Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2011., 21:36   #1
Automatski mjenjači - DSG vs klasični i sve ostalo što niste željeli znati

Dakle slijedi pitanje, sigurno ste 100 puta na njega odgovarali, ali nisam našao ništa zapisano, pa želim čut ponajprije iskustva, pa i onda preporuke, i sve ostalo

DSG vs. Manualni mjenjač

Potrošnja goriva?
Dugotrajnost?


ps riječ je o passatu 07 god!
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 21:43   #2
Quote:
stef1455 kaže: Pogledaj post
Dakle slijedi pitanje, sigurno ste 100 puta na njega odgovarali, ali nisam našao ništa zapisano, pa želim čut ponajprije iskustva, pa i onda preporuke, i sve ostalo

DSG vs. Manualni mjenjač

Potrošnja goriva?
Dugotrajnost?


ps riječ je o passatu 07 god!

ako imas para za DSG i odrzavanje, ajhde na njega, preporodjenje, glatke brzine, nema trzaja, ušteda goriva cca. 1 litre
funkomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 22:00   #3
Stara poslovica kaze da svaki cigo svog konja hvali, al evo ponesto sam kompetentan sto se iskustva tice. 2004. mi rekose da u svom novom auticu imam prvi dsg mjenjac ikad uvezen u hrvatsku. I od tad me taj mali sluzio bez ikakvih problema, a cupao ga i derao svih 320nm. Nikakvih kvarova, samo osnovno odrzavanje... Vrlo kvalitetan, brutalno brz u promjenama, gladak, eto - my 2 cents.
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 22:00   #4
Quote:
funkomatic kaže: Pogledaj post
ušteda goriva cca. 1 litre
Jedino ako je idiot za volanom
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 22:01   #5
da da, sve je to super ....ak imaš para za održavanje????
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 22:13   #6
Za pravog vozača ručni mjenjač je nezamjenjiv...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 22:17   #7
my 2 cents: vozim Škodu sa 6-brzinskim DSG-om...što reći, vrhunska stvar, par puta nakon toga kad sam vozio manualce, nikad nebi nazad na to išao (naravno auto je službeni, tako da kad tad ću morat pojest govno na ovo što sam izjavio)
Mijenja brzo, savršeno, glatko, kickdown odličan

Održavanje dosad jedino na 60k km, obavezno mijenjanje ulja - 950kn
__________________
Geza: Tako kaže geza i geza kaže Istinu!
lesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 22:35   #8
A potrošnja goriva s dsg mjenjačem??? Mislim gore funkomatic naveo da troši litru manje, malo mi je to čudno iskreno..moji roditelji imaju auto sa automatskim mjenjačem, i bio je kod mene par dana kad je moj bio na velikom servisu, pa čovječe to troši, dnevno radim 50-80 km, od toga minimalno 50 po autoputu!
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 23:31   #9
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Za pravog vozača ručni mjenjač je nezamjenjiv...
pravom vozaču je svejedno dali je ručni ili DSG mjenjač,ali ako ti tako kažeš onda se moram složit s tobom

@CDRW ha ha ha ti nisi pravi vozač,ti nisi pravi vozač,ti nisi pravi vozač,ti nisi pravi voza.... !!
sucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 00:02   #10
Quote:
stef1455 kaže: Pogledaj post
A potrošnja goriva s dsg mjenjačem??? Mislim gore funkomatic naveo da troši litru manje, malo mi je to čudno iskreno..moji roditelji imaju auto sa automatskim mjenjačem, i bio je kod mene par dana kad je moj bio na velikom servisu, pa čovječe to troši, dnevno radim 50-80 km, od toga minimalno 50 po autoputu!
DSG nije klasični automatski mjenjač, tako da se to ne odnosi na njega. Da, troši manje jer u pravilu pametnije mijenja brzine, a nekad ima i brzinu-dvije više. Sad koliko manje troši je relativno, ovisi o tome kako voziš manualca.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 00:07   #11
DSG je revolucija, i ako nije problem viša cijena u startu, nešto skuplje održavanje i potencijalno skup kvar (ukratko, ako lova nije problem) - svakako ga se isplati uzeti.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 00:16   #12
Quote:
stef1455 kaže: Pogledaj post
A potrošnja goriva s dsg mjenjačem??? Mislim gore funkomatic naveo da troši litru manje, malo mi je to čudno iskreno..moji roditelji imaju auto sa automatskim mjenjačem, i bio je kod mene par dana kad je moj bio na velikom servisu, pa čovječe to troši, dnevno radim 50-80 km, od toga minimalno 50 po autoputu!
Trose oni s hidrodinamickim kuplungom jer se tu javljaju gubici. A ovo nije taj sistem, i ovaj je stedljiviji.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 00:40   #13
ja bih uzeo DSG
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 10:59   #14
Uvijek rucni mjenjac !

Jer ja volim vozit auto a ne da auto vozi mene.. Posebice na magistrali i starom cestom prema Rijeci .. Manualac zakon
bencon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 11:18   #15
ako je bitna litra dvije potrošnje, vozi štedljivije. generalno držim kako su dvije spojke mjenjači nepotrebna stvar u običnim autima. a hoće li ga netko uzeti možda je više stvar ukusa, naravno i financija. kako će iči prodaja takvih rabljenih, sa 200oookm, ćemo da vidimo...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 11:25   #16
Quote:
.shorty. kaže: Pogledaj post
Stara poslovica kaze da svaki cigo svog konja hvali, al evo ponesto sam kompetentan sto se iskustva tice. 2004. mi rekose da u svom novom auticu imam prvi dsg mjenjac ikad uvezen u hrvatsku. I od tad me taj mali sluzio bez ikakvih problema, a cupao ga i derao svih 320nm. Nikakvih kvarova, samo osnovno odrzavanje... Vrlo kvalitetan, brutalno brz u promjenama, gladak, eto - my 2 cents.
Quote:
lesa kaže: Pogledaj post
my 2 cents: vozim Škodu sa 6-brzinskim DSG-om...što reći, vrhunska stvar, par puta nakon toga kad sam vozio manualce, nikad nebi nazad na to išao (naravno auto je službeni, tako da kad tad ću morat pojest govno na ovo što sam izjavio)
Mijenja brzo, savršeno, glatko, kickdown odličan

Održavanje dosad jedino na 60k km, obavezno mijenjanje ulja - 950kn
Vi ste kupili nove, ili rabljene? Jel autor kupuje rabljeni! A tu je razlika velika. Da ne govorim da je rabljeni bez garancije.

Quote:
bencon kaže: Pogledaj post
Uvijek rucni mjenjac !

Jer ja volim vozit auto a ne da auto vozi mene.. Posebice na magistrali i starom cestom prema Rijeci .. Manualac zakon
U načelu, slažem se s ovim, manje stvari se može pokvariti, ali svejedno sve se kvari
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 11:33   #17
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Vi ste kupili nove, ili rabljene? Jel autor kupuje rabljeni! A tu je razlika velika. Da ne govorim da je rabljeni bez garancije.



U načelu, slažem se s ovim, manje stvari se može pokvariti, ali svejedno sve se kvari
rabljeni auto 90 tkm!!....
ma i ja sam za manualca, al sam htio čut što drugi misle!
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 15:07   #18
DSG je zakon, pogotovo S mode
xPsycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 15:17   #19
Quote:
stef1455 kaže: Pogledaj post
rabljeni auto 90 tkm!!....
ma i ja sam za manualca, al sam htio čut što drugi misle!
Pa što pitaš onda, DSG je u svakom pogledu bolji, ali i skuplji.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 15:45   #20
Quote:
stef1455 kaže: Pogledaj post
A potrošnja goriva s dsg mjenjačem??? Mislim gore funkomatic naveo da troši litru manje, malo mi je to čudno iskreno..moji roditelji imaju auto sa automatskim mjenjačem, i bio je kod mene par dana kad je moj bio na velikom servisu, pa čovječe to troši, dnevno radim 50-80 km, od toga minimalno 50 po autoputu!
Svi suvremeni automobili s automatikom troše manje nego s manualnim mjenjačem. U pitanju su potpuno električno vođeni sustavi, koji u svakom trenutku prate nekoliko parametara motora. Dok sam voziš, jednostavno to ne pratiš na taj način - jer bi umjesto u cestu gledao u instrumente kako bi u svakoj sekundi odabrao prijenosni omjer optimalan upravo za tu sekundu.

Manualni mijenjač je povijesni relikt, koji se prodaje pretežito u zemljama u kojima se traži da auto bude što jeftiniji.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.