Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2004., 14:17   #21
Re: Povratak otpisanih

Quote:
svastikuti kaže:
Ta civilizacija se toliko afirmisala da njeni stvaraoci i bastinici sada moraju prihvatiti primjenu najboljih "plodove" svoga poslanja u medjuodnosu sa drugima , ako im je do vlastitog daljeg napretka , da ne kazem opstanka , stalo.

Misljenje da forsiranje samo onih "plodova" koji omogucavaju da neki njeni nositelji i/ili apstraktno kolektivno bice istog civilizacijskog kruga za vijeke vijekova ostane "gore" ,je opasna zelje oni koji niti shvacaju pojam civilizacije niti vide opasnost u takvom sebicnom parcijalnom pogledu .
Nevjerojatno!
Mislim da sam baš tebi u onom topicu o legitimnom rasizmu lijepo objasnio da stvoritelji Evropske civilizacije ne mogu opstati ako vode politiku koja upravo direktno vodi do njihovog nestanka, odnosno rasnog samoubojstva.
Jel' kužiš? Samoubojstvo i opstanak ne idu zajedno!

I opet mi nešto podmećeš (kao da bi mogao drugačije). Podmećeš mi želju da Bijela rasa i dalje vlada drugima.

Dali shvaćaš da afirmacija sebe, svoje vlastitosti, svog opstanka i želja da se ostane GOSPODAR U SVOJOJ KUĆI nemaju veze sa vladanjem i izrabljivanjem drugih?
Dali shvaćaš da ne izvršiti samoubojstvo ne znači ne pomagati drugima? Pomagati grugima je jedno a negacija sebe i samoubojstvo nešto drugo.
__________________
Captain's Blog (Reloaded)
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 14:20   #22
Potrudi se razmišljati izvan redukcionističkih ideoloških okvira u kojima te je netko naučio da automatski stavljaš znakove jednakosti tamo gdje ih u stvarnosti nema.
Pokušaj ne biti mali ideološki robot i sagledaj cjelovitu slojevitost stvarnosti kakva jest.
__________________
Captain's Blog (Reloaded)
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 14:37   #23
Vidim ja što tebe zbunjuje svastikuti.

Ti misliš da procjena o civilizacijskoj superiornosti bijele rase implicira ugnjetavanje dugih, vladanje nad njima.

Ne, to je jedan od tih znakova jednakosti koje postavljaš po ideološkoj direktivi.

I zato što ga postavljaš, ti misliš da, da bijela rasa mora nestati, da ne bi ugnjetavala druge, odnosno izvršiti samoubojstvo.

Ali suicidom bijele rase, Evropska civilizacija se neće proširiti na svijet, bit će zamijenjena drugim, daleko manje liberalnim i humanističkim civilizacijama, i to je sve.

Da bi ova civilizacija vodila svijet, ne vladala, ona mora opstati, ne izvršiti suicid.

Plodovi ove civilizacije, da bi se proširili na svijet, ne impliciraju nestanak bijele rase, njenu zamijenu, naprotiv.
Ova rasa mora očuvati sebe, jedino tako će ti plodovi imati šanse.
Jer kakva je to poruka za svijet ako neki sustav, koji je po prirodi samoregulacijski i samoobnavljajući, zapravo ne može osigurati svoj opstanak niti biološku reprodukciju. To znači da taj sustav ne vrijedi, da je u smislu sustava nepotpun, neispravan. Liberalizam i nedostatak fundamentalnih vrijednosti ga čine nepotpunim - nedostaje mu vertikalna dimenzija razmjene.

Moraš o civilizacijama počet razmišljati u smislu autoregulacijskih auto reproducirajućih sustava pa će ti se mnoge stvari razjasniti.
__________________
Captain's Blog (Reloaded)
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 14:40   #24
Odgovor na upis o Africi:

Afriku i dalje upropastavaju stranci poput Europljana...naime Africi se stalno daje financijska pomoc, te nepovratni krediti koji odrzavaju status quo u Africkim zemljama, te zbog toga nema razvitka kontinenta, a naravno da to rade smisljeno kako bi i dalje iskoristavli Africka dobra, jer im napredna Afrika ne koristi...

A kako financijskom pomoci unistavaju Afriku? Pa tako, jer tim novcima u stvari odrzavaju jedne te iste ljude na vlasti, a koji iste trose vecinom na same sebe, tako da ti novci nejdu u razvitak zemlje, nego cisto u izgradnje raznih pozlacenih palaca, bazena i slicno...svijet bi najbolje pomogao Africi da im prestane davati novce, a pocne davati savjete te pomoc u provedbi zakona.
 
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 14:49   #25
Re: Re: Kako će Biti - Budućnost Evrope

Quote:
HrvojeHorvat kaže:
To je na zalost istina, ako pitate bilo kojeg Muslimana vjernika..
A muslimani nevjernici su??

Quote:
Phil Lynott kaže:Socjalni liberalizam dobro funkcionira na mikro-nivou, ali na makro nivou nista nije dobro za drzavu i zajednicu kao doza dobrog starog konzervativizma. Drzava, gospodo, je tu da sluzi svoje gradjane. Drzava nema nikakve moralne obveze prema nekakvim tamo bantuima, a posebno nema tu obavezu da se samounisti u ime nekakvih utopistickih ideala.[/B]
Ispravno.
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 14:53   #26
Quote:
Phil Lynott kaže:

Nadalje, sta se teme tice, postoje fundamentalna logicka pogreska u socijal-liberalistickoj koncepciji drustva. Tolerancija nije lijek za devijacije. Toleriranje onoga sto se tolerirati ne bi smjelo (u ovom slucaju paradoksalno toleriranje netolerancije i iskljucivosti Islama) dovesti ce do samodestrukcije tolerancije i pobjede netolerancije.

Paradoksalno i pogresno jesto to da se socijal-liberali dice stvaranjem multikulturalnog drustva primanjem onih koji su miljama daleko od bilo kakvog multikulturalizma.

Socjalni liberalizam dobro funkcionira na mikro-nivou, ali na makro nivou nista nije dobro za drzavu i zajednicu kao doza dobrog starog konzervativizma. Drzava, gospodo, je tu da sluzi svoje gradjane. Drzava nema nikakve moralne obveze prema nekakvim tamo bantuima, a posebno nema tu obavezu da se samounisti u ime nekakvih utopistickih ideala.
I tebe malo zbunjuje mikro i makro nivo, generaliziranje i tako to...

Općenito je jasno da svakako Europa ne može i ne mora trpit ritualna ubojstva, bantue koji spavaju po podzemnima, pljačkaju i slične stvari. Za takve pojavnosti postoji policija, deportacija i slični mehanizmi.

Problem je u tome što ovakav pristup (što sam ti nemalo puta rekao) je neselektivan i (ne)razlikuje ljude samo po osnovi boje kože i odakle dolaze. Ne može reakcija Europe na ovakve incidente biti da se potpuno zatvori. Jer iz islamskog svijeta i iz Afrike ne dolaze samo i isključivo krvožedni bantui i fundamentalistički sjekači glava.
Ja sam osobno na jednom boravku u inozemstvu upoznao niz Afrikanaca (iz Malawija, Ugande, Togoa...) koji su u Europu došli na postdiplomske studije, sasvim se fino uklopili u poredak zemalja domaćina, učili i radili i gle čuda - vratili se poslije diplome u svoje zemlje. Nisu po svojim sobama ritualno klali kokoši i zabijali igle u vudu lutke.

Prema kriminalu treba bit oštar (tu sam desničar ) ali treba i shvatit da kriminal nije urođena karakteristika neke useljeničke grupe i da označavanje cijele islamske ili afričke zajednice kao ovakve ili onakve nije ni točno ni pravedno. Ima i Hrvata iseljenika koji su šverceri i lopovi, a ima koji su ugledni biznismeni, pa radi onih švercera nećemo Hrvate generalno proglasit lošima.

Znam da je ovakav pristup etiketiranja cijele zajednice lakši, samo ih sve skupa steraš odakle su došli i mirna Nizozemska. A što je s onima koji su sasvim normalni i produktivni građani tih zemalja, a slučajno su crni, islamske vjere itd... Šta s njima? Collateral damage?
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 14:57   #27
Ja sam medioncro-ov post shvatio u smislu da se on slaže sa time da će liberalizacija Evrope dovesti do upravo suprotnog efekta, islamizacije te iste Evrope i do diktature.

Zapravo, osobno mislim da će u Evropi biti rata i to gadnog rata ( nazovimo ga "građanskim"). Bit će to situacija slična kao u Izraelu danas, ali daleko gora.
S time da će i neislamske populacije neevropskog podrijetla slabiti moć Evrpskog čovjeka da se obrani jer će multikulti društvo uvijek biti metalna kugla vezana za nogu. Svaki pokušaj reafirmacije vlasnika ovog kontinenta će naići na opor svih neautohtonih populacija.

Moramo početi razmišljati o civilizaciji kao o sustavu i o svim potrebnim preduvjetima da bi neki homeostatični autoreprodukcijski sustav bio potpun i funkcionalan.

Ako sustav ne može održati one ljude koli su ga stvorili, to znači da u njemu postoji fundamentalna strukturalna greška, a ona se nalazi u liberalizmu i njegovom strukturalno atomizacijskom djelovanju koji rastače svaku vertikalnu dimenziju, neophodnu za potpunost sustava.
__________________
Captain's Blog (Reloaded)

Zadnje uređivanje Captain Nemo : 15.11.2004. at 17:52.
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 15:27   #28
Quote:
Whatever kaže:
I tebe malo zbunjuje mikro i makro nivo, generaliziranje i tako to...

Općenito je jasno da svakako Europa ne može i ne mora trpit ritualna ubojstva, bantue koji spavaju po podzemnima, pljačkaju i slične stvari. Za takve pojavnosti postoji policija, deportacija i slični mehanizmi.

Problem je u tome što ovakav pristup (što sam ti nemalo puta rekao) je neselektivan i (ne)razlikuje ljude samo po osnovi boje kože i odakle dolaze. Ne može reakcija Europe na ovakve incidente biti da se potpuno zatvori. Jer iz islamskog svijeta i iz Afrike ne dolaze samo i isključivo krvožedni bantui i fundamentalistički sjekači glava.
Ja sam osobno na jednom ...
Opet krivi okvir promatranja.

Ne treba reducirati problem na reakciju na trenutne incidente. problem je strukturalne prirode, zakoni velikih brojeva itd...
Opet se pojavljuje stara litanija kako se ne može generalizirati, nisu svi isti, svi su pojedinci, itd, itd... Ali to uopće nije relevantno jer mi ne govorimo o pojedincima nego o strukturalnim promjenama koje su generirane zamjenama cijelih populacija, ne pojedincima.

Liberalisti nikako da se odlijepe iz svog atomizacijskog horizontalnog čisto individualnog nivoa.
To nije ni čudo, jer jedna od glavnih postavki njihove ideologije jeste da postoji samo pojedinac. To je potpuno krivo u strukturalnom smislu jer u stvarnosti postoje kolektiviteti sa svojim specifičnim dinamikama, svojim sustavima horizontalne i vertikalne razmjene.

Kolektivna svojstva se ne vide uvijek lako ako se gledaju pojedinci. Izolirani pojedinac u stranoj sredini će se prilagoditi, ali kad se pređe neki kritični prag u brojnosti jedinki, dolazi do njihovog umrežavanja i uspostave vlastite kolektivne dinamike.

Mi ovdje govorimo zapravo o svojstvima agregiranja, ne o individualnim svojstvima vidljivim kad je to agregiranje onemogućeno.

Ja tvrdim da su određena agregativa svojstva pojedinca biološki uvjetovana, ne samo kulturno, te da se ljudske grupe, pa prema tome i rase po njima razlikuju, dajući i biološki definiran smjer razvoja sustava.

Crnac pojedinac, npr. može biti i briljantan kao pojedinac, ali moje je mišljenje da agregativna svojstva prisutna u velikoj većini pripadnika crne rase čine da ta rasa nikako ne može iznijeti na svojim leđima nekakvu propulzivnu civilizaciju. Možda nakon tisuća godina evolucije koja bi promijenila ta agregirajuća svojstva, ali toliko vremena nemamo, a nema smisla uništiti ono propulzivno što postoji već danas.

Oni koji misle da bijela rasa zaslužuje kaznu/osvetu, moraju shvatiti da oni koje su bijelci ugnjetavali nisu dobri, samo slabiji. da su oni bili jači, oni bi uradili isto što i bijelci, vjerojatno i daleko gore.
U razvoju čovječanstva nema mjesta za tako djetinjaste ideje kao što je povjesna retribucija. Čovječanstvo neće napredovati ako se kazni bijela rasa (odnosno ako kazni samu sebe pomoću suicidalnog liberalizma, jer ne postoji ništa neizbježno u toj "kazni", ona je samo ideološka glupost ovog povjesnog momenta). Evropski čovjek nema slabosti osim u tim krivim strukturalno besmislenim ideologijama koje ga uništavaju i onemogućavaju mu vertikalnu koheziju.

Samouništenje najboljeg socio-biološkog potencijala ovog svijeta zato što je ugnjetavao druge, neće voditi svijet u napredak, naprotiv.
__________________
Captain's Blog (Reloaded)
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 15:52   #29
Dobro, Sanheribe, ako bi se na trenutak spustio sa svoje visoke znanstvene ravni u normalan život, molio bih te da bi objasniš konkretne mjere kojima bi se postigla tj. sačuvala superiorna bijela Europa? Molim te konkretno (zabrana useljavanja, deportacije, DNK testovi...)

Hvala unaprijed na odgovoru kraćem od jedne stranice.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 16:26   #30
u tim stvarima postoji hijerarhijski redosljed.
ne mogu početi nabrajati konkretne mjere ako su one postavljene u krivom kontekstu i okviru.

Prva konkretna stvar koja se mora promijeniti jeste svijest o smjeru, zašto je postojeći kurs kriv, do čega vodi i kamo bi trebao voditi ispravan kurs.

Tek nakon što se to shvati može se preći na konkretne stvari jer u protivnom upadamo u opasnost da postavljamo znakove jednakosti tamo gdje im nije mjesto.
Npr. znak jednakosti između afirmacije sebe i brutalnog nehumanog rješavanja pitanja promjene kursa.

A jasno je da je stvar obrnuta, treba prvo shvatiti potrebu promjene smjera, a onda iznaći najhumanije i najbezbolnije mjere da se to postigne.

Ograničavanje daljnjeg useljavanja neevropskih populacija bi bila jedna takva moralno bezbolna mjera. S time da to ne znači zabranu i naseljavanje za svakog pojedinca - sjetimo se, ne radi se ovdje o pojedincima...

Razumijevanje potrebe promjene kursa podrazumjeva i promjenu prema natalitetnoj politici u koju bi Evropa morala ulagati znatna sredstva.

Razumijevanje potrebe promjene kursa podrazumjeva i potrebu izgradnje drugačijeg, vrijednosno fundamentalnijeg, manje individualistički atomiziranog društva.

Promjena kursa zahtijeva prvo promjenu promišljanja društva kao sustava, što znači odustajanje od liberalističkih mitova (upravo pišem knjigu koja će raznijeti sve liberalističke mitove i laži).

A što se tiče već naseljenih neautohtonih populacija treba iznaći načina da ih se dijelom potuno integrira ukoliko je to moguće, a dijelom da ih se ohrabri, pa i financijski stimulira na povratak u stari kraj.

No jedno treba ovdje dobro shvatiti. Ukoliko se promijeni cijela ideološka atmosfera, cijeli ideološki duh i smjer, Evropa će postati neprivlačna za strano naseljavanje jer će sama svijest pojedinaca na mikrorazini učiniti tu sredinu daleko nepovoljnijom za naseljavanje stranim populacijama.

Navest ću primjer mog oca koji je kao mladić neko vrijeme živio u Sloveniji. Kao Hrvat, nije nailazio na mržnju niti nasilje, ali jednostavno nije nikako mogao na zelenu granu u svojim poslovnim nastojanjima. Jedan njegov prijatelj Slovenac mu je iskreno rekao da mu je bolje da dobro razmisli, jer da su neki Hrvati iz Dalmacije pokušavali isto što je moj otac pokušavao u Sloveniji, ali očev prijatelj je rekao: "nisu mogli opstati".

I ako mislite da moj otac mrzi Slovence radi toga, varate se. On mi je baš ispričao tu priču kao pozitivan primjer kako jedna nacija mora brinuti za sebe.

Dakle da ponovimo, pravi okvir gledanja na rješenje nije u nekakvom "Hitler Jugendu" Koji će noću sakupljati strance i strpati ih na brod za Magreb.
Pravi okvir jeste promjena konektivnosti na mikronivou, učiniti mikrorazinu neprohodnom i destimulativnom za značajnije imigracijske procese.

To se može postići samo sa potpunom ideološkom promjenom smjera u kulturnom prostoru.
__________________
Captain's Blog (Reloaded)

Zadnje uređivanje Captain Nemo : 15.11.2004. at 17:48.
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 17:59   #31
Quote:
Whatever kaže:
I tebe malo zbunjuje mikro i makro nivo, generaliziranje i tako to...

Općenito je jasno da svakako Europa ne može i ne mora trpit ritualna ubojstva, bantue koji spavaju po podzemnima, pljačkaju i slične stvari. Za takve pojavnosti postoji policija, deportacija i slični mehanizmi.

Problem je u tome što ovakav pristup (što sam ti nemalo puta rekao) je neselektivan i (ne)razlikuje ljude samo po osnovi boje kože i odakle dolaze. Ne može reakcija Europe na ovakve incidente biti da se potpuno zatvori. Jer iz islamskog svijeta i iz Afrike ne dolaze samo i isključivo krvožedni bantui i fundamentalistički sjekači glava.
Ja sam osobno na jednom boravku u inozemstvu upoznao niz Afrikanaca (iz Malawija, Ugande, Togoa...) koji su u Europu došli na postdiplomske studije, sasvim se fino uklopili u poredak zemalja domaćina, učili i radili i gle čuda - vratili se poslije diplome u svoje zemlje. Nisu po svojim sobama ritualno klali kokoši i zabijali igle u vudu lutke.

Prema kriminalu treba bit oštar (tu sam desničar ) ali treba i shvatit da kriminal nije urođena karakteristika neke useljeničke grupe i da označavanje cijele islamske ili afričke zajednice kao ovakve ili onakve nije ni točno ni pravedno. Ima i Hrvata iseljenika koji su šverceri i lopovi, a ima koji su ugledni biznismeni, pa radi onih švercera nećemo Hrvate generalno proglasit lošima.

Znam da je ovakav pristup etiketiranja cijele zajednice lakši, samo ih sve skupa steraš odakle su došli i mirna Nizozemska. A što je s onima koji su sasvim normalni i produktivni građani tih zemalja, a slučajno su crni, islamske vjere itd... Šta s njima? Collateral damage?
Whatever, ti imas problem sa percepcijom.

Europa ima tri opcije:

1. Status quo - polagani gubitak identiteta i islamizacija
2. Promjena koncepcije sa multikulturalizma ka asimilaciji
3. Noga u dupe

Ja nigdje nisam rekao da treba neselektivno primjeniti metodu 3 na svima.

Nadalje sta se generalizacije tice - Sanherib je imao dobar topic o tome davnih dana. Bez generalizacija je nemoguca BILO KAKVA diskusija. Sad, da li je cinjenica da su vecina optuzenih za bombu u Madridu iz Maroka, da je Van Gogha ubio Marokanac i da je njihov zajednicki motiv islamski fundamentalizam samo samo sklop nesretnih okolnosti ili nekakva jebena tendencija to prepustam forumasima na sud.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 18:02   #32
Quote:
HrvojeHorvat kaže:
Odgovor na upis o Africi:

Afriku i dalje upropastavaju stranci poput Europljana...naime Africi se stalno daje financijska pomoc, te nepovratni krediti koji odrzavaju status quo u Africkim zemljama, te zbog toga nema razvitka kontinenta, a naravno da to rade smisljeno kako bi i dalje iskoristavli Africka dobra, jer im napredna Afrika ne koristi...




Quote:
HrvojeHorvat kaže:
svijet bi najbolje pomogao Africi da im prestane davati novce, a pocne davati savjete te pomoc u provedbi zakona.
Ti, decko, nemas blage veze koliko zapadnih konzultanata radi u Africi upravo bas to. Medjutim da li oni nisu zainteresirani ili nemaju potrebne mentalne sposobnosti, u to ne bih ulazio.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 18:02   #33
A na makrorazini naravno, politika koja jasno destimulira imigracijske procese i stimulira mikrorazinu...

Zapravo, potrebno je potpuno izmijenjeno promišljanje društva na svim razinama.

Konceptualni resursi za takvu promjenu promišljanja i razbijanje dosadašnjeg promišljanja do sada nisu bili dostupni, ali upravo radim na tome da se to promjeni. Nove paradigme su u pripremi...
__________________
Captain's Blog (Reloaded)
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 18:30   #34
Dobro, Sanheribe, znači prvo treba stvoriti atmosferu i svijest da su za probleme Europe krivi useljenici. Poslije ćemo smisliti i efektivne i humane načine da tu prijetnju uklonimo.

Hmmmm... zvuči mi poznato Nisu li ono Židovi u Njemačkoj bili proglašeni krivcima za loše ekonomsko stanje od nekakvih teoretičara, a zatim su pitanje "konačnog rješenja" preuzeli praktičari? Naravno, poslije su teoretičari govorili da "nisu znali da su njihove ideje prouzročile takve strahote". Jer Bože moj, oni su to tak fino zmislili u svojim foteljama, ne misleći previše na izvedbu. Zato se meni diže kosa na glavi od ovakvog teoretiziranja koje polazi od totalno krivih i poopćenih osnova. Uopće ne sumnjam da je među Židovima tog vremena bilo nekih lihvara i izrabljivača, ali rješenje nije umlatiti čitav narod radi toga.

Jedino oko čega se mogu složit s tobom je da Europa može pozitivnim mjerama poticanja nataliteta, kulturne politike, itd... popraviti stanje. Krivce ne treba tražiti u nekim vanjskim grupama, jer, budimo iskreni, da je sve u redu s Europom, ne bi nam smetali useljenici.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 19:01   #35
Quote:
Whatever kaže:
Dobro, Sanheribe, znači prvo treba stvoriti atmosferu i svijest da su za probleme Europe krivi useljenici. Poslije ćemo smisliti i efektivne i humane načine da tu prijetnju uklonimo.

Hmmmm... zvuči mi poznato Nisu li ono Židovi u Njemačkoj bili proglašeni krivcima za loše ekonomsko stanje od nekakvih teoretičara, a zatim su pitanje "konačnog rješenja" preuzeli praktičari? Naravno, poslije su teoretičari govorili da "nisu znali da su njihove ideje prouzročile takve strahote". Jer Bože moj, oni su to tak fino zmislili u svojim foteljama, ne misleći previše na izvedbu. Zato se meni diže kosa na glavi od ovakvog teoretiziranja koje polazi od totalno krivih i poopćenih osnova.
A meni se diže kosa na glavi (zapravo dizala bi se da je ne šišam na nulericu ) od takvih besramnih podmetanja.

E moj Whatever, stvarno si prezira vrijedan...

Ali za one koji možda nisu pročitali sve što sam napisao ovdje ili u topicu o legitimnom rasizmu (Je li svaki rasizam loš? Nije!) pojasnit ću da nigdje nisam napisao da su doseljenici krivi za bilo što. Naprotiv bio sam izričit u tome da je Evropa (Zapad) kriva, odnosno da je kriva liberalistička ideologija koja dovodi do suicida Evrope, i kulturno i biološki, jer onemogućava zdravorazumsko vertikalno promišljanje društva.

Kako je nekome moguće iz ovako jasno iznesenih stavova izvući zaključak da promičem mržnju prema useljenicima je prava misterija. Nevjerojatna neinteligentnost ili nevjerojatno intelektualno nepoštenje, pitanje je sad?

Ipak ću reći da ovdje ponovo imamo krivo postavljen znak jednakosti, i to između nedopuštanja zamijene vlastite populacije stranom i mržnje prema doseljenicima.

Jedno i drugo nemaju nikakve veze.

I još jedno podmetanje: Tvrdnja da bi promjena kursa kakvu zagovaram dovela do bilo kakvih strahota tipa genocida nad Židovima u drugom svjetskom ratu.

Pa mislim da je jasno iz svega iznesenog da nema riječi o tome već naprotiv, bilo je upravo riječi o izbjegavanju strahota koje su neminovne ako se nastavi na postojećem kursu.

Ali ovo je ipak izvrsna ilustracija koliko su liberalisti spremni nisko pasti u najgore prljavštine da bi diskreditirali sve one koji se protive njihovoj ideologiji.

Kakav bezočan bezobrazluk. Whatever, ti vjerojatno znaš da "blago" znači "stoka". Potpuno ti odgovara.
__________________
Captain's Blog (Reloaded)
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 19:52   #36
JEDNAKOST I SLOBODA

Quote:
Captain Nemo kaže:
Prije neki dan gledam prilog u Dnevniku u kojem se napominje da će u dogledno vrijeme neki Nizozemski gradovi imati muslimansku većinu. ..
Što su htjeli, to su i dobili



Quote:
Captain Nemo kaže:
... Liberalisti Evrope su sretni. Misle da sve ide po loju, da multietni/multikulti društvo napreduje. Donose se novi zakoni kojima se zabranjuje i kriminalizira iznošenje mišljenja koja se protive liberalističkim pogledima na svijet. Sve je super... ..
Nisu više živi da tažu, ali držim kako bi Locke, Mill i drugi klasični liberali umirali od srama pred činjenicom da su instituciju dvojnog državljanstva "izumili" - mladi iliti moderni "liberali". Isto tako i državljanski politički narod, i državljansku - naciju, tj. nationality.
Zato mislim da ovdje uopće nije riječ o liberalima, već o parlamentaristima.

Quote:
Captain Nemo kaže:
... Međutim evo do čega će nas liberalizam dovesti:

Populacije neevropskog podrijetla će se brojčano povećavati, posebno se to odnosi na muslimane.
Ali to neće dovesti do sretnog tolerantnog društva već će muslimani sve više zahtijevati muslimanizaciju Evrope... ..
Ne treba od muslimana praviti bauke. Jer, gazdama su također na raspolaganju Kinezi, Indijci, a - u primjerima manjih država - i daleko malobrojnije etničke skupine.

Cilj je pokoriti vlastiti narod, a to je - opet - moguće jedino masovonom asimilacijom onih što su - za male pare (iliti ideale) - sposobni žrtvovati i vlastiti život.
Tako izgleda da lažemo kad govorimo o pokoravanju naroda (jer i oni asimilirani imaju ISTO DRŽAVLJANSTVO, pa bi ispalo da narod samoga sebe pokorava), i dok se došljaci bore za opstanak i eventualnu prevlast, starosjedioci pate tvoje muke - vlast radi najmiliji posao - guli budale do besvijesti.
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 22:00   #37
Sanheribe, ja sam ti ukazao na sličnosti tvoje i nekih prijašnjih teorija. Ne zanosi se idejom da si baš ti izmislio nešto novo. Briga mene hoćeš ti to shvatit osobno, jer ja od vrijeđanja tebe nemam nikakve koristi niti to radim.

Rekao sam ti već jednom da upravo ti, proporcionalno s neprihvaćanjem tvojih ideja od većine, uvijek skreneš na osobno vrijeđanje. Samo ti daj, ali nijedna količina blogova, knjiga, tema na forumu, učenih fraza itd, itd... neće od govna napraviti pitu, tj. od tvojih ideja nešto vrijedno spomena. Toliko
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 23:40   #38
Whatever, ti uvijek kad ostanes bez argumenata krenes sa imputiranjem.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 23:48   #39
Red face Groblje slonova

Quote:
Captain Nemo kaže:
Opet krivi okvir promatranja.

Samouništenje najboljeg socio-biološkog potencijala ovog svijeta zato što je ugnjetavao druge, neće voditi svijet u napredak, naprotiv.
Ubi me prejaka rijec .
svastikuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 23:49   #40
Quote:
Phil Lynott kaže:
Whatever, ti uvijek kad ostanes bez argumenata krenes sa imputiranjem.
Za razliku od ovog tvog naširoko argumentiranog posta

Ne da mi se, brate, tupit 125. put Sanheribu jedno te isto, sve temu su mu iste i svode se na superiornost bijele rase. U svrhu dokazivanja toga je dosad upregnuo generaliziranje, pozitivni rasizam i tko zna što sve ne. I u svemu tome, polučio je samo djelomično slaganje forumaša koji bi svi skupa stali u lift moje zgrade. Ako hoćeš argumente, slobodno opet pročitaj stranice i stranice njegovih tema, pa vidi koliko ljudi se slaže s njim. Osim toga, piše blog koji je posjetilo valjda 13 ljudi, piše na nekakvim opskurnim stormfrontovima itd...
Mislim, neka njega i njegovih stavova. Ima takvih svugdje po svijetu i obično su nekakva folklorna manjina koja se sastaje pod kapuljačama

I uz sve to ja njega nikad nisam vrijeđao, a on iznerviran neuspjehom svoji teorija, uvijek teme zaključi osobnim napadima. Provjereno na više topica.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.