Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2007., 16:56   #41
Quote:
_mala_zg_ kaže: Pogledaj post
hm... a jel ima netko to čudo i hoće ga iznajmit na jedan dan...
samo bii se sat i pol ili dva koristilo... pliz...
Možeš otići i u neki internet caffe.. ak ne trebaš ništa skidati il slično...
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 16:58   #42
Quote:
amelie7 kaže: Pogledaj post
Zanimaju me iskustva onih s bežičnim maxadsl-om. Jel to valja?
Imam ti ja bežični router... onaj od t-coma davno zamjenila, također i wireless usb adapter. Kad sam kupila svu opremu, vratila sam se na LAN, wireless koriste oni koji dođu kod mene... ja ne. Wireless je lošiji od žice.
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 17:26   #43
Quote:
Bamby kaže: Pogledaj post
Možeš otići i u neki internet caffe.. ak ne trebaš ništa skidati il slično...
mislim da sam negdje gore već napisala zašto mi treba. ali eto da ponovimo. ugl moje kumče je u krapinskim toplicama sestrepervan.blog.hr i ja bi stvarno htjela da ona vidi taj blog i napiše nešto. samo mi za to treba.
_mala_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 21:56   #44
mobitel u ruke i biraj broj i halo kumčeto idi na sestrepervan.blog.hr, mozes ga i editirati i pisati postove. Korisnicko ime ti je pervanice a pass sestre_per .
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 14:46   #45
tebi očito nije jasno da je ona tamo na rehabilitaciji i nema di spojit se na net ?
_mala_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 16:51   #46
pa sto ti onda zelis ?? Njoj kupiti bezicni internet ??? ako je tako onda joj kupi onaj vipov homebox ili ured za van.
to je najjednostavnije
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 11:29   #47
Ako ti je kumče student ili na drugi način ima pristup CARNetovoj mreži, možeš mu savjetovat da si uzme Mobile CARNet. To ti je u biti Vipov Vodafone Mobile Connect s 50% popusta. Ako ide u školu, možda isto može to dobit, ali nisam siguran...

Cjenik
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 16:55   #48
Quote:
Wrbhhh kaže: Pogledaj post
Ako ti je kumče student ili na drugi način ima pristup CARNetovoj mreži, možeš mu savjetovat da si uzme Mobile CARNet. To ti je u biti Vipov Vodafone Mobile Connect s 50% popusta. Ako ide u školu, možda isto može to dobit, ali nisam siguran...

Cjenik
ovo mi se već svidja
_mala_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 08:33   #49
Kakve su novosti na tržištu glede bežićnog interneta? Trebala bi neka veza za mailove i kratkotrajni pregled neta preko laptopa
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 23:12   #50
Quote:
Boris_RI kaže: Pogledaj post
Kakve su novosti na tržištu glede bežićnog interneta? Trebala bi neka veza za mailove i kratkotrajni pregled neta preko laptopa
Odi u T-coma uzmi na pretplatu do 100 kuna mjesečno za 512MB uređaj za 1 kunu i eto...
Vip ista stvar..možda je malkice jeftiniji...
Ako imaš Vistu ne radi uvijek Vipov softver mada kreteni tvrde da radi...sve dok ga ne kupiš..u T-comu su fer pa ti ga lijepo na licu mjesta inst. i isprobaju.


Ili...uzmi negdje preko oglasa uređaj i onda preko VipMe broadbanda na bonove pristup internetu...ali je skupo...cca 100MB =100 kuna
a prekoračenje 2 kune po Mb ili tako nekako..

Stvarr inače odlično šljaka..po gradovima su HSDPA brzine...i sve je ok
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 18:36   #51
pozdrav!

Imam laptop i trabala bi uzeti bezicni internet na 3 mjeseca u SAD-u. Sad neznam koja je najbolja opcija za mene, preko koga uzeti wi fi karticu? bila u t-comu (inace koristim max adsl) i rekli su mi da prvo trebam sklopit ugovor na 3 GB sto bi me doslo 300kn/mj. a onda se jos i roaming posebno naplacuje (sama mi je zena rekla da ce mi se nabit velik racun) tak da ta opcija definitvno otpada, ipak sam ja samo student
jel zna netko neku bolju alternativu?
kljukica kvakić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 09:21   #52
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Odi u T-coma uzmi na pretplatu do 100 kuna mjesečno za 512MB uređaj za 1 kunu i eto...
Vip ista stvar..možda je malkice jeftiniji...
Ako imaš Vistu ne radi uvijek Vipov softver mada kreteni tvrde da radi...sve dok ga ne kupiš..u T-comu su fer pa ti ga lijepo na licu mjesta inst. i isprobaju.
Da, vidio sam ovu ponudu u T-comu, mislim da će to biti više nego OK. Koje se brzine realno postižu preko UMTSa, EDGEa i HSDPA?
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 13:23   #53
ti ces ovdi uzet bezicni internet za boravak u americi...s tebom nesto nije u redu...
serenada is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 11:49   #54
Imam pitanjce...
Frendica hoce uzeti brzi internet, ali tamo gdje zivi linije ne podrzavaju adsl, a da bi to tkom izmjenjao treba vise buducih korisnika kojih nema.

E,sad. Dosla je na ideju da uzme neki bezicni net i stavi ga na komp.
Imate kakav dobar prijedlog. Vidim da se jako puno prica o laptopima, ali ona ima obican stolni komp.

Postoji li uopce tako nesto? A da ne kosta milijardu kuna mjesecno?
__________________
Uvijek sam dobre volje... Osim kad nisam...
Noghri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 10:37   #55
Quote:
serenada kaže: Pogledaj post
ti ces ovdi uzet bezicni internet za boravak u americi...s tebom nesto nije u redu...
pa fala bogu da cu uzet..sta je tu tako cudno?? ak nemas nis pametno za rec, onda ni nemoj komentirat, sto volim takve pametnjakovice
kljukica kvakić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 21:47   #56
cudno i glupo jer u Americi mozes birat bezbroj mogucnosti...za nikakvu lovu
serenada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 20:40   #57
Quote:
Boris_RI kaže: Pogledaj post
Da, vidio sam ovu ponudu u T-comu, mislim da će to biti više nego OK. Koje se brzine realno postižu preko UMTSa, EDGEa i HSDPA?

Meni nigdje nije padala ispod UMTS a ali zaista ne znam konkretno kolike su brzine, a kao skromnom korisniku nisu mi bile ni posebno važne..znam da sasvim pristojno otvara stranice i skida mailove.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 10:24   #58
Phuuu..svašta sam ispročitala ali i dalje imam problem...
naime - ja imam već godinama prvo ovaj siemensov ADSL A-100 modem, a Max adsl jedno tri godine. I dalje mi taj radi bez problema. Sada, tu je problem kako sam u kući a glavni kompjuter je na katu i na njega je internet spojen a fiksni tel. mi je inače dolje u prizemlju. U prizemlju imam i stari kompjuter kojeg bi htjela spojiti na internet. Šta dalje? Moram li tražiti novi internet ili mogu nešto spojiti ? Da, kupili smo prije jedno pola goidne ovaj ADSL router Barricade broadband na njemu piše da ima i valjda modem ugrađen što li ali mi to nismo znali spojiti jer kad smo spojili nije nam radio bez ovog starog Siemensovog A-100 ?? pa je lijepo sad u kutiji...

Znate li kako da ovaj stari dolje komp spojim na net nekako...?
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 11:10   #59
ja imam bezicni internet,mobil internet preko fushion kart.,zbilja je odličan,sve za pohvaliti,puno prednosti ima...ali nosis li ga van hrvatske-don't do that...ja sam bila tri dana kod frendice u bih i za ta tri dana rominga racun mi je stigao 2 i pol tisuće kuna...ako ga mislis nositi u ameriku nakon izvijesnog vremena će ti ga isključiti to su meni napravili kad mi je cifra dosegla do 2500kn.t com ima sad jako dobre ponude 4gige mjesecno za 300kn.a mozes uzeti i manju tarifu .
__________________
Zivot se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo vec trenucima koji nam oduzimaju dah!
i'good is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 13:08   #60
Quote:
Hoya kaže: Pogledaj post
Znate li kako da ovaj stari dolje komp spojim na net nekako...?
Taj Siemens ima samo jedan LAN port na sebi ako se ne varam. Šta ti treba, treba ti jedan router po mogućnosti bežični ako već misliš spajati uređaj koji se nalazi na drugom katu. Ako možeš provući kabel može i tako. Čak i bolje.

Koliko sam shvatio ti imaš sve potrebno. Imaš Siemensa koji radi kao modem, imaš rotuer Barricade ili koji već. Sva računala spojiš, kabelom ili bežično, na taj Barricade router, a njega spojiš na Siemensa koji ti ostaje kao modem i pruža pristup internetu. I to je to. Ako taj Barricade ima modem ugrađen u sebi onda ti ovaj Siemens ne treba ali provjeri prvo koji je Annex jer T-Com radi na Annexu B dok su ostali operateri na Annexu A (ili je obrnuto ). Pomoglo bi kad bi napisala i točan model tog routera
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.