpu km.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 21:57   #30
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Svi su budale koji imaju više od mene

šta on ima kupovati novi auto od 60-80 tisuca eura
nek svima crkne krava, samo da moja , kakva god mrsava, jedva odrziva na nogama , bude ziva
susjedima najprije nek crkne
ne decko; nego bogati ljudi nisu bogati tak da kupuju auto kojeg tebi onda prodaju za 50% cijene nakon 1-2 godine sa malo km. Pa si ti jako pametan sto za cijenu Insignije vozis skoro novi A7. mozda si Bernie Ecclestone ili neki sheik moze dozvoliti takav nacin ponasanja ali klasican poslovan covjek bas i ne; odnosno ne bi donio takvu poslovnu odluku.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 23:06   #31
europe2seoul kakvih 400.000 kuna. primjerke koje sam gleda vlasnici su platili svaki oko 90.000 eura (neki primjerci i debelo priko)! i ja sam osta šokiran, zato i jesam predložija kupovinu A7.

mislim da jednom A7 nebi triba biti problem prevaliti kakvih 300.000 km bez nekih većih problema, tako da ako se nađe primjerak sa 100 do 150.000 km (a takvih je većina koje sam gleda), kao što rekoh taj se auto neće previše voziti, ispadne da ćemo tih 300.000 dostići kroz kakvih 5 i više godina korištenja. uz to nudi se i jamstvo, itd. za poslovni auto, kome triba mislim da je definitivno dobra kupovina.

nevezano, s obzirom na logiku naših kupaca, čudi me što ih još nema toliko kod nas na cestama.
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 23:09   #32
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
ne; nego kad kupis takve koristis ih u poslovne svrhe. i ako si uspjesni biznismen znas matematiku. kupiti auto kojeg jedva da i vozis pa ga prodas za 50% cijene nije pametan poslovni potez. mozda i ima takvih, tipa nasljedili novac od obitelji pa trose i opijaju se. ali da ces sam tako naci A7 sa malo km u pol cijene 1-2 godine star...da, na svakom cosku cekaju da ti dodjes...da ne velim da su leasinzi i amortizacije obicno na 3 godine.

evo ti forumas je napisao za clana obitelji da je uzeo S klasu i napravio 90tkm u godini dana. to stoji i nakon jos jedne bude imala 180tkm i ak je se tada rijesi ona se otplatila ali ima i hrpu km.
Evo, ja sam svoju S klasu 2013. prodao (niti 4 godine staru, auto je bio 12/2010) za 30k, a platio sam je 130k.
Imala je 54k kilometara.

Izašla je nova, želio sam novu, 30k su mi nudili za staru, riješio sam se je.

I sad sam ja budala? OK, budala sam.
e88e92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 00:46   #33
Quote:
e88e92 kaže: Pogledaj post

Izašla je nova, želio sam novu, 30k su mi nudili za staru, riješio sam se je.

I sad sam ja budala? OK, budala sam.

U ocima nekog ko nema tih para ili "kad bi on imao tih para" jesi.
U ocima svih normalnih, kog boli briga, tvoje su pare, radis s njima sto hoces.
TTL is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 01:14   #34
Ma tu je situacija vrlo jasna i svede se na isto. Naklikaš i kupiš novi auto koji je dosta bolji od staroga i prvih par tjedana pa i mjeseci osjećaj je super, guštaš kao prase u blatu. Nakon toga se već navikneš na njega i to je samo auto, skužiš da bi volio da ima možda malo jači motor, neki komad opreme, veći gepek, a i baš ti se sviđa ovaj novi model koji je upravo izašao i onda malo lurkaš po reviewima i tražiš dobar razlog da kupiš novi

E sad ako si neka srednja klasa, onda ćeš se nakon 4-5 godina riješiti svojeg 30 tEUR auta za oko 15tEUR i doplatiti još 15tEUR da opet voziš novi auto koji će ti opet dosaditi (jer to je tako...ljudski).

A ako si neki visoko pozicionirani menadžer ili vlasnik firme, onda ćeš se nakon 2-3-4 godine riješiti svojeg 80tEUR auta za možda 30 tEUR. Pušiš puno više para, ali i zarađuješ više pa te boli patka jer ako se petrolhead zašto si ne bi priuštio dobar auto.
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 07:16   #35
Xtreme, logika ti apsolutno stima. Samo mislim da su takvi koji sa recimo s klasom, u 4 god prijedju 50tkm, mo ovaj gospodin iznad, ipak iznimka. A vise je onih koji rade od 50-100t godisnje.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 08:26   #36
Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
europe2seoul kakvih 400.000 kuna. primjerke koje sam gleda vlasnici su platili svaki oko 90.000 eura (neki primjerci i debelo priko)! i ja sam osta šokiran, zato i jesam predložija kupovinu A7.

mislim da jednom A7 nebi triba biti problem prevaliti kakvih 300.000 km bez nekih većih problema, tako da ako se nađe primjerak sa 100 do 150.000 km (a takvih je većina koje sam gleda),
Rekao si 1-2 godine star A7 sa malo kilometara. To jest 3.0 motor i sve stoji ali 100-150 tisuca km nije malo kilometara. Malo kilometara bi bilo da je cca 40-50 tisuca za tih 2 godine starosti.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 08:31   #37
Quote:
xtreme kaže: Pogledaj post
E sad ako si neka srednja klasa, onda ćeš se nakon 4-5 godina riješiti svojeg 30 tEUR auta za oko 15tEUR i doplatiti još 15tEUR da opet voziš novi auto koji će ti opet dosaditi (jer to je tako...ljudski).
Ajde malo pogledaj place srednje klase u HR pa mi reci tko si svakih 4-5 godina moze priustiti novi auto od 30 tisuca EUR-a, jer mu stari dosadi.
U HR su u privatnom sektoru najbolje placeni informaticari i oni u prosjeku imaju preko 10 tisuca kuna neto mjesecno. Onda imas manager informaticara od 12-14 tisuca kuna neto mjesecno i eventualno vlasnika firme (vidi pasus dolje). Netko tko ima zenu, djecu i sa placom od 10-12 tisuca kuna mjesecno + zenina placa si ne moze priustiti auto od 30 tisuca EUR-a svake 4-5 godine a pripadnik je srednje klase i to sa boljom placom odnosno dobrim combined incomom. Ono sto on moze voziti je kompakt od 20 tisuca EUR-a plus/minus i onda kada ima 7-10 godina ga proda ako mu dosadi ili dok se ne pocne kvariti. A hrpa ljudi koji su isto tako u srednjoj klasi zaradjuje 7-8 tisuca neto mjesecno, znaci jos losija financijska situacija ali OK za zivot srednje klase.

Ajmo malo se spustiti u Hrvatske okvire normalnih radnih zaposlenih ljudi, a ne petrolheads i privatnici/obrtnici, koji digne par tisuca kuna dnevno na cash bez racuna kaj ti doma 2-3 cijevi promjeni. * 30 dana...

Quote:
A ako si neki visoko pozicionirani menadžer ili vlasnik firme, onda ćeš se nakon 2-3-4 godine riješiti svojeg 80tEUR auta za možda 30 tEUR. Pušiš puno više para, ali i zarađuješ više pa te boli patka jer ako se petrolhead zašto si ne bi priuštio dobar auto.
I koliko je takvih u HR? Da njihovi polovnjaci vire iz pastete ili svaki drugi oglas na njuskalu?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 08:35   #38
Quote:
e88e92 kaže: Pogledaj post
Evo, ja sam svoju S klasu 2013. prodao (niti 4 godine staru, auto je bio 12/2010) za 30k, a platio sam je 130k.
Imala je 54k kilometara.

Izašla je nova, želio sam novu, 30k su mi nudili za staru, riješio sam se je.

I sad sam ja budala? OK, budala sam.
Cuj, ako je ona zaradila svoje postojanje i amortizirala svoj gubitak od 100 tisuca EUR-a - onda OK. Ako nije, nije ti to bila profitabilna ili razumna poslovna odluka.

U svakom slucaju, nema puno ljudi kao ti da imas S-klasa po 30 tisuca EUR-a sa svega 54 tisuce kilometara po oglasima na sve strane kako jolekralj to sve prezentira. Ono gotovo novi auto za jeftine pare. Mda....svi kupuju kako bi jolekralju kasnije jeftino prodali. Jer se bave humanitarnim radom.

A zakej za sefa ne gleda A6?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 08:49   #39
Cudno mi je da ima problema s dsg mjenjacima, ja sam vozio duze vrijeme par auta s njima, i unatoc silovanju (sluzbeni auti), nikad nista.

A ovo sto se kupnje tice, stvar vas boli kiki sta ce covjek sa svojim parama?
Imate svoje, pa radite sta hocete.
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 08:54   #40
Quote:
.shorty. kaže: Pogledaj post
Cudno mi je da ima problema s dsg mjenjacima, ja sam vozio duze vrijeme par auta s njima, i unatoc silovanju (sluzbeni auti), nikad nista.
Tko ima problema sa DSGom?

Quote:
A ovo sto se kupnje tice, stvar vas boli kiki sta ce covjek sa svojim parama?
Imate svoje, pa radite sta hocete.
Pa ne kupujemo niti mi a niti jolekralj; nego njegov sef koji mu je rekao da malo pogleda aute za njega, i sada i on tu pita. Znaci svi smo mjerodavni govoriti jer nicije pare od nas tu nisu
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.