Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2016., 07:07   #2341
molim preporuku jeftinijeg zračnog pištolja.pretpostavljam da je co2 bolja verzija!!
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 21:31   #2342
Pozdrav. Ima li itko iskustva sa Uzkon zracnim puskama?
Takodjer, cijenio bih i preporuku za pusku 5,5 mm kalibar, C kategorije, cijene do 2200 kn?
Hvala svima unaprijed
__________________
Navigare neccesse est vivere non est neccesse
Splichaner is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 20:32   #2343
Moze li zracna puska biti smrtonosna za macke?
__________________
Oni koji mogu priušte si znanje, sirotinji pak ostaje vjera -E.Blake-Mall
Kamauf Dungler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 00:04   #2344
Zračna puška može biti smrtonosna za ljude, a u nekim zemljama gdje je dozvoljen lov, smrtonosna je za medvjede, jelene, divlje svinje, bizone (najozbiljnije). Stavio bi par slika, ali kod nas je lov zračnim oružjem zabranjem, pa nebudem. Koga zanima nek googla air gun hunting.
__________________
ex load upstore katfile
ZeroW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 08:22   #2345
Quote:
viper50 kaže: Pogledaj post
molim preporuku jeftinijeg zračnog pištolja.pretpostavljam da je co2 bolja verzija!!
itko??
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 14:10   #2346
Quote:
Splichaner kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Ima li itko iskustva sa Uzkon zracnim puskama?
Takodjer, cijenio bih i preporuku za pusku 5,5 mm kalibar, C kategorije, cijene do 2200 kn?
Hvala svima unaprijed
To i mene zanima,naso sam uzkon 4,5 320m/s i 5,5 280 m/s za 1300 kn nova u ducuanu,al nisam nikog cuo da ima tu pusku pa me zanima ako neko ovdje ima jednu od ta 2 modela i da podijeli svoje misljenje.Hvala.
LayaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 15:09   #2347
Pozdrav... Trebao bi neku pušku za malo pucanja na vikendici (gađanje mete na cca 10-20 metara),čisto malo zabave za klince... http://venatio.hr/zracne-puske/2845-...uska-45mm.html ovaj model je najjeftiniji u trgovini u mom mjestu pa me zanima da li vrijedi te novce ili bih ipak trebao potražiti nešto drugo????
KAZIRAGI is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 21:54   #2348
imam ja za prodat slavia 631, dogovorimo se za cijenu , ionako mi stoji doma u ormaru
alkatraz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 17:53   #2349
Strara zračna puška nepoznazog podrijetla i godišta

Pozdrav svima!
Eto, imam neku staru zračnu pušku pa pokušavam saznati nešto o njoj. Puška je kalibra 4.5.

Za početak, malo o puški:
Prije 25 godina nasljedio ju je moj otac. Bila je u katastrofalnom stanju. Izlizan kundak, sprhnute brtve, sva rđava, svinuta cijev, slomljena opruga, itd...

Zanima me kako mogu saznati proizvođača i godište?
Puška nema nikakvih oznaka ni brojeva, bar ne vidljivih. Jedino što se može razabrati na njoj je logo u obliku 3 koncentrična kruga sa križem preko njih. Tj. meta. Preko toga je natpis MOM ili WOW.

Druga stvar koja me zanima je posjedovanje takve puške.
Da li je trebam prijaviti, da li trebam dozvolu i da li ima kakve veze što nisam služio redovan vojni rok?

Opis njezine povijesti:
Ako nekog zanima.
Znači, prije 25 godina, došla razje* zračna puška.
Tada je moj otac izimprovizirao brtve i razvukao oprugu. Umjesto metaka smo koristili električne izolirane žice koje smo rezali na komadiće i njima smo gađali prazne pikse od cedevite. Ako ih se još netko sjeća. Domet joj je bio svega nekoliko metara. Iznad 5m nije bilo moguće ni srušiti piksu.

Prije nekoliko godina dao sam izraditi novu oprugu, novu teflonsku brtvu klipa, izradio sam čak i gumeni odbojnik za klip da ne lupa po željezu te umjesto kožne brtve na cijevi, stavio O-ring. Cijelu pušku sam očistio antikorozinom i skinuo rđu, kundak sam ošmirglao, pobajcao u boju trešnje i polakirao ga 2k lakom za parkete.

Cijev je ostala svinuta, al možda je jednom i izravnam.
Sad ima pristojan šus i na kojih 15m mogu ubiti štakora. Momentalno joj je jedina namjena gađanje štakora i lokota na štaglju.
Kereknjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 21:29   #2350
Koliko je meni poznato mora se prijaviti zračno oružje .kalibra većeg od 4.5mm, čija je kinetička energija projektila 10.5 jula ili veća ili brzina projktila veća od 200m/s. Ne mogu reći 100%, ali puška koju vi posjedujete je vjerovatno "standardna" zračna za gađanje meta na bliskim udaljenostima (kakvih je bila većina koja je se mogla kupiti u bivšoj Jugi), a takve puške nije potrebno prijaviti.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 21:35   #2351
Hvala!

Sad još kad bi mi netko mogao pomoći oko identificiranja puške da znam s čim zapravo raspolažem.
Kereknjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 19:38   #2352
Uslikajte i postavite slike.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 01:29   #2353
Slike pod obavezno.
Sa druge strane, mislim da neću pogriješiti ako kažem da je sigurno 80% tadašnjih zračnih pušaka bilo ili Zastava ili ČZ.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 00:07   #2354
Bok..znali neko dobru zracnicu do 2000 kn
Raydonovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:17   #2355
Bok, kupio sam Hatsan pušku s vortex klipom pa me zanima zna li netko tko u Zg servisira te puške. Trebao bi nadrukati klip zbog više snage, a to može samo samo onaj tko posjeduje Hatsan pumpu za to. Navodno u zg ima netko tko se time bavi, ali google nije od pomoći. Druga opcija mi je poslati pušku u Ljubljanu.
__________________
This is the strangest life I've ever known.
fakebuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 21:23   #2356
Quote:
Raydonovan kaže: Pogledaj post
Bok..znali neko dobru zracnicu do 2000 kn
Ako želiš novu pušku onda Slavia 630,631 , Diana Panther 21 , nemoj ni slučajno uzimat one Šangajke radije uzmi polovnog Crossmana , Benjamina ,Gamo.Od novih pušaka dobre ti je Turski model Hatsan .
revolucionario is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 08:53   #2357
Zadnja dva posta prebčena na Kutak za ljubitelje zračnih pušaka
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 14:24   #2358
Pomoć oko kupnje zračne puske

Pozdrav svima, treba mi pomoć oko kupnje puške , gledao sam Crosman Trail NP XL 1100 5.5mm i sviđa mi se puška pa Neznam šta vi mislite ipak tu ima ljudi sa puno iskustva . Ili ako mi možete predložiti par modela u toj klasi , znaci da sa optikom bude oko cca 4000 kn i da nije pcp jer mi se neda zezat sa bocama i pumpama. Čitao sam o optikama i svi govore da nisu dobre za preklopne puške ali koliko sam čitao za ovog crosmana tamo je to izgleda dosta dobro pogođeno osim trigera kojeg mogu zamjenit bez problema . Svaki savjet je dobrodošao :-)
Hvala unaprijed
milohnic1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 18:11   #2359
Imam DIANA M48 5,5mm sa optikom! Cijena je tu negdje.
Puška prilično trza i zato optika mora biti kvalitetna - končanica ugravirana u staklo ili metni "crvenu točku".
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 22:09   #2360
hvala na odgovoru. danas sam probao prvi put pcp pušku, ima je prijatelj
Gamo Coyote Black Whisper5.5mm . sad mi je žao šta sam probao jer je puška predobra i sad vise neznam sta da radim. nevjerovatno koliko je precizna čak i meni koji sam laik u ovome. sviđa mi se da sam neovisan o pumpi a s druge strane bi volio imat mirnu i preciznu pušku kao pcp. neznam samo koliko je jaka moram to još malo izguglati.
koji bi bio vas izbor ? spring ili pcp ?
milohnic1983 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.