Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2013., 20:29   #1
Golf V 1.9 TDI - iskustva/mišljenja

Planiram kupiti rabljeni Golf V 1.9 TDI (77kw), 2007/2008 godište, po mogućnosti variant. Kilometraža do 130 tisuća. Kako do sada nisam imao doticaja s VW, molio bih mišljenja "iskusnijeg" dijela foruma. Pro i contra? Koliko u prosjeku dođu servisi nakon stotke i koliko često? Isplati li se kupovanje rabljenog od VW ovlaštenog zastupnika, odnosno je li "sigurnije" u odnosu na oglasnik i sl.?
__________________
I have a cunning plan my Lord!

Zadnje uređivanje Boki7 : 17.02.2013. at 20:38.
Boki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 20:45   #2
jel dolaze drugi auti u obzir? jer ima dosta solucija u kojima ćeš proći jeftinije a dobiti isto

2000 postova
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena

Zadnje uređivanje matko_gsi : 17.02.2013. at 22:12.
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 20:45   #3
Večina iskusnijih s foruma su svi već vozili VW i reči će ti da je to govno od auta, preplačen, precijenjen i bez emocija. Tako da će ti vjerovatno sajvetovati da kupiš daleku kvalitetniju Alfu, Opel ili nešto slično.

To ti je kontra. Pro ne znam, ali pošto nemam iskustva morao bih se složiti s iskusnim kolegama koji te aute poznaju u dušu.

EDIT: Evo već prve muhe koja je preporučila drugi auto.... Hehehehe. Ništa novo. J.... vas, pita čovjek za taj auto i nikakav drugi, ako šta znaš onda piši, ako ne znaš ne piši.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 21:11   #4
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
jel dolaze drugi auti u obzir? jer ima dosta solucija u kojima ćeš proći jeftinije a dobiti isto
Gledao sam "na početku" i Vectru sedan sličnog godišta, motora i kilometraže...al me nekako ipak vuče na golfa varianta. Ali svi dobronamjerni prijedlozi su dobrodošli.
Alfa ne dolazi u obzir ni pod razno...
__________________
I have a cunning plan my Lord!
Boki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 21:30   #5
Sada ozbiljno...

Kod toga auta je dobro što je godine 2008 Golfu V bila zadnja godina. Dakle auto je usavršen bez dječjih bolesti. Mada je karavan izašao tek 2007. Znači ti bi htio kupiti prvi model Golfa V karavana. Ne igra nikakvu ulogu jer je tehnika ista kao kod običnog Golfa, jedino je stražnji kraj različit, ništa više.

Meni osobno je ljepši od kompakta i praktičniji je. Moraš gledati da je remen mijenjan na 120t km mislim, problem je u tome da je interval izmjene ovisan o kodu motora. Misilm da su te godine skoro svi bili na 120t km. Uz remen naravno izmjenjena i vodena pumpa.

Na prvim modelima 2003-2004 godine su imali dosta problema sa kompresorom klime, kasnije je to riješeno. Možda zamašnjak tu i tamo ode. Ostalih mana se trenutno ne mogu sjetiti, možda netko drugi zna više.
Obavezno pogledati kod ovlaštenog da li su na autu napravljeni svi opozivi (ako su uopće postojali).

Elektromehanički servo je odličan, ovisan o brzini i to autu daje dodatnu stabilnost. Isto tako multi ovjes otraga.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 21:43   #6
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Sada ozbiljno...

Kod toga auta je dobro što je godine 2008 Golfu V bila zadnja godina. Dakle auto je usavršen bez dječjih bolesti. Mada je karavan izašao tek 2007. Znači ti bi htio kupiti prvi model Golfa V karavana. Ne igra nikakvu ulogu jer je tehnika ista kao kod običnog Golfa, jedino je stražnji kraj različit, ništa više.

Meni osobno je ljepši od kompakta i praktičniji je. Moraš gledati da je remen mijenjan na 120t km mislim, problem je u tome da je interval izmjene ovisan o kodu motora. Misilm da su te godine skoro svi bili na 120t km. Uz remen naravno izmjenjena i vodena pumpa.

Na prvim modelima 2003-2004 godine su imali dosta problema sa kompresorom klime, kasnije je to riješeno. Možda zamašnjak tu i tamo ode. Ostalih mana se trenutno ne mogu sjetiti, možda netko drugi zna više.
Obavezno pogledati kod ovlaštenog da li su na autu napravljeni svi opozivi (ako su uopće postojali).

Elektromehanički servo je odličan, ovisan o brzini i to autu daje dodatnu stabilnost. Isto tako multi ovjes otraga.
Slažem se, i meni se variant čini praktičniji, pogotovo kad imam dvije isofix autosjedalice, i sva prtljaga treba stati u prtljažnik
__________________
I have a cunning plan my Lord!
Boki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 21:51   #7
Kod večine VAG auta je karavan i ljepši, kod Golfa V je tu negdje. Malo su zeznuli s tim zadnjim svjetlima. Sa karavanom u HR barem ispadaš iz mase jer ih nema toliko.

Obrati pozornost na ispravne kilometre, izmjenu remena, servisna knjižica (ispravno ispunjena) je mus, kod ovlaštenoga provjeriti da li nije propušten kakav opoziv, napravi probnu vožnju pa vidiš.
Osječaj u vožnji je odličan, auto je stabilan, taj motor dosta malo troši, mane sam napisao, ne mogu se sjetiti ako je bilo još kojih masovnih problema. Znam jedino na početku za te komresore klime i tu i tamo zamašnjak. Kvaliteta tog rabljenog auta ovisi o prijašnjim vlasnicima, kvalitetnog i redovitog održavanja.

Obavezno ga voziti na malo duže vrijeme, sve gore navedeno prekontrolirati i ako imaš mogućnosti da ga netko cijeloga pogleda. Dobro, s hrđom nećeš imati problema.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 15:37   #8
Obrati pažnju na to kako pali kad je skroz zagrijan, ako duže vergla onda mu ja anlaser u banani, svakog drugog je to pogodilo.
Ovo ćeš teže skužiti sad preko zime.

Obrati pažnju da ne zuji neki španer u leru, da ne klopoće natezač remena itd.

Balans štangice jede za doručak pa ako klopara ovjes na rupama (makadamu) onda je to to.

Klima zna zakuckati (tok-tok-tok zvuk) po hladnijem vremenu, ali ne utječe na rad.
Pazi da zamašnjak ne klopara u leru, metalni zvuk, da ne trese kod kretanja...
Turbinu treba očistiti nakon 100 000 ako je bila pretežno gradska vožnja i točilo se na INI.
machinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 19:08   #9
Quote:
machinae kaže: Pogledaj post
Obrati pažnju na to kako pali kad je skroz zagrijan, ako duže vergla onda mu ja anlaser u banani, svakog drugog je to pogodilo.
Ovo ćeš teže skužiti sad preko zime.

Obrati pažnju da ne zuji neki španer u leru, da ne klopoće natezač remena itd.

Balans štangice jede za doručak pa ako klopara ovjes na rupama (makadamu) onda je to to.

Klima zna zakuckati (tok-tok-tok zvuk) po hladnijem vremenu, ali ne utječe na rad.
Pazi da zamašnjak ne klopara u leru, metalni zvuk, da ne trese kod kretanja...
Turbinu treba očistiti nakon 100 000 ako je bila pretežno gradska vožnja i točilo se na INI.
Baš sutra idem pogledat jednog varianta, hvala za savjete.
__________________
I have a cunning plan my Lord!
Boki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 19:41   #10
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Sada ozbiljno...

Kod toga auta je dobro što je godine 2008 Golfu V bila zadnja godina. Dakle auto je usavršen bez dječjih bolesti. Mada je karavan izašao tek 2007. Znači ti bi htio kupiti prvi model Golfa V karavana. Ne igra nikakvu ulogu jer je tehnika ista kao kod običnog Golfa, jedino je stražnji kraj različit, ništa više.

Meni osobno je ljepši od kompakta i praktičniji je. Moraš gledati da je remen mijenjan na 120t km mislim, problem je u tome da je interval izmjene ovisan o kodu motora. Misilm da su te godine skoro svi bili na 120t km. Uz remen naravno izmjenjena i vodena pumpa.

Na prvim modelima 2003-2004 godine su imali dosta problema sa kompresorom klime, kasnije je to riješeno. Možda zamašnjak tu i tamo ode. Ostalih mana se trenutno ne mogu sjetiti, možda netko drugi zna više.
Obavezno pogledati kod ovlaštenog da li su na autu napravljeni svi opozivi (ako su uopće postojali).

Elektromehanički servo je odličan, ovisan o brzini i to autu daje dodatnu stabilnost. Isto tako multi ovjes otraga.
Pitao sam danas u Zubaku za promjenu remena za tdi 2008 godište, rekli mi da se mijenja na 150 tisuća.
__________________
I have a cunning plan my Lord!
Boki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 23:11   #11
Moguce. Na 2.0TDI PD motoru od 2007 god. je isto tako. Na CR motorima je 180t km.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 20:08   #12
Koje 15 colne felge idu na Golfa V? Ove variante što sam danas gledao imaju svi 16 cola, a za (sljedeću) zimu bih htio nabaviti 15 cola za zimske gume. 195/65 R15?
__________________
I have a cunning plan my Lord!
Boki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 20:58   #13
195/60 R15, nisam siguran. Pise u manualsima koja je tocno. Kada kupis auto onda se brini o tome.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 21:39   #14
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
195/60 R15, nisam siguran. Pise u manualsima koja je tocno. Kada kupis auto onda se brini o tome.
Imaš pravo
__________________
I have a cunning plan my Lord!
Boki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 23:12   #15
195/65/15 je dimenzija... Samo pazi ako je crni variant i ako ima DSG, zimski paket (grijanje siceva) i pripremu za telefon izbjegavaj jer svi imaju oko 300kkm a na satu puno manje
dmikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 08:59   #16
Quote:
dmikul kaže: Pogledaj post
195/65/15 je dimenzija... Samo pazi ako je crni variant i ako ima DSG, zimski paket (grijanje siceva) i pripremu za telefon izbjegavaj jer svi imaju oko 300kkm a na satu puno manje
Gledao sam bijeli bez zimskog paketa hvala za savjet
__________________
I have a cunning plan my Lord!
Boki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 00:51   #17
Pusti ti ove paćenike koji guraju neku drugu (ili bilo koju) marku, sve je stvar ukusa a ne marke. Svaka marka ima svoja govna i uvik će imat inače nebi firme i servisi nastavili zarađivat. Govorin iz iskustva da nebi bilo ovo i ono.
Tebi ostaje 1 jedina stvar.
Otraj ga u ovlašteni servis, nek spoje na kompjuter, provjere kompresiju, prokopaju cili kostur, provjere kilometre (ako je moguće), koštat će te 300-400 kunića a uštedit će ti poprilično para. Neće ti nijedan meštar detaljnije prigledat auto jer ti tamo daju na papiru stanje cilog auta a ne letimičan pregled okon i savjet.
Ja san osobno vozija vw od 90 tisuća i vw od 178 tisuća km. Pokaza se bolji ovi drugi a oba su bila uredno servisirana, od prvog vlasnika, s istin motoron, sa servisnon knjižicon itd itd...
Servis obavezno! Dalje je samo srića kolko si dobar model dobija.
Sritno!
opensys is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 00:53   #18
autor se zadnji put ulogirao 22.4.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 02:10   #19
Quote:
machinae kaže: Pogledaj post
Obrati pažnju na to kako pali kad je skroz zagrijan, ako duže vergla onda mu ja anlaser u banani, svakog drugog je to pogodilo.
Ovo ćeš teže skužiti sad preko zime.

Obrati pažnju da ne zuji neki španer u leru, da ne klopoće natezač remena itd.

Balans štangice jede za doručak pa ako klopara ovjes na rupama (makadamu) onda je to to.

Klima zna zakuckati (tok-tok-tok zvuk) po hladnijem vremenu, ali ne utječe na rad.
Pazi da zamašnjak ne klopara u leru, metalni zvuk, da ne trese kod kretanja...
Turbinu treba očistiti nakon 100 000 ako je bila pretežno gradska vožnja i točilo se na INI.
kuma bas to zeza na petici kad ga ugasi toplog i ide upalit onda dosta vrti i sam najedanput lupi i upali,ak duze odstoji onda normalno upali.kaze da su mu rekli da je anlaser.sad mene zanima zasto je anlaser kriv,jel mislim on normalno vrti?
marko kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 09:28   #20
Prvo prekontrolirati kabel mase koji ide od anlasera na getribu.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.