Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 12:41   #1
Peugeot 508

Ekipa kad unesem u google ovaj broj šasije :

vf38drhr8bl032141


izbaci mi stranicu iz Belgije na kojoj se nalazi vozilo koje je kod nas kupljeno.

Može li mi netko to protumačiti ?

Sto znači ona zadnja kolona u kojoj su € ? Prodajna cijenam, što ?

Pretpostavljam da su to sve bila vozila za izvoz iz Belgije od neke AK, tabela se eto našla na Googlu, kako i što znači ta zadnja kolona ??'
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:53   #2
Pa piše ti... procijena iznosa oštećenja na autima. Fino je razjeban s tih 1600€ štete.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 14:11   #3
KBC ti je njihova velika banka, ovo su vrlo vjerojatno povrat s leasinga (koji je jako popularan u Belgiji).

1600 eura uopće ne mora ogromna šteta, na razini jednog branika ili oštećenih vrata...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 14:54   #4
hvala, kako to sad reći vlasniku koji je uvjeren da je dobro kupio.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:00   #5
U čemu je problem? Zašto nije dobro kupio? Zbog 1600 EUR štete?
Nekoliko puta sam ovdje pisao vlastiti primjer - 17.000kn dijelova na šteti koja se nije ni vidjela sa više od 3m udaljenosti, nakon sudara najnormalnije otputovao za Zagreb i vratio se nazad.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:33   #6
Jel znamo kakva je šteta? Kozmetika, mehanika? Neznamo. U 1600€ svašta stane, nekad samo i jedan far na kojem je crkla jedna jedina LEDica.
Al procjena i popravci rijetko imaju veze jedno s drugim. Možda je sa 100€ zamaskirano i vozi dalje.
Ja znam primjer di je osiguranje isplatilo 64.000kn ovlaštenom servisu za nove djelove i radove, da bi kasnije ispalo da je auto složen s rabljenim dijelovima i 15kg kita. Taman je auto tako još dvije godine garancije izdržao, al kad se krenulo raspadat... mamma mia
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 21:58   #7
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
hvala, kako to sad reći vlasniku koji je uvjeren da je dobro kupio.
a zasto mu moras reci?
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 02:47   #8
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
KBC ti je njihova velika banka, ovo su vrlo vjerojatno povrat s leasinga (koji je jako popularan u Belgiji).

1600 eura uopće ne mora ogromna šteta, na razini jednog branika ili oštećenih vrata...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Bas to, 1600 eura ne mora bit nikakva prevelika steta, pogotovo na novijem aute vise klase (D segmenta).
Lucky-ZG is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 08:55   #9
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
hvala, kako to sad reći vlasniku koji je uvjeren da je dobro kupio.
Nemoj se pravit pametan i ljude zahebavat kad ne znaš o čem se radi. 1600 eura štete na auto koji novi košta 300 tisuća kn.

Razbiješ far sa xenonm i pošpricaš branik, eto ti štete od soma ipo. A o naplati kasko osiguranja da ne pričam.

Pa nije Punto da je totalka na 1600.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 08:58   #10
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Nemoj se pravit pametan i ljude zahebavat klad ne znaš o čem se radi. 1600 eura štete na auto koji novi košta 300 tisuća kn.

Razbiješ far sa xenonm i pošpricaš branik, eto ti štete od soma ipo.

Pa nije Punto da je totalka na 1600.
Nemam sad kod sebe sliku, popravio sam malo oštećenje na 5. vratima (kvrcnuo me jedan odozada, nije izgledalo kao ništa posebno) - ovlašteni servis baš u toj Belgiji je naplatio njegovom osiguranju 1700 eura (i tamo muljaju :/).

Ipak imam...



Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 09:02   #11
Kao sto je vecina napisala na zapadu je steta od 1600e mizerija ako se radi u ovlastenima i preko osiguranja.

Na frendom bmw 3 gt je udario drugi auto u zadnji desni cosak, steta 14 000e preko osiguranja, branik, vrata prtljaznika, far i stranica je malo otisla prema vratima...

Da napomenem da je auto nakon tog udesa i dalje bio u voznom stanju. Tako da 1600e vani je neka sitnica.

Inace imao sam lubenicara 508 i auto je zbilja udoban, a i sam sam dizajn interijera mi se svida kao i vozacka pozicija.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 13:20   #12
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post

Inace imao sam lubenicara 508 i auto je zbilja udoban, a i sam sam dizajn interijera mi se svida kao i vozacka pozicija.
obicno su navodili u testovima da je previsoka vozacka pozicija, da se ne moze spustiti dovoljno za idealan polozaj...
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 14:58   #13
Quote:
quo vadis kaže: Pogledaj post
obicno su navodili u testovima da je previsoka vozacka pozicija, da se ne moze spustiti dovoljno za idealan polozaj...
To jer debili od novinara ocekuju da sic mora bit na podu za neku sporcku voznju, a realno niti jedan kupac tog auta ga ne kupuje za ganjanje i povisenija vozacka pozicija je zato ugodnija.
Lucky-ZG is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 15:19   #14
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
U čemu je problem? Zašto nije dobro kupio? Zbog 1600 EUR štete?
Nekoliko puta sam ovdje pisao vlastiti primjer - 17.000kn dijelova na šteti koja se nije ni vidjela sa više od 3m udaljenosti, nakon sudara najnormalnije otputovao za Zagreb i vratio se nazad.
Nije to ništa. Išao s frendom u i30 starom godinu dana.
Imali udes na AC po snijegu, niš strašno, malo do ograde. Otišli u OG, drugi dan natrag za ZG.

Procjena štete za kasko - totalka.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:22   #15
Quote:
quo vadis kaže: Pogledaj post
obicno su navodili u testovima da je previsoka vozacka pozicija, da se ne moze spustiti dovoljno za idealan polozaj...
To je dosta subjektivan dojam, meni je to u tom autu odgovarala vozacka pozicija, nekom pak nece.
Zato je dobro svaki auto prije probati.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 11:00   #16
Mah, tko jos vjeruje tamo nekom testu. Daj mi 5 minuta i naci cu ti 5 testova s 5 razlicitih dojmova. Za isti auto.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.