Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: O predsjedniku Donaldu J. Trumpu imam...
pozitivno mišljenje 79 50.97%
negativno mišljenje 49 31.61%
podijeljeno mišljenje 27 17.42%
Glasovatelji: 155. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 22:57   #4361
Tek sad ugledah ovaj tvit...

Donald J. Trump @realDonaldTrump
Intelligence agencies should never have allowed this fake news to "leak" into the public. One last shot at me.Are we living in Nazi Germany?

Kolike su šanse da ne pokupi metak?
MADCITY is offline  
Old 11.01.2017., 22:59   #4362
Quote:
MADCITY kaže: Pogledaj post
Tek sad ugledah ovaj tvit...

Donald J. Trump @realDonaldTrump
Intelligence agencies should never have allowed this fake news to "leak" into the public. One last shot at me.Are we living in Nazi Germany?

Kolike su šanse da ne pokupi metak?
Sumnjam da će pokupiti metak.

Pokupiti će ih desetak.
ruka-slave is offline  
Old 11.01.2017., 23:01   #4363
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
FYI Trump je imao kampanju za predsjenika i 2000, možda i prije, ambicija za predsjedništvom ima već duže vrijeme. wiki
Znači li to da su Rusi kupili sve iole moguće predsjedničke kandidate?
Ili su tipovali samo na Trumpa?
ruka-slave is offline  
Old 11.01.2017., 23:01   #4364
madcity, ne znam..ali mu nije trebalo ovo sa nazi njemačkom..njemci negdje na aparatima..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 11.01.2017., 23:04   #4365
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post

Možda su tako kupili i Obamu
Je, a kad nije htio onda su mu smjestili birth certificate i transgender Michele, sličmno kao zlatni tuš Trumpu.
I zato Barak nikad nije mogao smisliti Putina.

Ma tko smišlja takve nebuloze? Meni to sve jako liči na Holywoodske uratke.
http://investmentwatchblog.com/fake-...ripted-by-cia/

Pogledajte video. Uočavate li sličnost sa načinom kako novine širom svijeta sve prenose jedne iste nebuloze, od riječi do riječi, oko Trumpa, Libije, Sirije, Ukrajine, kraja svijeta pod udarom asteroida?
ruka-slave is offline  
Old 11.01.2017., 23:05   #4366
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ma šta kažete, javlja ugledni Washington Post? Uuuuuu....

Valjda dulji kraj...snajpera u Dalasu.
Što misliš, tko više laže, to jest ne govori istinu, WP ili Donald Trump, lako je ustanoviti?
Blues Dada is offline  
Old 11.01.2017., 23:07   #4367
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
madcity, ne znam..ali mu nije trebalo ovo sa nazi njemačkom..njemci negdje na aparatima..
možda mu i jest trebalo... evo što o tome kaže dilbert:

The Master Persuader Scrambles the Frame
antifan is offline  
Old 11.01.2017., 23:08   #4368
Donald J. Trump @realDonaldTrump
I win an election easily, a great "movement" is verified, and crooked opponents try to belittle our victory with FAKE NEWS. A sorry state!

Ovdje otvoreno proziva tkz. ''deep state''.
MADCITY is offline  
Old 11.01.2017., 23:12   #4369
Talking

Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Što misliš, tko više laže, to jest ne govori istinu, WP ili Donald Trump, lako je ustanoviti?
Mislim da Trump nema šanse, Washington Post je ustanovljen 1877 a Trump je ipak malo mlađi.
https://hr.wikipedia.org/wiki/The_Washington_Post
ruka-slave is offline  
Old 11.01.2017., 23:30   #4370
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Što misliš, tko više laže, to jest ne govori istinu, WP ili Donald Trump, lako je ustanoviti?
Kako ti ono u postu maloprije lažeš ?

Ako ti je sin išao ikad u rusiju to je po tebi dokaz da si do grla si umješan u što ???

Nisi ti dobronamjerni stari penzić . Ti si jedno smutljivo .... da citiram tvoje riječi :

Quote:
BLUES DADA KAŽE !
Također, ako dođe do sukoba između obavještajnih službi, CIA itd. i Trumpa, kako to sada izgleda, ne bih se čudio da Trump izvuče kraći kraj.
itd ... zlo na radaru .

Zadnje uređivanje Katus : 11.01.2017. at 23:52.
Katus is offline  
Old 11.01.2017., 23:30   #4371
Nemojte ništa slušat medije što vam govore, slušajte Trumpa.




Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Što misliš, tko više laže, to jest ne govori istinu, WP ili Donald Trump, lako je ustanoviti?
Pa Washington Post, CNN i svi neoliberalni mediji sve lažu i sami sebe!
osa-- is offline  
Old 11.01.2017., 23:41   #4372
How 4Chan McFooled John McCain, Buzzfeed, and the CIA Into Believing Trump's Golden Showers
Ok, there is a lot to go through with this story, which is going to end up being one of the biggest embarrassments for Buzzfeed, the CIA, and old man McCain ever.
http://ibankcoin.com/flyblog/files/2017/01/IMG_6064.jpg
http://ibankcoin.com/flyblog/files/2017/01/IMG_6057.jpg

hahahahaha, omg
http://www.zerohedge.com/news/2017-0...golden-showers
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 12.01.2017., 00:21   #4373
Quote:
Katus kaže: Pogledaj post
Kako ti ono u postu maloprije lažeš ?

Ako ti je sin išao ikad u rusiju to je po tebi dokaz da si do grla si umješan u što ???

Nisi ti dobronamjerni stari penzić . Ti si jedno smutljivo .... da citiram tvoje riječi :



itd ... zlo na radaru .
Ja samo citiram novinske izvještaje, ima izvještaj da je sin tražio novac i investitore, to je sam priznao.

Jako je teško diskutirati sa tobom i nekim drugima, jer vrijeđaš i ne želiš vidjeti stvarno stanje.

Ja samo želim Amerikancima i SAD sve najbolje, a da li ti to želiš sa lažima i izvrtanjem, ne vjerujem?

@osa, daj par primjera gdje te novine lažu, please?

Zadnje uređivanje Blues Dada : 12.01.2017. at 00:58.
Blues Dada is offline  
Old 12.01.2017., 00:39   #4374
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Mislim da Trump nema šanse, Washington Post je ustanovljen 1877 a Trump je ipak malo mlađi.
https://hr.wikipedia.org/wiki/The_Washington_Post
i jedan i drugi su iz crno-bijelog filma...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 12.01.2017., 00:42   #4375
Ahh taj Trump i ti glupi ameri što ga izabraše.
A mogli su imati finu prvu damu:
https://pbs.twimg.com/media/CSVjRUyUEAAB42d.jpg
https://gpaspectrum.files.wordpress....ng?w=198&h=300

__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is online now  
Old 12.01.2017., 00:44   #4376
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Gledaj majstore.

Ovo je tema o Trumpu. Narod je bijesan zato što više ne postoji nekadašanja industrijska Amerika, što iz razloga zastarjelih proizvoda, a time i nepotrebne radne snage, što iz razloga da je američki kapital odjedrio ondje gdje su troškovi proizvodnje u konačnici manji, a samim time su i proizvodi za Amerikance jeftiniji.
Ovo je tema o Trumpu, ali tvoj pristup je bliži onoj temi o kraju(?) liberalizma, na kojoj bih zapravo radije odgovorio jer ovo nije toliko "teorijska" tema.... no, svejedno sad.

Narod je bijesan jer je sa uzmicanjem industrijske Amerike (zapravo, 'low-skills' poslova) ostao bez priličnog broja solidnih i stabilnih radnih mjesta.
Što sad ?
Tko će pobijediti u utrci američkog kapitala koji jedri brzinom munje prema vani i 'Average Joea' koji bi se tom istom brzinom trebao prekvalificirati na 'high-skills' poslove, završiti koledž, pa i dodatnu specijalizaciju, itd.

Sve bi to 'Average Joe' trebao postići uz pomoć studentskog kredita, valjda... koji će otplaćivati jednostavno svojom novom, naglo naraslom plaćom.

Dakle, promjena obrazovne strukture jest nužna, ali traži vremena... ne može se tolikim ljudima jednostavno reći "Crknite... ili jedite kolače za vrijeme studija."

Quote:
Dakle, sama kapitalistička logika rezultirala je takvim posljedicama.

Još pred par desetlječa vladao je optimizam, sada vlada strašni pesimizam, a ljudi su najekstremniji, kada nakon plodnih godina dođu loše godine.

Kada koristim riječ kapital, ne mislim uopće na financijske špekulante, već mislim na vlasnike kapitala (dioničare) koji proizvodnju premještaju tamo gdje je povoljnije. Tako da mi se čini da ti ne razumiješ višeznačnost riječi kapital. A upravo je to bila glavna tematika Trumpove izborne kampanje.
Dobro, vidjet ćemo što će Trump učiniti. Očito je dovoljno velik broj birača prosudio kako Hillary nije bila voljna učiniti za njih ništa ili vrlo malo.

Quote:
Osobno, ja sam za kapitalizam, ali američki birači umjesto da shvate kako se sve navedeno dogodilo upravo zato jer je to inherentno ekonomskom sustavu koji oni ne osporavaju i koji je nekoć nakon II svjetskog rata omogućavao punu zaposlenost i ekonomsko blagostanje, što rade američki birači? Zapadaju u iracionalnost, traže mračne protivnike koji iz sjene uništavaju Ovu Veliku Zemlju, fuckin Najveću na Planetu Zemlji. Tko je, dakle, kriv? Krivi su ti "neki" nepoznati, za koje istodobno "svi znamo tko" su iako ih ne imenujemo, a uživaju podršku instuticija iz Washingtona? Fuj, smrdljive elite. A mediji su im tu svojim jednostranim, navijačkim i pristranim ideološkim pristupom pomogli.
Što bi onda američki birači trebali učiniti ? Pokriti se zemljom, preseliti u Kinu, što... ?
Ne trebaju tražiti 'mračne protivnike'. To je dosadašnja upravljačka elita koja je na sve načine izlazila ususret krupnom kapitalu, koji državu i njezine mehanizme moći itekako treba.
Narodu preostaje samo varava nada na izborima svake četiri godine.

Quote:
Drugim riječima, građani umjesto racionalne spoznaje zapadaju u područje imaginarnog zajedništva, štoviše, iracionalnog zajedništva, u njemu traže spas, ali ga u njemu neće naći. Obzirom da se kapitalizam vodi egositičnom logikom profita te da njegova logika isključuje logiku države-nacije, nije mi jasno kako ga misle "disciplinirati", kako misle natjerati kapital da se promijeni. A ako se takav diskurs, što zapravo i nije diskurs, pretvori u dominantni, otvorena su vrata fašizaciji.
Gdje bi po tebi trebali naći spas ?

Smatraš da logici kapitalizma danas ne treba država-nacija već korporativna država. Ali, ona ne omogućuje, zapravo potkopava demokratski politički sustav. A ako to radi, na dulji rok siječe granu na kojoj sjedi, tj. ruši onaj pravni okvir koji je nužan za funkcioniranje kapitalizma.

No svejedno, gubitnici se nešto bune i očekuju. Ne tvrdim da je Trump novi Roosevelt, ali on je u tadašnje vrijeme prepoznao upravo opasnost fašizacije u Americi... i reagirao, dao nadu i povukao konkretne poteze.
Između ostalog i "disciplinirao" kapital, što ne znači da je ukinuo kapitalizam. Naprotiv, vjerojatno ga je spasio.

Quote:
I tu se ukazao Donnie. Trump je uspio dobiti izbore zato jer je narodu prodao priču. Izvrsno je prepoznao timing, da nije on, bio bi netko drugi. Duh vremena očajnički je trebao Trumpa. Ponovno ćemo učiniti našu zemlju velikom, veli Trump.

Tako je, kapitalisti su izmislili nacionalnu državu, jer im je trebala. Sada im samo ponekad zatreba, ali zapravo su je prerasli, nadrasli, ona je zastarjeli fenomen.

Umjesto logičke spoznaje toga fenomena, a odbija se razmišljati, bojim se, ozbiljno se bojim da će se spas tražiti u drevnim vremenima zajedništva koja nikada nigdje nije postojalo, u mitskom zajedništvu nacije.
Nije nacija jedini oblik zajedništva, uzgred... a to što netko misli da je nacionalna država zastarjeli fenomen, drugi je par cipela.
cestar is offline  
Old 12.01.2017., 01:07   #4377
Genijalno
Ode lazna politicka korektnost u kuki di joj je I mjesto.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 12.01.2017., 01:22   #4378
Iz ove diskusije sam naučio:

1. Direktna demokracija je bolja od reprezentativne jer su političari korumpirani.
2. Direktna demokracija u vitalnim pitanjima kao što se sprovodi u Švicarskoj je u Americi nemoguća.
3. US of A je reprezentativna demokracija praktički dvostranačkog tipa.
4. Demokratsko-Republikanski antagonizam je dostigao balkanske razmjere.
5. Hrvatska nije jedina u političkom prepucavanju jer kao što je vidljivo i Amerika ima svoje partizane i ustaše.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 12.01.2017., 02:07   #4379
Quote:
Investors Bolt Mexico as Peso Enters Free Fall

Global investors are fleeing Mexico’s financial markets, sending the peso to record lows on mounting concerns that Donald Trump’s trade policy could end the country’s privileged status among developing countries.
http://www.wsj.com/articles/investor...all-1484130602

Quote:
Mexico peso hits record low on Trump uncertainty, more weakening feared
http://www.reuters.com/article/us-me...-idUSKBN14U1ZG

MADCITY is offline  
Old 12.01.2017., 08:34   #4380
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Kreće se polako....doduše, ne kod nas
Mađarska kreće u zakonsku zabranu Soroševih NVO

https://www.logicno.com/politika/blo...sevih-nvo.html
Za razliku od hrvatskih mlitavaca, Orban ima državničkog garda nešto učiniti za svoju državu (tko se više sjeća njegovog obračuna s bankama zbog kojeg su germanske gazde toliko gunđale).

U Hrvatskoj ima puno više posla od NVO, primjerice Filozofski fakultet je kontaminiran UDBA-škim kadrom nakon 1971. godine.
Hammer Prime is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.