Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2009., 10:37   #21
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Napala je mene, dijete bacila na pod (slomljena kljucna kost), zadrzana je u prekrsajnom pritvoru preko noci. Podignute su kaznene prijave za nanosenje tto i grubo zanemarivanje djeteta.

Majke ni od korova skoro mjesec i pol dana, ni poziva ni posjeta,

Dijete nakon susreta pocinje mucati.
.....
zar centru, sudu, kome već, ovo nije dovoljno da se dijete pod hitno, još jučer, udalji od ovakvog roditelja?! Nebitno jel mama ili tata ali nanosenje teških tjelesnih ozlijeda i grubo zanemarivanje djeteta. ???
Helou?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 12:50   #22
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
Helou?
Ali majka je majka. Ma zar stvarno smatrate da nas nekoliko smo svi šizofrenici, opsjednuti ženskim urotama, i sl? Da pričamo ostvarima koje se ne bi smjele ne bi trebale događati?
Ali mi se, svakodnevno, susrećemo s njima, a koliko je onih koje je sram, stid izaću u javnost?
Zar misliš da sam toliki patološki lažljivac sa GPO-om ( kakvom me okvalificirala psiholog na centru - uvid izvršen uvidom u udski spis jer mi je gospođa odbila dati moj nalaz?????) da pričam da mi je psiholog rekao da je psihijatar, da mi je soc.radnik reako da eto, o nem može ništa jer će psiholog, da mi je prijetio ravnatelj centra, da su me prijavili državnom odvjetništvu jer su eto uvrijeđeni, da su dobili nadzor koji je zaključio da je sve po pS-u. A evo još malo o diskriminaciji muškaraca - nije topic -ali zorno pokazuje. Određena udruga je dobila sredstva da ustanovi koliko i kako su muškarci diskriminirani. I to nemala, a nisu još ni objavili. Evo spiska pitanja u anketi koja bi trebala napraviti uzorak.
Jesu li tokom odrastanja svjedočili obiteljskom nasilju?
Jesu li bili žrtva seksualnog nasilja u djetinjstvu?
Uzimaju li muškarci porodiljni dopust kad im se rodi dijete?
Koliko često kuhaju djeci i mijenjaju im pelene?
Koliko puta su ošamarili partnericu?
Kome se obraćaju za pomoć kada su tužni i razočarani?
Jesu li imali seksualni odnos s muškarcem?
Jesu li ikada prisilili ženu na seks?
Jesu li imali seksualni odnos s prostitutkom?
Da li bi ih bilo sram da imaju sina homoseksualca?

Dakle udruga žena ( ona koja je financirana sa onim seksističkim spotom o nasilju kad tata masira mamu a curica to upotrebljava u igri lutaka ) će ispitivati muškarce. Možete nadalje pročitati i statut i djelovanje udruge koje na da diskvalificira muškarce nego i svojim djelovanjem prinosi difamiranju kao i pojačavanju percepcije o istima kao isključivim počiniteljima nasilja. <pogledajte sastav članstva i instiucija....nigdje ni r od ravnopravnosti i seksualne jednakosti.
A nešto slično ovome možete dobiti u svakoj ispostavi b.a.b.e kad se obraćate radi poremećenih obiteljskih odnosa i/ili parnice.
E sad vi meni recite jesam li lud, ili samo želim zaštititi djecu i roditeljstvo kao takvo bez obzira na spol?

Pozdravson
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 11:19   #23
Ali majka je majka. Ma zar stvarno smatrate da nas nekoliko smo svi šizofrenici, opsjednuti ženskim urotama, i sl? Da pričamo ostvarima koje se ne bi smjele ne bi trebale događati?
Ali mi se, svakodnevno, susrećemo s njima, a koliko je onih koje je sram, stid izaću u javnost?
Zar misliš da sam toliki patološki lažljivac sa GPO-om ( kakvom me okvalificirala psiholog na centru - uvid izvršen uvidom u udski spis jer mi je gospođa odbila dati moj nalaz?????) da pričam da mi je psiholog rekao da je psihijatar, da mi je soc.radnik reako da eto, o nem može ništa jer će psiholog, da mi je prijetio ravnatelj centra, da su me prijavili državnom odvjetništvu jer su eto uvrijeđeni, da su dobili nadzor koji je zaključio da je sve po pS-u. A evo još malo o diskriminaciji muškaraca - nije topic -ali zorno pokazuje.

Sada shvaćam zašto si napisao da si u sličnoj situaciji kao moj bivši kojem su psiho
testovi ispali loše!

Ta škvadra iz Centara je šašavija od svih nas zajedno!
A ne možemo im ništa!
Mene je psihologica doslovno uvjeravala da me je bivši tukao jer je imao loš test agresivnosti.
Nikada nije digao ruku na mene, ni na malenu.
Dobro, bio je šutljiv lik i dva puta se desilo da se u svađi nije mogao iskontrolirati i da je meni iza leđa šakom probio vrata.
Ne smatram da je to normalno. Tu sam ga se prepala i bio je možda i početak našeg kraja.
Ne znam kako bi završilo da smo ostali u braku, gdje bi ta šaka s vremenom završila ali hvala bogu to neću nikada saznati.
Soc. radnica mi je rekla: ma, on je vas sigurno varao i prije (od kud to njoj???)
Kaj se uopće petlja jer je ili nije. On je priznao da se zaljubio u drugu i tu je kraj priče. Ma ne ona se sad još odlučila meni zabijati nož u srce.
A evo još jedne profesionalnosti soc. radnice, biserka! Budući je moj bivši našao svoju sadašnju unutar firme dok su bili na onim čuvenim izletima velikih firma od par dana eto njenog bisera: znate gospođo kako se zovu ti izleti?? Grupni sex!!! I sad je ona profesionalna i normalna!
I mene su uostalom napali da nisam došla na psihotest. dobila poziv jesam. ali mi je malena uistinu bila pod visokom temperaturom, donijela im potvrdu od njezinog liječnika i molila drugi termin. Oprali su me kao balavicu. Ja trošim njihovo vrijeme i izvlačim se na dijete. Ma bili su grozni, jezivi
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 03:07   #24
Pa sve te nestrucnjake (da se blago izrazim) po tim centrima placaju gradjani kojima ti nestrucnjaci samo zivot zagorcavaju.
Da kod nas ima prava, pravde i zakona takvi bi letjeli iz svojih stolica i foteljica brzinom svjetlosti.
Kao da se trude sto vise unistiti zivot djeci, ali i roditeljima u brakorazvodnoj parnici...

Drago mi je kad vidim muskarca koji zeli djete i takav bi pred zakonom trebao imati jednaku sansu da ga i dobije, osim ako je djete premalo.
Na zalost znam vise nezainteresovanih muskaraca, kojima je bas super da je djete (slucajevi oko mene su uglavnom sa jednim djetetom) kod majke, a oni mogu svratiti kad je njima zgodno...

Mada, da neki roditelji ne postanu kao zivotinje (da oprostite na izrazu) u procesu razvoda sve bi islo lakse i mogli bi se dogovoriti i van tih groznih sivih institucija...recimo da djete zivi mjesec dana kod oca, a mjesec kod majke...vecina nas ne zivi u tolikim velegradima da bi zivot djeteta na dvije lokacije bio kao zivot na dva kontinenta, a ako je i velegrad u pitanju i roditelji zive na dva kraja grada - mogli bi se radi dobrobiti djeteta lokacijski pribliziti...
Znam, da se ljudi tako dobro slazu kako je potrebno da bi stvari prijateljski funkcionisale, onda se ne bi ni razvodili...huh...

Roditelju koji voli svoje djete dva sata tokom vikenda nista ne znace...sta je to dva sata...pa nekad u kadi provedem vise...

Moj brat je razveden, djete je bivsa povela sa sobom kad je odlazila od njega...na kraju su njih dvoje kao roditelji najmanje ucestvovali u brizi o djetetu (njena majka, baka djetetu, ga je najvise odgajala i brinula o njemu)...
Stvar se popravila kad su nasli druge ozbiljne partnere (ali djete vec ide u skolu, prosle su godine, iako bolje ikad nego nikad).
Rekla sam u jednom momentu da mi se cini da je to djete upoznalo pravu roditeljsku ljubav tek uz macehu i ocuha.
Buduci ocuh (trebaju se vjencati uskoro, ona ceka bebu) ima i sam sina iz prethodnog braka i voli malog, brine se da li je jeo dovoljno, kupuje mu igracke...
Buduca maceha je par godina starija od mog brata, zeli i voli djecu, ali cini se da tu ima nekih problema (bar ja tako mislim, nisam nikad pitala...niti bih je pitala, ako sama o tome ne pocne pricati...) - obozava malog, kupuje mu sve i svasta, zove ga stalno, kad je s mojim bratom isla zimus na skijanje ona je insistirala da povedu i malog skupa na planinu...pokusava malog sto vise ukljuciti u njihove zajednicke aktivnosti...
I djete mi napokon izgleda istinski sretno i voljeno...mada se jos uvijek ne snalazi najbolje ko mu je od tih silnih roditelja ko i sta mu ko zapravo dodje...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 22:31   #25
e zodax, stari... sad si me prepao, totalno...

u postupku sam rastave i na prvom rocistu na sudu su djeca dodjeljena meni na skrb do okoncanja postupka (rastave)... s majkom djece sam dogovorio da ce djeca ostati zivjeti samnom iz puno razloga, da ne duljim, dogovorili smo da ce djeca zivjeti a da ce ih majka posjecivati po dogovoru...

ovaj tjedan imamo sastanak u CZSS za koji ustvari uopce neznam sto je... procjena roditelja? psihotestovi? sto gdje kako?

da dam djecu majci ne dolazi u obzir, nikako, nemoguce, neizvedivo... medjutim sada mi se pojavilo zrno sumnje, sto ako naletim na "konzerve" koje rade po sistemu da su djeca samo majcina?

i to sto ne mozes tuziti ili se zaliti na rad CZSS je u najmanju ruku uzasno... oprosti, ali nemogu vjerovati, iako je stvarno tako ali si ja to valjda ne zelim priznati, da su CZSS bogovi i iznad njih nema nikoga...

ovo sto se tebi izdesavalo sa tvojom bivsom suprugom me toliko naljutilo da sam morao ovo napisati i dati ti barem nekakvu podrsku kao samohrani otac samohranom ocu...

ako ikako mogu pomoci, PM ceka... djetetu ti zelim sve najbolje i nadam se da nece ostati kakvih trajnih trauma, nedaj boze...
werky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 22:39   #26
issati kako sam ljut sad...
werky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 00:11   #27
Werky, preno sam priču jednog od tata...nasreću nije moja jer bi sad, najvjerovatnije ne tipkao po netu već sjedio negdje u isražnom ili pritvoru. Mislim da se meni desilo to kao tom čovjeku, mislim da se ne bih uspio iskontrolirati.
Ti se skuliraj, ima i dobrih djelatnika po centrima, izuzetno su rijetki, no ima ih. Najvažnije i najbolje je da ste se ti i ex dogovorili i držite se toga.
Što se tiče CZSS-a da oni su bog i nema drugih osim ako na prvom ročištu podneseš zahtjev da se odredi drugi miritelj i psihosocijalni procjenitelj i da imaš takve te odbiješ ( dokumetirano) psihosocijalnu obradu centara. Nažlost to izuzetno malo ljudi zna a kad počnu tražiti pomoć i informacije obično je već prekasno, upali su u klopku.

No ti se drži, želim tebi i tvojima svu sreću a ako se želiš uključiti u rad udruge koja pokušava natjerati institucije da slučajeve obrađuju individualno i kvalitetno ne da snose odgovornost za svoja (ne)djela, uključujući tu i sudsvo, pa preko pm-a ćemo, OK?

Pozdravson
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 14:36   #28
Pa, društvo i ja sam pred rastavom i imam sina 3 god. Na samu pomisao da ću se morati odvojiti od njega kida mi se srce. Sa suprugom sam dogovorio da ćemo se brinuti o njemu na način da jedan tjedan bude kod mene, a drugi kod mame. Zanima me samo da li postoji mogućnost da se to i pravno provede, odnosno da to tako stoji i na papiru? Mi smo sve dogovorili ali nebi volio da postoji mogućnost da me na bilo koji način supruga može ucjenjivati jer nikako nemogu prihvatiti da ga viđam tri dana u dva tjedna.
Pozdrav!
Evan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 15:25   #29
To se sve može definirati - sporazumnim razvodom, skrbništvom, itd. Samo bi bilo bolje izbjeći da se u sve umiješa Centar za socijalnu skrb, koji često iz nekih samo sebi znanih interesa ometa dogovor roditelja o skrbi. Zna se dogoditi i da se buni na sudske presude, ne vodeći računa o interesima djece, pa da zbog toga ne može doći do dogovora o skrbništvu, alimentaciji, itd. A u međuvremenu se mora živjeti i brinuti o djeci.

Posebni su slučajevi kad majka dijete želi odvesti preko granice. Nedavno su bila dva takva slučaja - jedan je bio muž engleske diplomatkinje, i nije imao šanse, a drugi je bio bivši veleposlanik u Belgiji, koji je na kraju dobio i godinu dana zatvora zbog nasilja i isto je ostao bez djece, nakon vrlo surove kampanje po medijima. Obje te žene su bile bogate i utjecajne.

Istovremeno, dođe muž, osuđivan za pokušaj ubojstva, kući na vikend, pa običnu, neutjecajnu i siromašnu ženu premlati i izžigoše užarenim žaračem po tijelu, za što dobije samo tri tjedna zatvora (možda i uvjetno).

Zato je teško reći tko je diskriminiran. Siromašni su uvijek diskriminirani u odnosu na bogate, a pitanje muško/žensko tek onda dolazi na dnevni red.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 12:18   #30
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
To se sve može definirati - sporazumnim razvodom, skrbništvom, itd. Samo bi bilo bolje izbjeći da se u sve umiješa Centar za socijalnu skrb, koji često iz nekih samo sebi znanih interesa ometa dogovor roditelja o skrbi. Zna se dogoditi i da se buni na sudske presude, ne vodeći računa o interesima djece, pa da zbog toga ne može doći do dogovora o skrbništvu, alimentaciji, itd. A u međuvremenu se mora živjeti i brinuti o djeci.

OK, hvala.
Ni ja nebi volio da imam puno posla s CZSS-om ali neznam koko bi to rješio.
Imam primjer nekog Prijedloga o sporazumnom razvodu i kad bi se dodalo zajedničko skrbništvo s definiranim boravkom kod svakog od roditelja bi li to imalo neku pravnu snagu ili o tome mora odlučiti CZSS. Kad bi postojala neka mogućnost da ja dobijem skrbništvo nad djetetom (na što vjerojatno supruga nebi pristala, a ja po svemu sudeći nemam šanse bez njenog pristanka) mogli bi se dalje dogovarati o svemu.
Evan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 12:25   #31
Ja mislim da je najbolje da djeca žive s majkom ako je podobna ,što u večini slučajeva je .S tim da otac može viđati djecu kad mu se prilika ukaže za to ,a ne da sud određuje samo vikendom ili kako već ,osim u slučaju ako je otac nepodoban .Koliko god rastavljeni parovi bili ljuti jedno na drugo trebaju shvatiti da su djeca na prvom mjiestu.
ibis2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 12:54   #32
Quote:
ibis2 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je najbolje da djeca žive s majkom ako je podobna ,što u večini slučajeva je .S tim da otac može viđati djecu kad mu se prilika ukaže za to ,a ne da sud određuje samo vikendom ili kako već ,osim u slučaju ako je otac nepodoban .Koliko god rastavljeni parovi bili ljuti jedno na drugo trebaju shvatiti da su djeca na prvom mjiestu.
Argumenti?
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 09:12   #33
Quote:
ibis2 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je najbolje da djeca žive s majkom ako je podobna ,što u večini slučajeva je .S tim da otac može viđati djecu kad mu se prilika ukaže za to ,a ne da sud određuje samo vikendom ili kako već ,osim u slučaju ako je otac nepodoban .Koliko god rastavljeni parovi bili ljuti jedno na drugo trebaju shvatiti da su djeca na prvom mjiestu.
Mi nismo ljuti jedan na drugog, ali oboje volimo sinčića više od svega i nije upitno tko je bolji roditelj ili tko će se više brinuti o njemu. Možda je u nekim slučajevima bolje da dijete ostane sa majkom ali ja mislim da može biti kod bilo kojeg roditelja ako se ovaj brine o njemu. Ne razumijem zašto bi bilo bolje da je kod majke kad smo do sada jednako sudjelovali u njegovom životu i jednako se brinuli o njemu i njegovim potrebama. Isto se odnosi i na pružanje ljubavi. Mislim da ni dijete nema različite osjećaje prema nama.
Evan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 15:16   #34
na koji nacin otac moze dobit skrbnistvo nad djetetom(ima 1g),zena nema neke ispade osim sto je lijena za popizdit,ne radi,ali i ne obavlja kucanske poslove,tako da ja nakon 10h rada sve obavljam,od rucka preko sudja,vesa,kreveta i sl.,sta bi sud hipotetski odlucio?
zimbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 19:12   #35
Quote:
zimbo kaže: Pogledaj post
na koji nacin otac moze dobit skrbnistvo nad djetetom(ima 1g),zena nema neke ispade osim sto je lijena za popizdit,ne radi,ali i ne obavlja kucanske poslove,tako da ja nakon 10h rada sve obavljam,od rucka preko sudja,vesa,kreveta i sl.,sta bi sud hipotetski odlucio?
Dijete staro 1 g.? Vrlo male, nikakve...
Čak i da ima neku dijagnozu da je lagano psihički poremećena, nije 100% sigurno.
Commodore64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 21:31   #36
Quote:
Commodore64 kaže: Pogledaj post
Dijete staro 1 g.? Vrlo male, nikakve...
Čak i da ima neku dijagnozu da je lagano psihički poremećena, nije 100% sigurno.
Evo da vas ubijem u pojam. Socijalna radnica na centu mi je rekla kako su imali slučaj mentalno bolesne majke ali je brinula o djetetu i znala mu skuhati čaj i jelo i njoj je dijete pripalo. Sad kakav je otac nemam pojma.
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 17:37   #37
znaci trpit do pete godine djeteta,razgovorom ne ide,fizickom metodom se necu i ne zelim koristiti,ostaje mi sutit i radit
zimbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 20:19   #38
Quote:
zimbo kaže: Pogledaj post
znaci trpit do pete godine djeteta,razgovorom ne ide,fizickom metodom se necu i ne zelim koristiti,ostaje mi sutit i radit
Ti odlučuješ, ja ne bi i nisam.....
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 17:56   #39
nismo iz istog grada,200km,to bitno komplicira stvar,ne bi je mogao cesto vidjati,to mi se nikako ne svidja.
zimbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 21:52   #40
Quote:
zimbo kaže: Pogledaj post
nismo iz istog grada,200km,to bitno komplicira stvar,ne bi je mogao cesto vidjati,to mi se nikako ne svidja.
Već si se predao, sada ćeš postati samo još jedan od onih.....koji nisu htjeli skrb ( u statistici).

Pozdrav i sretno
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.