Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2014., 10:47   #61
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Eto, malo proguglah i ispada da je baš ovo što sam opisala u postu prije tipično ponašanje ženke- rezuckanje poput cik cak škara npr. papirića u duge trake i umetanje među perije i odnošenje u gnijezdo tj. formiranje gnijezda. Inače se raspoznaju po razmaku između kostiju pelvisa gdje je ženkama razmak veći, no to je užasno teško procijeniti, treba biti baš ekspert za to.
ja sam imao zenku rnzenkolisa to sta reze papis i zabija si u krila to je zenka zasto to radi?zato je si oce raditi gnjezdo pa njoj treba materijala u ovom slucaju papir njoj je najprikladniji
cbr100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 23:52   #62
Quote:
nela2910 kaže: Pogledaj post
pitance.
imam rozenkolisa, star pol godine, zaigran, vesel, živahan, znatiželjan, sve kak bi i trebo bit. samo ima jednu neobičnu igru pa čisto da provjerim da se nebi radilo o nečem drugom il ozbiljnom:
trga sitne komadiće papira i stavlja si ih u stražnje perje ispod krila. onda normalno poleti i sve se razleti
pa valjda je to samo igra, nikakav nedostatak vitamina il nečeg?
tvoja papiga je zenka i to je sasvim normalno ponasanje, to i je urodjeno i nemogu si pomoci moja stalno to radi, zato joj ubacujem uvek sveze granje od vrbe ili breze muski to ne rade, imala sam muzjaka i nikad to nije radio i zato sam se iznenadila kad je ova pocela

Quote:
zelenapatka kaže: Pogledaj post
Ajoj a taman sam po slici pomislila "gle sta su slatki"
Meni treba savjet. Imam pjevajucu ali poklonit cu je roditeljima jer njima nije mazenje primarno kao meni. Zelim papigu mazu ( moja nakon godine dana i dalje je divlja), i nikako se odluciti izmedju nimfe i rozenkolisa. Htjela bi rozena vise ali me strah to sta kazu sa je glasan.. Jer je malo mene istraumatizirala ova moja pjevajuca koja je divna dok frflja, ali rijetko kad frflja, vecinom se razdere visokofrekventnim zvukom cim cuje drugu pticu... Zivim u prirodi , so go figure ) iskustva s rozenkolisina oko dernjave?
ovako je moje iskustvo: muski se jako deru i preglasni su, imala sam muzjaka 9 godina, zenku sad imam i nije tako glasna i pevusi kao slavuj po ceo dan, prijatan cvrkut, pa i ja se pridruzim pa zajedno nesto cvrkucemo po dva tri sata, dok se muzjak samo derao po ceo dan. I sto vse govoris "cuti" to je glasniji. Ako zelis da ucuti samo i sam cuti i ako je tisina u prostoriji ucutace. Problem je taj sto je muzjak jako mazan bio i jako se pripitomio i neagrisivni su, zenka je po prirodi agresivna, teze se pripitomi i gotovo uvek grize za prste. Moju mogu maziti dok je u kavezu, a kad sleti kod mene samo nosem mogu, prste cim vidi odma grize...jako je agresivna i jedva joj dajem hranu u kavez jer cuva teritoriju. Inace se pripitomili oba za 3 meseca i jako su privrzeni ljudima i obozavaju se maziti.

Quote:
cbr100 kaže: Pogledaj post
znate sta cu ja vama lijepo reci 1.hvala vam na odgovoru a 2.i najbitnije i ako ih ne uspim pripitomit ja cu moje rozenkolise volití kao da imam djecu:-)bili pripitomljeni ili ne volit cu ih isto:-)
Pripitomices ih brze nego mislis. Od svih papiga u zivotu koje sam imala, oni su neustrasivi i previse radoznali da bi ostali plasljivi do kraja zivota. Naravno, ako ih mislis pustati svaki dan i igrati se s njima. Ja sam svoju pripitomila bukvalno za dva ili tri meseca, a bila je stara oko 3 meseca sve u svemu, nije imala jos ni perje tako crveno nego vise roze boje. A moj Papo, on je bio malo stariji kad sam ga kpila al isto se brzo pripitomio i totano se vezao za mene. Uzmes hranu iz kaveza i pustis ih van kaveza u prostoriju i dodjes za par sati kad ogladne i drzis u ruci ciniju. Prvo ce jedan doci i bice jako plasljiv, verovatno ce doci negde blizu pre nego sleti na ciniju, a kad ovaj vidi da je prvi sleteo doce i on. Ponavljaj svaki dan i videces vrlo brzo ce sami sletati na tebe. Ponavljaj zvizduk koji ispustaju, mislice da ih zoves pa ce isto doleteti do tebe strpljenja moras imati i po 2 sata da samo stojis i cekas da slete. Mozes gledati film dok cekas

Zadnje uređivanje fermina-daza : 28.03.2015. at 08:42. Reason: spajanje postova - pogledati kako se koristi Multi-Quote
sweetmaidens666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2019., 09:34   #63
Quote:
Mya kaže: Pogledaj post
Hm, iskreno se nadam da će ti netko nešto pametno odgovoriti. Naime i ja imam skoro identičnu situaciju. Moj je kod mene kojih mjesec i pol i još uvijek bježi na drugu stranu kaveza kad mu se približim. A nije baš da sam ga okolo lovila i tako traumatizirala. Možda još nije prebrodio traume od lovljenja u pet shopu kad sam ga kupila Tražila sam malo po netu i naišla na ovaj forum koji je baš o rozakolisima.


http://www.lovebirdsplus.com/community/index.php

Oni imaju nekih prijedloga za pripitomljavanje, ali uglavnom spominju da bi ptičici trebalo podrezati krila za početak da ne može pobjeći od tebe. Meni se to baš ne sviđa, a ne znam ni dal to naši veterinari rade. Ja zasad čekam da se moj još malo opusti i stekne povjerenje da ga neću pojesti
Molim vas, ali molim! Bez podrezivanja krila! Pliz! Pticama su krila dana s razlogom. A i valjda je svima cilj da ptičica s guštom dolazi do vas... a ne na silu.. zar ne? A i uostalom to je vrlo traumatično za samu pticu....većina njih ne preferira podrezivanje krila.
garfield123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.