Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2009., 13:00   #41
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Prvo, na slici nemaš 50 sma, ta ljubičasta krivulja ti je 100 sma.
Drugo, BB ti nije dobro postavljen. Imaš 50 2, umjesto 20 2.
kaj cjepidlačiš..bitno da se zarađuje
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 13:22   #42
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Prvo, na slici nemaš 50 sma, ta ljubičasta krivulja ti je 100 sma.
Drugo, BB ti nije dobro postavljen. Imaš 50 2, umjesto 20 2.
Sorry,lapsus,zato što SMA 50 na svim grafovima označavam ljubičastom,radi preglednsoti,a ovdje sam na brzaka prebacio vrijednost na 100,radi kombiniranja para SMA 100,200.U suštini se ništa bitno ne mijenja na grafu,pa neću stavljati onaj sa užim bolinger kanalom,20 2.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 14:16   #43
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Što se tiče ovog expanded flata, zaboravio sam napisati (Migrita me podsjetila ) da je to 3-3-5 pattern. To bi značilo da ovaj C val ide u 5 koraka, a sad bi onda bili u 3. (pogledajte onu sliku DOW-a iz '73., 3 koraka A, 3 koraka B, 5 koraka C).
Uglavnom, da se ne pogubite u svemu tome, evo kako bi to moglo izgledati:

Ovo si baš lijepo bio napravio i ostavarilo se.
Što nam slijedi poslije 5. vala? Možda šesti ili sedmi?
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 16:39   #44
Rekao je 3-3-5, dakle sada ide D val!?

Gori ili doli?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 18:57   #45
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Što nam slijedi poslije 5. vala? Možda šesti ili sedmi?
Iako tako sad ne izgleda, ovaj rast će stati jednom, vjerujte mi.
Ja sam odredio na slici moguću razinu di staje (dakle negdje oko ovih razina na kojima smo sad), ali count može biti i nešto drukčiji pa vrlo lako možemo i do 2400-2500 bodova.

Ali ako je ovo četvrti val (bez obzira kakav je njegov count), onda znači da ćemo imati i peti!

Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Rekao je 3-3-5, dakle sada ide D val!?


3-3-5 znači da val A ide u 3 koraka, val B također u 3 koraka, a val C u 5 koraka (nisam na slici ucrtao korake na A i B).
Nema D vala.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:57   #46
A lipo si mogao to i prije reći.
I šta kada završi val C. Ide opet neki val A1?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 01:12   #47
Sve je u valovima Free.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 01:44   #48
Quote:
Migra kaže: Pogledaj post
Sve je u valovima Free.
sve je u valovima free
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 10:31   #49
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
I šta kada završi val C. Ide opet neki val A1?
Daj freeeeeeee!
Jel ti uopće čitaš što ja pišem?

Rekoh da je ovaj a-b-c count 4. vala. Nakon toga ide 5. val na doli, koji ako bude regularan ide ispod 1200 bodova! Ali vrlo često zna biti i truncated, što znači da ne mora ići ispod dna 4. vala.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 10:44   #50
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Daj freeeeeeee!
Jel ti uopće čitaš što ja pišem?

Rekoh da je ovaj a-b-c count 4. vala. Nakon toga ide 5. val na doli, koji ako bude regularan ide ispod 1200 bodova! Ali vrlo često zna biti i truncated, što znači da ne mora ići ispod dna 4. vala.
A što ovaj 4? ode više gore to se smanjuje mogućnost zveka ispod njegovog početka.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 10:51   #51
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
A što ovaj 4? ode više gore to se smanjuje mogućnost zveka ispod njegovog početka.
To pitaj nekog ko bolje zna to, ja sam slab u EWT. Možda Migrita zna?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 11:22   #52
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Daj freeeeeeee!
Jel ti uopće čitaš što ja pišem?
Ja nisam tehničar kao ti.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 11:26   #53
Ma ovo ti je Elliot Wave Theory, slabo ti se ja kužim u to, ali nekakve osnovne svak može naučiti. Pa čuo si za pad/rast u 5 valova, zar ne? Eto toliko i ja znam.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 19:13   #54
Hm...zapravo ne da mi se ovdje ništa prenositi (stvar je ionako katastrofična no to nije ništa novo), ali preporučam baciti oko na današnji Danericov post na njegovom blogu (pa i komentare na članak):

A Supercycle Top

Mislim da naslov sve govori, a sneak preview uključuje sljedeće ključne riječi:
DOW 400, trillions, beyond our lifetimes, centuries... i slično
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:39   #55
Iako nije dobro kad smo svi bullish ne mogu a da se ne osvrnem na moj post ovdje, od 22.5., kad sam "citirao" grafikon sa Stockstop.org-a, onaj s fibonacci fans.

I dok je onda S&P bio zarobljen između zadnje i predzadnje idući od vrha 4. vala P1 od jeseni (i bio na cca 888), u ova 2 tjedna nakon toga se probio izvan njega i protekli tjedan završio na 940.09

Ovdje se nalazi novi graf

Smanjivati ga neću jer se neće ništa vidjeti, ali kliknite na link pa vidite.

Iako možda djeluje nerealno (kako će biti - naravno, ne znamo ), zanimljivo je pratiti te ventilatore ali i ritrejsmente.
Npr. to poklapanje jednog i drugog krajem svibnja i odbijanje od njega prema gore.

Osobno ne vjerujem baš da ćemo za 10ak dana S&P vidjeti iznad 1.000 ali pošto i sad, čini mi se, ima dosta bearish zagovaratelja vani, tko zna.


Na jednom drugom blogu - http://cotstimer.blogspot.com/ - naletio sam na intrigantna razmišljanja frajera koji prati "smart money", i dok su mu Banke (onaj BKX indeks koji sam već spominjao) i nafta bullish već par tjedana (prognozira da će u keš otići 22.6.), dotle za sutra prognozira da Nikkei ulazi u bullish fazu od 4 tjedna.

U svakom slučaju, bit će zanimljivo...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:45   #56
http://thetechnicaltakedotcom.blogsp...s-maximus.html
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 23:25   #57
Heh...

Nego, jedan jako zanimljiv graf - prikaz stanja iz 2001. godine

Usporedba S&P indeksa sa stanjem kad je službeno proglašena recesija te izlazak iz nje, s grafikonom porasta nezaposlenosti.

Lijepo se vidi da je u vrijeme recesije indeks praktično bio u cik-caku, a tek je nakon "izlaska iz krize" opao svjetski
Dno je postignuto tek pri vrhu nezaposlenosti, što se baš zanimljivo uklapa s prognozama da bi nezaposlenost u SAD vrhunac mogla doseći na jesen, ne?
Bit će zanimljivo, pitanje je samo gdje smo sad i da li se 2009.i 2001. nogu uopće uspoređivati.

No, nikako ne treba smetnuti s uma!
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 21:42   #58
Quote:
shef Sale kaže: Pogledaj post

Bit će zanimljivo, pitanje je samo gdje smo sad i da li se 2009.i 2001. nogu uopće uspoređivati.


Shefe, mislim da nije uopće glavno pitanje da li se daju uspoređivati recesijske godine , bilo 1982, 2001 ili 2009. ono što si istaknuo je nevezano za uzroke kriza (koji su svakako bili različiti) ili načinu rješavanja istih, a to je da realan sektor u takvim situacijama ima jedan „obrazac ponašanja" koji se sasvim lijepo može vidjeti i u 1982oj godini....naime vrh nezaposlenosti je dosegnut u drugom kvartalu te godine( dno na drugoj strani).....da bi opravak i izlazak iz recesije započeo s 3. i konačni kraj „oglašen" u 4. kvartalu.(imala sam negdje graf)
Tako, ukoliko se taj „obrazac" ne promjeni....jedino što za sada nitko ne zna kada će taj peak biti dosegnut....jesen je sasvim realna ....
evo i jedan graf koji lijepo pokazuje povezanost zaposlenosti (nezaposlenosti) i rasta (pada)tržišta
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 10:24   #59
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
..naime vrh nezaposlenosti je dosegnut u drugom kvartalu te godine( dno na drugoj strani).....da bi opravak i izlazak iz recesije započeo s 3. i konačni kraj „oglašen" u 4. kvartalu.(imala sam negdje graf)
Tako, ukoliko se taj „obrazac" ne promjeni....jedino što za sada nitko ne zna kada će taj peak biti dosegnut....jesen je sasvim realna ....
[/IMG]
Ajde please nađi taj graf.
Naime, ako je to uistinu tako, to je jedan jako zanimljiv i koristan podatak.

Ja za to nisam znao, mislio sam da nezaposlenost kulminira par mjeseci nakon što burze dotaknu dno. Ovo mi daje jednu sasvim novu "dimenziju", ali je i još jedna potvrda mojoj buy and hold strategiji za koju sam odavno odlučio da počinje vjerojatno krajem 8. mjeseca (pisao sam već o tome da mislim da bi tada tržište trebalo dotaknuti svoje dno).
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 11:06   #60
Hm, jeste li pogledali moj graf u postu iznad?
Pa on ima prekrasnu korelaciju indeksa i nezaposlenosti, doduše za drugo razdoblje nego o kojem ti pričaš

Bila bi baš zanimljiva usopredba i jednog i drugog razdoblja kriza, možda bi se moglo nešto povezati
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.