Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2015., 21:42   #1841
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Što kaže ostala ekipa ovdje?
Više volim ostati na jednom mjestu duže. Ja ne bi ni van Tokija išao.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 22:26   #1842
ako imaš samo 5 dana na raspolaganju za japan, a već ćeš biti na putu ko zna koliko dugo možda noćni autobusi i nisu najbolja stvar za tebe. ja bi ti savjetovao da napraviš čak i dva izleta iz tokia kako bi ipak vidio što više toga, ali na način da ne mijenjaš bazu, odnosno da si stalno stacioniran u tokiu. mislim da je kyoto ipak predaleko za tako malo vremena iako je kyoto meni glavni razlog odlaska u japan, daleko ispred tokia, ali 5 dana je ipak premalo.

2-3 dana švrljaj po tokiu, a onda napravi izlet u nikko posjet hramove koji su fantastični (nećeš biti prezasićen hramovima jer ipak nisi posjetio kyoto pa će ti ovo biti još bolje) i nac. park - mali izlet u prirodu, a drugi izlet izaberi ovisno o svojim afinitetima, ako voliš hramove onda odi u kamakuru, iako tu osim hramova imaš i zgodnu šetnicu šumom koja je super ako je vrijeme ok, a ako si ljubitelj prirode odi u hakone - napravi đir po parku sa svim mogućim prometalima, prošeći do gejzira/vulkana i tamo probaj crna jaja, a sve to sa kulisom planine fuji u pozadini

svi ti izleti su lako izvedivi vlakom iz tokia i obave se bez problema i velikog napora u jednom danu
GANDALF40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 00:55   #1843
Ma fućkaj Tokio, odi u Kyoto..
Tokio je ogroman grad, stvarno preogroman i da ga vidiš ti trebaju mjeseci, a ne dva-tri dana..
Kyoto je "mali" simpatičan gradić sa mnoštvom stvari za vidjeti..
Pogledaj: Fushimi Inari Shrine i odi do Arashiyame.. Tam imaš majmune, bamboo šumu, most preko potoka, Tenryuji Temple, uglavnom jako zanimljivo za prošetati, a sve ti je na dohvat ruke (pardon, noge)..
Uz još hrpu hramova i stvari koje možeš vidjeti..
Za Tokyo ti je dosta tih 2 dana. Čisto da se upoznaš da najosnovnijim stvarima tamo..
Ak si platiš Shinkasen, tam si za malo više od 2 čuke sa Nozomijem..
Ak imaš volje i vremena, da se i s običnim vlakom za mnogo više sati stići do tamo uz mnogo manju cifru za kartu..
Iako, pogledaj mogućnost da letiš unutar Japana sa avionom, ne bi vjerovao povoljnije je od kupnje karte za Shinkansen..
Babybus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 07:22   #1844
Japan za shipspottere

Kakvi bolan hramovi, kulture I umjetnosti...

(Zapis nekoga kome je Japan samo kulisa za ono sto ga stvarno zanima.)

Na prvom mjestu, Shimonoseki I Kanmon tjesnac, odnosno ljokacija ispod Kanmon Kaikyo mosta. Bio desetak puta. Znaju me tamo. Doslovno. Takodjer u Shimonosekiju I onaj otok odmah preko puta skvera Mitsubishi. Eventualno je minus sto tjesnac ima ogranicene gabarite, pa I brodovi nece biti neke grdosije.

Dalje, Nagasaki. Zivio sam u stanu u najvisem neboderu u gradu, s pogledom direkt na luku. Nuff said. Za pogled na skver MHI, popet se na brdo s druge strane zaljeva. Takodjer, cijela istocna strana zaljeva. I provozati se brodicem do Gunkanjime, to je onaj napusteni otok- rudnik iz Janeza Bonda. Pa se usput vide gomila brodova.

Kagoshima-Chuo ima aktivnu trajektnu luku.

Hiroshima ima liniju za onaj otok dolje, kako mu je ime, Shikoku, pa se usput vozi mimo Kurea, IHI skvera I vojne baze. A na samom otoku u Imabariju ima dva skvera, jedan je tako blizu civilnoj zoni da, ono, mozes gledati u zjenicu oka varioca dok radi svoj posao. Ne znam inace kako kod vas, ali u hrvatskim skverovima se zanimanje zove VARIOC, a nedobog zavarivac...

Dalje, Kobe. Ima dobar harbour cruise koji vozi mimo Kawasaki skvera, a I inace je luka ok. Ali, naj je zesci Akashi tjesnac, gdje se vozi gomila brodova ispod istoimenog mosta.

Osaka je ok (harbour cruise).

Yokosuka ima jamericku vojnu bazu, po kojoj se isto radi cruise.

Ali kod Yokosuke je najjaci tjesnac Uraga, ulaz u Tokijski zaljev, nuff said.

Yokohama ima najjaci harbour cruise od svih.

Tokijski harbour cruise je ok.

I to je to.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 05:24   #1845
Quote:
Babybus kaže: Pogledaj post
Iako, pogledaj mogućnost da letiš unutar Japana sa avionom, ne bi vjerovao povoljnije je od kupnje karte za Shinkansen..
Leti Jetstar, 30$ u jednom smjeru ..nisam ni ja vjerovao ali fakat leti.
acerola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 16:47   #1846
Quote:
acerola kaže: Pogledaj post
Leti Jetstar, 30$ u jednom smjeru ..nisam ni ja vjerovao ali fakat leti.
Ima i leteća breskva (Peach) trenutno akciju, Tokio-Osaka(Kansai) je 20€ po smjeru.

Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
Japan za shipspottere
Lappino ti baš voliš brodove. Zanimljiv osvrt.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 12:25   #1847
hitno ljudovi,

kako najbrže i najbezbolnije nabaviti Yen-e u nas ?

ako naručim preko Banke dali moram dati novac u kunama unaprijed, pa čekati ?

hvala
oukazadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 14:35   #1848
Nisam siguran da možeš odmah kupiti yene, možda u nekoj banci na Jelačićevom trgu u Zg ili u bankama po zračnim lukama. U ostalima sistem je takav da naručiš i dođeš dan ili dva kasnije po njih. Plaćaš prilikom podizanja. Tečaj ti je vrlo povoljan sada, oko 5,80 Kn za 100 JPY u Privrednoj.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 18:59   #1849
Nice.
Hvala, nažalost sam u Zadru, pa sam osuđen na čekanje.

Još 11 dana
oukazadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 20:21   #1850
Evo opet malo mene. Odlučila sam poslušati vaše savjete i putovanje "skresati" na tjedan dana Kyota i tjedan dana Tokya.
Trenutno sam u fazi rezervacije smještaja u Kyotu pa imam pitanje za poznavatelje tog grada. Ne mogu nikako odlučiti između dva apartmana (air bnb). Jedan se nalazi u blizini Kawaramachi Station, što mi se čini dosta zgodan i zanimljiv dio grada. Drugi je u blizini Karasuma-Oike stanice podzemne željeznice, odakle je jedna stanica do Kyoto Station-a, što je jako zgodno pri dolasku, odlasku i izletima izvan grada (a planiramo 2 ili 3 takva). Inače, oba stana izgledaju dobro i imaju dobre reviewe. Čemu bi vi dali prednost, ljepšem kvartu ili boljoj prometnoj poziciji?
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 21:47   #1851
Drago mi je da si izabrala jednostavniju opciju, i Kyoto i Tokyo imaju dosta toga za po tjedan dana svaki, vidjet ćeš baš dva različita japanska lica. Što se stanova tiče, mislim da si negdje pogriješila. Karasume-Oike je treća stanica podzemne od Kyoto stationa a Kawaramachi je stanica Hankyu linije. Sve u svemu Kawaramachi ti je otprilke ista udaljenost a bolji jer je na najpoznatijoj četvrtoj aveniji (Shijo-dori) koja vodi u Gion i dalje na Higashiyamu.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 13:46   #1852
Jel moguće kupiti karte za vlakove online? Hyperdia mi daje samo raspored i cijene, ali ne i mogućnost kupovine

Putujem usred kolovoza pa me strah da se ne rasprodaju karte za linije koje mi trebaju.
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 14:22   #1853
Karte se vjerojatno mogu kupiti i online, ali Japanci nemaju taj obicaj, koliko sam vidio. Oni na vrijeme naprave rezervacije (u uredima JR-a na svim vecim stanicama).

Osim pocetka sijecnja i Golden Weeka, mislim da se ne dogadaju situacije da su karte rasprodane.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 15:31   #1854
Slijećem na Hanedu 6.8. a prvi vlak kojeg hvatam je 16.8. Osaka-Nara. Misliš da je tih 10 dana ranije dovoljno vremena za biti siguran da ću kupiti kartu?

I još jedno vjerojatno glupo pitanje, al ko pita ne skita - jel moguće kupit karte za vlak od A-B u kolodvoru C? Preciznije: Osaka-Nara u Tokiju?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 16:18   #1855
Da probam ja odgovoriti dok nema kaeovo

Dovoljno je dan ranije za bilo koju kartu, osim kao što je rečeno, za vrijeme Golden Week-a i Nove godine.

Vidim da se hoćeš osigurati i već u Tokiju kupiti kartu Osaka - Nara ali na tom potezu voze desetci vlakova svaki dan. To ti je kao da kupuješ 10 dana unaprijed tramvajsku kartu od Kvatrića do Dubrave u Zagrebu.

A sad i da odgovorim na drugo pitanje - vjerojatno možeš. Ali bih volio vidjeti izraz lica tog Japanca kod kojeg budeš kupovao kartu.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 21:15   #1856
Hehehe A jbg, koga zmija ugrize (čitaj Dan nezavisnosti u Ukrajini 2012. za kojeg nisam znao pa sam jedva uspio dobiti kartu prvog razreda par dana kasnije) i gušterice se boji

Itinerar je posložen i nikako ne bih volio da mi takav jedan detalj sve poremeti jer nije Japan Slovenija pa da mogu i pješke doma

A vlakovi u igri jesu: Hiroshima-Osaka, Osaka-Nara-Osaka, Osaka-Kyoto-Osaka, Osaka-Himeji-Osaka te Osaka-Haneda.

A glede reakcije službenika, sad već izlizani, no svejedno odličan vic!!

Štef iz Stubice odlučio vidjeti zemlju izlazećeg sunca, te uštedio za put i krenuo.
Kak bu putoval nego vlakom?
Dojde na stanicu kupiti kartu:
- "Molim jednu kartu za Tokio."
- "Joj, ne znam ti ja to. Evo ti do Zaboka, pa ti buju oni prodali do Tokia."
U Zaboku:
- "Prosil bi kartu za Tokio."
- "Ne prodajemo Vam mi karte za Afričke zemlje. To morate kupiti u Zagrebu."
- "Nije Afrika nego Azija. Dajte mi onda do Zagreba"
U Zagrebu:
- "Molim jednu kartu za Tokio."
- "Tokio? Evo vama do Frankfurta, pa tamo pitajte za dalje."
Nijemci složili Štefu kompletni aranžman i tako on nakon nekoliko dana doputuje u Japan.
Nakon 7 dana upoznavanja kulture i sakea, Štef odluči da je vrijeme za vratiti se.
Na kolodvoru shvati da je zaboravil tražiti povratnu kartu.
- "Du ju spik ingliš?"
- "Yes I do. How can I help you?"
- " Ajd lajk tu bay a tiket tu Stubica."
- "Sir, I can not sell you a ticket unless you tel me precisely where do you want to travel. Is it Gornja Stubica or Donja Stubica?"
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 21:47   #1857
Otprilike to tako i funkcionira u Japanu kako si naveo u vicu.

Linije gdje koristiš shinkansen rezerviraj dan prije iako ti se u 99% slučajeva ništa neće dogoditi ako rezerviraš i prije samog polaska vlaka. U svakom shinkansenu imaš i vagone za koje ne treba rezervacija. Druga polovica lipnja i prva srpnja ti je kišna sezona i Japanci nikud ne putuju, možda budeš s dvoje-troje ljudi u vagonu shinkansena. Od Osake do Nare ti vozi hrpa lokalnih vlakova, valjda svakih 15 - 20 minuta, tu ti stvarno ne treba rezervacija.

Ajd stavi itinerar da vidimo.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 22:12   #1858
Evo ovako ću ja to...

Quote:
04.08. Split -> Zagreb -> Beč (bus)
05.08. Beč -> Tokio via Amsterdam, Fukuoka (KLM)
10.08. Tokio -> Sapporo (avion)
12.08. Sapporo -> Hiroshima (avion)
14.08. Hiroshima -> Osaka (vlak)
16.08. Osaka -> Nara -> Osaka (vlak)
17.08. Osaka -> Kyoto -> Osaka (vlak)
18.08. Osaka -> Himeji -> Osaka (vlak)
19.08. Osaka -> Haneda (vlak) noćenje u capsule hotelu na aerodromu, let u 06:25
20.08. Tokio -> Beč via Fukuoka, Amsterdam (KLM)
21.08. Beč -> Zagreb -> Split (bus)
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 20:30   #1859
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Evo ovako ću ja to...
Zanimljiva zračna linija, jel' ostaješ u Fukuoki ili odmah ideš za Tokyo? Sapporo! Već dugo nitko s japanskog foruma nije bio tamo. Morat ćeš nam to detaljno opisati kad se vratiš.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 22:37   #1860
U Fukuoki imam presjedanje samo, takva je linija. No s druge strane, 350€ je ipak ludilo cijena za povratnu kartu.

Hehe
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.