Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2013., 21:22   #581
Eh ovako ja sam se operisao u Sarajevu, jer ovdje i zivim. Zbog cestih bolestina odlucio sam da se operisem. Odluka je pala da idem privatno kod jednog uglednog (ali i skupog) doktora. Operacija je kostala 700km(350€). Operisao sam se prije 6 dana, a doslovno dan prije su mi rekla da dodjem ujutro u 7 na operaciju. Mozda cudno ali ja sam se radovao operaciji, cuo sam da se smrsa nakon operacije. Evo do sada (6 dana nakon operacije) sam smrsao 4kg. U mom slucaju operacija je pocela u 7i15 ujutro, a ja sam vec bio budan (nakon anestezije) oko 8h. Nisam vise spavao, rekli su mi da ne gutam, da ne pljujem i da tekla mi je uzasno krv iz nosa(razlog zasto mi tece su mi rekli jer sam operisao i treci krajnik). U ordinaciji sam ostao do 14h i onda kuci. Nisu mi dali da idem kuci dok nisam pojeo tri tanjira supe i 2 solje caja. Dali su mi da pijem nekakva dva sirupa i po potrebi cepice. Po upustvu mi je pisalo da prvi dan samo caj i supa, drugi dan vec malo pirea i tako sve dan za danom sve cvrscu hranu. Mogu oni sebi to upustvu ,da prostis, u guzicu ugurat. Ja evo sesti dan samo ovu supu locem i pomalo cokolina. Bolovi uzasni, guram ove cepice svakih sest sati(ja mislim da nebi smio tako cesto al ko ga sisa) doslovno cim prodje peti sat nakon cepica hoce mi nesto bit´. Sinoc spavanje od pola jedan do pola sedam, spavam od cepica do cepica. Otvoreno da kazem osjecam se silovano od silnih cepica. Ja ne znam zasto al cak me i usi pocnu bolit´. Svaki dan idem na pregled i da mi mazu nesto po ustima i ja pitam jel sve uredu sto boli, kaze doktor: ˝ma super je to, mora bolit´˝, a po ranama mi nekakva bijela masa. Inace imam 16 godina. Eto to bi bilo za sad sve, pozdrav iz Sarajeva i nedo Bog nikom ove operacije.
BenoSarajevo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 13:04   #582
e ovako pitanje za nekoga tko je to već imao ili ima...ili ako ima ovdje koji doktor/ica ili student/ica medicine da mi odgovori...
Danas sam primjetio na desnom krajniku neku bjeložutu mrlju mozda velicine vrha šibice i pokraj nje jednu malu točkicu koja se jedvo vidi na lijevom krajniku se ništa nevidi...i čini mi se kao da je taj desni malo veci od lijevog...
e sad nemam nikakvih drugih simptoma znaci nebole me niit imam temperaturu niti išta drugo..jedino ujutro kad se probudim osjecam kao da mi je grlo puno sluzi...kasnije tokom dana je sve ok
sad neznam jel ima što prirodno da se taj krajnik ocisti ili baš moram doktoru? pošto nevolim ici doktorima
zbunjen87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 23:01   #583
Pozdrav, imam sestogodisnju curicu kojoj smo u petak izvadili sva tri krajnika, operacija je prosla uredno, ali joj jako smrdi iz usta, je to normalno, kakav savjet?ne voli kadulju
vinko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 19:31   #584
Meni jučer izvadili.
Boli kad gutam, ne mogu pričati ni isplaziti jezik.
Nije nešto strašno, samo jučer sam imala bolove u ušima, ali prošli su kad sam dobila analgetik.
Kad ne gutam, ne boli.

Ne mogu skoro ništa jesti, pašu mi samo voda, bistra juha i sladoled.

Dobila sam savjet da pijem što više tekućine da brže zacijeli.
U zadnja 2 dana sam popila valjda 5 L vode.
__________________
.
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 21:51   #585
Quote:
Lady Anne kaže: Pogledaj post
Meni jučer izvadili.
Boli kad gutam, ne mogu pričati ni isplaziti jezik.
Nije nešto strašno, samo jučer sam imala bolove u ušima, ali prošli su kad sam dobila analgetik.
Kad ne gutam, ne boli.

Ne mogu skoro ništa jesti, pašu mi samo voda, bistra juha i sladoled.

Dobila sam savjet da pijem što više tekućine da brže zacijeli.
U zadnja 2 dana sam popila valjda 5 L vode.
Bit će uskoro OK, samo hrabro
Ako si u mogućnosti, ima smisla kupiti u ljekarni kakav Ensure(Plus), radi balansirane nadoknade kalorija (čokolada je ukusnija, no, katkad se ekipa nakon tonzilektomije žali, kako ih čokoladni EnsurePlus zna "peckati" u grlu)
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 11:39   #586
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Bit će uskoro OK, samo hrabro
Ako si u mogućnosti, ima smisla kupiti u ljekarni kakav Ensure(Plus), radi balansirane nadoknade kalorija (čokolada je ukusnija, no, katkad se ekipa nakon tonzilektomije žali, kako ih čokoladni EnsurePlus zna "peckati" u grlu)
Hvala ti puno na savjetu. Morat ću nešto poduzeti jer sam već počela mršaviti.

Inače od analgetika mi najbolje pomaže Parkemed 500 (mefenaminska kiselina) koji nabavljam u Austriji.
Nakon što ga uzmem, mogu gotovo bezbolno gutati tekuću hranu.
Šteta što analgetici na bazi mefenaminske kiseline nisu na tržištu RH.
__________________
.
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 23:32   #587
Evo, da se javim.

Prošlo je tjedan dana od tonzilektomije. Danas nisam popila ni jedan analgetik jer me ništa nije boljelo.
Osim toga, danas sam nakon tjedan dana kašaste hrane ponovo počela jesti kruto,
no moram obavezno temeljito prožvakati. Čim mi i ostane malo neprožvakanog, počinje boljeti.

Uglavnom, dobro sam. Ni u jednom trenutku nisam požalila što sam pristala na operaciju.
__________________
.
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 21:44   #588
danas sam bila kod otorinca i preporuca mi vadit krajnike,dao mi da napravim pretrage
zanima me koliko odrasli ostaju u bolnici?
kakvu anesteziju daju opcu,lokalnu?
koliko traje sam zahvat i da li je stvarno tako bolno?
da se znam pripremit
hvala
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 17:50   #589
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
danas sam bila kod otorinca i preporuca mi vadit krajnike,dao mi da napravim pretrage
zanima me koliko odrasli ostaju u bolnici?
kakvu anesteziju daju opcu,lokalnu?
koliko traje sam zahvat i da li je stvarno tako bolno?
da se znam pripremit
hvala
Odrasli ostaju u bolnici 1 dan. Ja sam išla doma isti dan navečer.

Negdje možeš birati, a negdje je samo opća. Ja sam išla na opću.

Zahvat traje pola sata. Nakon zahvata boli kao jača upala grla.
S analgeticima se bol smanjuje. Mene 6 dana nakon zahvata nije više ništa boljelo.
__________________
.
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 23:11   #590
Quote:
Lady Anne kaže: Pogledaj post
Odrasli ostaju u bolnici 1 dan. Ja sam išla doma isti dan navečer.

Negdje možeš birati, a negdje je samo opća. Ja sam išla na opću.

Zahvat traje pola sata. Nakon zahvata boli kao jača upala grla.
S analgeticima se bol smanjuje. Mene 6 dana nakon zahvata nije više ništa boljelo.
znaci proslo je ok?
mene strase svi da to djeca puno lakse podnesu da ne ne idem ako bas ne trebam,mislim..koda ja biram sama
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 23:40   #591
Da, prošlo je ok.
Kronološki:
Prva 2 dana nisam mogla ni slinu progutati, usprkos analgeticima.
No već 3. dan osjetila sam da je analgetik uklonio bol u mirovanju.
Malo je boljelo kad sam jela, no zato sam bila samo na tekućinama i kašastoj hrani.
4. dan sam s analgetikom mogla bezbolno pojesti tekuću i kašastu hranu.
5. dan me boljelo samo kad sam se probudila jer je analgetik prestao djelovati.
6. dan više nisam pila analgetike.
7. dan - normalno sam pojela čak i krutu hranu, samo sam morala dobro prožvakati
8. dan - bio je Uskrs, normalno sam jela, opet treba dobro prožvakati
...

Istina je da djeca puno bolje podnose.
Sve je to individualno. Ja nisam imala nikakvih problema,
a pojedinci još tjedan dana nakon operacije imaju jake bolove.
__________________
.
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 00:11   #592
Quote:
Lady Anne kaže: Pogledaj post
Da, prošlo je ok.
Kronološki:
Prva 2 dana nisam mogla ni slinu progutati, usprkos analgeticima.
No već 3. dan osjetila sam da je analgetik uklonio bol u mirovanju.
Malo je boljelo kad sam jela, no zato sam bila samo na tekućinama i kašastoj hrani.
4. dan sam s analgetikom mogla bezbolno pojesti tekuću i kašastu hranu.
5. dan me boljelo samo kad sam se probudila jer je analgetik prestao djelovati.
6. dan više nisam pila analgetike.
7. dan - normalno sam pojela čak i krutu hranu, samo sam morala dobro prožvakati
8. dan - bio je Uskrs, normalno sam jela, opet treba dobro prožvakati
...

Istina je da djeca puno bolje podnose.
Sve je to individualno. Ja nisam imala nikakvih problema,
a pojedinci još tjedan dana nakon operacije imaju jake bolove.
ne znam sta napravit,koliko se ceka za operaciju,kazu da ljeti nije dobro ici a ljeto ce jako brzo,najbolje mozda da cekam jesen
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 00:45   #593
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ne znam sta napravit,koliko se ceka za operaciju,kazu da ljeti nije dobro ici a ljeto ce jako brzo,najbolje mozda da cekam jesen
Nekoliko mjeseci. Ja sam čekala 3 mjeseca.
Da, bolje je da čekaš jesen. No naruči se za pregled kod otorinca sada.
__________________
.
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 14:47   #594
Quote:
Lady Anne kaže: Pogledaj post
Nekoliko mjeseci. Ja sam čekala 3 mjeseca.
Da, bolje je da čekaš jesen. No naruči se za pregled kod otorinca sada.
kad sam sad prosli tj bila kod njega rekao mi najprije nalaze napravit pa se vratit k njemu onda ce me valjda narucit
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 17:26   #595
e ovako.... izvadio sam krajnike prije 6 dana.... pitanje glasi.... kada smijem imati odnose sa ženom??? kriza je, pomagajte...
nonick29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 17:50   #596
Quote:
nonick29 kaže: Pogledaj post
e ovako.... izvadio sam krajnike prije 6 dana.... pitanje glasi.... kada smijem imati odnose sa ženom??? kriza je, pomagajte...
Pa kakve veze to ima, pa operiro si grlo ne nesto drugo
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 10:52   #597
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Pa kakve veze to ima, pa operiro si grlo ne nesto drugo
zato jer kazu da se neko vrijeme ne smiju imati odnosi.... rana moze posteno prokrvariti i savovi popucati...
nonick29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 17:59   #598
Quote:
nonick29 kaže: Pogledaj post
zato jer kazu da se neko vrijeme ne smiju imati odnosi.... rana moze posteno prokrvariti i savovi popucati...
Nikad cula iskreno, e onda apstinencija
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 23:57   #599
bok ljudi,
evo da se i ja javim..vec 3 godine imam jake bolove grla,čepove,opću slabost, a još i pušim cigarete pa mi je grlo u koma stanju. Idem u nedjelju u vinogradsku na operaciju..neka mlada doktorica ce me operirati,u lokalnoj anesteziji, nadam se da zna sta radi! kakva su vasa iskustva sa vinogradskom? su ok? veselim se jedino sto cu smrsaviti par kila taman do ljeta
hrula87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 00:35   #600
Quote:
hrula87 kaže: Pogledaj post
bok ljudi,
evo da se i ja javim..vec 3 godine imam jake bolove grla,čepove,opću slabost, a još i pušim cigarete pa mi je grlo u koma stanju. Idem u nedjelju u vinogradsku na operaciju..neka mlada doktorica ce me operirati,u lokalnoj anesteziji, nadam se da zna sta radi! kakva su vasa iskustva sa vinogradskom? su ok? veselim se jedino sto cu smrsaviti par kila taman do ljeta
Vinogradska tradicionalno ima jednu od najjačih ORL škola ne samo unutar granica RH već i šire.
Nadam se, kako će i ta mlada doktorica opravdati ugled te kuće
Dojavi kako je bilo.
Kad kreneš sa prehranom, ako si u mogućnosti, kupuj si EnsurePlus (čokolada,vanilija, koji će ti biti bolji), kako bi nadoknadio nutrijente u ranoj fazi oporavka i samim time ubrzao taj proces.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.